Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Diskuze o komunikátoru Samsung OmniaPRO (B7610)
mvp
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 107
Joined: Fri Feb 09, 2007 14:32
Contact:

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Post by mvp »

ROM je oficielni portovana s i8000 , zadnemu velkemu ladeni neverim , oficielni ROM jsem zkousel 3 ruzne a vsechny se stejnym vysledkem , nejlepe vypada nakonec ta 6.5 s i8000 (nakonec HW je shodny) . Zacinam verit ze zadrhel je v pristroji , ne v softwaru .
DubyDu
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 86
Joined: Thu Mar 20, 2008 15:16
Zařízení: HTC Titan

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Post by DubyDu »

večer zkusím, už se těším, vypada dobre

http://www.modaco.com/content/b7610-omn ... m6-5-roms/" onclick="window.open(this.href);return false;
mvp
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 107
Joined: Fri Feb 09, 2007 14:32
Contact:

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Post by mvp »

Tak jsem si s tim trochu pohral a je to trochu jinak :-) Srovnaval jsem to pak uz jen s i8000 (preci jen to je stejny HW takze teoreticky by se to melo lisit jen v nastavenich) , ale nedalo mi to a preskocil jsem na Asuse 565 (ktera lezi jeste ve spodnejsim supliku nezli PROcko :-D) a dedu TyTNA II .... no a ono uz ten rozdil pak neni tak zrejmy , respektive neni temer zadny . Je to v tom ze i8000 je o "tridu" vys nez veskera ostatni zarizeni :-D Takze se nejedna o tak velky pruser , nicmene pokud by na tom nekdo zapracoval bylo by to naopak - uplne skvele :-) Preci jen tu i8000 uz nejaky ten mesic vyuzivam a zvykl jsem si na perfektni vystupy - takze ta "sed" mi pripadne ukrutna ....
tompec
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 158
Joined: Thu Sep 24, 2009 18:24
Zařízení: Iphone 7 128 black
Location: MS kraj

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Post by tompec »

Vypadá to zajímavě, ale podle píspěvků to má možná ještě nějaké mouchy, možná bude lepší ještě počkat. BTW je tady na fóru nějaký SROZUMITELNÝ návod v češtině jak flashnout ROM krok po kroku ?
DubyDu
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 86
Joined: Thu Mar 20, 2008 15:16
Zařízení: HTC Titan

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Post by DubyDu »

tak už ji mám, první poznatky jsou dobré, frčí to rychle, vypadá hezky :) další poznatky napíšu po delším osahání.

postup je vcelku jednoduchý, stáhněte a rozbalte archivy odtud:

http://www.modaco.com/content/b7610-omn ... m6-5-roms/" onclick="window.open(this.href);return false;

pěkný návod je zde (stejný postup jak u i8000):

http://www.modaco.com/content-page/2915 ... e/page/20/" onclick="window.open(this.href);return false;

ve zkratce:
1) nahrajte Samsung Driver, připojte zařízení a synchronizujte s Active Sync či WMDC
2) spusťte Octan
3) zmáčkněte EBoot a vyberte z disku "Eboot_B7610NXXIJ3_HW_70.eb0"
4) zmáčkněte MoviNAND a vyberte z disku "PDA_B7610NXXIJ3_HW_70.MST"
5) Dejte detect, chvilku počkejte, napíše to dva řádky textu....pak vypněte zařízení pomocí OFF tlačítka
6) měl by začít download (pár minut)

vyzkoušeno na Windows Vista...pokud tam je něco špatně tak mě opravte

GL :)
Bl4de
nováček
nováček
Posts: 15
Joined: Sat Oct 03, 2009 13:11
Zařízení: iPhone 5s

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Post by Bl4de »

je ta rom v cestine? asi ne ale radsi se ptam
rybar73
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 134
Joined: Tue Sep 22, 2009 9:53
Zařízení: Samsung B7610, Samsung Omnia 7
Location: Kopřivnice

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Post by rybar73 »

Jo je tam i cestina ale zatim to porad neni oficialni ROMka. Sem tam se najde bug. Teda jen co jsem se docetl na modacu ja zatim cekam na doladeni :-)
DubyDu
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 86
Joined: Thu Mar 20, 2008 15:16
Zařízení: HTC Titan

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Post by DubyDu »

jo je v cz a mnohem rychlejší než wm6.1, žádného bugu jsem si zatím nevšiml..
rybar73
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 134
Joined: Tue Sep 22, 2009 9:53
Zařízení: Samsung B7610, Samsung Omnia 7
Location: Kopřivnice

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Post by rybar73 »

Tak to velice rad slysim :-) Jak je to s tim fotakem? Nataci opravdu 720 × 480? A nedela ti to ten problem s barevnou hloubkou? Jo a je tam TouchWiz z Pro?
DubyDu
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 86
Joined: Thu Mar 20, 2008 15:16
Zařízení: HTC Titan

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Post by DubyDu »

touchwiz je podobný, některý položky možná přeházený, ale stejně jsem nepřišel jak ho úplně vypnout, i když se na to zvyknout dá, tak hlavně zprávy mi přijdou divně vyřešený... video je 720x480 :)
Bl4de
nováček
nováček
Posts: 15
Joined: Sat Oct 03, 2009 13:11
Zařízení: iPhone 5s

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Post by Bl4de »

pls lidicky linky jsou mrtvy hodte nekdo Reup na rapida diky moc....a dejte to sem na forku budu moc vdecny...
mcm59
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 66
Joined: Sat Aug 08, 2009 8:50
Zařízení: Galaxy S i9000

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Post by mcm59 »

Respektujte autora:
Note: No mirror(s) please. Thank you.
danri
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 202
Joined: Sat Aug 22, 2009 1:28
Zařízení: LG G6
Location: Ostrava

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Post by danri »

A jak to vypadá s plynulostí natáčeného videa. V 6.1 se mi zdá že se video občas trochu seká.
A co práce se SMS. Je to rychlejší? Teď se mi zdá, že je to strašně zabržděné. Jde nastavit opakované zvonění a taky vyšší hlasitost u SMS.
DubyDu
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 86
Joined: Thu Mar 20, 2008 15:16
Zařízení: HTC Titan

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Post by DubyDu »

celý systém je rychlejší, znatelně jsem to poznal hlavně u prohlížení fotek, kontaktů... s videem jsem neměl problém před ani po.

u WM6.1 mě blbnul WM budík ale musel jsem to dělat přes aplikaci HODINY, teď je to dobré

opakované vyzvánění jsem nenašel
danri
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 202
Joined: Sat Aug 22, 2009 1:28
Zařízení: LG G6
Location: Ostrava

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Post by danri »

V 6.1 je přímo ve windows v nastavení Zvuky a upozorněni u SMS zobrazena možnost Opakovat, ale je šedá takže nejde zaškrtnout.
DubyDu
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 86
Joined: Thu Mar 20, 2008 15:16
Zařízení: HTC Titan

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Post by DubyDu »

tak zatím jedna věc, při nabíjení kabelem mi nejde zhasnout diplej klasickým bočním tlačítkem...nevíte kde to změnit?
Bl4de
nováček
nováček
Posts: 15
Joined: Sat Oct 03, 2009 13:11
Zařízení: iPhone 5s

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Post by Bl4de »

nemuzu najit kde se TW vypina na 6.5 :( jinak slapou v poho....jen pls napiste cestu jak to muzu vypnout...diky
CJMonty
nováček
nováček
Posts: 44
Joined: Tue Oct 13, 2009 12:48
Zařízení: Samsung Omnia Pro B7610, LG Optimus Black
Location: Brno

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Post by CJMonty »

DubyDu wrote:tak zatím jedna věc, při nabíjení kabelem mi nejde zhasnout diplej klasickým bočním tlačítkem...nevíte kde to změnit?

Tohle se mi stava na 6.1 pokud mam nastaveny aby se mi telefon po pripojeni USB kabelu hlasil jako Mass Storage. Pri prepnuti na Active Sync to nedela.
HADES
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 295
Joined: Sun Nov 16, 2008 21:06
Zařízení: Samsung Omnia Pro
Location: Uherské Hradiště
Contact:

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Post by HADES »

Mě to dělá přesně opačně, jako ActiveSync se nechce zhasnout, když ho přepnu na Mass Storage a v systému "vysunu" tak se bez problémů po pár vteřinách od stisknutí tlačítka zamkne a zhasne
Daidalos
smartstar
smartstar
Posts: 923
Joined: Thu Nov 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Location: Praha
Contact:

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Post by Daidalos »

Takže mám pár otázek :-D
Neofiko 6.5 ROM.Je stabilní,rychlá vše funguje tak jak má?
Kolik má bonusových aplikací?
Našel jsem tenhle thread
http://www.modaco.com/content/b7610-omn ... try1100512" onclick="window.open(this.href);return false;
Ale bohužel u něj nejsou žádné screeny,co obsahuje atd,jako tomu je v XDA.
Každopádně co oficiální WM 6.5 už je? Protože na Mobildicku už prodávají OMnii pro s ofic. (ptal jsem se jich na to) Wm 6.5.
Případně porovnání neofic. a ofic. má někdo?

Dost otázek co? :-D :lol:
Post Reply

Return to “Samsung OmniaPRO”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest