OmniaPRO: Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Diskuze o komunikátoru Samsung OmniaPRO (B7610)
Odpovědět
_Ja
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 114
Registrován: stř led 07, 2009 2:22
Zařízení: Samsung Omnia PRO

OmniaPRO: Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od _Ja »

Mě to dělá to samý. Nemůžu přemapovat tlačítka. :-(
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

OmniaPRO: Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od Svestka »

Ano pokud chceš aby ti to při odchodu z menu nepsalo o kolidaci tlačítek mezi sebou tak na krátký stisk nastav žádnou akci u tohoto tlačítka se dlouhým stiskem myslí celkové domáčknutí tlačítka takže nebudeš muset tlačítko držet dlouze. Jinak tlačítko W&L přemapovat opravdu přes standartní nastavení nelze snad se někdo časem prohrabe registry a vytvoří něco na přemapování jelikož takto je zbytečně jedno tlačítko nevyužité.
Anganiel
nováček
nováček
Příspěvky: 43
Registrován: stř srp 01, 2007 9:18
Zařízení: Samsung OmniaPro B7610

OmniaPRO: Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od Anganiel »

Tak jsem trosku prolezl registry (jen velice rychle) a nasel jsem ten jejich Samsungacky ModeManager. Byly tam i nejake scripty, ale zjistil jsem, ze nazev scriptu av3w3r je "vibrate" a dalsi apw3r je "ring" takze tudy cesta nevede.

Pro ty kteri by chteli mrknout, tak cesta v registrech je:
HKCU\Software\Samsung\ModeManager

Mam pocit, ze ten manager pobezi jako sluzba na pozadi, ale kde presne v registrech je prirazena dana sluzba tlacitku jsem jeste nenasel. Problem je, ze v registrech to tlacitko taky neni nazvane w&l.

<edit>
Hmmm tak dalsi cesta selhala:
HKLM\Software\Microsoft\Shell\Keys tady by se to dalo, ale jsou tam jen dva tlacitka k definovani a to nase mezi nimi neni :-(

<edit>
Ted me jeste napada, ja mam SPB Mobile Shell nainstalovane a tam to tlacitko nefunguje. Muzete nekdo mrknout z cistou ROMkou do vyse uvedeneho odkazu HKLM\..\Keys ?
Termiks
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 119
Registrován: stř pro 24, 2008 16:19
Zařízení: SGSII

OmniaPRO: Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od Termiks »

Ten mobile shell to zas uplně neblokuje, stačí se jen přepnout na klasickou wm today obrazovku a pak už zase to tlačítko chodí...
tompec
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 158
Registrován: čtv zář 24, 2009 18:24
Zařízení: Iphone 7 128 black
Bydliště: MS kraj

OmniaPRO: Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od tompec »

A teď trochu z jiného soudku... :smile:
Našli jste někdo v nastavení foťáku Redukci červených očí ? Já ne a začínám si myslet, že to ten foťák neumí. Oproti SE K800i jsou fotky opravdu horší, ale jinak jsem spokojený.
Ta nepřítomnost redukce červených očí mi ale vadí :!: :-(
Marek Hajn
nováček
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: sob říj 31, 2009 17:05
Zařízení: Samsung Galaxy S4 + recenzované telefony
Bydliště: Praha

OmniaPRO: Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od Marek Hajn »

2tompec: Já si myslím, že redukci červených očí to neumí. Taky jsem to nenašel.
Samsung i8910 HD, který má v podstatě identické prostředí foťáku, tuto funkci taky nemá, což mě překvapilo.
Na druhou stranu, když se podívám na fotky, které jsem pomocí i8910 HD pořídil, tak nikde tahle funkce nebyla potřeba.
HADES
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 295
Registrován: ned lis 16, 2008 21:06
Zařízení: Samsung Omnia Pro
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

OmniaPRO: Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od HADES »

Zde je možná řešení nepřítomnosti indikačních diod: http://www.wmmania.cz/content.php?id=1236" onclick="window.open(this.href);return false;
Zatím jsem ale neměl možnost to vyzkoušet
mvp
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 107
Registrován: pát úno 09, 2007 14:32
Kontaktovat uživatele:

OmniaPRO: Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od mvp »

To je uz davno bezne pouzivana funkce u vsech zarizeni - prikladne jedna s veci ktere dela treba Phone Alarm .....
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

OmniaPRO: Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od Svestka »

tompec píše:A teď trochu z jiného soudku... :smile:
Našli jste někdo v nastavení foťáku Redukci červených očí ? Já ne a začínám si myslet, že to ten foťák neumí. Oproti SE K800i jsou fotky opravdu horší, ale jinak jsem spokojený.
Ta nepřítomnost redukce červených očí mi ale vadí :!: :-(

1. Funkce redukce červených očí není věc foťáku ale programu, který jej obsluhuje.
2. Červené oči vznikají při velice krátkém výboji blesku, který prosvítí oko na sítnici a odtantud se odráží světlo nazpět do čočky fotoaparátu. Na rychlý výboj světla nedokáže lidská duhovka zareagovat a neomezí tím tak světlo pronikající do oka. Tedy proto aby vznikl efekt červených očí je potřeba silný výboj světla a zároveň velice rychlý výboj což dioda nesplňuje ani v jednom, takže žádná redukce červených očí není potřeba.

P.s. U fotoaparátu, které chcou mechanicky redukovat červené oči je tzv. předblesk tedy fotoaparát vybleskne 2x poprvé proto aby se duhovka zatáhla a tím zredukovala vnikající světlo a podruhé pro konečné osvětlení.

P.p.s U K800i je pokud se nepletu výbojkový blesk a tam je situace zcela odlišná od přisvětlovací diody tudíž neplést jabka s hruškama! Namísto toho K800i kvůli absence diody nemůže přisvětlovat video záznam.
tompec
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 158
Registrován: čtv zář 24, 2009 18:24
Zařízení: Iphone 7 128 black
Bydliště: MS kraj

OmniaPRO: Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od tompec »

Moc krásně řečeno :grin: , ač fotím často, toto jsem nevěděl. Každopádně červené oči jsou na každé druhé fotce v interiéru a kromě toho i skleněné oči a s těma si neporadí žádný externí program...
Jinak máš pravdu K800i má xenon. Má však i přisvětlovací diodu.
fore
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 178
Registrován: stř zář 09, 2009 15:49
Zařízení: Samsung Galaxy S2 i9100 16 GB + 32 GB Lexar c.10

OmniaPRO: Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od fore »

ale prisvetlovaci diodu pouziva pouze pri zaostrovani v seru, nikoliv pro videu, :) sam sem mel k 850i a docela me prekvapilo ze prisvetlovaci diodu pri nataceni videa neslo pouzit
Medy
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: pát říj 09, 2009 9:13
Zařízení: Samsung Omnia Pro B7610

OmniaPRO: Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od Medy »

Chtěl jsem se zeptat, jak nastavím pro různé kontakty různá vyzvánění, aby byly jiné než které tam jsou předdefinované? Třeba nějaké mp3. Podobný problém mám u SMS...tam nejde vůbec vybrat jiné vyzvánění, než které tam jsou dané.
HADES
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 295
Registrován: ned lis 16, 2008 21:06
Zařízení: Samsung Omnia Pro
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

OmniaPRO: Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od HADES »

Používám SPB Mobile Shell a tam to zvonění kontaktu lze přiřadit. Pro SMS musís vyzvánění (klidně MP3) nakopírovat do /Windows/Rings , potom se ti ta melodie objeví v klasickém nastavení zvuků
danri
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 202
Registrován: sob srp 22, 2009 1:28
Zařízení: LG G6
Bydliště: Ostrava

OmniaPRO: Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od danri »

Jde to i v touchwiz telefonním seznamu. Vybereš si kontakt, dáš upravit, přidat pole a tam vybereš vyzváněcí tón.
Medy
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: pát říj 09, 2009 9:13
Zařízení: Samsung Omnia Pro B7610

OmniaPRO: Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od Medy »

rybar73 píše:...

Jinak tedy chcu se zeptat jestli nahodou nekdo nepozorujete vadu displeje? Objevila se mi na stredu displeje takova "olejova skvrna"(uzka ale asi 2cm dlouha). Vypada ze je mezi dotykovou vrstvou a displejem protoze reaguje na tlak. Displej bez oderky i narazu takze moc nechapu jak se tam octla ze dne na den. Snad mi to vyreklamujou. Nevite co by to mohlo by?
Tak mam na displeji uplne stejnou skrnu jako popisujes ty. Reklamoval jsi to?

-- pon lis 09, 2009 22:08 --
HADES píše:Používám SPB Mobile Shell a tam to zvonění kontaktu lze přiřadit. Pro SMS musís vyzvánění (klidně MP3) nakopírovat do /Windows/Rings , potom se ti ta melodie objeví v klasickém nastavení zvuků
Tak vyzvánění už mi funguje. Zjistil, že je možné tyto zvuky také nahrát do Moje Úložiště/My ringtones. Bohužel pořád se mi žádné zvuky navíc neobjevili v seznamu pro vyzvánění na SMS. Nevíte někdo? Zkoušel jsem to dát i do windows/rings a nic.
danri
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 202
Registrován: sob srp 22, 2009 1:28
Zařízení: LG G6
Bydliště: Ostrava

OmniaPRO: Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od danri »

Pro SMS to dej přímo do adresáře Windows
Medy
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: pát říj 09, 2009 9:13
Zařízení: Samsung Omnia Pro B7610

OmniaPRO: Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od Medy »

Dík..tak to funguje...to by mě fakt nenapadlo dávat to přímo do windows.
rybar73
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 134
Registrován: úte zář 22, 2009 9:53
Zařízení: Samsung B7610, Samsung Omnia 7
Bydliště: Kopřivnice

OmniaPRO: Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od rybar73 »

To Medy: Tak v reklamaci to je ted uz jen cekam jak to dopadne...
Medy
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: pát říj 09, 2009 9:13
Zařízení: Samsung Omnia Pro B7610

OmniaPRO: Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od Medy »

Tak mi dej pak prosím vědet, jak jsi dopad. díky
Joana
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: pát lis 06, 2009 14:03
Zařízení: Samsung B7610

Otočení displeje

Příspěvek od Joana »

Chvíli jsem googlila a našla jsem něco co se může hodit i dalším: Pomocí změny v registerch HideOrientationUI z 1 na 0 Pak je možno v nastavení->tlačítka přiřadit funci otočení obrazovky. Nastavila jsem si k Tlačítko1 Podržet otočení obrazovky a funguje to dobře. Opakovaným stiskem se pak přetáčí displej do landscape režimu a zase zpět do portrait režimu. Vhodné třeba pro navigaci.
Viz. http://www.pspmyspace.com/omnia2/2009/1 ... ation.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „Samsung OmniaPRO“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 62 hostů