Omnia PRO (O2) - internet a vzhled SMS zpráv

Diskuze o komunikátoru Samsung OmniaPRO (B7610)
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Omnia PRO (O2) - internet a vzhled SMS zpráv

Příspěvek od mike-biker »

Může mi nějaký z majitelů napsat, co má v registrech:
HKLM\System\State\SAMSUNG\Phone\Operator\Operator?
Děkuji.
Termiks
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 119
Registrován: stř pro 24, 2008 16:19
Zařízení: SGSII

Omnia PRO (O2) - internet a vzhled SMS zpráv

Příspěvek od Termiks »

...
Operator_1_Code \ 123 (0x7B)
Operator_2_String \ O2 - CZ
fore
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 178
Registrován: stř zář 09, 2009 15:49
Zařízení: Samsung Galaxy S2 i9100 16 GB + 32 GB Lexar c.10

Omnia PRO (O2) - internet a vzhled SMS zpráv

Příspěvek od fore »

krabicka3 píše:Musim rict, ze kdyz chci napsat SMSku, tak je to ukrutne pomale! :( To i to TouchFlow 3D od HTC je rychlejsi. Strasne dlouho taky trva pri otevreni klavesnice nez telefon zacne fungovat normalni rychlosti. Kdyz to pujde, tak si tam pri prvni prilezitosti flashnu ROMku z Touch Pro 2. Popravde Samsung to trochu podelal, ze ten system nechal tolik "prorust" svym softwarem.
no ja teda nwm kamarade ale kdyz kliknu na napsani nove sms... sem behem cca 2 sekund v psani sms.... mam teda vyplou nastavbu od samsungu na ty menu.... touchwiz sem nechal... ale ty jejich menu me moc nenadchli
inf
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: pon lis 24, 2008 12:58
Zařízení: V900,HTC Touch Pro,HTC Kaiser,Imate 9502

Omnia PRO (O2) - internet a vzhled SMS zpráv

Příspěvek od inf »

mike-biker píše:Může mi nějaký z majitelů napsat, co má v registrech:
HKLM\System\State\SAMSUNG\Phone\Operator\Operator?
Děkuji.
Já jsem ti to dávno posílal do tvého emailu a i jsem tě o tom informoval na tomto fóru . Obdržel jsi ten email? Je mi totiž divné, že se na to tady ptáš znovu.
Vidím , že to už sem jiný uživatel uvedl, vypsané hodnoty jsou správné a nebudu to tedy duplikovat. Zkus kouknout do své email schránky. Zdravím.
Termiks
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 119
Registrován: stř pro 24, 2008 16:19
Zařízení: SGSII

Omnia PRO (O2) - internet a vzhled SMS zpráv

Příspěvek od Termiks »

Takže návod na zrušení samsung nadstavby u psaní SMS zpráv...

V registrech změňte tuto hodnotu :

HKCU\Software\Microsoft\Inbox\MsgTypes\IPM\SMStext\DLL\..(už nevím co tam bylo :) )...

na hodnotu: ...DLL\htmlnote.dll

Potom už jen soft reset a je tam klasický Win zobrazení...
inf
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: pon lis 24, 2008 12:58
Zařízení: V900,HTC Touch Pro,HTC Kaiser,Imate 9502

Samsung OmniaPro: Aktivace klasického vzhledu SMS zpráv

Příspěvek od inf »

Hurá díky, to jsem přesně potřeboval. Zde je tedy podrobný popis pro ostatní včetně výchozích hodnot, abyste případné změny mohli vrátit zpět.
DŮLEŽITÉ! Nikdy po změně registru neprovádějte SOFT RESET, ale vypněte telefon tlačítkem vypnout, jinak se hodnoty nepřepíší.

VYPNUTÍ SAMSUNG ZOBRAZENÍ SMS ZPRÁV
V registrech změňte hodnotu klíče HKCU\Software\Microsoft\Inbox\MsgTypes\IPM\SMStext\DLL\ na "htmlnote.dll". Původně tam bylo nastaveno "mms.dll".

ZAPNUTÍ THREADED SMS (chat)
V registrech změňte hodnotu klíče HKCU\Software\Microsoft\Inbox\Settings\OEM\SMSInboxThreadingDisabled na "0". Původní hodnota je "1".

edit by admin: Upraveno do srozumitelnější podoby :-)
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Omnia PRO (O2) - internet a vzhled SMS zpráv

Příspěvek od mike-biker »

2 inf, TermiksTak chlapi, výborně. 8-). :wink:
Toto jsme řešili na Samsung Omnia foru a buď šlo složitě ubastlit SMS Threaded
http://www.samsung-omnia.org/how-to-b57 ... /#msg56186. Tam ale pochopitelně po přepsání v registrech nešly MMS. Tady jdou v pohodě! Kde jste to objevili? :wink:
EDIT: Jinak v mailu jsem ohledně registrů operátora nic neměl. Díky. 8-)
inf
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: pon lis 24, 2008 12:58
Zařízení: V900,HTC Touch Pro,HTC Kaiser,Imate 9502

Omnia PRO (O2) - internet a vzhled SMS zpráv

Příspěvek od inf »

Vzkaz Pro "mike-biker" :
kde našel "Termiks" zrušení nadstavby Samsung SMS vzhledu to netuším, ale je šikula! a já konečně můžu kopírovat text z SMS zpráv do kalendáře. Já jsem pouze doplnil sem na forum původní hodnotu registru a protože po změně registrů a Soft resetu ( jak uvádí v návodu "Termiks" ) se mi vrátily hodnoty registrů zpět do původního stavu ( nepřepsaly se a už jsem toto samé u nějaké jiné změny u tohoto phone řešil ), tak jsem zkusil po úpravě registrů vypnout telefon tlačítkem vypnout ( bez soft resetu) a změny registrů se uchovaly ( to je také divné chování, ale je to u tohoto phone prostě tak..) . Aktivaci Threadsms jsem našel sám,když jsem jen tak brouzdal všemi registry formou pokusu a omylu...( sám název toho registru si o to říkal.. a vyšlo to )
Jinak pro Tvou informaci: email, který jsi nenalezl, a to je mi divné ( žádná hláška o nedoručení emailu mi totiž nepřišla ) byl mnou odeslán dne 21.9. ve 20:08hod. na adresu '[email protected]'. Je to Tvá správná email adresa? Máš ji totiž uvedenou u svého profilu.
Hezký den.
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Omnia PRO (O2) - internet a vzhled SMS zpráv

Příspěvek od mike-biker »

Hodnoty v registrech by se vůbec neměly samy měnit. Soft reset se dělá jen proto, aby se nové hodnoty zavedly do RAM. Jinak právě jakmile přepíšeš registry, tak se dají dát z5 jedině přes HR. :!:
S tím Threaded SMS jsme se srali na forech dost. Je supr, že už přibývají majitelé Samsungů a bude větší komunita! 8-)
Hondaq
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: stř srp 05, 2009 17:52
Zařízení: Nokia Lumia 800
Kontaktovat uživatele:

Omnia PRO (O2) - internet a vzhled SMS zpráv

Příspěvek od Hondaq »

inf: jabbim.cz je jabber nikoliv e-mail ;)

jinak to vypnutí nadstavby na psaní SMS je super ...a díky vám za to ;)
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Omnia PRO (O2) - internet a vzhled SMS zpráv

Příspěvek od mike-biker »

Teď jen doufat, že s příchodem WM 6.5 tu ROMku někdo vykuchá a shity od Samsungu vyhází! Pár věcí je dobrých, ale jak bylo řečeno, Samsung infiltroval do systému víc, než je zdrávo. :evil:

:evil: :evil: Pryč s Touch Wizz a Widgety! :evil: :evil:
inf
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: pon lis 24, 2008 12:58
Zařízení: V900,HTC Touch Pro,HTC Kaiser,Imate 9502

Omnia PRO (O2) - internet a vzhled SMS zpráv

Příspěvek od inf »

Já mám osobně jinou zkušenost mike-bikere. Moje zkušenost = Pokud např. v "Registry exploreru" změním hodnotu registru a potvrdím změnu TAK TATO ZMĚNA SE PROJEVÍ AŽ PO VYPNUTÍ A OPĚTOVNÉM ZAPNUTÍ= u jiného Pocket PC opravdu stačí když stisknu Soft reset a nová hodnota registru se načte do RAM, ALE u "Omnia Pro" je po soft resetu zase původní hodnota ( JAKO KDYBYCH ŽÁDNOU ZMĚNU V REGISTRU NEPROVEDL )= připadá mi to jako kdyby byl někde uložen soubor s paramerty systému ( něco jako bod obnovení v PC Windows) , který se vždy uloží ( přepíše) POUZE po seriózním posledním vypnutí hardware tlačítkem a následně se načítá při zapnutí ( to je moje zkušenost ,opravdu jsem Omnii několikrát Hard resetoval a u mé to tak prostě funguje).
Jinak Ti asi dobře nerozumím. Píšeš , že jakmile přepíšeš registry, tak se dají dát zpět jedině přes HR?? Já když vrátím u většiny registrů jejich hodnotu zpět na původní, tak to systém po novém zapnutí respektuje. jak jsi to myslel?
JEŠTĚ MÁM JEDNU NOVINKU A TAK ZALOŽÍM NOVÉ TÉMA : Omnia Pro (02) LED SVÍTILNA, KOMPAS A TEST OMNIA.
(Doufám, že se na tomto fóru o tom už nněkde nemluví abych neduplikoval, kdyžtak se dopředu omlouvám.)
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Omnia PRO (O2) - internet a vzhled SMS zpráv

Příspěvek od mike-biker »

Samozřejmě se registry dají libovolně přepisovat, tzn, i zadat správné původní hodnoty. :wink: Měl jsem na mysli původní hodnoty, pokud někdo něco někde zkope a nemůže dohledat co, což se většinou děje.. :lol: , tak je Hard reset vrátí z5.
inf
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: pon lis 24, 2008 12:58
Zařízení: V900,HTC Touch Pro,HTC Kaiser,Imate 9502

Omnia PRO (O2) - internet a vzhled SMS zpráv

Příspěvek od inf »

Jasně, tomu už rozumím, souhlas. Ta svítilna by se hodila,snad někdo tu aplikaci napíše. Dneska jsem ještě poslal písemně reklamaci na 02 ohledně kolize nastavení GPRS a WiFi se statickou IP a DNS, tak jsem zvědavý jak se s tím u O2 poperou. Budu vás tady informovat.
alexej
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: sob zář 12, 2009 16:07
Zařízení: HTC Kaiser

Omnia PRO (O2) - internet a vzhled SMS zpráv

Příspěvek od alexej »

Jedna skromna otazecka. Stava se taky nekomu, ze pri psani na HW klavesnici semtam vynecha pismeno? Prvne jsem si myslel, ze jsem se prehmat, ale pak jsem zjistil, ze pri rychlejsim psani system pismena vynechava....HardReset jsem ji par x udelal :(
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Omnia PRO (O2) - internet a vzhled SMS zpráv

Příspěvek od mike-biker »

Je to psáno i v recenzi, klávesy jsou asi zezačátku trochu tužší a musí se pořádně mačkat. Prý by se to mělo "ochodit". :idea:
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Omnia PRO (O2) - internet a vzhled SMS zpráv

Příspěvek od htcjirka »

Oproti TP2 klavesnici je to ale bida.Neverim tomu,ze se to postupnym pouzivanim zlepsi.
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Omnia PRO (O2) - internet a vzhled SMS zpráv

Příspěvek od mike-biker »

Njn. já mám Xperii a píše se na ní fajn. Ale TP2 je nedostižná!
alexej
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: sob zář 12, 2009 16:07
Zařízení: HTC Kaiser

Omnia PRO (O2) - internet a vzhled SMS zpráv

Příspěvek od alexej »

Na Kaiserovi jsem mel mozna lepsi klavesnici, ale Omnie vyhrava v hmotnosti. To tehda byla cihla......
johnsink
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: stř zář 30, 2009 23:31
Zařízení: htc touch diamond

Omnia PRO (O2) - internet a vzhled SMS zpráv

Příspěvek od johnsink »

Měl jsem na ni zálusk, ale štve mě, že to prodává jenom O2. Obávám se totiž, jestli by se mi to povedlo přestavit na T-Mobile. Ještě budu chvilku přemýšlet jestli mám koupit Omnii Pro nebo Jet.
Odpovědět

Zpět na „Samsung OmniaPRO“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů