Omnia PRO (O2) - internet a vzhled SMS zpráv

Diskuze o komunikátoru Samsung OmniaPRO (B7610)
inf
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: pon lis 24, 2008 12:58
Zařízení: V900,HTC Touch Pro,HTC Kaiser,Imate 9502

Omnia PRO (O2) - internet a vzhled SMS zpráv

Příspěvek od inf »

Zdravím všechny majitele Omnia Pro. Potřeboval bych se poradit a pomoc od vás zkušenějších. Omnii Pro jsem zakoupil u O2. Jsem ,ale u operátora T-Mobile a i když správně nastavím připojení na internet pro T-Mobile, přesto se mi nedaří připojit.Zkoušel jsem editovat stávající připojení pro síť O2, zkoušel jsem přidat nové připojení a přesto se nikdy nepřipojím. Vlstním také HTC Touch HD, kontroloval jsem jak je připojení nastaveno tam, vše je stejné , tedy dle mne vše je OK a přesto se do internetové sítě T-Mobile GPRS/EDGE nepřipojím. Zajímavé je , že do sítě T-Mobile se připojím na wap bez problémů, ale přes toto připojení nelze stahovat email zprávy. Máte někdo stejné problémy nebo zkušenosti?
Druhé co mně trápí je zobrazování SMS zpráv. Je sice elegantní, ale mně více vyhovuje původní klasické WM 6.1 threadované zobrazení SMS zpráv ( jako má např Touch HD) , hlavně kvůli tomu, že se dá text ze standardního zobrazení SMS zpráv kopírovat např. do události v kalendáři atd. "Samsungovské" zobrazení totiž neumožňuje, tak jako klasické zobrazení, v zobrazené zprávě vyvolat funkci označit text a kopírovat označený text.Nevíte někdo jak se dá "Samsungovské" zobrazení SMS zpráv vypnout?
Všem díky za pomoc!
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Omnia PRO (O2) - internet a vzhled SMS zpráv

Příspěvek od Jiří Hrma »

S nastavením internetu v OmniiPRO pro T-Mobile nemám problém, používám to takto u testovacího kousku už 3 týden a internet funguje bez problémů. Zkus tedy odstranit přednastavené datové profily a znovu vytvořit nový (APN internet.t-mobile.cz a u "Nastavení serveru proxy" zaškrtnout "Tato síť se připojuje k Internetu".

Co se týče vzhledu SMS zpráv, tak přesně tohle v recenzi také vytýkám a dost mi to vadí. Bohužel jsem zatím nepřišel na to, jak používat klasický WM styl pro SMS. Snad se časem ale nějaké řešení objeví, bylo by to fajn.
inf
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: pon lis 24, 2008 12:58
Zařízení: V900,HTC Touch Pro,HTC Kaiser,Imate 9502

Omnia PRO (O2) - internet a vzhled SMS zpráv

Příspěvek od inf »

Díky za radu a za tvoji pomoc! Tvé doporučené nastavení mám po asi 8 kontrolách správně. ( zkoušel jsem i odebrat nastavení, resetovat připojení do továrního nastavení, opravovat nastavení a pořád stejné... :e a prolezl jsem snad všechna nastavení vil: ) Prostě to nechápu.Nastavoval jsem už minimálně 8 různých modelů WM přístrojů ( dost často je měním.. ) , ale s tímto jsem se ještě nesetkal. Rád bych to ještě upřesnil: při spuštění internet exploreru se zařízení pokouší připojit k síti T-Mobile a opravdu se k ní připojí ( oznamuje to ikonka v horní liště a i info o připojení uvádí, že je připojeno k "internet.t-mobile.cz" ), nicméně žádná data nestáhne a i přesto,že je stále připojen napíše v IE hlášku : "Nelze najít server nebo došlo k chybě DNS"... ( připojení nespadne a zůstává stále aktivní) . Mojí SIM kartu jsem zkoušel dát pro jistotu do HTC Touch HD a tam se připojím bezproblémů...takže nastavením služeb u operátora to není.Ještě jedna věc mne napadla, je třeba vyplnit nějaké Uživ.jméno a heslo? nebo se má ponechat prázdné. Dále ověření GPRS má být CHAP,PAP nebo nechat Žádné ? Začínám mít pocit , že asi bude nějakým způsobem porušený WM systém a budu muset zkusit pro mne fakt nepopulární.. HARD RESET. Teď mne mrzí, že jsem neudělal Hard reset před začátkem používání, ale balení bylo zapečetěné, tak jsem to asi podcenil...Ještě nakonec jedna důležitá věc : Je tvá testovaná Omnia Pro také od operátora O2 nebo je tvá verze "Operator Free". Zkoušel to z vás s Omnií Pro od O2 ještě někdo jiný?
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Omnia PRO (O2) - internet a vzhled SMS zpráv

Příspěvek od mike-biker »

Pošli SZ a já ti na mail hodím nastavení. Není sice přímo pro B7610, ale všeobecně. 8-) Každopádně to chodí naprosto bez problémů. Pokud by jsi i potom měl problém, písni SZ a domluvíme se.
A ještě btw.
HKLM\System\State\SAMSUNG\Phone\Operator\Operator. Jaké tam máte Code? Já jsem tam měl i po přehrání firmu všechny tři singapurské (142,143,144)- je mi divné, že to ani nová ROMka nezměnila? Tak bych tam chtěl hodit CZ - zajímá mě, jaký kód tam má O2? Dá se totiž právě potom automaticky nastavit MMS a GPRS.
Grga Pitic
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: stř zář 02, 2009 13:31
Zařízení: Samsung B7610

Omnia PRO (O2) - internet a vzhled SMS zpráv

Příspěvek od Grga Pitic »

Já tedy nastavuju svůj první WM přístroj a jsem u Vodafonu - bohužel se mi podařilo akorát zbavit se připojování od o2 (nevím jak) a jednou se mi podařilo připojit se k Vodafone "na skok" - Pokud by někdo měl trochu času, mohl by mi polopaticky vysvětlit, jak si to připojení k vodafone nasavit - jsem sice skoro pořád na wifině, ale už se mi dvakrát stalo že jsem se potřeboval připojit mimo wifi. Stačí dát když tak odkaz někam, kde je to popsané (mě se to ani po týdnu vygooglit nepodařilo). Díky.
danri
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 202
Registrován: sob srp 22, 2009 1:28
Zařízení: LG G6
Bydliště: Ostrava

Omnia PRO (O2) - internet a vzhled SMS zpráv

Příspěvek od danri »

Pro Vodafone se zkus mrknout tady a zaškrtnout MMS, Email, Internet nejlépe u Omnia i900 a dát dole zobrazit. Snad by tam mělo být všechno nastavení co budeš potřebovat.
inf
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: pon lis 24, 2008 12:58
Zařízení: V900,HTC Touch Pro,HTC Kaiser,Imate 9502

Omnia PRO (O2) - internet a vzhled SMS zpráv

Příspěvek od inf »

Code pro O2 jsem vám zaslal na email. Jinak díky za ochotu .
_Ja
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 114
Registrován: stř led 07, 2009 2:22
Zařízení: Samsung Omnia PRO

Omnia PRO (O2) - internet a vzhled SMS zpráv

Příspěvek od _Ja »

Mě to nastavili ve VF a maká to bez problémů. Prý to je stejný jako na jiný Omnii (myslím že i 9000?)
rybar73
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 134
Registrován: úte zář 22, 2009 9:53
Zařízení: Samsung B7610, Samsung Omnia 7
Bydliště: Kopřivnice

Omnia PRO (O2) - internet a vzhled SMS zpráv

Příspěvek od rybar73 »

No tak ja jsem taky u VF (teda jeste chvilku nez dostanu O2 simku)a mi se to pripojili normalne pres 02 branu a vodafon mi napsal ze mam aktivovano "internet na den". Tak 25.9 mam vyuctovani tak jsem zvedavy co se dozvim za prekvapeni :-)
inf
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: pon lis 24, 2008 12:58
Zařízení: V900,HTC Touch Pro,HTC Kaiser,Imate 9502

Omnia PRO (O2) - internet a vzhled SMS zpráv

Příspěvek od inf »

VYŘEŠENO : PŘIPOJENÍ NA INTERNET K T-Mobile. Opravdu to bylo pouze neseriózním chováním systému WM6.1 u Samsungu, už jsem si myslel , že neumím nastavit připojení k internetu.... Nevdržel jsem to, udělal Hard Reset a ten vše vyřešil. DOPORUČUJI VŠEM MAJITELŮM ABY HNED PO ZAKOUPENÍ PROVEDLI HARD RESET a to i přesto,že byla krabice zapečetěná! Vyplatí se to!! Od této doby to budu dělat u každého nově zakoupeného WM zařízení. Inu člověk se celý život učí.. Díky všem za pomoc. Teď ještě vyřešit to jejich Samsungovské zobrazování SMS zpráv a zařízení nebude mít téměř chybu. Je opravdu rychlé , až tedy na to jejich asi zatím nedoladěné Samsungovské přepínání módu "zábava" a "práce". Já namísto toho používám SPB Mobile shell 3.0 a téměř naprostá spokojenost.
Grga Pitic
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: stř zář 02, 2009 13:31
Zařízení: Samsung B7610

Omnia PRO (O2) - internet a vzhled SMS zpráv

Příspěvek od Grga Pitic »

2danri: Podle návodu na i900 to funguje bez problémů, díky.
WiMan
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: úte zář 15, 2009 12:01
Zařízení: Samsung B7610

Omnia PRO (O2) - internet a vzhled SMS zpráv

Příspěvek od WiMan »

:idea: Hard RESET po vybalení přístroje také všem velmi doporučuji! :idea: Já jsem nebyl schopen rozchodit GPS, po resetu funguje bez problému.
Uživatelský avatar
hvezdar1
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: úte srp 18, 2009 13:26
Zařízení: Omnia2 I8000

Omnia PRO (O2) - internet a vzhled SMS zpráv

Příspěvek od hvezdar1 »

Ano, také jsem si prožil tři dny s nastavováním internetového připojení až jsem zoufalý skončil u hard resetu a všechno dobrý.
inf
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: pon lis 24, 2008 12:58
Zařízení: V900,HTC Touch Pro,HTC Kaiser,Imate 9502

Omnia PRO (O2) - internet a vzhled SMS zpráv

Příspěvek od inf »

A UŽ JE TO TADY ZNOVU = ŽE BY CHYBA ROM???? Myslel jsem si , že po Hard resetu mám vyhráno,ALE !!!!! Tak teď po třech Hard resetech jsem asi nalezl chybu u Omie Pro. Máte někdo podobnou zkušenost? Už jsem si myslel , že hard reset zařízení odstranil chybu v připojení a ejhle, už vím co způsobilo, že se jsem se nemohl a už zase nemůžu připojit k T-Mobile GPRS Internet a to ani po testu, že jsem výměnil SIM T-Mobile za Sim O2. Omnie Pro se nepřipojí ani k O2 interneru GPRS. !!! VŽDY TO ZPŮSOBÍ NASTAVENÍ WiFi ADAPTÉRU ,U KTERÉHO NASTAVÍM STATICKOU IP ADRESU A DNS , ŠIFROVÁNÍ WEP A MÁ NASTAVENO,ŽE SE PŘIPOJUJE K INTERNETU A NE DO WORK !!! WiFinou se k internetu vždy poté bezproblémově připojím, ale už nikdy se Omnia Pro nepřipojí na Internet GPRS ( připojení je sice aktivní , ale nikdy nestáhne žádná data !!! Aby vše fungovalo tak jak má , musím provést Hard Reset. Tak z toho jsem úplně hotovej... asi soudruzi v Samsungu se svýma rádoby přívětivýma průvodcema nastavením někde udělali chybu. Asi navštívím techniky O2 a budu pozorovat jak se s tím "poperou" a pak dám vědět. ZKOUŠEL JSTE TO NĚKDO TAKÉ ? Napište jestli vám to funguje , díky.
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Omnia PRO (O2) - internet a vzhled SMS zpráv

Příspěvek od mike-biker »

S WiFinou to nemá nic společného. Ani se v ní kór moc nenastavuje! Já jsem například nenastavoval vůbec nic! Dúležité je nastavení Connections. A nastavit to podle operátora - je to v podstatě stejné jako u jiných WM zařízení. zadáš správně Access point (u mě např. internet.t-mobile.cz) a pro MMS (mms.t-mobile.cz, jméno mms, heslo mms) atd. Nic složitého. Připojování nastavit přes Cellular line - GPRS. Kdyžtak si vyžádej od Ou tú nastavení, nebo vymaž veškeré účty co tam máš a nech si poslat konfigurační SMS. Pokud se pak nechceš připojit ani omylem přes GPRS, tak to jistí aplikace Nodata od MoDaCa. Mě se přednostně připojuje přes WiFi a pokud není aktivní, tak přes GPRS. 8-)
inf
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: pon lis 24, 2008 12:58
Zařízení: V900,HTC Touch Pro,HTC Kaiser,Imate 9502

Omnia PRO (O2) - internet a vzhled SMS zpráv

Příspěvek od inf »

Díky za doporučení. Já se to snažím pochopit,ale až na to,že :
1,- po hard resetu jako první nastavím připojení na internet přes GPRS, tzn. připojení přes JAKÉHOKOLI operátora a vše funguje po celou dobu jak má až do doby než:
2,- začnu nastavovat wifi kartu síťového adaptéru ( SAMSUNG T30 WiFi adapter ) a to tak , že vyplním ( a to musím jinak se na wifi nepřipojím = máme na routeru totiž zakázáno DHCP) statickou IP adresu, masku a gateway, poté musím vyplnit DNS , pak musím vvybrat , že wifi karta se připojuje k internetu a né k work. Pak už jenom po připojení DO NAŠÍ WIFI SÍTĚ musím zadat WEP klíč a jsem na internet připojen přes WiFi = vše je Ok. ( dělám to tak vždycky a u žádného PDA jsem neměl problém , proto to nechápu....)
3,- problém nastane až poté, když se chci (mimo naší WiFi síť) připojit na internet opět přes standarně nastavené , předtím plně funkční, Internet GPRS ( před nastavením Wifi adaptéru bezproblémově připojení GPRS pracovalo ) a ejhle... Gprs se připojí ,ale nikdy nestáhne žádná data!!!!
MYSLÍM SI TAKÉ, ŽE BY SE SPRÁVNĚ NEMĚLO NASTAVENÍ WIFI SÍŤOVÉHO ADAPTÉRU A NASTAVENÍ GPRS MEZI SEBOU OVLIVŇOVAT , ALE ONO SE Z NEPOCHOPITELNÉHO DŮVODU NAVZÁJEM OVLIVŇUJE A TO POUZE U OMNIE PRO!!! KDYŽ TO SAMÉ NASTAVÍM U JINÉHO PDA VŠE STÁLE FUNGUJE TZN. KDYŽ SE NELZE PŘIPOJIT PŘES WIFI AUTOMATICKY SE PDA PŘIPOJÍ PŘES GPRS.
jediné co mne napadá , jestli se u Omnia Pro nemusí nastavovat Wifi pouze přes jejich průvodce nastavením WiFi a né přímo přes adaptér.To ještě můžu zkusit, ale naděje tomu moc nedávám. Svědčilo by to pak o neprovázanosti WM systému a aplikace ( myslím tím průvodce nastavením wifi sítě ) vytvořené přímo firmou Samsung a nebo ještě jedna varianta = u Samsungů zapomněli na to,že se používají u WiFi aaptéru i statické IP adresy jejichž nastavení nějakým záhadným způsobem ovlivňuje i GPRS Internet připojení . ( IE prohlížeč při připojení přes GPRS vypíše hlášku , že je pravděpodobně špatně nastavené DNS a nemůže se připojit ??? )

-- stř zář 23, 2009 2:56 --

TAK VŠECHNY ZDRAVÍM A PO ÚMORNÉM TESTOVÁNÍ JSEM DOŠEL K ZÁVĚRU:
POZOR!!! VYZKOUŠENÉ A DOBRÁ RADA PRO VŠECHNY:
Pokud si u WiFi adaptéru vyplníte statickou IP adresu a vyplníte DNS tak se na internet přes GPRS u vašeho operátora nepřipojíte, ale připojíte se pouze přes WiFi.
Pokud si,ale nastavíte u WiFi adaptéru připojení DHCP vše pracuje tak jak má a na internet přes GPRS i WiFi se připojíte bez problémů. To jsou teda věci .... asi mám s "Omnia Pro" smůlu , že ve firmě nepoužíváme DHCP..
Můj závěr: nastavení statické IP a DNS u Wifi adaptéru "Omnie Pro" ovlivní nastavení "internet GPRS" připojení přes operátora a to se pak stává nefunkční !!!
Dle mého je to chyba ROM Samsungu Omnia Pro a doufám,že to spraví nějaký upgrade ROM.
Kdo nevěří ať to zkusí. U mé Omnie to tak funguje a to jsem dělal čtyřikrát hard reset! Uvítám vaše poznatky.
Nevím jestli kvůli tomu budu Omnii pro reklamovat u O2 a nebo oželím rychlé WiFi připojení u naší firmy a počkám jestli uvolní nějakou opravu ROM.
Uživatelský avatar
hvezdar1
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: úte srp 18, 2009 13:26
Zařízení: Omnia2 I8000

Omnia PRO (O2) - internet a vzhled SMS zpráv

Příspěvek od hvezdar1 »

Jo přesně, má Omnie II to dělala také, ale tohle mne nanapadlo.
Tedy obě nové Omnie s drobnou chybičkou, ale na mrtvici.
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Omnia PRO (O2) - internet a vzhled SMS zpráv

Příspěvek od mike-biker »

Je pravda a stávalo i stáva se mi, že se někde připojím,ale data nestáhnu. To mě ale nikdy nenapadlo, že by to mohlo být i v tom, že ten někdo používá DNS. Já mám samozřejmě DHCP a tak jsem toto nezaznamenal. :wink: . Každopádně bych to nahlásil O2 a trval na písemném vyjádření firmy Samsung k danému problému. :!:
krabicka3
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 68
Registrován: ned led 06, 2008 23:28
Zařízení: Samsung Galaxy S II

Omnia PRO (O2) - internet a vzhled SMS zpráv

Příspěvek od krabicka3 »

Musim rict, ze kdyz chci napsat SMSku, tak je to ukrutne pomale! :( To i to TouchFlow 3D od HTC je rychlejsi. Strasne dlouho taky trva pri otevreni klavesnice nez telefon zacne fungovat normalni rychlosti. Kdyz to pujde, tak si tam pri prvni prilezitosti flashnu ROMku z Touch Pro 2. Popravde Samsung to trochu podelal, ze ten system nechal tolik "prorust" svym softwarem.
Grga Pitic
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: stř zář 02, 2009 13:31
Zařízení: Samsung B7610

Omnia PRO (O2) - internet a vzhled SMS zpráv

Příspěvek od Grga Pitic »

2krabicka: Já když chci psát sms tak žádné zpomalení nepozoruju, pravda je, že nevím jak velké zpomalení máš na mysli, ale mně to přijde naprosto normální (od klepnutí na napsat novou sms otevření klávsenice a napsání prvního písmena tak 1s - 2s )
Odpovědět

Zpět na „Samsung OmniaPRO“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů