Email klient

Diskuze o komunikátoru Samsung Omnia II (i8000)
Odpovědět
tomas1882
nováček
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: stř srp 19, 2009 15:27
Zařízení: N73

Email klient

Příspěvek od tomas1882 »

Zdravim pani. Mam takyto problem - mal som nastaveneho emailoveho klienta co bol original v omnii II na 2 schranky. Vsetko bolo v poriadku emaily mi prijimalo aj odosielalo no raz telefon zamrzol a tak som ho resetol po vyresetovani mi vypisalo ze sa nemoze telefon pripojit na schranku tak som resetoval internetove nastavenia a emailove konta co som mal nastavene mi zmyzli aj s mailami. a tak som si to chcel nastavit znova ale problem bol v tom ze ako keby si pamatalo tie nastavenia a schranky len mi ich nezobrazuje lebo nemohol som ucty ulozit pod rovnakymi menami. a plus po nastaveni nových uctov s nazvom napr. gmail2 mi neustale na obrazovke mobile shellu ukazuje 2 neprecitane maily ale neviem ich nijako raz najst nikde ...

- takze by ma zaujimalo ako sa zbavit tych dvoch mailov ?
- co sa to stalo ze som nemohol nastavit povodne emailove konta s rovnakymi nazvami ?
- pripadne su nejake lepsie emailove klienty pre WM zariadenia ?

dakujem za ochotu a pripadnu pomoc.
KVARK
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř črc 01, 2009 18:44
Zařízení: LG Optimus 2X

Email klient

Příspěvek od KVARK »

Taky jsem narazil přesně na ten stejný, dosti kuriózní problém.
Emailové účty zmizely avšak systém si je stále nějak pamatoval...
Ve WM se docela vyznám. Prohledal jsem částečně registry, prošel do hloubky všechna nastavení, ale řešení nikde.
Bylo však jisté, že systém si je pamatuje. A vytvoření nového účtu provázely jen samé problémy. Nakonec jsem flashnul ROM a od té doby se ten problém neukázal. Možná by pomohl ještě SKtools nebo Advanced Configuration Tool, ale nezkoušel jsem je.

Instalovat jiné klienty moc nedoporučuji. Zkoušel jsem dva nejznámější: FlexMail a ProfiMail, ale v obou případech jde o celkem pomalý, zasekaný, zbytečně složitý a nepřehledný software. Ten od Microsoftu je možná až moc jednoduchý, ale kromě toho divného problému je na něj spoleh.
petrm3
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: úte dub 13, 2010 11:03
Zařízení: Samsung Omnia II GT8000

Email klient

Příspěvek od petrm3 »

Tak taky se mě to stalo, dokonce jsem vytvořil nové ůčty s jiným názvem. Fungovalo to asi dva dny a přestalo to stahovat zprávy. Pomohl hard reset. :-(
tomas1882
nováček
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: stř srp 19, 2009 15:27
Zařízení: N73

Email klient

Příspěvek od tomas1882 »

sakra ... hardresetu sa chcem fakt vyhnut ... teraz mi to akoze funguje v pohode ... ale nepaci sa mi to ze sa to stalo ...
a znervoznuju ma tie dva maily ktore neviem kde su ... :(
sh.a.rk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 233
Registrován: pon dub 27, 2009 8:16
Zařízení: OII
Kontaktovat uživatele:

Email klient

Příspěvek od sh.a.rk »

Ja pouzivam Profimail uz asi 3 roky ,stihol som este v 3 rocnej bezplatnej lehote vymenit verziu zo symbianu za verziu pre wm a mam tam vsetky maily od zaciatku. Kupoval som ho hlavne za spolahlihvost nakolko vstavane mail klienty byvaju znacne nachylne na poskodenia a potom su s tym taketo problemy. Profimail ma vlastnu databazu ktoru mozes mat aj na karte a nie je problem potom menit ROM , PDA, alebo aj operacne sytemy.
Co sa tyka tvojho problemu skus prehladat registre a mail databazy ci nenajdes tie poskodene maily.
Co sa tyka hardresetu nevidim v tom problem ak si robis pravidelne zalohu.
1. aspon raz tyzdenne SPB full backup
2. denne shedule backup cez PIMBackup
misekr
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: ned pro 13, 2009 12:31
Zařízení: Omnia 2

Email klient

Příspěvek od misekr »

Mam podobne zkusenosti, myslim, ze mizeni emailoveho uctu je nejak spojene s pripojenym telefonem k PC a pouziti CleamREG.
Mam vsak jeste jeden dotaz Jak zaridit, aby mi nemizely emaily stazene z e Seznamu do telefono, po opetovnem pripojeni mi starsi telefon sam odmaze.
d
tomas1882
nováček
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: stř srp 19, 2009 15:27
Zařízení: N73

Email klient

Příspěvek od tomas1882 »

To iste trapi aj mna s tym automatickym mazanim mailov.
KVARK
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř črc 01, 2009 18:44
Zařízení: LG Optimus 2X

Email klient

Příspěvek od KVARK »

Najdete to v podrobných nastaveních emailového účtu. Defaultně je nastaveno, aby se mazaly po třech dnech.
Všecko to tam je, stačí jen trochu hledat.
misekr
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: ned pro 13, 2009 12:31
Zařízení: Omnia 2

Email klient

Příspěvek od misekr »

To jsem nasel, lec ve chvili kdy odmazu emaily z uctu /seznam, volny/ , tak se mi pri prvnim pripojeni z telefonu odstrani.
Ty 3dny se tykaji stari stahovanych emailu.
KVARK
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř črc 01, 2009 18:44
Zařízení: LG Optimus 2X

Email klient

Příspěvek od KVARK »

Tak napíšu hned, že myslíš toto :)
Jdi do nastavení emailového účtu, který chceš změnit. Klepni na tu druhou položku (Send/Receive Shedule - mám anglickou ROM). Měl bys tam vidět to nastavení po kolika dnech se ti mají emaily vymazávat. No a dole vlevo najdeš pokročilá nastavení. Klepni na ně a třetí položka je to, co hledáš.
ditri
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: pon kvě 24, 2010 3:40
Zařízení: Omnia II

Email klient

Příspěvek od ditri »

Omlouvam se za mozna hloupy dotaz novacka - jde nejak nastavit v defaultnim email klientovi velikost fontu? Napr v SMS je font ok, ale v emailu mam pomerne obrovska pismena.....
coriolanus
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: stř zář 22, 2010 12:45
Zařízení: i8000

Email klient

Příspěvek od coriolanus »

mne ten email klient prepisuje ulozene heslo.

mam napriklad jeden mail account na http://www.azet.sk" onclick="window.open(this.href);return false;.
napisem login, a heslo - 6 znakov dlhe,
zaskrtnem ulozit heslo
stiahnem maily.
zatvorim klienta.

ked sa pokusim prihlasit nabudce , tak sa neprihlasim.
mrknem do nastavenia a vidim, heslo ma 10 znakov.

zmazem heslo, napisem opat to svoje 6 znakov dlhe a opat sa uzpesne prihlasim

ma niekto podobny problem?
WoMec
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 79
Registrován: stř led 04, 2006 15:20
Zařízení: Samsung i8000 - Omnia 2
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Email klient

Příspěvek od WoMec »

to že to vypíše 10 znaků hesla je kvuli bezpečnosti. S reálnou delkou uloženeho hesla to nemá vubec nic společného, je to kvuli tomu, aby připadnému utočníkovy nebylo hned jasné (kdyz koukne na políčko s heslem) kolik znaků heslo má. I kdyby jsi tam zasal heslo o 3 znacích, vždycky to vypíše 10 znaků.
coriolanus
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: stř zář 22, 2010 12:45
Zařízení: i8000

Email klient

Příspěvek od coriolanus »

a da sa ten klient nastavit tak, aby mi nevymazaval tie maily z telefonu ale aby tie nove ktore stiahne stale pridaval k tym starsim?
WoMec
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 79
Registrován: stř led 04, 2006 15:20
Zařízení: Samsung i8000 - Omnia 2
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Email klient

Příspěvek od WoMec »

kdyz si otevřeš emaily tak jdi do menu->nástroje->možnosti
tam si zvol email pro ktery to chceš nastavit a pak jdi na "Plán pro odesílání a přijímaní" a tam "Stahovat zprávy -> všechny zprávy"
joejoecs
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: sob říj 02, 2010 15:30
Zařízení: Samsung Omnia II

Email klient

Příspěvek od joejoecs »

Profimail som si kupil za par € este na symbianovu nokiu, (moznost prevodu licencie, vyborny web suport) pouzivam ho uz niekolko rokov absolutne bez problemu.
Odpovědět

Zpět na „Samsung Omnia II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů