OmniaPRO: Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Diskuze o komunikátoru Samsung OmniaPRO (B7610)
Odpovědět
soufler
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 70
Registrován: ned zář 07, 2008 14:16
Zařízení: HTC Touch Pro2
Bydliště: Klášterec nad Ohří

OmniaPRO: Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od soufler »

Můj laický dotaz: A nemůže se jednat o to, že samsung používá jiný typ pohybového senzoru, tedy jiné ovladače?
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

OmniaPRO: Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od Svestka »

Osobně nevím, zda WM má přímo API pro scanování senzorů ale tvůj dotaz je už dávno zodpovězený viz. níže.
Svestka píše:to že nejde ten program využívající senzory je docela divné ale možná, že je je špatně udělaný a počítá s konkrétními typy senzorů.
Svestka píše:To, že aplikace nefungují i přes to, že podporují WM je dáno špatným přístupem programátora, který pravděpodobně použil nějaké konkrétní API od HTC.
WiMan
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: úte zář 15, 2009 12:01
Zařízení: Samsung B7610

Pomalé zavírání Excelu

Příspěvek od WiMan »

mas0n píše:no, tak mě například trvá zavření excelu max. 2 sekundy, spíš ještě míň....
Excel se mi už po hard resetu také zavírá bez problému.

Asi bych každému doporučil, ať si po vybalení přístroje jako první udělá hard reset.
Já měl od O2 poslanou krabici s porušenými nálepkami od Samsungu, kdo ví, kolik lidí si s tím hrálo.
Nefungovalo mi ani připojení na GPS, celý den jsem s tím laboroval.
ziminix
VIP
VIP
Příspěvky: 1279
Registrován: čtv čer 14, 2007 7:38
Zařízení: ...
Bydliště: Třebíč

OmniaPRO: Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od ziminix »

No nevím, ale pokud kupuji nový telefon, tak by měl být po HR, čili po spuštění by měla přijít kalibrace a základní nastavení.
WiMan
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: úte zář 15, 2009 12:01
Zařízení: Samsung B7610

OmniaPRO: Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od WiMan »

Taky mám za to, že by mělo od počátku vše fungovat, leč praxe je leckdy jiná.

Do nového přístroje jsem instaloval pouze Total Commander a GCzII, které mi bez problému fungovali na PDA s WM 5.

13 sekund zavírání Excelu a nefungující GPS nemohla být způsobená instalací těchto dvou programů.
Teď je mám také nainstalované, a zatím co jsem zkoušel vše funguje.
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

OmniaPRO: Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od Svestka »

Tak to je dobrá zpráva, ovšem porušená plomba na krabici je velice neseriózní jednání a něco to o prodejci svědčí.
Termiks
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 119
Registrován: stř pro 24, 2008 16:19
Zařízení: SGSII

OmniaPRO: Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od Termiks »

Telefon objednaný po netu ti vždy příjde s porušenou samolepou (plombou) prodejce se musí přesvědčit zda je v balení vše a že přístroj funguje...Když si ho koupíš v kameným tak by to měl porušit až před tebou a ukázat ti že ti neprodává krabičku s cihlou uvnitř...
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

OmniaPRO: Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od mike-biker »

Komu chodí GPS s TomTomem bez GPS Gate? :?: Jen by mě zajímalo, ptz. by tam měl být stejný čip jako u Omnie 2 a tam to bez Gate nejede. :-(
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

OmniaPRO: Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od Svestka »

mike-biker: No stejný čip obě zařízení mají určitě takže pravděpodobně to bez Gate nepůjde.

Termiks: To mě nenapadlo, děkuji za objasnění.

-- stř zář 16, 2009 22:53 --
~Kocur~ píše:...odkud můžu stahovat další widgety vím že něco takového už zde bylo řešeno dříve, ale odpověď mi nebyla úplně jasná...
Originally posted by : Svestka
I mean directly from mobile

Widgets are stored on phone in local file system so I think you can send them from phone to computer by Bluetooth. Another possibility is USB Cable and access phone memory although accessing raw file system mostly is not allowed.

Originally posted by : Svestka
second question: there is now some a public repository?
Yes. There is InnovLab (which can be access from web browser) and "More Widgets" (which is officially available only for phone... but it uses HTTP :) ).

Chvilku to trvalo jelikož můj první příspěvek nebyl pochopen správně tak jsem ještě musel reagovat. Ovšem na InnovLab patří více méně do developerské části a prozatím tam nic zajímavého nenajdeš, takže registrace by byla ztráta času, pokud se tam něco zajímavého objeví dám vědět.
~Kocur~
nováček
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: úte zář 15, 2009 17:43
Zařízení: Samsung Omnia Pro, SE P1i, Dell Streak
Bydliště: Ostrava

OmniaPRO: Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od ~Kocur~ »

OK Sveska díky za snahu snad už se ty fóra o B7610 pořádně rozjedou a samsung bude mít pořádnou podporu svého telefonu (už to bude týden co mi neodpověděli) :-D
fore
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 178
Registrován: stř zář 09, 2009 15:49
Zařízení: Samsung Galaxy S2 i9100 16 GB + 32 GB Lexar c.10

OmniaPRO: Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od fore »

jj nove widgety by se silky :) diky svestka ze to pohlidas.. jinak lidi.... hele skuste v telefonim seznamu upravit neci meno a pak ulozit ... ja teda nwm co delam spatne.. ale ulozi se mi to jako nezname ... - pred tim treba deda : prepisu na deda chata ale ulozi se jako nezname... nechapu co s tim je... dela vam to taky ? ze by prvni chybycka software ?
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

OmniaPRO: Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od Svestka »

Kdyby jste měli požadavky na konkrétní widget tak to sem nebo v sekci v mém podpisu napište jak bude nějaký nevyužitý čas navíc tak bych něco zkusil udělat ale může to dlouho trvat jelikož teď toho času bude míň a míň. Samozřejmě se nebudu pouštět do žádných extrémů, za to mi ty nervy nestojí a je nutno si uvědomit, že jsem i omezen použitými technologiemi a samotným API widgetů.
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

OmniaPRO: Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od mike-biker »

Já jsem tedy Widgety zatím dal k ledu. ;-) . Je to zatím nový a nevidím velký přínos.
_Ja
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 114
Registrován: stř led 07, 2009 2:22
Zařízení: Samsung Omnia PRO

OmniaPRO: Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od _Ja »

Prosím vás, ví někdo jak změnit bílé písmo na černé na obrazovce DNES ? Moc bych to potřeboval. Díky za pomoc.
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

OmniaPRO: Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od Svestka »

mike-biker: Ano prozatím bych také řekl, že je výhodnější widgety spíše vypnout ale věřím, že do půl roku by mohlo být vše jinak.

Když je toto fórum nazváno jako tipy a triky tak bych jen doplnil myšlenku OLED displejů, kterou možná né každý zná, i když už jsem to psal jinde. Organické diody berou tím více energie čím jasnější barvy vyzařují. Z toho plyne tip, že pokud chcete uštřit energii vyplatí se vám aktivovat samsungovské téma, které vše bílé zahalí do černé barvy (dle mého tam právě proto toto téma je). Samsung přímo při tvorbe widgetů radí, že pokud se chce dosáhnout menší spotřeby ať se používají u widgetů spíše tmané plochy na kterých jsou světlé detaily než naopak. (Chtěl jsem to napsat už dříve ale zapomněl jsem na to, teď jsem si na myšlenku vzpomněl při přečtení příspěvku od _Ja)
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

OmniaPRO: Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od mike-biker »

Jj, já to taky používám i v klasické TODAY obrazovce a v Spb Mobile Shell. Tmavé pozadí je lepší na úsporu - ale to platí i u klasických displejích. :idea:
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

OmniaPRO: Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od Svestka »

U klasických LCD by to platit nemělo jelikož podsvetlení krystalů diodami bere stále stejně energie, to se dá snížit pouze ztmavením displeje ubráním jasu. A samotné natočení krystalů by taky nemělo být závislé na odběru. Každopádně pokud tam nějaký rozdíl je (což se mi moc nezdá) tak bude nepatrný zatímco u OLEd displejů se takto dá snížit odběr i na polovinu.
fore
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 178
Registrován: stř zář 09, 2009 15:49
Zařízení: Samsung Galaxy S2 i9100 16 GB + 32 GB Lexar c.10

OmniaPRO: Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od fore »

halo :) mam problem ohledne telefoniho seznamu... kdyz chci prejmenovat nekoho : dam priklad : deda na deda chata.. tak kdyz to prepisu a dam aby se to ulozilo tak se mi kontakt ulozi zako nezmane cislo.... ze by neaka chyba v software ? kdo ma omniapro zkuste take.... a nebo jestli nekdo vi jak se toho zbavit tak poradte prosim...
Safrika
nováček
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: stř zář 09, 2009 12:32
Zařízení: Samsung B7610
Bydliště: Ostrava

OmniaPRO: Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od Safrika »

Ahojky, mam dotazek, objevila se mi mezi hlavnim displayem a klavesnici (v normalnim zatazenem stavu) asi 2mm mezera, ktera neni okem viditelna, ale pri zkouseni odporu mezi temito dvemi dily, tak se to projevi...... Mate to taky? U TP2 takova mezera neni :(
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

OmniaPRO: Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od Jiří Hrma »

2 mm už je docela dost, já mám u recenzovaného kousku mezeru necelý milimetr, viz. galerie.
Odpovědět

Zpět na „Samsung OmniaPRO“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 35 hostů