OmniaPRO: Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Diskuze o komunikátoru Samsung OmniaPRO (B7610)
Odpovědět
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

OmniaPRO: Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od Jiří Hrma »

Do tohoto vlákna můžete směřovat vaše postřehy a případné dotazy ke komunikátoru Samsung OmniaPRO (B7610). Chystáte si jej pořídit a chcete vědět, kde jej mají nejlevněji? Nebo jste si jej už pořídili a potřebujete naopak poradit s nastavením? Pak je toho téma určeno právě pro vás. Snažte se v diskuzi vyvarovat "offTopic" příspěvků, vlákno díky tomu bude mnohem více přehledné.

Velká recenze Samsungu OmniaPro (B7610)

Obrázek Obrázek Obrázek

Hardwarové parametry
Operační systém: Windows Mobile 6.1 Professional (na podzim bude zdarma dostupný upgrade na Windows Mobile 6.5)
Displej: AMOLED, WVGA rozlišení 480×800 px, 3,5", max. 65k barev
Procesor: Samsung S3C6410, 800 MHz
Paměť: 256 MB RAM, 256 MB ROM, 2 GB vnitřní úložiště, microSDHC karty
Telefon: čtyřpásmové GSM/GPRS/EDGE, UMTS/HSDPA (rychlost stahování až 7,2 Mbps)
Komunikace: Wi-Fi 802.11 b/g, Bluetooth 2.0 (EDR, A2DP)
Fotoaparát: 5.0 MPx, autofocus, přisvětlovací LED dioda, makro režim, záznam videa ve VGA, přední VGA kamerka pro videohovory
Hardwarová klávesnice: ano, výsuvná, 4 řady, 39 kláves, bílé podsvícení
GPS: Ano, 20 kanálů, A-GPS
FM rádio: ano, podpora RDS,
Hmotnost: 162 gramů včetně baterie
Rozměry: 57.8 x 112.6 x 16.2 mm
Baterie: Li-Ion, kapacita 1500 mAh
Další informace: 3,5 mm výstup na sluchátka, TouchWiz 2.0, velké množství bonusových aplikací, pohybový senzor, světelný senzor a proximity senzor

Další články věnované OmniiPRO
Vyzkoušeli jsme nový Samsung OmniaPRO s finální verzí ROM: První dojmy
Samsung představil 4 nové komunikátory ze série Omnia: Známe ceny, datum uvedení na trh a další detaily
Grga Pitic
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: stř zář 02, 2009 13:31
Zařízení: Samsung B7610

O2 úpravy B7610

Příspěvek od Grga Pitic »

2Krabička3: Mě to připadá téměř nedotčené. 02 si předělalo pouze takové ty základní záležitosti jako je tapeta, všechny stránky odkazují na ně, chce mě to připojovat přes jejich grps ale nic zásadního, co by nešlo předělat, jsem zatím nenašel.
mudr.nio
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: stř zář 09, 2009 11:50
Zařízení: N97

OmniaPRO B7610): Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od mudr.nio »

Chci se jenom zeptat, jestli nevíte jak cena v průběhu času klesne, chtěl bych si omnii pro pořídit okolo 10 000, ale nevim jestli bude ve volném prodeji. Pak bych měl otázku ohledně klávesnice, jak se na ní všeobecně píše a zajímal by mě taky jestli je ten malej mezerník naraženej přímo u okraje klávesnice vůbec použitelnej :tlem: mám pocit že je dost utopenej :-D , a taky jestli byste už mohli říct jakou má vnitřní pamět protože někde se uvádí 1 GB a někde zase 2 tak docela nechápu proč se to neujasní :wink: a pak poslední otázka jaké má rozlišení video, narazil sem na dva parametry a tak bych prosil o přesný údaj, děkuju za odpověď :wink:
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

OmniaPRO B7610): Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od Svestka »

No proč se tyto údaje neujasní je jednoduchá věc, někde mají údaje staré, které ještě nebyly potvrzené, to samé se týká paměti. Přečti si první dojmy od Jiřího Hrmy, sám uvedl v prvním příspěvku na tento článek odkaz tam se dozvíš odpovědi na většinu tvých otázek (ve zkratce řečeno, povětšinou ty lepší hodnoty jsou ty opravdu pravdivé, tudíž 2GB paměť, přenos HSDPA 7,2 a né 3,6 a pod. totéž platí u foťáku!). Co se týká ceny tak to teď neví nikdo ale můj odhad je takový, že se Omnia Pro bude dát do měsíce svého uveřejnění dát sehnat za 11K, už teď v eshopu od O2 stojí 11 500. Cena 11 000Kč už je ale tak nízká pro zařízení této výbavy, že pod 11 000Kč půjde opravdu velice pomalu a kdo ví jestli vůbec. Těm 10K bych teda moc nevěřil to tak možná za rok by mohla mít takovou hodnotu ale samozřejmně se jedná pouze jen o můj názor a prodejci můžou ještě překvapit (mě už ale překvapili teď, protože cena je o 1500Kč menší než předběžně odhadovaná a na tuto výbavu je to výborný poměr cena/užitná hodnota).
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

OmniaPRO B7610): Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od Jiří Hrma »

Měl bych dotaz - u OmniePRO mi během telefonování přijde, že je hlasitost docela slabá a občas mám problémy protější stranu dobře slyšet, a to i v uzavřené místnosti. Je to problém jen u mého kousku nebo se s tím někdo už také setkal. Hlasitost mám nastavenou na maximum ale mám zkrátka pocit, že je to oproti jiným zařízením o něco méně hlasité a občas mi to trochu vadí. Přendal jsem si SIM do HTC Touch Pro2 a zkusil provést hovor a tam byla hlasitost mnohem lepší (jde jen o volání přímo z telefonu, nikoliv přes hlasité handsfree nebo sluchátka, tam je vše v pořádku). Díky za případné komentáře.
Grga Pitic
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: stř zář 02, 2009 13:31
Zařízení: Samsung B7610

OmniaPRO B7610): Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od Grga Pitic »

No já si nejprve myslel, že je to spíš jen mým subjektivním pocitem po přechodu z Nokie, dnes jsem měl cca 25 telefonátů a spíš se přikláním k tomu, že to bude vlastnost typu a nikoliv záležitost kusu. Není to neslyšitelné, to zase ne, ale v hlučnějším provozu si dovedu představit, že by to mohl pro někoho být problém. Kdybych to měl charakterizovat, potřeboval bych to zesílit o jeden stupeň. Musím to odzkoušet někde na rušné ulici a pak budu mít jasno. Btw. i celkový zvukový výstup mi přijde, že by mohl být na maximum hlasitější, ale takhle aspoň nic nechrčí.
fore
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 178
Registrován: stř zář 09, 2009 15:49
Zařízení: Samsung Galaxy S2 i9100 16 GB + 32 GB Lexar c.10

OmniaPRO B7610): Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od fore »

No teda doufam ze to pujde nejak prenastavit :) ja sem teda WM novacek.. v pondeli si du pro omniiPRO :) a tesim se jako malej :D tak doufam ze mi to tohle nezkazi radost...
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

OmniaPRO B7610): Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od Svestka »

Fore: já si myslím, že se nemáš čeho bát, kdyby to opravdu problém byl, našel by se někdo kdo by vytvořil nějaké provizorní řešení ale jak píše mike-biker, hlasitost by mu vyhovovala tak o jeden stupeň výš takže rozhodně se nemusíš bát, že by jsi měl problém druhou stranu slyšet.

P.s. Začínám se bát, že půjdu po ulici a uvidím všude jen omnii PRO. :twisted: Samozřejmě to nemá být bráno doslovně.
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

OmniaPRO B7610): Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od mike-biker »

Určitě si jí "vomakám" a pokud ta klávesnice bude dobrá, tak snad jí vyměním za Xperii. 3" je fakt málo. :cry:
fore
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 178
Registrován: stř zář 09, 2009 15:49
Zařízení: Samsung Galaxy S2 i9100 16 GB + 32 GB Lexar c.10

OmniaPRO B7610): Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od fore »

ja sem si ju vomakal.. a musim rict ... klavesnice mi akorat padla presne do ruky.. nadhera :) jediny minus co sem teda zhledal... je ta krytka na 3.5 mm jack... ta myslim po delsim case neustaleho otevirani veme za sve :) mozna lepsi reseni by bylo bez .... sak nechame se prekvapit
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

OmniaPRO B7610): Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od Svestka »

No to píše téměř každý, že ty krytky na konektory jsou opravdu bídné ale však co, když upadnou tak upadnou, ono to zas tak vadit nebude. :)
Grga Pitic
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: stř zář 02, 2009 13:31
Zařízení: Samsung B7610

OmniaPRO B7610): Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od Grga Pitic »

Ještě co se týká té klávesnice, tak z mého pohledu je výborná, ale na "space bar" si člověk musí zvyknout. Kdo měl v ruce delší dobu HTC, tak mu samozřejmě bude chybět numerická řada, ale já to štěstí neměl, takže mi to ani nepřijde. Jo a podsvícení při psaní ve tmě je nádherný.

Taky jsem trošku přechváli tu svižnost, dneska se mi to dvakrát seklo s operou, ale těžko říct čím to bylo.....

Celkově jsem ale zatím spokojenej.
fore
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 178
Registrován: stř zář 09, 2009 15:49
Zařízení: Samsung Galaxy S2 i9100 16 GB + 32 GB Lexar c.10

OmniaPRO B7610): Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od fore »

no.. tohle bude muj prvni PPC takze nemam s cim srovnavat..ale padla mi do ruky ... nastesti nejsem zvykli na vice/mene radou klavesnici takze to asi nebude problem... mozna az pak kdyz to vymenim za neco jineho :)
_Ja
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 114
Registrován: stř led 07, 2009 2:22
Zařízení: Samsung Omnia PRO

OmniaPRO B7610): Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od _Ja »

Ta hlasitos se mě opravdu zdá nízká. Jestli někdo zjistíte jak to napravit bude to super. Ale jinak mě OP okouzlila.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

OmniaPRO: Procesor

Příspěvek od Jiří Hrma »

Mě by jen zajímalo (řešili jsme to už včera na chatu), jak je to doopravdy s tím procesorem. Na krabici ani v manuálu o tom není zmínka, přes různé verze TCPMPlayeru se mi frekvenci také nedaří zjistit (a CorePlayer to neumí). Jde o to, zda jde tam opravdu těch 800 MHz nebo 667 MHz. 800 MHz uvádějí zahraniční zdroje, 667 MHz jsem viděl uvedeno u specifikace v e-shopu Sunnysoftu, kteří také mají dobré zdroje; takže je mi finální takt opravdovou záhadou. A aplikace pro zobrazení informací o hardware v nastavení chybí, jen pod záložkou "O produktu" je vypsán typ CPU "Samsung ARM1176 S3C6410". A když si tento typ dam do Google, tak mi to najde například tento sheet, kde se uvádí:
Operating Frequency: 634MHz
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

OmniaPRO B7610): Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od Svestka »

Procesor je tam totožný jako v Omnii II jde o to, že tnto procesor může být hardwarově vyroben s nižším taktem jak je tomu u Acerů F900 a M900. Sunnysoft má ohledně Omnií PRO nebo alespoň měl to nevím velmi staré informace (možná už aktualizoval) a právě v prvních informacích byla všude uváděná informace o 667MHz taktu. Osobně si ale myslím, že by to byla od samsungu blbost a novější zdroje uváděly všude už 800MHz.

P.s. ještě k tomu procesoru typu s3c6410 to, že umí pracovat na taktu 800MHz byla úprava, která byla provedena poprvé až v omnii II, proto dle mého vznikla informace o 667MHz, jelikož i samsung měl dříve ve své specifikací procesorů psán maximální takt tohoto procesoru na 667MHz.

Pokud by jsi to chtěl ale oficiálně tak můžu napsat na developerské fórum samsungu.
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

OmniaPRO B7610): Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od mike-biker »

To developerské fórum myslíš MoDaCo? Čekám na možnost extrakce a úpravy ROM. :roll:
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

OmniaPRO B7610): Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od Jiří Hrma »

Svestka: Děkuji za objasnění, já jsem ohledně toho chtěl psát do CZ Samsungu, ale nejsem si jistý, jestli by tam na to taky znali odpověď. Takže 800 MHz a odpískáno, paráda ;-)
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

OmniaPRO B7610): Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od Svestka »

mike-biker píše:To developerské fórum myslíš MoDaCo? Čekám na možnost extrakce a úpravy ROM. :roll:
Nemyslím modaco ale tohle innovator.samsungmobile.com. Pro jistotu jsem tam otázku položil ale osobně by mě hodně překvapil jiný takt než 800MHz. Doufám, že mě tam neseřvou za OT ale při jednom jsem se ptal, kdy bude podpora widgetů pro developery i na B7610, jak tam bude odověď dám vědět.

Co se týká triků popřípadě řešení ruzných problému tak doporučuju fórum, která se zabývá pouze omniemi samsung-omnia.org, zatím tam příliš uživatelů nekomunikuje o nových omniích ale něco se tam už najít dá. (každá omnie má vlastní sekce takže je to docela přehledné)
Čtvrtek
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: pon črc 30, 2007 7:04

OmniaPRO B7610): Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od Čtvrtek »

Tak jsem se stal také šťastným majitelem tohoto stroje a zatím veskrze velmi positive dojmy, až na rss čtečku, která je tady dost bídná, když jí srovnám s HDčkem tak tam byla o dost lepší. Ale jinak jsem nadšen :grin:
Odpovědět

Zpět na „Samsung OmniaPRO“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů