Ukradli mi iPhone 6 - včera se zloděj ozval

Vše, co se točí okolo tabletu iPad a telefonech Apple iPhone 6, 5/5s, 4, 3GS, 3G…
Odpovědět
honza.kot89
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: čtv říj 08, 2015 10:44
Zařízení: iPhone 6

Ukradli mi iPhone 6 - včera se zloděj ozval

Příspěvek od honza.kot89 »

Dobrý den všem,

dostal jsem se do velmi zvláštní situaci a rád bych slyšel názor od zkušených nebo lidí, kteří už podobné zažili (nebo prostě těch, kteří se chtějí vyjádřit - víc hlav víc ví).

Před měsícem mi ukradli iPhone 6 (V Praze v metru). Telefon měl celkově hodnotu zhruba 20 000 Kč. Vše nahlášeno na policii včetně IMEI telefonu. Využil jsem find my iphone a označil telefon jako ztracený + přidal zprávu s mým telefonním číslem. Včera mi přišla SMS z ukrajinského telefonu. Volal jsem pomocí kamarádky, co umí rusky, velmi dlouho a bavili se s člověkem, který měl tento příběh... Žije v Doněcku (Ukrajina), jeho přítelkyně na ulici od někoho koupila můj telefon za 100 dolarů, přišla domů - zapnula ho - zjistila, že je kradený, neřešila to a nechala ho doma ležet. Po týdnu u ní zazvonila policie, že dostala hlášení, že má kradený telefon (už to je blbost, že) a telefon jí vzala a obvinila ji z krádeže. A teď po mně chtějí přihlašovací údaje a fotky krabice, aby dokázali, že je telefon její a zprostili ji viny. Poté by mi telefon zaslali. Heslo jim nedám (bez toho je jim telefon naštěstí k ničemu, doufejme), nabídnul jsem jim, že jim dám číslo účtu, ať mi tam pošlou kolem 700 dolarů jako kompenzaci a že jim pošlu klidně i krabičku a dám heslo na icloud. Oni, že ne, že jim tam kvůli válce nefungují ani pošty, ani banky a že je to pro ně moc peněz. Zdráhali se také, ať to řeším s policií, údajně z toho důvodu, že by měli zbytečně problémy a že jejich policie kvůli válce s tou naší nebude stejně komunikovat. .... Chlápek zněl velmi přesvědčivě, ale pojďme si říct na rovinu, tohle je nesmysl. Navíc mi potvrdil známý, co dělá na policii, že Ukrajinu často zmiňují a že se tyhle věci dějí dost podobně....

No a při rozloučení na stanici se ptám, kdy se mi cca ozvou, jestli třeba v rámci dnů? .... Protože, 1) můj telefon už se musel zapnout! Protože mi psali na moje číslo a viděli tu zprávu na display -> takže telefon by mohl jít vyhledat přes IMEI, 2) telefonoval jsems ním snad půl hodiny a ujišťoval jsem se od operátora, jeslti jde zjistit poloha toho čísla, se kterým jsem volal -> ano jde, ale jen na popud policie........ Všechno tohle není hned (kdyby bylo, máme ho hned nebo aspoň vím, odkud volal) ... ale, zdlouhoavé procesy to nedovolí (na h***o). No tak m odpověděl, že se mi ozvou spíš v rámci týdnů a že ať nepočítám stím, že se s tím něco udělá :) (haha ha).

Důležité zmínit.
- Find My Iphone mi polohu zatím neukázal (asi se nepřipojili k netu ještě ...). Napadlo mě poslat jim fake přihlašovací údaje, ať to zkusí, museli by se připojit na net -> mně by to poslalo polohu telefonu (jestli to nemají nějak ošetřený). Ale v zápětí mi hned došlo, že si icloud údaje mohou ověřit klidně přes web na PC, takže nic ...

- S tím člověkem jsem v kontaktu přes iCloud. Chce po mně stále fotky a přihlašovací údaje údajně bude potřebovat až za týden (kdy bude mluvit s tou policií). Pořád mě ujišťuje, ať si o něm nemyslím nic špatného a že všechno bude v pohodě.

- na 99,8 % jde o organizovaný gang a oni moc dobře ví, co dělají. Zatím hraju blbýho a snažím se hrát jejich hru přes Whatsapp, kde s ním komunikuji, ale moje údaje mu samozřejmě nikdy nedám. Dost možná nejsou ani na Ukrajině ale volají tady někde z Prahy, dost možná mají nějaké kontakty na Ukrajině a opravdu to řeším s někým na Ukrajině a přitom telefon je tady.

- To, že je celý příběh nesmysl mi bylo potvrzeno všude, kde jsem ho vyprávěl.

Tohle je snad celá story. Velmi by mě zajímaly vaše názory. Co dělat dál, co byste dělali a podobně ... ?

PS. Tuto zprávu šířím i na jiné fóra v domnění, že se to dostane k více lidem.

Předem mockrát děkuji!
H
kosan123
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: čtv led 16, 2014 19:25
Zařízení: LG G2 32GB CZ White

Re: Ukradli mi iPhone 6 - včera se zloděj ozval

Příspěvek od kosan123 »

Určitě tohle řešit přes policii, dát jí veškeré informace včetně obsahu hovoru / dat času atd atd.
I kdyby si zjistil kde je, tak rozhodně bys tam asi sám neměl pro něj chodit, při konfrontaci by mohlo jít o kejhák.
Ano 100% je podvod, co říkají.
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Ukradli mi iPhone 6 - včera se zloděj ozval

Příspěvek od kllr007 »

Všetko nahlas policii. Konať na vlastnú past sa vyplatiť nemusí..

Ak by aj tvoj iP mali pochybujem že by ti ho po preukazani že je vlastne ich, niekedy tebe poslali.
biscuit84
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 330
Registrován: sob pro 11, 2010 13:31
Zařízení: iPhone X,Note8,Honor9,iPad Pro 10,5”
Bydliště: Olomouc

Ukradli mi iPhone 6 - včera se zloděj ozval

Příspěvek od biscuit84 »

Mne to tiez pride ako 1 velky podvod. Tvoj iPhone kludne moze byt na Ukrajine, ale zrovna vo valecne oblasti akou je Doneck asi tazko... Jednak tamojsi obyvatelia maju urcite ine problemy, nez si kupovat nove iPhony a jednak v separatistickych oblastiach symboly USA akym iPhone bezpochyby je tam asi moc neletia. Navyse policia v donecku ani nemoze mat info o tvojom kradnutom iPhone, lebo DLR nie je nikym uznavany stat a tamojsia policia bude mat asi tazko pristup do nejakych verejnych databaz kradnutych telefonov. No kazdopadne mu hlavne ziadne skutocne hesla nedavaj a skus im praveze poslat to fake heslo. Pokial to budu amateri, tak sa k netu pripoja a ty aspon budes vediet polohu
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

Ukradli mi iPhone 6 - včera se zloděj ozval

Příspěvek od milennium »

Asi tak. Myslím že jsi definitivně přišel o iPhone... Bohužel, smiř se s tím.
Udělal jsi dobře, že jsi vše ohlásil na Policii ČR.
A zaplať Pánbůh za "find my iPhone"... Díky tomu mají ti šmejdi těžítko...A nic s tím neudělají...
Důležité je, pro tebe, nech konat českou Policii, nikomu nic nedávej, už vůbec ne hesla a nějaké přístupy!!! S nikým jiným, než s českou Policií se nebav.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Ukradli mi iPhone 6 - včera se zloděj ozval

Příspěvek od htcjirka »

Presne tak, hlavne, ze maji z telefonu tezitko, vubec bych s nimi nekomunikoval a uz vubec nedaval zadne udaje.
Odpovědět

Zpět na „Zařízení (iPad/iPhone)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů