Iphone 5S Vybitý, nabíječka ho jen nakopne

Vše, co se točí okolo tabletu iPad a telefonech Apple iPhone 6, 5/5s, 4, 3GS, 3G…
Odpovědět
Lukas591
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: sob dub 23, 2016 10:20
Zařízení: Iphone 5S

Iphone 5S Vybitý, nabíječka ho jen nakopne

Příspěvek od Lukas591 »

Dobrý den.. Asi před půl rokem jsem si koupil Iphone 5S.. Celou dobu používám originální nabíječku od Applu. Nikdy jsem s nabíjením neměl nějaký problém, jen nyní když jsem se chystal nabít vybitý mobil, jediné co to udělalo bylo to že se objeví načítací obrazovka s logem jablka a poté se jen na chvíli zapne ale neukazuje se že by se nabíjel a téměř ihned se vypne.
Tudiž ho nabíječka jen nakopne ale poté už zřejmě nenabíji...
Jinou nabíječku jsem samozřejmě zkoušel, pro jistotu asi 4 :) Ovšem u všech byl stejný výsledek.

Nějak moc nevím co s tím dělat... Říkám, je to v podstatě dost nový mobil, nemám moc chuť o něj přijít.

Děkuji za případnou pomoc :)
ManT
deaktivovaný účet
deaktivovaný účet
Příspěvky: 467
Registrován: ned kvě 17, 2015 17:43
Zařízení: ---

Iphone 5S Vybitý, nabíječka ho jen nakopne

Příspěvek od ManT »

Reklamace, bud je kaput baterie nebo nějaká soucastka/modul, mající nabijeni na starosti.
Můžeš jako poslední zkusit restore pres počítač ale nejsem si hist zda se pri nem z usb alespoň trochu idevice nabijeji a jestli jehw problem, beztak to nebude nic platné, za zkoušku vsak nic nedáš a zkus rovnou DFU Mode Restore, jak na něj,ti poradí hodnej strejda G ;)
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Iphone 5S Vybitý, nabíječka ho jen nakopne

Příspěvek od JirkaTom »

1. Mobil jsi koupil nový, nebo už starší ?
2. Jakou jsi měl v poslední době výdrž baterie ?
3. Neležel mobil dlouhou dobu vybitý ?
4. Nenamočil se nebo nespadl ?
ManT
deaktivovaný účet
deaktivovaný účet
Příspěvky: 467
Registrován: ned kvě 17, 2015 17:43
Zařízení: ---

Iphone 5S Vybitý, nabíječka ho jen nakopne

Příspěvek od ManT »

Dobre doplňující otázky, nicméně s soude dle prispevku, jednička je zbytečná patren koupil zánovní nebo krátce používány.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Iphone 5S Vybitý, nabíječka ho jen nakopne

Příspěvek od JirkaTom »

No vypadá to, že už se to asi nedozvíme... ;-)
ManT
deaktivovaný účet
deaktivovaný účet
Příspěvky: 467
Registrován: ned kvě 17, 2015 17:43
Zařízení: ---

Iphone 5S Vybitý, nabíječka ho jen nakopne

Příspěvek od ManT »

Ja nevím spis nakoply OS nebo opravdu hw zavada v nabijeni, kdyby byla baterie uplne vystovena, zobrazí se cerveny snad blikajici "buřtík" s ikonkou blesku nebo zástrčky ted už nevím, jako info ze je třeba nabit.
Lukas591
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: sob dub 23, 2016 10:20
Zařízení: Iphone 5S

Iphone 5S Vybitý, nabíječka ho jen nakopne

Příspěvek od Lukas591 »

Mobil byl již chvíli používaný, jinak však běžel bez problému a baterie.. Ano přišla mi že moc nevydrží, ale co jsem koukal na ostatní vlastníky tohoto mobilu tak většina měla stejný problém.
Jinak nevím o tom že by mi mobil někdy v tu dobu spadl a ani nebyl nějakým způsobem namočen..
Ale četl jsem něco o tom že Iphone má nějaký speciální čip, starající se o nabíjení atd... Asi je dost pravděpodobné že bude problém právě v něm že ?
ManT
deaktivovaný účet
deaktivovaný účet
Příspěvky: 467
Registrován: ned kvě 17, 2015 17:43
Zařízení: ---

Iphone 5S Vybitý, nabíječka ho jen nakopne

Příspěvek od ManT »

Je to možné, tak jako tak doporucuji servis, s tímhle doma nic nesvedeš vypadá to opravdu na hw závadu.
iphonu jsem par mel, včetně prvního 4GB 2G z roku 2007 asi čtvrt roku po tom co vysel.
Dělal jsem s nima veci, párkrát i malem zabil ale nikdy se mi nepovedlo je SW odrovnat tak, ze by se odmutly nabíjet.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Iphone 5S Vybitý, nabíječka ho jen nakopne

Příspěvek od JirkaTom »

Neležel mobil dlouho vybitý ? Dlouho myslím měsíc a víc. A zkoušel jsi ho nechat na nabíječe několik hodin, i když to vypadalo, že se na nabíjí ?

EDIT:
Bez příčiny, za běžného chodu, elektronika odchází výjimečně. Uvedu některé možné příčiny:
- mobil vykoupal předchozí majitel a projevilo se to až po delším čase
- majitel si odskočil a manželka mu projížděla mobil a upadl jí
- připojení mobilu na neznámou nabíječku
ManT
deaktivovaný účet
deaktivovaný účet
Příspěvky: 467
Registrován: ned kvě 17, 2015 17:43
Zařízení: ---

Iphone 5S Vybitý, nabíječka ho jen nakopne

Příspěvek od ManT »

A zkoušel jsi ho nechat na nabíječe několik hodin, i když to vypadalo, že se na nabíjí ?

Tohle myslím nebude ono, vím kam míříš, v manuálech to občas bývá, když je baterie mobilu uplně vybitá, chvíli může trvat než začne nabíjení.
Odpovědět

Zpět na „Zařízení (iPad/iPhone)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů