SPB Mobile Shell a GPS

Diskuze o komunikátoru Samsung Omnia II (i8000)
Odpovědět
miroslav8
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: sob led 30, 2010 16:18
Zařízení: Samsung i8000

SPB Mobile Shell a GPS

Příspěvek od miroslav8 »

Neřešil někdo na omnii 2 problém s SPB Mobile Shell 3.5.3 a následnou nefunkčností GPS?
S klasickým rozhraním od Samsungu mi GPS fungovala, po nainstalování SPB mi fungovat přestala- hledá satelity a nic. Našel jsem diskuze, že je třeba nainstalovat GPSGate a skrze to nakonfigurovat připojení. Nicméně nemám štěstí a ani s tímhle programem mi to nechce fungovat... Nebo nemůžu přijít na to, jak to správně nastavit :-)

-- doplnění předchozího příspěvku (ned led 31, 2010 17:51) --

Takže už se mi to podařilo trošku rozchodit, jenže celkově se to chová zajímavě - tam kde mi to našlo kdysi i 8 satelitů, mi to teď skrze GPSGate najde jen 3 a nebo 4 a to ještě za hrozně dlouho dobu. Připadá mi to, že je to méně citlivější...

Ale hlavně mě zajímá jestli se někdo ozve, jestli někdo na tomhle telefonu řešil něco podobného.
Uživatelský avatar
permar
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 135
Registrován: ned pro 30, 2007 10:08
Zařízení: SGS 5
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

SPB Mobile Shell a GPS

Příspěvek od permar »

Nevím čím by ti SPB Mobile Shell mohl rozhodit GPS, pokud si opravdu myslíš ,že ti tato aplikace GPS rozhodila tak ji prostě odinstaluj a zkus GPSku a uvidíš jak se bude chovat. SPB Mobille Shell v poslední verzi jsem také používal ,ale že by mi to rozhodilo GPS tak to ne, a to používám aplikace typu OziExplorer,Google Maps,Garmin.
A hlavně napiš jaký program na navigaci používáš,nebo lépe řečeno při jaké příležitosti ti GPS nejde, když máš pocit ,že ti to zavinila aplikace SPB MS.
miroslav8
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: sob led 30, 2010 16:18
Zařízení: Samsung i8000

SPB Mobile Shell a GPS

Příspěvek od miroslav8 »

No takže ještě jednou jsem to zkoušel a opravdu mi SPB vyřadil GPS. Bez programu GPSGate ani jedna z GPS aplikací nenajde ani jedinej satelit. Když použiju GPSGate, tak mi to najde satelity už jen na volném prostoru (nefunguje to ani v autě) a to ještě tak, že se připojím maximálně ke 3 nebo 4 - prostě jak kdyby celkově klesla citlivost.

Tak to asi vydím tak, že bohužel budu muset SPB odinstalovat a vrátit se ke klasickýmu touchwiz :-(
Iceman111
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: pon úno 01, 2010 11:44
Zařízení: Sony Xperia L

SPB Mobile Shell a GPS

Příspěvek od Iceman111 »

Nevim mam spb Shell 3.5.3 a gps mi jede. Chyta kolem 6-8 satelitu. Mam igo 8.3.2.83.157 verzi co se pouze kopiruje na kartu. Ale musim rict ze sem se to snazil 14- dni rozchodit a uz sem myslel ze to zahodim. Menil sem porty bautovou rychlost v telefone v igu a zaboha nic. Zkusil sem GPS gate taky nic. Mam tam ted gps mod driver 1.38 a taky neslo.Dokonce sem stahl i jinou verzi igo a taky nic. Nakonec pomohlo kdyz sem uplne nahodou zapl povolit Xtra server v obecnem nastaveni a zapl s nim GPS a ejhle gps jede jak hodinky , tak sem dal predchozi verzi co sem pouzival a opet ten samy postup a zas na prvni sup. Ted mam xtra vyple a fici tak nevim jestli to potrebuje jeste dodatecne nejake data. Ale co se tyce tematu tak spb mi to rozhodne neblokuje.
TIePEK
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 105
Registrován: pát pro 25, 2009 16:33
Zařízení: Samsung omnia PRO

SPB Mobile Shell a GPS

Příspěvek od TIePEK »

JJ při prvním používání se to xtra musí zapnout ale nevím kde to je ? pls navedeš mě ?
mě to zní taky jako úplná hloupost aby to zavinilo SPB ... ale nikdy nevíš ...
Uživatelský avatar
Eteňák
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: úte led 26, 2010 11:14
Zařízení: Samsung Omnia II

SPB Mobile Shell a GPS

Příspěvek od Eteňák »

..nastavení/obecná nastavení/GPS/XTRA :wink: (je to přece i v českém překladu)
Iceman111
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: pon úno 01, 2010 11:44
Zařízení: Sony Xperia L

SPB Mobile Shell a GPS

Příspěvek od Iceman111 »

Jak rikas clovek nikdy nevi, naposledy sem nainstalovat task manazer (na htc sem ho mel nahore vlevo na hromadne zavirani aplikaci) a po zavreni krizkem treba u mp3 abych mohl delat i neco jineho se mi to automaticky zaviralo ,tak sem odinstaloval a zas muzu spoustet vice aplikaci najednou. Proste to chce zkouset prece jen je 6.5 novy a je na neho zatim mene aplikaci nez na 6.1.
barberry.pha
smartstar
smartstar
Příspěvky: 977
Registrován: ned kvě 31, 2009 13:08
Zařízení: iPhone 4 16GB fw 4.3.1
Bydliště: Praque

SPB Mobile Shell a GPS

Příspěvek od barberry.pha »

ono to chce v tom xtra nastavit aby windows zpravoval automicky programy ktere pouzivaji gps ... stahnout pres xtra polohu a pak spustit dany program a byt nekde venku a ono se to chytne :wink:
v igo mi to jde bez problemu a v google mapach taky .. ikdyz nekdy po delsi dobe mam jenom problem ze se mi chytaji dyl ale zadny problem a zadny gps gate jsem nemusel pouzivat ...

jinak mimo topic ... na spousteni spravce uloh jsem zjistil ze staci podrzel dyl to prostredni kubic tlacitko ... takze jsem nemusel instalovat zadny task manager :wink:
Iceman111
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: pon úno 01, 2010 11:44
Zařízení: Sony Xperia L

SPB Mobile Shell a GPS

Příspěvek od Iceman111 »

Jiste na cubic tlacitko a na bocni tlacitko se da v nastaveni nastavit vychozi program, pri pouhem zmacknuti a pri podrzeni takze od vyroby je tam asi task manager. To jo ale zvyk je zelezna kosile a jak to mate dva roky v hornim rohu a vyhovuje vam to tak zkousite upravit svym predstavam i dalsi mašinku marne. A jeste se mi libi ze jde nastavit probuzeni mobilu jakymkoliv tlacitkem, u HTC to slo jen tim vrchnim a kdyby se pokazilo tak to jisti servis.
miroslav8
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: sob led 30, 2010 16:18
Zařízení: Samsung i8000

SPB Mobile Shell a GPS

Příspěvek od miroslav8 »

No tak ono to funguje! Stahnul jsem si to XTRAZ a funguje to už uplně bez problémů (doufám :-) ) - najde to rychle dostatek satelitů a přesně to ukáže polohu. Zítra to ještě vyzkouším na jiným místě a v běžným provozu.
barberry.pha
smartstar
smartstar
Příspěvky: 977
Registrován: ned kvě 31, 2009 13:08
Zařízení: iPhone 4 16GB fw 4.3.1
Bydliště: Praque

SPB Mobile Shell a GPS

Příspěvek od barberry.pha »

no nevim jaky je tam dosah ale pokud by ses mel pripojit nejakych x desitek kilometru od posledniho pripojeni tak bych radeji zkusil zase prvni xtra a pak pripojeni .. pokud se pripojujes porad zhruba na tom stejnym miste tak by to melo byt bez problemu :wink:
Odpovědět

Zpět na „Samsung Omnia II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 57 hostů