Má cenu flashovat Omnii?

Diskuze o komunikátoru Samsung Omnia II (i8000)
WoMec
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 79
Registrován: stř led 04, 2006 15:20
Zařízení: Samsung i8000 - Omnia 2
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Má cenu flashovat Omnii?

Příspěvek od WoMec »

čeština tam je, po startu mám 63MB volnýho .. používám teď touchWIZ
Arny_CZ
nováček
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: sob lis 14, 2009 20:03
Zařízení: I8000 Omnia II / SE K750i
Bydliště: Brno

Má cenu flashovat Omnii?

Příspěvek od Arny_CZ »

Zkoušel jste někdo aktualizaci přes "Samsung New PC Studio" ?
Je tam možnost aktualizace softwaru telefonu, jen nevím, co je tím přesně myšleno. Nahraje se takto do telefonu nová ROM? Pár lidí na netu psalo, že to ani s Omnií 2 nefunguje - program napíše něco jako, že "aktualizace není pro tento přístroj". Nebo to někomu z Vás fungovalo?
Paolo.n
nováček
nováček
Příspěvky: 31
Registrován: pát dub 13, 2007 23:06

Má cenu flashovat Omnii?

Příspěvek od Paolo.n »

Kdo už máte flashnutou JH2, jak se telefon chová při příchodu SMS z internetu, nepadá tmail.exe? A co ikonky v taskbaru, zobrazují se korektně? U JF5 mi občas zůstala viset ikona a nezbavil jsem se jí do restartu, nebo naopak, když jsem si nastavil přesměrování hovoru, tak se příslušná ikona nezobrazila vůbec.
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Má cenu flashovat Omnii?

Příspěvek od bkf1 »

Arny_CZ píše:Zkoušel jste někdo aktualizaci přes "Samsung New PC Studio" ?
To bylo asi to prvni, co kazdy zkusil :o)
WoMec
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 79
Registrován: stř led 04, 2006 15:20
Zařízení: Samsung i8000 - Omnia 2
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Má cenu flashovat Omnii?

Příspěvek od WoMec »

ja jsem do teď o tomhle programu nevěděl ... a i když jsem si ho zkusil nainstalovat, tak jsem ho zase rychle odinstaloval :-D
Arny_CZ
nováček
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: sob lis 14, 2009 20:03
Zařízení: I8000 Omnia II / SE K750i
Bydliště: Brno

Má cenu flashovat Omnii?

Příspěvek od Arny_CZ »

bkf1 píše:
Arny_CZ píše:Zkoušel jste někdo aktualizaci přes "Samsung New PC Studio" ?
To bylo asi to prvni, co kazdy zkusil :o)
A výsledek? :lol: Dělá to něco? :?: Zlobí mě teď internet (často padá), takže nemám odvahu to ani vyzkoušet. :wink:
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Má cenu flashovat Omnii?

Příspěvek od bkf1 »

Vysledek je takovy ze, ac to nekoho mozna prekvapi, podpora pro tuhle zemi v podstate jakymkoliv vyrobcem (krom Nokie, ktera ma veci kolem update firmware, jako jediny vyrobce, vyreseny na jednicku), je naprosto priserna. Takze jestli nekdo chce update na jakykoliv Samsung, tak jedine neoficialne. Jestli nekdo doufa ve zmenu, je VELMI naivni...
Arny_CZ
nováček
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: sob lis 14, 2009 20:03
Zařízení: I8000 Omnia II / SE K750i
Bydliště: Brno

Má cenu flashovat Omnii?

Příspěvek od Arny_CZ »

Mám doma i Sony Ericsson, co jsem dříve používal a SE má taky aktualizaci firmware v pohodě přes internet.
Resp. měl, jak je na tom nyní, to nevím.
WoMec
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 79
Registrován: stř led 04, 2006 15:20
Zařízení: Samsung i8000 - Omnia 2
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Má cenu flashovat Omnii?

Příspěvek od WoMec »

Když už je tu řeč o oficiálním/neoficiálním updatu firmwaru ... jak to je kdyz si nahraju přes Octans nejaký oficiální firmware ? ... tím zaruka nepadá, nebo snad jo ?
KVARK
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř črc 01, 2009 18:44
Zařízení: LG Optimus 2X

Má cenu flashovat Omnii?

Příspěvek od KVARK »

Nepadá. Akorát bych si dal při případné reklamaci pozor na WM 6.5.3. Jelikož tato wokna nikdy na i8000 oficiálně nevyšla. Někdo může tvrdit, že ano. Nicméně veškeré verze těchto woken jsou jen předělané někým z webu KingMobile.net.
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Má cenu flashovat Omnii?

Příspěvek od bkf1 »

TO Arny_CZ
Mno nevim ale SE podle me nebude mit takovou frekvenci updatu jak ma Nokie ;o)

TO KVARK
Mno pokud vim tak vsechny verze z samfirmware.com jsou od Samsungu nikoliv predelane od nekoho ;o)
WoMec
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 79
Registrován: stř led 04, 2006 15:20
Zařízení: Samsung i8000 - Omnia 2
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Má cenu flashovat Omnii?

Příspěvek od WoMec »

taky si myslim že pokud nahraju firmware ze stránek samfirmware.com tak že to jsou originální firmwary přímo od samsungu.
George99
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: úte úno 16, 2010 21:39
Zařízení: LG G3 / Sony Xperia Z

Má cenu flashovat Omnii?

Příspěvek od George99 »

Určitě minimálně ty 6.5 verze.
KVARK
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř črc 01, 2009 18:44
Zařízení: LG Optimus 2X

Má cenu flashovat Omnii?

Příspěvek od KVARK »

6.5 verze většinou ano. Poslední ofiko veze pro Evropu je JB1. Nicméně se mýlíte v 6.5.3. Tyhle wokna nikdy oficiálně na Omnii 2 nevyšla. Všecko je to jen předělané někým z KingMobile.net. Rozhodně nejde o práci Samsungu. A jen tak mimochodem... samfirmware.com je pouze velký fanouškovský web kam lidé házejí firmwary které našli. Viz popis na jejich stránkách:

Kód: Vybrat vše

Are we a official Samsung Website?
NO. We are not a official Samsung Website.
We have no relation with Samsung. We only are a fanpage!
WoMec
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 79
Registrován: stř led 04, 2006 15:20
Zařízení: Samsung i8000 - Omnia 2
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Má cenu flashovat Omnii?

Příspěvek od WoMec »

Nicméně předpokládám že 90% firmwarů, které se tam objeví jsou získané z posledních prodaných modelů i8000.
KVARK
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř črc 01, 2009 18:44
Zařízení: LG Optimus 2X

Má cenu flashovat Omnii?

Příspěvek od KVARK »

To ano. Ale jak říkám, 6.5.3 k nim nepatří.
kzberuska
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: ned led 03, 2010 19:49
Zařízení: OMNIA II

Má cenu flashovat Omnii?

Příspěvek od kzberuska »

ahoj,nasel by se tu dobrak, ktery by mi poradil? Jde o to, ze se nechci procitat nekonecnymi vlakny o tom, ktera ROM co umi a co ne (jsem zaneprazdneny clovek). Potrebuju jen vedet, kterou ROM si tam mam "kopnout", aby byli splneny tyto podminky :

1) RAM aby dlohodobe byla co nejvyssi, minimalne 50 MB (momentalne moje oficialni koupena romka s touch wiz umi nabidnout jen 20 az 30 MB), aby se s tim proste dalo pracovat ...

2) Verze WM nebyla nizsi nez 6.5.

3) byla pokud mozno oficialni, - tento bod neni, na rozdil od bodu 1, zasadni...

4) aby to doporucil clovek, ketry danou ROM pouziva nekolik mesicu (ne jak nekteri experti tady, co maji flashnuto par hodin a uz se nadsene deli o zazitky, jak super ROM to je...)

nejsem zadny fajnsmekr, ktery by si s telefonem hral....jedinym duvodem proc se chci v telefonu rypat je ten, ze se nehodlam smirit s tim, ze se mi leckdy do RAM vejde jediny program, jehoz spusteni uzavre dalsi aplikace... to je neco co SAMSUNG hodne posral (cekla jsem od 256 MB mnohem vic) a ja vim, ze muj dalsi pda nebude z jeho produkce (bohuzel, kazde pda ma nejaky zasadni problem :(

-- doplnění předchozího příspěvku (sob říj 16, 2010 22:54) --

jeste jsem zapomnel .... taky by neskodilo, kdyby romka byla stabilni, ale to je automaticky predpoklad... rychlost neni pro me zasadni....
WoMec
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 79
Registrován: stř led 04, 2006 15:20
Zařízení: Samsung i8000 - Omnia 2
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Má cenu flashovat Omnii?

Příspěvek od WoMec »

Já osobně už asi 2 mesice používám poslední verzi která vyšla (JH2) a nemám s ním problém. Je to verze 6.5.3, ješte ani jednou se mi nezobrazila hláška že není dost paměti (i kdyz běžně za provozu je k dispozici cca 20-30MB volné) všechno funguje jak má. Já osobně si myslím že "honění se za co nejvyšší volnou pamětí" je trochu zcestný, protozě opravdu málo kdy to člověk využije. Uvědom si že funguješ na mobilu a ne na počítači. Tady jsou naroky na paměť trochu jinde... Ale asi to je věc názoru :)
Iceman111
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: pon úno 01, 2010 11:44
Zařízení: Sony Xperia L

Má cenu flashovat Omnii?

Příspěvek od Iceman111 »

Tak ja mohu doporucit JG4 full.
1. Ram mam kolem 50 mb skoro porad (mam tedy vyply dialer,je to animovane prostedi prichozich a odchozich hovoru plus vytaceci prostredi,a nezobrazi fotku pri hovoru. HKLM\Security\Phone\Skin\Enabled ..a hodnotu 1 změnit na 0 )
2.Verze je to 6.5
3.S oficialnosti presne nevim je myslim urcena pro holandsko? ale je počeštěna.
4.Mam ji mesic a zatim ani jedno zamrznuti a zadne zasekavani obrazu. Data ,wifi ,atd vse jede jak ma. Rozhodne bych doporucil pred samotnym flesem udelat hard reset,a smazat moje uloziste. A po flesi znova hard reset. Napoprve jsem to neudelal a bylo obcas zamrznuti, ted ok. Mluvim za sebe ale jsem ted max spokojen.
misekr
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: ned pro 13, 2009 12:31
Zařízení: Omnia 2

Má cenu flashovat Omnii?

Příspěvek od misekr »

Ano ma to cenu.
Jen je otazkou na ktery FW. Je jich spousta, ale jsem jednim z prvnich majitelu Omnie 2 ofiko CR a to co tam Samsung nainstaloval se neustale kousalo a padalo. Jeste posahanejsi bylo, ze ani v showroomu na Florenci nemeli tu samou ROM a neumeli zjistit posledni CZ verzi.
Mam nyni JH2, je s win 6.5.3 , coz je podle Microsoftu vlastne win phone 7, lec v provedeni pro profesionalni pristroje, napr. Enterprise Digital Assistant - EDA ES400 od Motoroly. , win phone 7 je pro nas komunikororare.
Avsak mam jeden dotaz, po nahrani ROM JH2 se mi zmansily pismenka u SMS a v S2U2.
Netusite nekdo jak to opravit?
Odpovědět

Zpět na „Samsung Omnia II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů