Jak nainstalovat programy na Pamet. Kartu

Diskuze o komunikátoru Samsung Omnia II (i8000)
1nio1
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: sob pro 05, 2009 10:26
Zařízení: samsung i8000 Omnia II

Jak nainstalovat programy na Pamet. Kartu

Příspěvek od 1nio1 »

Ahoj vsichni. porad hledam a nenachazim. jak nainstalovat program jakykoliv na pametovou kartu. i kdyz ji pri instalaci zvolim, tak se to stejne nainstaluje do Hlavniho uloziste. Myslim ze problem ma kazdy. :cry: Diky
Pavel Vlasák
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1165
Registrován: sob úno 07, 2009 14:56
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Pardubice

Jak nainstalovat programy na Pamet. Kartu

Příspěvek od Pavel Vlasák »

Některé aplikace prostě "musejí" být nainstalovány do interní paměti a jiné mají chybně vytvořené cab soubory..
Tvůj problém nemá řešení.
Arny_CZ
nováček
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: sob lis 14, 2009 20:03
Zařízení: I8000 Omnia II / SE K750i
Bydliště: Brno

Jak nainstalovat programy na Pamet. Kartu

Příspěvek od Arny_CZ »

Někde jsem četl, že když se nainstaluje program do zařízení, tak stačí potom nainstalované soubory přesunout
na paměťovou kartu a většinou to programu nevadí a funguje. Pokud ještě najdu, kde jsem to četl, dám sem odkaz.

EDIT:
Tak jsem to našel, je to tady:
http://smartmania.cz/index.php?ind=news ... gle&ide=36" onclick="window.open(this.href);return false;
Pavel Vlasák
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1165
Registrován: sob úno 07, 2009 14:56
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Pardubice

Jak nainstalovat programy na Pamet. Kartu

Příspěvek od Pavel Vlasák »

Jde o to jak je aplikace napsána. Nemůžeme říct, že je pravidlem, že tato aplikace bude funkční..
1nio1
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: sob pro 05, 2009 10:26
Zařízení: samsung i8000 Omnia II

Jak nainstalovat programy na Pamet. Kartu

Příspěvek od 1nio1 »

tak budu laborovat. jde totiz o to ze uz neni misto kam to vsechno dat a ani instalace uz nejde. vsechno se mi nainstalilo na hlavni uloziste kde uz je jen 5MB volno. a uz se mi tam nevejde ani smart maps. ma tam zatim, coreplayer, totalcomander,SPBmobile,cleaner RAM,QIP,Torch,CleanerTEMP,SKYPE,Skyfire. a vsechno se to narvalo na Hlavni uloziste. Tak budu laborovat. ach jo. zkusim ten postup o premisteni a uvidime.
Zatim dik
KVARK
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř črc 01, 2009 18:44
Zařízení: LG Optimus 2X

Jak nainstalovat programy na Pamet. Kartu

Příspěvek od KVARK »

Tak to nechápu. Mám na Omnii poslední ROM od Secany (z Modaca) ale tenhle problém jsem neměl ani předtím s ofiko ROM. Jistě, najde se občas pár aplikací které se chcou násilím nacpat do vnitřní paměti, ale těch je úplné minimum.
Pak je tu bývá ještě problém s českým prostředím. Některé programy prostě na Paměťové kartě nefungují, stačí ji však přejmenovat(přes registry) na Storage Card a vše je v pohodě.
Arny_CZ
nováček
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: sob lis 14, 2009 20:03
Zařízení: I8000 Omnia II / SE K750i
Bydliště: Brno

Jak nainstalovat programy na Pamet. Kartu

Příspěvek od Arny_CZ »

Také jsem s tím žádné problémy neměl (používám TouchWiz). Co jsem chtěl dát na paměťovku, tak jsem tam bez problémů dal a vše funguje.
barberry.pha
smartstar
smartstar
Příspěvky: 977
Registrován: ned kvě 31, 2009 13:08
Zařízení: iPhone 4 16GB fw 4.3.1
Bydliště: Praque

Jak nainstalovat programy na Pamet. Kartu

Příspěvek od barberry.pha »

jedine co jsem musel instalovat do zarizeni byl programek s youtube jinak vsechno ostatni instaluji do moje uloziste a nemam zadny problem ze by se mi nic nespoustelo, v nastaveni je pak ukazany ze jsou v zarizeni pokud je chci treba odstranit ale fyzizky jsou v mojem ulozisti, pri instalaci vzdycky vyberu kam naistalovat moje uloziste a jenom pokud se nechce zkusit tak ho hodim do zarizeni, takze mam x aplikaci a v zarizeni mam porad pres 60mb volnyho tak nevim proc to instalujes vsechno do zarizeni?
1nio1
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: sob pro 05, 2009 10:26
Zařízení: samsung i8000 Omnia II

Jak nainstalovat programy na Pamet. Kartu

Příspěvek od 1nio1 »

ja se to ale snazim vse dat na pametovku pri vyberu ji vzdy oznacim a pak je to i v Program files ale zabere mi to pamet Hlavniho uloziste a pak uz mi nic jineho nejde pamer fyzickou na beh tam mam porad 59MB . tak uz nevim v cem je problem-. treba ceska verze WM 6,5 ?????? uz me ten telefon nebavi zlaty HTC.....
barberry.pha
smartstar
smartstar
Příspěvky: 977
Registrován: ned kvě 31, 2009 13:08
Zařízení: iPhone 4 16GB fw 4.3.1
Bydliště: Praque

Jak nainstalovat programy na Pamet. Kartu

Příspěvek od barberry.pha »

porad nechapu tvuj problem .. pokud neco instalujes do mojeho uloziste tak to nemuzes mit v zarizeni ...
druha vec je ze se v pameti zarizeni tyto programy objevuji pro pripad odstraneni ale ver ze ti nezabiraji misto v zarizeni ...
koukni si do program files co mas v moje uloziste a co mas v zarizeni .. tady tyto programy ubiraji volne misto s dane kapacity ... takze pokud mas vsechno v mojem ulozisti tak ti nemuze brat misto se zarizeni ....
je jenom par programu ktere se musi instalovat do zarizeni aby fungovaly ..
jestli mas ale porad malo pameti v zarizeni tak tam budes mit nekde nahrany veci ktery ti zabiraji misto .. treba vyzvaneni, fotky, soubory prenesene pres bluetooth atd ...
1nio1
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: sob pro 05, 2009 10:26
Zařízení: samsung i8000 Omnia II

Jak nainstalovat programy na Pamet. Kartu

Příspěvek od 1nio1 »

muj problem je v tom: dam instalovat program napr skype, nebo qip........ vyberu kam pametova karta program se nainstaluje. NIKDY NEVYBIRAM polozku ZARIZENI. nainstaluju.pak se podivam do nastaveni HLavni uloziste a velikost se zmeni. a tak postupiju s instalacemi dalsich vyse zminovanych programu a pokazdy to ubere misto na hlavnim ulozisti. a kdyz je tam standartne 512MB z toho vic jak 3/4 rezervovano (k nicemu) tak mi zbyde 1Mb. to nechapu.ja bych chtel vse nainstalit pouze na pametovku. nebo do meho uloziste. uz nevim jak lip to vysvetlit. dik za trpelivost. :-)
barberry.pha
smartstar
smartstar
Příspěvky: 977
Registrován: ned kvě 31, 2009 13:08
Zařízení: iPhone 4 16GB fw 4.3.1
Bydliště: Praque

Jak nainstalovat programy na Pamet. Kartu

Příspěvek od barberry.pha »

tak u nekterych programu se cast ovladani nainstaluje do zarizeni ... mi to udelal skype,fring,youtube,igo .. tyto se nahraly do zarizeni ... zbytek programu se mi nahral do moje uloziste napr. google maps,fingerkeyboard atd. ...
ta rezerovovana cast je asi pro samotny wm .... po nainstalovani x aplikaci mi porad zustava volno 62 mb ..
nekterer programy holt musi do zarizeni kvuli ovladani ..
1nio1
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: sob pro 05, 2009 10:26
Zařízení: samsung i8000 Omnia II

Jak nainstalovat programy na Pamet. Kartu

Příspěvek od 1nio1 »

bylo by mozny poslat mi na mejl tvuj telefon abych mohl cinknout a probrat to osobne. jestli nekde nedelam chybu. dik. [email protected]
barberry.pha
smartstar
smartstar
Příspěvky: 977
Registrován: ned kvě 31, 2009 13:08
Zařízení: iPhone 4 16GB fw 4.3.1
Bydliště: Praque

Jak nainstalovat programy na Pamet. Kartu

Příspěvek od barberry.pha »

no byt tebou tak zkusim vsechny programy odinstalovat nebo postupne a zjistis jak se ti uvolnuje pamet .. pak to zkusil nahravat znovu .. protoze u zadnyho zarizeni mi to nedelalo problem ze bych si zahltil rom pamet .. co slo jsem vzdy instaloval na kartu ...
zalezi co vsechno sis do toho zarizeni nahral .. mohl si tam omylem nahrat nejaky vyzvaneni nebo fotky co ti kously dost pameti nebo nejakou hru .. zkus odstranit z program files vsechny programy co jsi tam nahral a uvidis kolik ti zustane volnyho ... vesmes to byva nejaka kravina ktery si clovek nevsimne :wink:
1nio1
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: sob pro 05, 2009 10:26
Zařízení: samsung i8000 Omnia II

Jak nainstalovat programy na Pamet. Kartu

Příspěvek od 1nio1 »

tak jsem to udelal a ubylo jen 18MB a je to uz vse v zakladu. ted uz zbyly jen vyzvaneci tony a fotky ke kontaktum ale ty jsem daval na pametovku a z ni to prirazoval. jinak volne pameti Hlavni uloziste mam jen 32. tak uz nevim. nemam tam ani spb shell jinak RAM pamet se sakra zvedla. ze 49 na 76. ale tu neresim.
barberry.pha
smartstar
smartstar
Příspěvky: 977
Registrován: ned kvě 31, 2009 13:08
Zařízení: iPhone 4 16GB fw 4.3.1
Bydliště: Praque

Jak nainstalovat programy na Pamet. Kartu

Příspěvek od barberry.pha »

tak to uz opravdu nevim co tam mas v zarizeni nainstalovano protoze pokud si vsechno vymazal tak 32mb volnyho je opravdu malo ... melo by byt nejakych 60-70Mb volnyho, tak to budes mit neco nahrany ve windowsech nebo v program files co se ti neukazuje v programech ale porad to tam asi jeste je .. vesme to byva v program files,
to zarizeni mas kupovany original novy nebo od nekoho?
jedine co me napada je si projet zarizeni pres pc a zjistit si jaky slozky jak jsou velky ... a tam ty mb nekde najit .. muzes tam mit nahrany nejaky hry,programy atd ktery sis tam treba ani nenahral ty ...
1nio1
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: sob pro 05, 2009 10:26
Zařízení: samsung i8000 Omnia II

Jak nainstalovat programy na Pamet. Kartu

Příspěvek od 1nio1 »

je to origo novy mam to mesic a nahral jsem do toho jen SPB, coreplayer, cleanram, totalcomander, Qip,Skype,Cleartemp,skyfire,torch, nic vic................fotak uklada na pametovku, zvuky jsou na pametovce, vsechny obrazky taky igo taky a porad je to malo. :cry: :cry:

a vypnul jusem widgety
barberry.pha
smartstar
smartstar
Příspěvky: 977
Registrován: ned kvě 31, 2009 13:08
Zařízení: iPhone 4 16GB fw 4.3.1
Bydliště: Praque

Jak nainstalovat programy na Pamet. Kartu

Příspěvek od barberry.pha »

widgety ti nepomuzou to je tak max na zvetseni ramky ...
tedka me jenom napadlo jestli sis nahodou nespletl v nastaveni ty udaje ... protoze standartne pokud mas zapnuty touchwiz tak volna ram je kolem 30-20Mb pokud nic nebezi .. ale abych mel ram volnou 70MB jak si psal ty to snad nemam ani pri spusteni a tom touchwiz vypnuty a bezim jenom na today :)

vypnute samsung widget ... zapnute windows vychozi ... pri resetu volnych 60MB ... po par dnech pouzivani kolem 45MB bez spusteny aplikace ...
kdyz zapnut samsung widget tak se mi ukaze volna ram kolem 25mb ....

v nastaveni-nastaveni pameti-
prvni je pamet ram vyuzita programe - tady se ukazuje jaky programy jsou spusteny a kolik je volny ram pro spusteni dalsich programu
hlavni uloziste- tady jsou ukazany programy ktery jsou nainstalovany jak v zarizeni tak v moje uloziste a nahore se ukazuje kolik je jeste volny ROM pameti na nahrani dalsich programu ....

podle toho co si psal za udaje mam pocit ze sis tady ty dva ukazatele pameti spletl ...
1nio1
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: sob pro 05, 2009 10:26
Zařízení: samsung i8000 Omnia II

Jak nainstalovat programy na Pamet. Kartu

Příspěvek od 1nio1 »

stale mluvim o tomto

citace
hlavni uloziste- tady jsou ukazany programy ktery jsou nainstalovany jak v zarizeni tak v moje uloziste a nahore se ukazuje kolik je jeste volny ROM pameti na nahrani dalsich programu ....
volno 3MB a to i presto ze vse nahravam tak jak jsem jiz popsal

ted jsem nainstalil spb a objevilo se to v hlavnim ulozisti a instalil jsem to tedy do meho uloziste a sebralo to v hlavnim 8MB zbyva tedy ted 30MB
Casan
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: čtv bře 11, 2010 17:39
Zařízení: Samsung Omnia II (i8000)

Jak nainstalovat programy na Pamet. Kartu

Příspěvek od Casan »

lidi, omlouvám se, vím že to nepatří do tohoto tématu, jen mi prosím napište nebo hoďte link odkud jste ho stáhli ... já ho prostě asi na Omnii II WM6.5 nějak blbě hledám ... :oops: :roll:
Odpovědět

Zpět na „Samsung Omnia II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 hostů