Omnia 2 i8000 - Zkušenosti, řešení problémů a dojmy....

Diskuze o komunikátoru Samsung Omnia II (i8000)
Odpovědět
rraol
nováček
nováček
Příspěvky: 43
Registrován: ned dub 11, 2010 21:15
Zařízení: LG Optimus Black
Bydliště: Praha 9 - Čakovice
Kontaktovat uživatele:

Omnia 2 i8000 - Zkušenosti, řešení problémů a dojmy....

Příspěvek od rraol »

maruska_ul píše:Omlouvám se,ale já to fakt nemůžu najít.
start-zprávy-menu-možnost-(odesílání,probíhá příjem,profil,vytvořit,styl,podpisy),nemám žádné hovory ani nic kde bych to mohla zapnout.....Tel.mám 3 dny tak se omlouvám pokud je to tam někde,ale já to nemůžu najít.prosím o pomooooc .


Nemačkej "Možnosti". Dej jenom "Menu", a pak už rovnou je volba "Rozhovor" (na stejné úrovni vedle "Možností")

-- doplnění předchozího příspěvku (úte dub 20, 2010 9:54) --

PS: Ještě doplním... Když zmáčkneš jen "Start > Zprávy.. Tak se dostaneš rovnou do složky "Doručené" (teda aspoň u mě to tak je). Tam je po stisknutí "Menu" jiná nabídka. Musíš skočit "o patro výš" na "účty", kde uvidíš pod sebou "doručené", "odeslané", "rozepsané" atd... Tam už to menu vypadá jak jsem posal, položka "rozhovor" bude vidět hned po vstupu do Menu.
sh.a.rk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 233
Registrován: pon dub 27, 2009 8:16
Zařízení: OII
Kontaktovat uživatele:

Omnia 2 i8000 - Zkušenosti, řešení problémů a dojmy....

Příspěvek od sh.a.rk »

Uz ju s tym netrapte - Skus si nainstalovat program SKTTools(google) a tam si to zapni ako to vidis na prilozenom screene v zlozke "Tune Up" (na screene je ta konverzacia zapnuta - cize ty tam musis nastavit YES).
ObrázekObrázek
Druha vec ak sa chces pristroj ovladnut skus si precitat toto http://www.modaco.com/content/i8000-ver ... grams-faq/
Najdes tam kopec odpovedi na ,ktore sa este budes pytat :lol:

-- doplnění předchozího příspěvku (úte dub 20, 2010 10:59) --
Clarrka píše:popíšu ti jak to tam mám: 3G signál zvuk a čas ... žádnou baterii tam nemám :( už úplně od začátku, jak sem mobil po 1. zapla, tak to tam nebylo ) ... Co s tim ?
Jedna mala pomocka - skus sa naucit vytvarat screenshoty pracovnej plochy (napr. resco screen capture pre wm, alebo EveryWAN Remote Support Personal Edition pre Windows) ,bude ti jednoduchsie poradit - podla screenu sa da lahsie zistit o aku verziu wm ide (6.1 ,6.5.3, 6.5.5)
Co sa tyka stavu baterie ten vstavany merac je strasne maly a nepekny - skus nainstalovat xtask manager (aj tak ho budes casom potrebovat) a vnom si daj zobrazovat stav baterie (to je ten horny farebny prerusovany pruh) ,pripadne stav RAM (to je ten nizsi pasik)
ObrázekObrázek
Fiďa88
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: ned bře 07, 2010 19:03
Zařízení: I8000 omnia II

Omnia 2 i8000 - Zkušenosti, řešení problémů a dojmy....

Příspěvek od Fiďa88 »

Kasprik píše:Fiďa 88 :roll:
nechapu co to ma znamenat, když jsem to napsal poprve nikdo mi pořádně neopověděl. Tak mi prosim napište sve nazory. Děkuji mooc!
Kasprik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 76
Registrován: pon bře 08, 2010 10:23
Zařízení: Omnia II

Omnia 2 i8000 - Zkušenosti, řešení problémů a dojmy....

Příspěvek od Kasprik »

Podívej, jde o to, že třeba já když jsem tenhle telefon kupoval tak jsem cca 1 měsíc pozorně četl různé diskuze a fóra a udělal jsem si nějakej ten obrázek o telefonu, nebyl jsem línej a četl jsem a četl jsem. V tom tvém příspěvku se ptáš na úplně základní věci které tu najdeš cca za 5 minut, proto si myslím že ti nikdo neodpoví, ale já ti odpovím. Navigaci nainstaluješ takovou, která je určena pro WM, buď jí legálně koupíš nebo jí seženeš jinak, kvalitní navigace jsou offline bez poplatku k připojení/ tento telefon je ale bez datového tarifu na internet celkem dost nevyužitej/. Různé aplikace stahuji přes internet z různých fór /XDA Developers, modaco atd./. telefon mám cca 1 měsíc a problém byl s prachem pod displejem co pak vyřešila reklamace, jinak bez problémů. Jaká je nejlepší navigace nevím netestoval jsem všechny-používám Sygic mobile maps 10. Přehrávač hudby používám ten co je v Samsungu/můžeš si doinstalovat samozřejmě jiný/ já nejsem zas takovej maniak přes hudbu. osobně mám verzi 8 gb a dále kartu 16 gb. Většinu programů se snažím cpát na tu kartu, ale je to celkem jedno, soubory do interní paměti nahraješ taky, protože se ti při instalování telefon zeptá kam to chceš uložit. K obchodu ti neporadím, protože mě jí sehnal kamarád co má prodejnu z mobilama-mám k tomu českej záručák a reklamace proběhla bez problémů v ofiko opravně Britex. Jinak když je cena podezřele malá tak bych do toho nešel. Čus bambus.
maruska_ul
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: úte dub 20, 2010 7:15
Zařízení: samsung omnia ll i8000

Omnia 2 i8000 - Zkušenosti, řešení problémů a dojmy....

Příspěvek od maruska_ul »

PROSÍÍÍM.JDE NĚJAK NASTAVIT ABY V ZÁHLAVÍ BYLY JAK HODINY I STAV BATERIE?????POKUD ZAPNU HODINY ZMIZNE BATERKA......DÍKY
Valheru píše:
Clarrka píše:popíšu ti jak to tam mám: 3G signál zvuk a čas ... žádnou baterii tam nemám :( už úplně od začátku, jak sem mobil po 1. zapla, tak to tam nebylo ) ... Co s tim ?
Zkus tento postup:
Tlačítko Start -> Hodiny -> Světové hodiny -> Menu -> Možnosti -> vypnout Zobrazit hodiny v záhlaví všech programů
Kasprik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 76
Registrován: pon bře 08, 2010 10:23
Zařízení: Omnia II

Omnia 2 i8000 - Zkušenosti, řešení problémů a dojmy....

Příspěvek od Kasprik »

V nastavení Samsungu bohužel toto nejde, budeš si muset vybrat buď to nebo to a nebo nainstalovat nějakej program. Doporučuji SPB mobile shell tam si můžeš hodit hodiny na každou plochu a i stav baterie na každou plochu.
šámot
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 62
Registrován: čtv říj 01, 2009 8:08
Zařízení: Samsung Omnia II GT 8GB

Omnia 2 i8000 - Zkušenosti, řešení problémů a dojmy....

Příspěvek od šámot »

na zobrazení stavu baterie používám skvělou aplikaci WMminibaterry, která se po aplikaci zobrazuje jako tenká barevná(dle stavu aku linka v horní části displeje.

pokud se mi podaří stáhnout nějaký nástroj na sejmutí obrazovky, tak to sem hodím

-- doplnění předchozího příspěvku (stř dub 21, 2010 12:58) --

tak tady je ten snímek,
barva linky se mění dle stavu baterie, zelená- nabito, červená - nízký stav, modrá - dobíjení.
Obrázek
Přílohy
WMMiniBattery_Installer.cab
(12.33 KiB) Staženo 313 x
maruska_ul
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: úte dub 20, 2010 7:15
Zařízení: samsung omnia ll i8000

Omnia 2 i8000 - Zkušenosti, řešení problémů a dojmy....

Příspěvek od maruska_ul »

Díky díky díky :-)
Fiďa88
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: ned bře 07, 2010 19:03
Zařízení: I8000 omnia II

Omnia 2 i8000 - Zkušenosti, řešení problémů a dojmy....

Příspěvek od Fiďa88 »

Kasprik: děkuju Tim moc. Jen mi dovol, abych se ještě zeptal, kde na internetu navigaci koupim popř. stáhnu, když to zadam do seznamu ve zboží mi to nic nenajde. Diky moc Kasprik! :wink:
Kasprik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 76
Registrován: pon bře 08, 2010 10:23
Zařízení: Omnia II

Omnia 2 i8000 - Zkušenosti, řešení problémů a dojmy....

Příspěvek od Kasprik »

Sunnysoft.cz, Dynavix.com, IGO 8- a nebo zadej název navigace do vyhledávače a pak klikni na zboží a objeví se ti nabídka obchodů, které tuto navigaci mají.
Kasprik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 76
Registrován: pon bře 08, 2010 10:23
Zařízení: Omnia II

Omnia 2 i8000 - Zkušenosti, řešení problémů a dojmy....

Příspěvek od Kasprik »

Jackal Jackal, prosím tě jakou zkušenost máš s tím Dynavixem s těma čp. co prej to má pokrytí 99 procent. Sygic mám, není špatná,ale připadá mi nedodělaná. Dík
Kasprik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 76
Registrován: pon bře 08, 2010 10:23
Zařízení: Omnia II

Omnia 2 i8000 - Zkušenosti, řešení problémů a dojmy....

Příspěvek od Kasprik »

Mockrát ti děkuju, po proštudování mi zatím vychází nejlépe právě Dynavix. Měl jsem IGO8 a teď Sygic, ale ty čp. mě lákají. Ještě jen se zeptám jakej je tam navigační hlas/nemám rád koktavýho Lišku a proto se ptám/. Dík
Fiďa88
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: ned bře 07, 2010 19:03
Zařízení: I8000 omnia II

Omnia 2 i8000 - Zkušenosti, řešení problémů a dojmy....

Příspěvek od Fiďa88 »

Kasprik: diky moc za vše, jen se chci zeptat, když si zařízení koupim, tak v něm nejsou vubec žadne mapy??? diky moc
Kasprik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 76
Registrován: pon bře 08, 2010 10:23
Zařízení: Omnia II

Omnia 2 i8000 - Zkušenosti, řešení problémů a dojmy....

Příspěvek od Kasprik »

Ne nejsou, ale jestli chceš aspoň základ bez placení tak je v telefonu záložka google a tam si můžeš zadara stáhnout google map, umí to docela dost věcí , vypočte to to trasu, zobrazí uplně přesně lidi co máš v kontaktech/musíš mít ale vyplněné bydliště/, když maj nafocenou ulici tak se můžeš podívat jak vypadá atd atd., ale neumí to navigovat. Jo, ale chce to připojení k internetu.
Fiďa88
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: ned bře 07, 2010 19:03
Zařízení: I8000 omnia II

Omnia 2 i8000 - Zkušenosti, řešení problémů a dojmy....

Příspěvek od Fiďa88 »

diky Kasprik, ještě se zeptam, když si ten mobil koupim tak se mi do pc nainstaluje nějaký program, přes který budu moct zmenšit nějaký film tak, aby mi ho omnia přehrála??? dïky
Kasprik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 76
Registrován: pon bře 08, 2010 10:23
Zařízení: Omnia II

Omnia 2 i8000 - Zkušenosti, řešení problémů a dojmy....

Příspěvek od Kasprik »

Na přibaleném CD k telefonu je jenom Samsung new PC studio, kde si můžeš zálohovat kontakty, hudbu, kalendář filmy a dále tam maj Windows device centrum nebo jak se to přesně jmenuje a to je podobné jak to Samsung PC studio. Pro převod filmů nic nepotřebuješ, protože ten jejich přehrávač přehraje opravdu hodně umí to filmy v AVI, DIVX, Xvid. Tak jak to stáhneš někde z netu tak to přehraju do founu a šlape to bez zádrhelů. Dokonce teď tam mám Alenku v říši divů z titulkama a úplně bez problémů. Jenom některé filmy jsou roztáhlé přes celý displej a některé mám jako širokoúhlé z horníma a spodníma okrajema, ale obraz normální, žádné tlusté hlavy atd.
Fiďa88
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: ned bře 07, 2010 19:03
Zařízení: I8000 omnia II

Omnia 2 i8000 - Zkušenosti, řešení problémů a dojmy....

Příspěvek od Fiďa88 »

děkuji moc za ochotu, zatim co jsem se dival tak myslim, že ty sygic mobile maps 10 jsou dobré, ale stojí další téměř 2000,-Kč. To je celkem dost, aspoň že ten provoz je zadarmo. Diky za ochotu a odpovědi Kasprik
Folkmy
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 69
Registrován: úte úno 09, 2010 15:58
Zařízení: omnia II

Omnia 2 i8000 - Zkušenosti, řešení problémů a dojmy....

Příspěvek od Folkmy »

no tak s těma filmama nesouhlasím. je pravda, že to přehraje většinu avi filmů, ale jen většinu. měl jsem 2 filmy a ty s origo softem nešli přehrát. na jeden jsem nainstaloval TCPMP a na druhý Core player, a pak každý přehrál jen jeden film, v druhým přehrávači to nešlo. takže mám v omnii 4 přehrávače :-)
Iceman111
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: pon úno 01, 2010 11:44
Zařízení: Sony Xperia L

Omnia 2 i8000 - Zkušenosti, řešení problémů a dojmy....

Příspěvek od Iceman111 »

Zdravim chytre forum, jen se chci optat . Stahl jsem si Igo verzi 8.3.4 102.680 a pri zadani a naslednem prepocitani trasy napise (Ulitity ,MultiCalc,is not instaled) stalo se mi to uz u druhe navigace. pocitam ze staci jen neco pridat, ale hrabat se v tom a zkouset pokus omyl se mi nechce.Nemate nekdo zkusenost dekuji.
šámot
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 62
Registrován: čtv říj 01, 2009 8:08
Zařízení: Samsung Omnia II GT 8GB

Omnia 2 i8000 - Zkušenosti, řešení problémů a dojmy....

Příspěvek od šámot »

to folkmy,
mohl by jsi semhodit ten TCPMP. verzi co jsem měl v předchozím PDA mi tady neběhá, nebo odkaz.
díky tom
Odpovědět

Zpět na „Samsung Omnia II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů