ROM WM6.5 pro i8000

Diskuze o komunikátoru Samsung Omnia II (i8000)
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

ROM WM6.5 pro i8000

Příspěvek od milennium »

Tak je to tady. Už je na Modacu ke stažení nová ROM s WM6.5 pro Omnii II. Je to ofiko ROM přímo od Samsungu a obsahuje i čaštinu !
Zde http://www.modaco.com/content-page/2934 ... /page/140/ najdete vše potřebné...
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

ROM WM6.5 pro i8000

Příspěvek od Svestka »

Je to kompatibilní s Omnií PRO?
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

ROM WM6.5 pro i8000

Příspěvek od Jiří Hrma »

Svestka: Ani náhodou.
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

ROM WM6.5 pro i8000

Příspěvek od Svestka »

Sakra, proč já to tušil... :D ale nechápu kde modaco přišlo k oficiální ROM pro omnii II, mě se nepodařila nová rom najít na samsungovských stránkách ale možná jsem se někde špatně díval.
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

ROM WM6.5 pro i8000

Příspěvek od milennium »

Ne Modaco,ale chlápek s nicem "Secany"... Staral se už takhle o Samsung i900 a teď prostě pokračuje dál...
Ta ROM je multilangual a má víc než 600MB ! Je v ní i čeština a má označení "NXXIJ1",takže je se září... Už ji mám v Omnii II a zatím šlape vše O.K.
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

ROM WM6.5 pro i8000

Příspěvek od Svestka »

No je mi jasné, že za tím je konkrétní člověk však modaco je jen fórum nic víc ale jelikož jsem si nečetl přezdívku konkrétního člověka tak jsem to napsal obecně
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

ROM WM6.5 pro i8000

Příspěvek od mike-biker »

Hlavně, aby se trochu "odlehčila". Zejména o Touch Wizz a Widgety! ;-)
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

ROM WM6.5 pro i8000

Příspěvek od Svestka »

No pokud bude systém po jak ty píšeš odlehčení svižnější tak jsem za všemi deseti. Osobně teď taky widgety nepoužívám a když jsem vyzkoušel shell tak bych se k nim nevracel, i když musím říct, že v touchWizz je spousta dobrých nápadů a myšlenek a celkově na mě systém widgetů nepůsobil nějak zle.
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

ROM WM6.5 pro i8000

Příspěvek od mike-biker »

To určitě. Pokud by byl takový support a komunita jako u HTC - XDA, tak si myslím, že by to bylo fajn. Bohužel se k tomu zatím nikdo moc nemá a když se podíváš na Spb, tak je to klopotná práce to prosadit. Zatím jsem skeptik. Snad až budou další verze... ;-)
gonza99
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: úte říj 06, 2009 15:41
Zařízení: Samsung Omnia II

ROM WM6.5 pro i8000

Příspěvek od gonza99 »

milennium píše:Ne Modaco,ale chlápek s nicem "Secany"... Staral se už takhle o Samsung i900 a teď prostě pokračuje dál...
Ta ROM je multilangual a má víc než 600MB ! Je v ní i čeština a má označení "NXXIJ1",takže je se září... Už ji mám v Omnii II a zatím šlape vše O.K.
Poslal bys mi prosím návod jak to udělat? mám vše potřebné z Modaca, včetně OCTANS Downloader, ale nikdy jsem romky neflashoval. Stačí jen ve stručnosti, díky moc za odpověd.
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

ROM WM6.5 pro i8000

Příspěvek od mike-biker »

Zde je to dopodrobna popsáno:
http://www.modaco.com/content/i8000-omn ... procedure/.
V podstatě jde o to, abys stáhl v první řadě ROM a rozbalil jí. ;-) . Já jsem již flashoval na G7, ale WM 6.5 chci nahrát až zbavenou shitu.
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

ROM WM6.5 pro i8000

Příspěvek od Svestka »

mike-biker: Naštěstí můžu říct, že prozatím se mi ROM od samsungu jeví jako poměrně velice dobře zvládnutá oproti konkurenci. Je ale fakt, že čistá rom by byla asi lepší.
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

ROM WM6.5 pro i8000

Příspěvek od milennium »

Bylo by sice pěkné mít úplně čistou ROM,ale musím vás zklamat... Provázanost defaultních aplikací od Samsungu je tak velká,že neočekávám plně funkční čistou ROM... A pokud bude,myslím,že to bude velký schit...
Ta provázanost je o 200% větší než u HTC nebo jiné konkurence...Můžu potvrdit s vlastní zkušenosti...

-- doplnění předchozího příspěvku (stř říj 07, 2009 15:16) --

Ještě jedna věc. Celá ROM WM6.5 má víc než 600MB a obsahuje všech 15 jazyků. Celá ROM se po instalaci naláduje do přístroje a jazyk se po navolení natáhne do paměti. S mého pohledu,rozebrat celou ROM a okleštit od dalších aplikací které jsou navíc docela slušně spjaty se systémem bude dost nadlidský výkon...
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

ROM WM6.5 pro i8000

Příspěvek od mike-biker »

Tam je škoda, že zatím není něco podobného jako zde:

http://forum.xda-developers.com/showthr ... ky+kitchen. To je jednoduchý nástroj na odshitování ROM. Určitě by něco podobného šlo u Samsungů na MoDaCu. 8-)

EDIT: No pak snad jedině "ukecat" bootloader, aby tam pustil jinou ROM - to by přece taky šlo. :wink: . Jinak mě některé věci od Samsungů nevadí - jen např. Touch Alarm je na hov.no, když není provázán s WM! Takže si nastavíš alarm, je to super aplikace, jen se ti holt nikde nezobrazí, že je nastaven. :lol: . Ale Widgety a Touch Wizz by snad "odpálit" šly?! Nejsem developer, ale určitě to jde! Když pilný Korejec tam něco nasype, jiný pilný hacker by to mohl odvšivit. :lol:
gonza99
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: úte říj 06, 2009 15:41
Zařízení: Samsung Omnia II

ROM WM6.5 pro i8000

Příspěvek od gonza99 »

mike-biker píše:Zde je to dopodrobna popsáno:
http://www.modaco.com/content/i8000-omn ... procedure/.
V podstatě jde o to, abys stáhl v první řadě ROM a rozbalil jí. ;-) . Já jsem již flashoval na G7, ale WM 6.5 chci nahrát až zbavenou shitu.
Všechny ty soubory mám. KDyž spustím OCTANS a vyplnim vše, tak nevim co pak dá - hlavně po puštění této aplikace se telefon odpojí od počítače (to netuším proč). Je zapojen kabelem, ale po spuštění se prostě odpojí. Poraďte mi prosím, jsem lama :)
Bondik
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: úte zář 29, 2009 0:08
Zařízení: Samsung Omnia i8000

ROM WM6.5 pro i8000

Příspěvek od Bondik »

Také čekám na machra co bootloader dokáže překecat na vpuštění jiné ROM a pochlubí se tím ostatním...sám neumím :-(
Mě Samsung moc nepotěšil...SPB Shell je prostě jednička,ale když mi tam stále skáče podělané Samsung Touch Wizz,degraduje to i SPB Shell...jsem holt zvyklý na SPB Shell a pak na normální WM 6.1 - ne ještě k tomu další cosi :evil:
The Rock
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: čtv led 01, 2009 17:18
Zařízení: iPad mini

ROM WM6.5 pro i8000

Příspěvek od The Rock »

to Bondik: mam SPB mobile Shell 3.5 a funguje na vybornou!!! Neni jediny problem, vis ono staci v nastaveni samsungu vypnout Touch Wiz a pak vse jde..jde o to, ze kdyz treba zmenis cas podsviceni v samsung nastaveni a pak jdes do nastaveni klasickeho WM, tak jsou hodnoty odlisne..proto se musi provadet tam i tam..nijak to nevadi, ze musim 2x..

to gonza99: a mas telefon v bootloader rezimu??! To je pro flash ROM NEzbytne!! Jeste jsem to nestahl, protoze je to Rapid :evil: a ucet nemam..jak psal mike-biker..rozbalit, spravne vlozit soubory, zapnout bootloader rezim, pripojit USB a flashovat..pokud se mylim, OPRAVTE me! :wink:
gonza99
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: úte říj 06, 2009 15:41
Zařízení: Samsung Omnia II

ROM WM6.5 pro i8000

Příspěvek od gonza99 »

The Rock píše:to gonza99: a mas telefon v bootloader rezimu??! To je pro flash ROM NEzbytne!! Jeste jsem to nestahl, protoze je to Rapid :evil: a ucet nemam..jak psal mike-biker..rozbalit, spravne vlozit soubory, zapnout bootloader rezim, pripojit USB a flashovat..pokud se mylim, OPRAVTE me! :wink:
Asi budu mit zas blbou otazku, ale jak mam dat telefon do bootloader rezimu? nemuzu to nikde najit. Diky
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

ROM WM6.5 pro i8000

Příspěvek od mike-biker »

To ti udělá sám Octans Downloader. Tam jen vložíš tři soubory: xxx.eb0 - to je bootovací, pak CSC - zde je bohužel pakl všech 15ti jazyků dohromady - (to je i důvod proč mě tak ty ofiko Heavy ROMky ser.ou) a nakonec samotnou ROM Phone - soubor xxx.MST. Octans to pak udělá v podstatě sám - jen to nechat doběhnout. Já jsem cvičně stáhl WM 6.5 z Rapidu, ale hlásí mi to poškozený archiv. Chtěl jsem to jen tak zkusit, ale já si počkám na tu PURE. Jestli ji tedy Secany udělá. I když to sám píše, že je na to čas a ví, že na to spousta lidí čeká! ;-)
gonza99
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: úte říj 06, 2009 15:41
Zařízení: Samsung Omnia II

ROM WM6.5 pro i8000

Příspěvek od gonza99 »

mike-biker píše:To ti udělá sám Octans Downloader. Tam jen vložíš tři soubory: xxx.eb0 - to je bootovací, pak CSC - zde je bohužel pakl všech 15ti jazyků dohromady - (to je i důvod proč mě tak ty ofiko Heavy ROMky ser.ou) a nakonec samotnou ROM Phone - soubor xxx.MST. Octans to pak udělá v podstatě sám - jen to nechat doběhnout. Já jsem cvičně stáhl WM 6.5 z Rapidu, ale hlásí mi to poškozený archiv. Chtěl jsem to jen tak zkusit, ale já si počkám na tu PURE. Jestli ji tedy Secany udělá. I když to sám píše, že je na to čas a ví, že na to spousta lidí čeká! ;-)
prave ze to nic nedela, jakmile pustim Octans Downloader, telefon se odpoji, kdyz tam vse vlozim, nic to nedela...
Odpovědět

Zpět na „Samsung Omnia II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů