Zamrzání cca 1 denně (při odemykání)

Diskuze o komunikátoru Samsung Omnia II (i8000)
kzberuska
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: ned led 03, 2010 19:49
Zařízení: OMNIA II

Zamrzání cca 1 denně (při odemykání)

Příspěvek od kzberuska »

čau vespolek,
nemáte někdo zkušenosti s problémem, kdy omnia II cca jednou denně zamrzne? Projevuje se to tak, že při pokusu o odemknutí telefon nereaguje na žádné tlačítko (ani power - musím provés soft.reset). Při zkušebním telefonátu na takto zamrzlé zařízení je odpovědí normální vyzváněcí tón - čili dvojnásob nepříjemné v tom, že po restartu se o případném "zmeškaném" hovoru ani nedozvím... mimo tyto stavy telefon funguje normálně, hw restart situaci nevyřešil...
dík,
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Zamrzání cca 1 denně (při odemykání)

Příspěvek od Svestka »

Tak takový problém jsem nikde nečetl a ani na má Omnii Pro se podobná chyba neobjevila. (Ač mé zařízení není Omnia II tak jak se ví je Omnia Pro velice podobná ve všech aspektech). Každopádně postupuj přesně jak napsal JackalJackal, nic jiného asi poradit nelze.
kzberuska
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: ned led 03, 2010 19:49
Zařízení: OMNIA II

Zamrzání cca 1 denně (při odemykání)

Příspěvek od kzberuska »

ok. vyzkousim, uvidim...dik

-- doplnění předchozího příspěvku (úte led 05, 2010 18:51) --

resume po 2 dnech :)
po 2 dnech, kdy se problem neobjevil a kdy jsem si zaexperimentoval s ruznymi variantami odemykani mam tuto hypotezu:
Nyni, kdy je vec ok, odemykam tim zpusobem, ze podrzim tlacitko zamku do te doby, nez se rozvisti displej a lock screen WM nasleduje samsung today obrazovka - nekdy to trochu trva, snad i 2 az 3 sekundy. Predchozi problemy pravdepodobne spocivaly v tom, ze pokud se zarizeni neodemklo temer okamzite po stisknuti, netrpleive jsem tlacitko pustil a mackal znovu - mozna jsem se timto trefil do nejakeho prechodneho stavu "ani odemceno" , "ani zamceno" , ktery neni SW spravne osetren ... to je moje hypoteza
Jaris
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: stř led 20, 2010 18:53
Zařízení: Omnia II

Zamrzání cca 1 denně (při odemykání)

Příspěvek od Jaris »

Ahoj, mám s Omnií II stejný problém. Jestli přijdeš na to co to způsobuje dej prosím vědět, docela by mě to zajímalo. Někdy deset dnů vpohodě, někdy dvakrát denně. Prostě nevím co s tím je.
tomas1882
nováček
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: stř srp 19, 2009 15:27
Zařízení: N73

Zamrzání cca 1 denně (při odemykání)

Příspěvek od tomas1882 »

No mne pri odomykani nemrzne ale naposledy sa mi stalo ze zacala vybrovat a to bolo vsetko ... displej vypnuty a nic nefungovalo ... soft reset a ok :D ... toto sa mi stalo raz inac sem tam zamrznet len ked pouzivam prehliadac SKYFIRE.
Lukas
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: pát led 29, 2010 8:41
Zařízení: Samsung Omnia II

Zamrzání cca 1 denně (při odemykání)

Příspěvek od Lukas »

Mně to zamrzá taky. Přesně jak jste to popisovali. Chci odemknout a nic. Když mi někdo volá tak se ozve tón ale telefon nezvoní. Nevim co stim. Asi ho budu muset reklamovat.
TIePEK
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 105
Registrován: pát pro 25, 2009 16:33
Zařízení: Samsung omnia PRO

Zamrzání cca 1 denně (při odemykání)

Příspěvek od TIePEK »

EHM lidi a neinstalovali jste si teď někdy ... nějaké SDK ... mě to dělala omnia PRO b7610 když jsem chtěl stáhnout a nainstalovat svítilnu tak jsem nainstaloval nějakej SDK a vždy když jsem telefon zamknul tak to už nešlo v žádném případě ani tlačítkem ukončit jedině restart ...
mě to pak stačilo jen od instalovat SDK ...
Lukas
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: pát led 29, 2010 8:41
Zařízení: Samsung Omnia II

Zamrzání cca 1 denně (při odemykání)

Příspěvek od Lukas »

Nejsem odborník přes termíny, co je SDK?
Od doby co jsem si telefon koupil jsem pouze zadal telefoní čísla, data do kalendáře, poznámky, fotky, hudbu.
Žádný nestandardní software.
TIePEK
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 105
Registrován: pát pro 25, 2009 16:33
Zařízení: Samsung omnia PRO

Zamrzání cca 1 denně (při odemykání)

Příspěvek od TIePEK »

hh to ani já nevím k čemu to je xD ...
prostě jukni do nastavení/systém/ odinstalovat ... a jestli tam najdeš něco s SDK tak to odinstaluj ;) ... je to k ničemu ...
a když to bude dělat pořád tak dej hard reset to by mělo pomoci ... a když né tak reklamace je na mśitě ...
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Zamrzání cca 1 denně (při odemykání)

Příspěvek od Svestka »

SDK je development toolkit tedy pomůcka pro programátory, kteří můžou využívat předpřipravené komunikační rozhraní a usnadnit s itak práci tzn. když si nainstaluješ aplikaci, která využívá dané SDK a samotný toolkit nebudeš mít nainstalovaný tak ti aplikace nepoběží jelikož se bude daná aplikace odkazovat právě na SDK, které tam není. Toť ve zkratce.

P.s. Ještě pro upřesnění toto konkrétní SDK se týká přístupu aplikací k hardwaru vpodstatě se dá říct, že programátor 3. stran není schopen přistoupit na hardware bez tohoto SDK. Prozatím je jediné slušné využití rozsvěcování přisvětlovací diody a využití jej jako lampičky :)
TIePEK
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 105
Registrován: pát pro 25, 2009 16:33
Zařízení: Samsung omnia PRO

Zamrzání cca 1 denně (při odemykání)

Příspěvek od TIePEK »

JJ já sdk mám ... ale měl jsem špatnou verzi ... muselo se to instalovat ... a ten byl vadnej ...
stačí jen když si stáhnu nějake sdk.dll :) a dát do složky windows ... a běží mi i lampička ...

ale ten sdk.cab ... ten mě to zamrzával ...
Dýk za upřesnění ...
Jaris
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: stř led 20, 2010 18:53
Zařízení: Omnia II

Zamrzání cca 1 denně (při odemykání)

Příspěvek od Jaris »

kde bych nasel to sdk? nikde jsem nenasel moznost odinstalovat sdk, ale proste obcas se staze ze telefon zamrzne jak je zde popisovano. Diky
TIePEK
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 105
Registrován: pát pro 25, 2009 16:33
Zařízení: Samsung omnia PRO

Zamrzání cca 1 denně (při odemykání)

Příspěvek od TIePEK »

pokud ho tam nemáš nainstalovanej tak asi nikde xD ... nevím poslední možnost je že jukneš pomocí total comanderu do složky Windows ... a tam najít SDK jestli tam je tak si to přesuň třeba na paměťovku co kdyby si to ještě potřeboval ... ;)

mě se to stalo když jsem nainstaloval SDK a pak sem jenom zamkl a nešlo nic už dělat ... jen restart ...
Jaris
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: stř led 20, 2010 18:53
Zařízení: Omnia II

Zamrzání cca 1 denně (při odemykání)

Příspěvek od Jaris »

Přesně...v comandru jsem si nechal vyhledat sdk a jedine co obsahuje vyraz sdk v celem zarizeni je ve slozce windows RMEngineSDKDLL. Tak nevim co by to mohlo byt, ale je pravda ze kdyz pri odemykani drzim tlacitko do te doby nez se nastaruje zarizeni tak to vypada OK, kdyz to zmacknu jen tak pocitove na nejakou dobu tak proste nekdy zazlobi a uz se neprobere, jedine az po soft resetu
TIePEK
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 105
Registrován: pát pro 25, 2009 16:33
Zařízení: Samsung omnia PRO

Zamrzání cca 1 denně (při odemykání)

Příspěvek od TIePEK »

mno takže to RMEnginesdk.dll ... :)
tam nemám tak to zkus přesunout (hlavně to nemazat) jak jsem ti řekl a třeba to bude trefa ;)
Jaris
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: stř led 20, 2010 18:53
Zařízení: Omnia II

Zamrzání cca 1 denně (při odemykání)

Příspěvek od Jaris »

tak bohužel, nejde to vymazat, přesunout, prostě cokoliv s tím udělat. Budu muset zkusit hard reset a pak zjistovat kdy se to tam objevi
Iceman111
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: pon úno 01, 2010 11:44
Zařízení: Sony Xperia L

Zamrzání cca 1 denně (při odemykání)

Příspěvek od Iceman111 »

Taky mi to zamrzlo pri odemykani tak sem si nainstaloval S2U2 a jede v poho odemyka rychle, a jeste sem si vypl to automaticke zamykani takze rano jak zvoni budik tak to nezmrzne bo to neni zamkle.
TIePEK
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 105
Registrován: pát pro 25, 2009 16:33
Zařízení: Samsung omnia PRO

Zamrzání cca 1 denně (při odemykání)

Příspěvek od TIePEK »

že by to bylo zamikátkem ... ? to je divné :( ...
Jinak mě to zvoní i když je to zamklé ;) ... taky používám S2U2 2.30 :)
Iceman111
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: pon úno 01, 2010 11:44
Zařízení: Sony Xperia L

Zamrzání cca 1 denně (při odemykání)

Příspěvek od Iceman111 »

No ja si myslim ze to dela to origos Windowsacke zamykatko ,protoze co mam to S2US 2.30 tak zatim to neudelalo ani jednou.
Jaris
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: stř led 20, 2010 18:53
Zařízení: Omnia II

Zamrzání cca 1 denně (při odemykání)

Příspěvek od Jaris »

Dneska jsem nahrál novou ROM tak se uvidí jak to bude šlapat.
Odpovědět

Zpět na „Samsung Omnia II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů