ROM WM6.5 pro i8000

Diskuze o komunikátoru Samsung Omnia II (i8000)
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

ROM WM6.5 pro i8000

Příspěvek od milennium »

Takže jen tak v rychlosti. Flash přes Octans je třeba dělat na Win XP !!!!!!!
Za druhé je potřaba mít nainstalované ovladače pro Omnii " Samsung_CDMA_modem_4_1_.34.zip" !!!
A za třetí je třeba při flešování v Octans načíst všechny potřebné soubory a při tom mít odpojenou Omnii !!! ,pak spustit detect a připojit vypnutou Omnii k Octans !!! Až se načtou ovladače na Omnii se objeví screen (že je vše připraveno k flashování atd..) a pak zmáčknout na Octans Start downloading...
Poté,pokud je vše O.K. (všechny flashovací soubory jsou správné a nepoškozené, Omnie má víc štávy než 50%, na PC je Win XP) tak proběhne flash.
Ale jinak,já mám názor,že pokud někdo něčemu nerozumí a nebo jsi flešování nikdy nedělal... NECH TO UDĚLAT NĚKOMU KDO VÍ A KDO UŽ NĚCO PODOBNÉHO DĚLAL...
MichalV
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: čtv říj 08, 2009 10:53
Zařízení: Samsung i8000

ROM WM6.5 pro i8000

Příspěvek od MichalV »

Já jsem včera úspěšně flešnul. WM 6.5 jsou pomalejší - to je jisté. Na druhou stranu mi teď správně funguje čeština v mailech a pár dalších věcí, které předtím nechodily.
K tomu postupu: Pracoval jsem na PC s xp sp3, stáhnul jsem si ovladač ze stránek modaco, z podpůrného cd jsem nainstaloval activesync. Párkrát jsem musel laborovat s připojením. U mě bylo třeba nastavit parnerství mezi počítačem a mobilem. Zatrhl jsem alespoň oblíbené položky k synchronizaci. Podstatné je, že při spuštění Octan musí být activesync zelené, spuštěné, připojené a synchronizované. Následně jsem postupoval dle návodu. Zatrnulo mně, když po úvodní fázi vše skončilo a nic se nedělo. Po čtvrthodině jsem se odhodlal odpojit telefon. Následně vyndání baterie, při pokusu o znovuspuštění na displeji ikona komunikace s pc. Připojil jsem opět kabel, na pc byl octan stále spuštěn, vše se chytlo a pokračovalo. Pak vše jelo správně až do vítězného konce. Hodně zdaru
Mimochodem - v nastavení nereaguje vypnout touchwiz. Nevím? Nemáte někdo nápad?
The Rock
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: čtv led 01, 2009 17:18
Zařízení: iPad mini

ROM WM6.5 pro i8000

Příspěvek od The Rock »

COŽE???! 6.5 pomalejsi??! Je pravda, ze jsem mel vzdy jen na HTC cooked ROM, ale bezela svizne, daleko daleko rychleji nez 6.1..hmm..tak to nema smysl upgradovat, pokud jsou systemy pomalejsi a zerou tak pamet RAM! Skoda no.. :roll:
Bondik
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: úte zář 29, 2009 0:08
Zařízení: Samsung Omnia i8000

ROM WM6.5 pro i8000

Příspěvek od Bondik »

The Rock píše:to Bondik: mam SPB mobile Shell 3.5 a funguje na vybornou!!! Neni jediny problem, vis ono staci v nastaveni samsungu vypnout Touch Wiz a pak vse jde..jde o to, ze kdyz treba zmenis cas podsviceni v samsung nastaveni a pak jdes do nastaveni klasickeho WM, tak jsou hodnoty odlisne..proto se musi provadet tam i tam..nijak to nevadi, ze musim 2x..
Samozřejmě to mám vše vyplé,ale Samsung šel hlouběji a stejně jsou tam stále položky předělané od Samsungu,i když povypínáš vše,co od nich najdeš :roll:
mikro
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: stř říj 07, 2009 8:22
Zařízení: HTC Touch HD

ROM WM6.5 pro i8000

Příspěvek od mikro »

Ja uz dlhu dobu pozeram po Omnii II, ale stale sa neda oficialne kupit, kedze mi to kupuje firma a mam to ako firemny mobil, co myslite, oplati sa pockat na nieco vhodnejsie? HTC HD2 sa mi javi ako velka tehla, takze tym smerom sa neuberiem a Omnia II je super. Phone hladam bez querty, aby nebol hruby a tazky. Skoda len, ze to ani nevyzera na nejaky smartphone s moznostou 2 SIM kariet :(

Momentalne mam HTC Touch HD, nic mi na nom nevadi - len ked je moznost bezplatne vymenit, preco nie

PDA s WM je v pohode, aj ked uz som sa rozhodol, ze to bude na tejto platforme posledna vymena a potom chcem skusit Android.
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

ROM WM6.5 pro i8000

Příspěvek od mike-biker »

No můžeš zkusit HTC HD2 - Leo. Ale už je to brick! Taky jsem po něm pokukoval, ale kapacitní display rozhodl za mě. A 1.230mAh baterie je spíš na zasmání. Snad vydrží alespoň 8 hodin. :?:
Bondik
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: úte zář 29, 2009 0:08
Zařízení: Samsung Omnia i8000

ROM WM6.5 pro i8000

Příspěvek od Bondik »

No podle mého soudu bych si chvilinku počkal na Omnii II. na ofiko prodej.Je to podle mě nejlepší mobil s WM v současnosti na normální nošení(žádná cihla,displej na použití pro cokoliv-i na malování atd)bez hardware qwerty klávesky.
Jediné mínus je to,že není stylus v těle přístroje,pro ty,kteří ho používají.
Jinak samé plusy.
niky79
smartguru
smartguru
Příspěvky: 539
Registrován: sob zář 05, 2009 17:27
Zařízení: Diamond 2

ROM WM6.5 pro i8000

Příspěvek od niky79 »

mike-biker píše:No můžeš zkusit HTC HD2 - Leo. Ale už je to brick! Taky jsem po něm pokukoval, ale kapacitní display rozhodl za mě. A 1.230mAh baterie je spíš na zasmání. Snad vydrží alespoň 8 hodin. :?:
Tezko rici, jestli je to kostka. Takovy IPAQ 3970 (nebo Dell AXIM) mel na sirku celych 8cm! To byly kostky. Ale je pravda, ze v dobe Diamonda2, ktery je siroky 53mm, jsou lide rozmlsani (vcetne me :lol: :lol: )
The Rock
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: čtv led 01, 2009 17:18
Zařízení: iPad mini

ROM WM6.5 pro i8000

Příspěvek od The Rock »

Takze po nekolika hodinovem testovani WM 6.5 bych oznacil jako velice stabilni ROM (od secany ROM), je rychla, ne jak psal MichalV, ani nahodou neni pomalejsi!! Volnych RAM je kolem 58MB pri vypnutem TouchWiz..klasicka nabidka windowsu 6.5, rychle scroolovani a celkove rychla odezva..jsem spokojen :wink:
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

ROM WM6.5 pro i8000

Příspěvek od milennium »

No moje poznatky s ROM WM6.5 NXXIJ1 jsou takové.
Po několi dnech šla bohužel pryč s Omnie. Má spoustu nedodělků a chyb.
Prostředí TouchWiz je pomalejší než na tovární ROM s WM6.1 XXIH5. A to tak že o dost. Navíc při psaní na klávesnici se písmenka zpožďují a někdy i vynechávají. To zpoždění je někdy dost velké a nepříjemné.
Dále psaní SMS nebo emaily je hodně pomalé, aplikace od Samsungu na SMS je příšerně líná, pomůže jenom vypnout úpravou v registrech.
Pokud povypínám všechny blbosti od Samsungu a nechám jen čistě prostředí WM6.5 včetně standartní ToDay obrazovky WM6.5, tak když chci zvolit položku e-mail tak jediné co mi nabídne je vytvořit nový účet (i když už ho mám vytvořený). Dost pakárna, nemůžu se základní nabídky prostě napsat e-mail.
Za další, mi furt základní obrazovka nabízí položku obrázky.
Tyto chyby jsou u zatím všech ROM s WM6.5 (zkoušel jsem zatím 3). Všechny tři ROM jsou špatné a výrazně pomalejší než WM6.1. To je můj poznatek po několika dnech. Dost jsem se přemlouval abych zpět nahrál původní ROM s WM6.1, ale bohužel pokud chce někdo účelně a naplno využívat Omnii nic mu nezbude.
Toto špatné zjištění s ROM nemám jen já,ale i další kamarád kterému zůstala WM6.5 v přístroji ještě kratší dobu než mně. Pokud někdo nevěří,že tomu tak je ať si udělá vlastní test a cvičně vrátí do Omnie WM6.1 a bude překvapen "jak to lítá"... Ale samozřejmě nikomu tento názor nenutím (po špatných zkušenostech na fórech,kde každý brání svojí pravdu)...

-- doplnění předchozího příspěvku (ned říj 11, 2009 12:16) --

Ještě bych chtěl dodat. Mám dvě zařízení s WM. U Omnie II jsem se zpátky vrátil na WM6.1 která je docela dost dobře vyladěná a u Toshiby TG01 mám Německou WM6.5 která je zatím stabilnější než ROM WM6.5 u Omnie (ale naprosto stejné verze).
Ale jsm docela naštvaný na Microsoft, protože jediné co dokázal bylo,že předhodil výrobcům jeden s prvních finálních verzí WM6.5... A jak je viděl stojí za h...o O tom svěčí i to,že nikde na webu člověk nenajde oficiální update s WM6.1 na 6.5.... Začínám věřit,že u Samsungu to bude někdy ke konci roku (a nedivil bych se kdyby to byla verze 6.5.1).
Jak jsem se těšil na 6.5, tak jsem zklamaný... To co Microsoft sliboval se nesplnilo (novější,rychlejší,ovládání prsty). Místo toho jen další čekání a čekání... Pokud si takhle Microsoft představuje moderní OS tak nevím...
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

ROM WM6.5 pro i8000

Příspěvek od Svestka »

To jestli je ROM pomalá by měla být vina spíše nedoladěnosti od výrobce nikoli microsoftu samotného. Na videích lze vidět velice rychlé ROM s WM 6.5. Píšeš, že jediné co dokázal Microsoft bylo, že předhodil WM 6.5 výrobcům, to je ale přesně to co dělá už řadu let a nedokážu si představit co jiného má dělat. Ohledně té nedoladěnosti ROM pro Omnii, i přes to, že se okolo této ROM píše, že je to tatáž ROM, která příjde jako oficiální upgrade od samsungu tak kdo ví jestli je tomu opravdu tak, při poměrně solidní vyladěnosti WM 6.1 na omniích se mi moc nechce věřit, že by to teď samsung tak odflákl.
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

ROM WM6.5 pro i8000

Příspěvek od mike-biker »

No ono to není ani tak odfláknutí, jako zasrání ROM Samsungovinami, již tak dost zaplácané píčo.vinami od Mrkvochvostu. :evil: Kdyby se vys.rali mna machrování a schválně nekur.vili systém, jak by to bylo krásné. 8-)
mikro
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: stř říj 07, 2009 8:22
Zařízení: HTC Touch HD

ROM WM6.5 pro i8000

Příspěvek od mikro »

Pisal som do Samsungu SK, nemaju ani tusenia uvedenia i8000 na SVK a CZ, takze to take ruzove nebude :evil:
BorekB
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: ned říj 11, 2009 21:47
Zařízení: Galaxy S2

ROM WM6.5 pro i8000

Příspěvek od BorekB »

Umíte někdo vysvětlit, proč Samsung Omnii II na CZ trh neuvede, když má hotový přístroj a patrně i lokalizaci?
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

ROM WM6.5 pro i8000

Příspěvek od mike-biker »

Nikdo netvrdí, že ho neuvede. Určitě se bude prodávat, otázka je kdy. Já to podle prvotních i dalších informací typuju na konec října, začátek listoupadu. ;-)
The Rock
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: čtv led 01, 2009 17:18
Zařízení: iPad mini

ROM WM6.5 pro i8000

Příspěvek od The Rock »

AHojte,
Secany vydal novou ROM-ku J6 (original je J1)..je na stahnuti na modacu..je vazne mooc rychla a stabilni! :wink:
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

ROM WM6.5 pro i8000

Příspěvek od mike-biker »

Co je to platné, když stále obsahuje ty sra.čky od Samsungu. :evil:
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

ROM WM6.5 pro i8000

Příspěvek od milennium »

V souvislosti s poslední ROM ...J6 píše docela dost lidí,že jsou problémy s vyzváněním atd. Myslím,že tahle ROM se moc nepovedla,protože stále opisuje chyby s předchozích WM6.5 ROM. Těch chyb je stále dost a bohužel náprava nikde.
Například stále defaultně nastavená položka Obrázky (na to-day obrazovce) a nemožnost ukázání e-mailu (taky na to-day obrazovce)... Dále při vyzvánění vibruje a nezvoní a bohužel taky ne moc svižná (původní ROM ...H5 s WM6.1) je stále svižnější...Chtěl bych říct,že prostředí Toch-Wiz je naprosto nepoužitelné pro práci...Někdy trvá načtení obrazovky několik vteřin, ale hlavně si myslím,že použitelnost pro práci je naprosto minimální. Ikony jsou stále veliké a pomalé. Integrace Samsung aplikací je tak velká,že se někdy přebíjí se standartním OS. Například jsem nastavoval Exchange přes Active Sync v Omnii. Vše proběhlo super, vše se nastavilo.A pak jsem vytáhnul na plochu TouchWiz widget Active sync a on mi nabídl taky nastavení Exchange ??? (i když už jsem vše nstavil před tím)... Tím pádem widget který zobrazije počet e-mailových zpráv nefunguje,protože nabízí jen nastavení i když už je vše nastavené... A těchto věcí je víc,to co jsem uvedl je jen jeden příklad...
Uvidíme kdy konečně Samsung udělá opravdu kvalitní ROM s WM6.5,ale zatím je to vo-ni-čem...
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

ROM WM6.5 pro i8000

Příspěvek od mike-biker »

Samsung nikdy kvalitní ROM neudělá, ptz. tam bude pořád do zlbnutí rvát Touch Wizz a Widgety. Takže jen doufat, že tam půjde dát čistá ROM, bez těchto pseudozlepšení. :evil:
mvp
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 107
Registrován: pát úno 09, 2007 14:32
Kontaktovat uživatele:

ROM WM6.5 pro i8000

Příspěvek od mvp »

J6 je hodne dobra ROM , je rychla a bez problemu - komu vadi widgety a touchwiz neni problem je povypinat a vyhazet , jako cokoliv jineho . Co se tyce rychlosti - srovnani s predchozimi 6.1 - neni zadny rozdil !! Pokud ma nekdo problem s vyzvanenim - nevim zda to ma co do cineni s widgety ci touchwiz , ale osobne se domnivam ze to je "rukama" , zadne vyse popisovane zadrhely jsem nenasel .....
Odpovědět

Zpět na „Samsung Omnia II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů