Mizejici RAM - RESUME?

Diskuze o komunikátoru Samsung Omnia II (i8000)
kzberuska
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: ned led 03, 2010 19:49
Zařízení: OMNIA II

Mizejici RAM - RESUME?

Příspěvek od kzberuska »

po projiti vsech moznych for jsem stale nezjistil, proc je na tomto stroji po chvili pouzivani k dispozici pro uzivatelske aplikace velmi malo pameti RAM, dejme tomu kolem 30 MB. Pro stroj s 256 MB RAM je to opravdu nepochopitelne. Obzvlaste tech rezervovanych cca 100 MB pro samsung a nefunkci memory management, kdy po chvili uzivani "mizi" RAM kamsi do nenavratna a je potreba restart, aby bylo opet k dispozici dejme tomu nejaky 60 az 70 MB. Ma tedy nekdo rozumne vysvetleni? Nebo zkousel nekdo omnii II reklamovat z duvodu zavazne chyby memory managementu (pokud ukonceni procesu neuvolni veskerou pamet procesu pridelenou jde podle me o velmi hrubou chybu MM), ci klamani zakaznika uvedenim technickych parametru, ktere jsou defacto vyrobcem umele znepristupneny? (mam na mysli onu rezervaci pro samsung ... mozna bylo zamysleno, aby se nektere samsungovske aplikace spoustely v tomto rezervovanem prostoru, ovsem skutecnost je takova, ze se spousti v "uzivatelske" casti a rezervovana RAM je prakticky nevyuzita). A je jedno, jestli je pouzivano touchwiz nebo SPB - rozdil dela "par" MB, ovsem neresi vyse zminene problemy. Mozna jsem to vsechno spatne pochopil a je to jinak (budu vdecny za fundovane, vysvetlujici resume) , ale po procitani diskuznich for mam na problematiku tento pohled... dik za odborne, vysvetlujci informace
Iceman111
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: pon úno 01, 2010 11:44
Zařízení: Sony Xperia L

Mizejici RAM - RESUME?

Příspěvek od Iceman111 »

Jiz jsem mel podobny dotaz v odstavci "malo pameti ram" , proc ma telefon neco rezervovano a proc tak malo zbyva a odpoved zadna. Odkopirovano -( Nevite nekdo co presne znamena to rezervovano, pouzivano. mel sem htc a tam byla ramka 128 po zapnuti si telefon vzal nejaky 50-55 zhruba a pro pouzivani mi zustalo asi 75. (mel sem lite verzi systemu) a tam mi to bylo jasne. Ale tady je 256 ram z toho pulka je k necemu rezervovana a ze zbyle pulky se dve tretiny pouziva coz je asi kdyz je spusteny system a zbyva asi 45 at nezeru po dni pouzivani 35 . Takze si koupim model s vetsi ramkou a mam ve skutecnosti mene nez na starem htc. A navic uz se mi 2x stalo ze sem chtel pustit fotak nebo media player a napsalo ze je nedostatek pameti a kdyz sem kouknul do spustenych programu tak tam bylo cisto tak nevim. Jinak sem spokojen to jo, jen ta ramka kdyby bylo vice. Widgety mam vyple a mam spb Shell ,kazdopadne kdyz nebylo spb a vypl sem witgety tak to hodilo do 10 mega navic. ). Toz jinak nevim kde se obratit ale myslim ze by melo byt aspon tak 120.
kzberuska
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: ned led 03, 2010 19:49
Zařízení: OMNIA II

Mizejici RAM - RESUME?

Příspěvek od kzberuska »

iceman:
jo,tvuj prispevek jsem cetl. bohuzel v denem vlaknu se odpoved nevyskytuje a orientuje se jinym smerem ...proto toto konkretne vymezene tema. Ale svuj prispevek si jsem nemusel kopirovat, protoze nic neresi, pouze otazku jinym zpusobem opakuje.
Iceman111
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: pon úno 01, 2010 11:44
Zařízení: Sony Xperia L

Mizejici RAM - RESUME?

Příspěvek od Iceman111 »

Ano pravda prispevek v poctate jen jinak poklada otazku, jen jsem chtel poukazat na to , ze se to tu jiz vyskytlo a bez odezvy.
1nio1
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: sob pro 05, 2009 10:26
Zařízení: samsung i8000 Omnia II

Mizejici RAM - RESUME?

Příspěvek od 1nio1 »

to bude asi proto, ze ani autoriz. servis ani nikdo nevi jak to osefovat aby byla pamet vyssi. podle servisaka tot neresi ani vyrobce. takze smula.
kzberuska
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: ned led 03, 2010 19:49
Zařízení: OMNIA II

Mizejici RAM - RESUME?

Příspěvek od kzberuska »

hmm, takze smula. holt koupe omnie 2 bylo slapnutim vedle...chybama se clovek uci. bohuzel trend je diky rychlosti uvadeni novych modelu cehokoliv takovy, ze podpora produktu vyrobcem konci uvedenim na trh :(
sh.a.rk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 233
Registrován: pon dub 27, 2009 8:16
Zařízení: OII
Kontaktovat uživatele:

Mizejici RAM - RESUME?

Příspěvek od sh.a.rk »

Takze nejake odlahcene verzie novych firmware tututo velkost postupne zvacsuju a tiez aj velkost my device (ja uz mam uctyhodnych 250mb). Ked spustis telefon v safe mode tak aj pri starom firmware je volnych cez 90mb RAM.
Folkmy
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 69
Registrován: úte úno 09, 2010 15:58
Zařízení: omnia II

Mizejici RAM - RESUME?

Příspěvek od Folkmy »

to sh.a.rk : kde jsi splašil nový firmware?
sh.a.rk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 233
Registrován: pon dub 27, 2009 8:16
Zařízení: OII
Kontaktovat uživatele:

Mizejici RAM - RESUME?

Příspěvek od sh.a.rk »

ROM 6.5.5 najdes na modacu. System je ovela rychlejsi a hlavne stabilnejsi a 250mb na c je super.Obrázek
Folkmy
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 69
Registrován: úte úno 09, 2010 15:58
Zařízení: omnia II

Mizejici RAM - RESUME?

Příspěvek od Folkmy »

a když to přehraješ přijdeš o záruku? ten návod je trochu složitej....
sh.a.rk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 233
Registrován: pon dub 27, 2009 8:16
Zařízení: OII
Kontaktovat uživatele:

Mizejici RAM - RESUME?

Příspěvek od sh.a.rk »

Vsak si sprav najprv zalohu (dump) a potom to mozes vratit spatky. (mozno :-))
1. v prvom rade si musis nainstalovat drivery - to nie je tazke
2. potom stiahnes bud *.mst alebo *.nb0 subory a *.csc
3. cez octans mini to tam nahodis
Folkmy
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 69
Registrován: úte úno 09, 2010 15:58
Zařízení: omnia II

Mizejici RAM - RESUME?

Příspěvek od Folkmy »

sry ale jak udělat dump?
sh.a.rk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 233
Registrován: pon dub 27, 2009 8:16
Zařízení: OII
Kontaktovat uživatele:

Mizejici RAM - RESUME?

Příspěvek od sh.a.rk »

Staci zbehnut na to modaco a tam je vsetko.
http://www.modaco.com/index.php?act=att ... t&id=45813" onclick="window.open(this.href);return false;
Folkmy
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 69
Registrován: úte úno 09, 2010 15:58
Zařízení: omnia II

Mizejici RAM - RESUME?

Příspěvek od Folkmy »

fajn díky zkusím to a uvidím. jakou RAM máš teď a je tam čeština?
Iceman111
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: pon úno 01, 2010 11:44
Zařízení: Sony Xperia L

Mizejici RAM - RESUME?

Příspěvek od Iceman111 »

Novejsi a hlavne stabilnejsi firmware by bodnul. Mam verzi 6.5.2 2 .... a musim rict ze to obcas zmrzne. Ale kdyz vidim na modacu tu stranku celou v Anglictine a neni z ni skoro patrne co vubec stahnout natoz neco instalovat ci zalohovat,tak myslim ze to bude pro nas anglicke antitalenty pekny orisek.
barberry.pha
smartstar
smartstar
Příspěvky: 977
Registrován: ned kvě 31, 2009 13:08
Zařízení: iPhone 4 16GB fw 4.3.1
Bydliště: Praque

Mizejici RAM - RESUME?

Příspěvek od barberry.pha »

tak opravdu nevim co mam spatne .. jsem zaregistrovany na modacu a kdyz najedu do nejaky fora treba o omnii a chci se podivat na nejaky obrazek treba u rom tak mi nejde otevrit a napise mi to : Sorry, but you do not have permission to use this feature. If you are not logged in, you may do so using the form below if available. .... a nad tim vidim jak jsem prihlaseny ... chtel jsem se podivat na nejaky ty romky kvuli ty vetsi ram ...
sh.a.rk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 233
Registrován: pon dub 27, 2009 8:16
Zařízení: OII
Kontaktovat uživatele:

Mizejici RAM - RESUME?

Příspěvek od sh.a.rk »

si myslim ze to tazke nie je ako som pisal drivery zvladne kazdy kto pouziva pc a na flash ti treba len dva subory (na zaciatok) radio a boot nemusis flashovat hned. Stiahnut odlahcenu verziu Octans mini subor s rom a csc zvolit jazyk vypnut telefon stlacit detect a za par minut je hotovo :)
Iceman111
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: pon úno 01, 2010 11:44
Zařízení: Sony Xperia L

Mizejici RAM - RESUME?

Příspěvek od Iceman111 »

Tak nevim klikl sem na ten octans a hodilo ERROR The file could not be found. Please check the download link. Tak sem postupne poklikal vsechny a ten samy problem. Tak asi vítr.
Folkmy
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 69
Registrován: úte úno 09, 2010 15:58
Zařízení: omnia II

Mizejici RAM - RESUME?

Příspěvek od Folkmy »

octans stahuj tady, ale není to mini

Kód: Vybrat vše

http://ulozto.cz/4111356/octans-downloader-v2.14.exe
sh.a.rk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 233
Registrován: pon dub 27, 2009 8:16
Zařízení: OII
Kontaktovat uživatele:

Mizejici RAM - RESUME?

Příspěvek od sh.a.rk »

Prikladam par screenshotov.
ObrázekObrázekObrázek
ObrázekObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Samsung Omnia II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů