malo pameti RAM

Diskuze o komunikátoru Samsung Omnia II (i8000)
1nio1
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: sob pro 05, 2009 10:26
Zařízení: samsung i8000 Omnia II

malo pameti RAM

Příspěvek od 1nio1 »

ahoj vsichni,kdo mate ai nemate Omnii. Potykate se take s naedostatkem pameti. potrebuju poradit co s tim..
pri zobrazeni pameti mam Uloziste: 161MB pouzito 125 volna 37 Program: 139 pouz. 121 a volna 18MB
Standartni instalace pri koupi + doinstalovane : SPB mobile shel, Total comander, QIP, Core player a Torch Arm.(pak tam je jeste nejaky Microsoft Classic Blue

kdyz pak chci neco spustit (napr. IGO navi)nebo Smart reader tak to porad pise nedostatek pameti a pri tom mi zadne aplikace nebezi

Vsechny tyto programy jsou v pameti uloziste. Poradte jak ziskat co nejvice pameti.

Dekuji
Uživatelský avatar
hvezdar1
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: úte srp 18, 2009 13:26
Zařízení: Omnia2 I8000

malo pameti RAM

Příspěvek od hvezdar1 »

No radeji si zkontroluj v jake pameti uloziste jsou (virtualni nebo fyzicke). Mam tim na mysli, ze nekdy pri instalaci se vytvori adresar moje uloziste ale v pameti pracovni. Pri instalaci nekterym programum vadi ta diakritika. Opravdova, fyzicka pamet moje uložište pak zustava nedotcena. Navic to dela i Opera a jine pri stahovani, kdyz dava na vyber kam stahovane ulozit, potom se to rychle "zaprasi".
1nio1
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: sob pro 05, 2009 10:26
Zařízení: samsung i8000 Omnia II

malo pameti RAM

Příspěvek od 1nio1 »

chapu jak to myslis , ale nechaou jak to mam zjistit. kdyz klepnu na ikonu pamet tak vypis je ten co popisuju. nevim jak to tedy poznat. kdyz neci instaluju tak temer vse na pametovku. uz opravdu nevm co s tim volny pameti uz mam jen 10 a 10 MB

-- doplnění předchozího příspěvku (sob pro 12, 2009 22:34) --

ta k jeste poznatek a to aje asi dost problem, at se instaluje cokoliv at na pametovku nebo do meho uloziste vse se narve do hlavniho uloziste a ni nic jak to odebrat nez odstranit. Takze co s tim ?????? asi to nebude jen muj problem. Hlavni uloziste ma 512 MB a z toho je 465 rezervovano neco pouzivano a 40 volno pak je hlavni pamet RAM 256 MB a 200 je rezerva pak neco pouzivano a 50 volnych. tak jak to porad nezasi..t temi programy tohle potrebuje opravdu dobrou radu.
Uživatelský avatar
hvezdar1
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: úte srp 18, 2009 13:26
Zařízení: Omnia2 I8000

malo pameti RAM

Příspěvek od hvezdar1 »

No ja si to pravidelne kontroluji pruzkumnikem z pocitace, to je asi tak neprehlednejsi i kdyz to taky jde souborovým managerem primo z Omnie. Poznávám to tak, ze takto nove a nekorektne vytvoreny adresář má název nekorektní češtinou na rozdil od skutečného.
Co se týká instalace, mne se ptá pri instalaci kam to dát.
1nio1
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: sob pro 05, 2009 10:26
Zařízení: samsung i8000 Omnia II

malo pameti RAM

Příspěvek od 1nio1 »

jo to je jasny, ale i kdyz se to zepta kam to chci a i kdyz dam moje uloziste nebo pametovka, tak kdyz se potom podivas do Nastaveni-nastaveni pameti -pamet vyuzita programem a nebo nastaveni-nastaveni pameti -hlavni uloziste tak je to tam uplne vsechno narvany
chrepet
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: stř říj 21, 2009 13:10
Zařízení: Samsung i8000 Omnia II

malo pameti RAM

Příspěvek od chrepet »

No ono se to tam neuloží celé, ale jenom část, asi kvuli fungování a prý se stim nedá nic dělat jsem někde četl.
1nio1
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: sob pro 05, 2009 10:26
Zařízení: samsung i8000 Omnia II

malo pameti RAM

Příspěvek od 1nio1 »

asi takto se to ma........ a to staci uz jen tak na IGO8
Přílohy
P1030500-1.JPG
(127.77 KiB) Staženo 3 x
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

malo pameti RAM

Příspěvek od tslany »

Povypínej grafický nadstavby a další běžící programy a iGO by mělo jet OK
1nio1
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: sob pro 05, 2009 10:26
Zařízení: samsung i8000 Omnia II

malo pameti RAM

Příspěvek od 1nio1 »

zadny bezici programy tam nemam. z hlaqvni pameti ram neni nic co by se dalo vapnout, nebo aspon uz nevim kde. jediny co tam je v Hlavnim ulozisti tak jse vse co se tam doinstalovalo viz vyse. ale to jde jen odinstalovat a ne vypnout. odinstaloval jsem uplne vse co jsem tam dodal a pamet se zvedla max na 42MB a to je instalace tovarni. IGO mi bezi a le nebavi me abych musel telefon pokazde vypnout a zapnout aby bylo aspon 20 MB pameti na ktere pak IGO jede- :-(
barberry.pha
smartstar
smartstar
Příspěvky: 977
Registrován: ned kvě 31, 2009 13:08
Zařízení: iPhone 4 16GB fw 4.3.1
Bydliště: Praque

malo pameti RAM

Příspěvek od barberry.pha »

ja mam na HD program cleanram ktery mi cisti pamet a nemusim ho vypinat .. nevim jestli pujdu i na samsung ale muzes to zkusit :wink:
JARDA001
nováček
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: čtv zář 24, 2009 9:45
Zařízení: Samsung

malo pameti RAM

Příspěvek od JARDA001 »

no já pokud měl všechno povypínaný tak sem měl standartně nějakejch 45MB volný paměti. poté jsem si nahrál spb shell a ejhle hned tam bylo 60MB no a po přemapování tlačítek na spb shell mam ve výsledku 69MB a nějaký drobný...a při dlouhodobém používání (rozuměj bez restartu a s častým spouštěním a používáním různých programu a to včetně internetu a gps) mam nějakejch 51MB a nějaký drobný volných. pokuf udělám soft restart tak tam budu mít zase těch 69MB a nějaký drobný...takže asi tak...
ACEMajky
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 140
Registrován: úte pro 15, 2009 10:59
Zařízení: Samsung Galaxy note 3
Kontaktovat uživatele:

malo pameti RAM

Příspěvek od ACEMajky »

Taky se pridam, nainstaloval sem ICQ a SKYPE, dal sem je instalovat do "Moje uloziste"-2GB, aby i pri vyndani karty byly spustitelny. Pak sem kouknul do "hlavniho uloziste"-512MB a mam volnych 35MB a je tam k odinstalovani SKYPE i ICQ - ale ja je tam neinstaloval, mam to chapat tak, ez nektery aplikace at je instaluju kam je instaluju, tak se stejne nacpou do "Hlavniho uloziste"?
1nio1
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: sob pro 05, 2009 10:26
Zařízení: samsung i8000 Omnia II

malo pameti RAM

Příspěvek od 1nio1 »

JARDA001 píše:no já pokud měl všechno povypínaný tak sem měl standartně nějakejch 45MB volný paměti. poté jsem si nahrál spb shell a ejhle hned tam bylo 60MB no a po přemapování tlačítek na spb shell mam ve výsledku 69MB a nějaký drobný...a při dlouhodobém používání (rozuměj bez restartu a s častým spouštěním a používáním různých programu a to včetně internetu a gps) mam nějakejch 51MB a nějaký drobný volných. pokuf udělám soft restart tak tam budu mít zase těch 69MB a nějaký drobný...takže asi tak...
mm tam taky SPB Shell a nic se nezmenilo. oproti cistemu zakoupenmu mobilu mam doinstal: TCommander,QIP,TorchArm,CorePlayer,SPB Shell,CleanRAM,a zmeneny pozadi a dost fotek ke kontaktum, IGO na SD neinstalovane. a po restartu mam 50MB bez nej prumerne 27MB a cokoliv se nainstaluje na kartu tak se to nacpe i do pameti a na uloziste a do pameti uloziste.
V servisu rekli ze je to vada softu a mozna nekdy bude novej upgrade. ze to pry nejspise dela nataveni diakritiky ve Win jako je napr. Uložiště, moje úložiště nebo paměťová karta.
Pokud by nekdo mel a pouzival win AJ tak by problem byt nemel.
marek Ťupa

malo pameti RAM

Příspěvek od marek Ťupa »

A nedalo by se to hodit např. jen na kartu nějak ručně ? Např. v počítači nebo v total commanderu ?
JARDA001
nováček
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: čtv zář 24, 2009 9:45
Zařízení: Samsung

malo pameti RAM

Příspěvek od JARDA001 »

1nio1 píše:
JARDA001 píše:no já pokud měl všechno povypínaný tak sem měl standartně nějakejch 45MB volný paměti. poté jsem si nahrál spb shell a ejhle hned tam bylo 60MB no a po přemapování tlačítek na spb shell mam ve výsledku 69MB a nějaký drobný...a při dlouhodobém používání (rozuměj bez restartu a s častým spouštěním a používáním různých programu a to včetně internetu a gps) mam nějakejch 51MB a nějaký drobný volných. pokuf udělám soft restart tak tam budu mít zase těch 69MB a nějaký drobný...takže asi tak...
mm tam taky SPB Shell a nic se nezmenilo. oproti cistemu zakoupenmu mobilu mam doinstal: TCommander,QIP,TorchArm,CorePlayer,SPB Shell,CleanRAM,a zmeneny pozadi a dost fotek ke kontaktum, IGO na SD neinstalovane. a po restartu mam 50MB bez nej prumerne 27MB a cokoliv se nainstaluje na kartu tak se to nacpe i do pameti a na uloziste a do pameti uloziste.
V servisu rekli ze je to vada softu a mozna nekdy bude novej upgrade. ze to pry nejspise dela nataveni diakritiky ve Win jako je napr. Uložiště, moje úložiště nebo paměťová karta.
Pokud by nekdo mel a pouzival win AJ tak by problem byt nemel.
tak to je nějaký divný. jak jsem psal...mam spb ms 3.5 jinak programy tam mam taky naházený a to třeba igo8, google maps, program na svícení a daší softy. no a aby sis nemyslel že kecám tak sem to i vyfotil...
p1010239h.jpg
foto paměti
(140.5 KiB) Staženo 3 x
každopádně doporučuju přemapovat tlačítka na win a spb soft:) snad jediný co z touch wiz používám je přehrávač ale jinak snad nic...;)
sh.a.rk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 233
Registrován: pon dub 27, 2009 8:16
Zařízení: OII
Kontaktovat uživatele:

malo pameti RAM

Příspěvek od sh.a.rk »

Mna tiez na novej omnii prekvapilo ze tej RAM tam nie je nejak na zvyš ,ale je to ovela viac ako som bol zvyknuty na starej p990. Volna pamat je okolo 60-70Mb. Pritom mam nainstalovane vsetko potrebne.



ObrázekObrázekObrázek
1nio1
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: sob pro 05, 2009 10:26
Zařízení: samsung i8000 Omnia II

malo pameti RAM

Příspěvek od 1nio1 »

nejaky malinkaty postup jak na to premapovani tlacitek SPB a WIN by nebyl ??? :-) Dik
JARDA001
nováček
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: čtv zář 24, 2009 9:45
Zařízení: Samsung

malo pameti RAM

Příspěvek od JARDA001 »

spusť si touchwiz nastavení->obecná nastavení->tlačítko->přiřadit program a tam si vyber tlačítko, tapni na něj a ze seznamu si stačí vybrat co je libo;)

-- doplnění předchozího příspěvku (úte led 05, 2010 17:57) --

to sh.a.rk: má nějakej důvod používání cleanram? já se jneom pro sichr ptám jelikož se mi ještě nepodařilo zaplnit ramku a to ani při 6i aplikacích;) díky za info:)
Marek T.
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: pát pro 04, 2009 19:25
Zařízení: omnia II

malo pameti RAM

Příspěvek od Marek T. »

To Jarda001

Zkoušel sem jít do téže nastavení, které si vyfotil a moje hodnoty se o moc neliší, ale
chtěl jsem se tě zeptat, když půjdeš do Start-Nastavení-Nastavení paměti-Hlavní úložiště máš tam zobrazeny všechny aplikace, co máš na mobilu nainstalované ? Já totiž ano a když se na to kouknu v PC, všechny aplikace jsou místo na kartě na C:/Program files... Vždy když instaluji aplikaci dám uložit na paměťovou kartu.
JARDA001
nováček
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: čtv zář 24, 2009 9:45
Zařízení: Samsung

malo pameti RAM

Příspěvek od JARDA001 »

no některý programy dávám na moje úložiště (momentálně tři aplikace) a některý na zařízení ale v seznamu mam uvedeno všechno ať je to instalovaný tam či tam kromě neinstalovanýho iGO a jak jsem zjistil tak i instalovanýho slicku, takže ten slick možná reinstaluju. ale jinak z instalovanejch bych ta měl mít všechno.

jinak v průzkumníku mám program files akdyž najedu na moje uložiště tak tam mam taky program files ale jsou tam jenom programy který jsem dával na to úložiště.

a když připojim tel skrz usbečko tak v zařízení není žádnej program files a další systémový složky (ochrana) ale když otevřu moje úložiště tak tam mam program files kde mam ty programy instalovaný na moje uložiště.

takže to by mělo bejt asi všechno. pokud ještě nějaký dotazy tak...;)
Odpovědět

Zpět na „Samsung Omnia II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 52 hostů