Iphone z USA nebo Německa

Vše, co se točí okolo tabletu iPad a telefonech Apple iPhone 6, 5/5s, 4, 3GS, 3G…
Zamčeno
Davidd111
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: čtv črc 17, 2014 10:47
Zařízení: iPhone

Iphone z USA nebo Německa

Příspěvek od Davidd111 »

Zdravím, možná to bude stupidní dotaz.. Ale moc vás prosím. Plánuji si kupovat iPhone 5s z USA přímo v Applestoru, nebo z Německa zde: http://www.sparhandy.de/apple/iphone.html#iphone-5s" onclick="window.open(this.href);return false; Pod obrázkem mobilu je ikonka T-Mobile. Která nabídka je lepší? Plánuji si kupovat blokovaný buď od T-Mobile nebo od AT&T.

Jak vlastně funguje odblokování? Prý u obou operátorů se platí měšičně.Když budu chtít odblokovat,tak to znamená přestat platit měsíčně. Co se stane,když odblokuji operátory a dám tam české operátory.. Určitě ty operátory AT&T nebo T-Mobile to zjistí?

Sorry,jsem nováček, rád bych věděl co s nimi,než do toho půjdu. Předem díky!!
Bender1
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 157
Registrován: stř črc 18, 2012 19:50
Zařízení: Sony

iPhone z USA nebo Německa

Příspěvek od Bender1 »

Zdravím,

mám pocit, že ten odkaz co jsi dal nabízí pouze dotovaný iPhone, to znamená s nějakou uzavřenou smlouvou na nějakou dobu. Když vidím na německý Apple store a jejich ceny, připadají mi, že jak je teď intervence od ČNB, nevyplatí se to a je levnější si koupit iPhone tady v ČR, když základní 16 GB na německém Apple store stojí přes 19 tisíc.

Odblokovaný iPhone z USA , jak je na americkém Apple store stojí v přepočtu kolem 13 tisíc ale tam je ještě asi nějaký háček dle daní a tak :) V tom se už moc nevyznám ale každopádně jsem chtěl reagovat na tvůj odkaz...
Davidd111
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: čtv črc 17, 2014 10:47
Zařízení: iPhone

Iphone z USA nebo Německa

Příspěvek od Davidd111 »

Díky,ale ten iPhone 5s 32gb z USA Apple storu stojí včetně smlouvy s AT&T 299 dolarů. Což je v přepočtu 6 tisíc a clo je 20%.. tak to vyjde asi 7200 kč.Prý v ČR hodně firem se zabývá odblokování amerického AT&T.. Ale mě nejvíc zajímá,co s placením paušálu nebo něco takového na dva roky? Když odblokuji At&T,tak to už nemusím platit měsíčně? Mě to nějak nedává logiku.
zbynda01
nováček
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: pát říj 17, 2008 11:19

Iphone z USA nebo Německa

Příspěvek od zbynda01 »

Tak pokud se někde upíšeš u operátora, tak je podle mě jedno, jestli si pak odblokuješ telefon. Prostě budeš 2 roky platit tarif.
Bender1
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 157
Registrován: stř črc 18, 2012 19:50
Zařízení: Sony

Iphone z USA nebo Německa

Příspěvek od Bender1 »

Davidd111 píše:Díky,ale ten iPhone 5s 32gb z USA Apple storu stojí včetně smlouvy s AT&T 299 dolarů. Což je v přepočtu 6 tisíc a clo je 20%.. tak to vyjde asi 7200 kč.Prý v ČR hodně firem se zabývá odblokování amerického AT&T.. Ale mě nejvíc zajímá,co s placením paušálu nebo něco takového na dva roky? Když odblokuji At&T,tak to už nemusím platit měsíčně? Mě to nějak nedává logiku.
Takhle, když iPhone není SIM free, což není, když si ho koupíš u operátora (v USA, v ČR musí být odblokovaný pro všechny operátory), tak se většinou blokuje na jeho kartu. Nemá to žádnou souvislost s tím, jestli budeš dál nebo nebudeš dále platit tarif. Ta cena, kterou nabízí AT&T je s jejich tarifem na nějakou dobu a tím, že si odblokuješ neznamená, že jim nebudeš muset dále platit. Vlastně můžeš ale zadlužíš se a asi ani není možná uzavřít smlouvu, jestliže nebydlíš v USA :) Je to prostě něco jako nabídka tady třeba u O2 a tak. Koupíš si zlevněný telefon (viz. nabídka AT&T) s jejich nabídkou tarifu, pak uzavřeš s nimi smlouvu a platíš. "Slevy" nepadají jen tak z nebe :) Za vším je něco...
Davidd111
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: čtv črc 17, 2014 10:47
Zařízení: iPhone

Iphone z USA nebo Německa

Příspěvek od Davidd111 »

Chápu, když zruším smlouvu,tak následuje pokuta.. Na jiném fóru psali,že můžu na twitteru napsat AT&T své IMEI a oni mi smlouvu zruší.. :) nevím,co je na tom pravdy. Jinak díky
Bender1
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 157
Registrován: stř črc 18, 2012 19:50
Zařízení: Sony

Iphone z USA nebo Německa

Příspěvek od Bender1 »

Jestliže to není oveřené, nepouštěj se do toho :) Je to rozdíl pár tisíc oproti české distribuci a navíc bude komplikovaná záruka... Já bych kvůli pár tisícům vážně nechtěl přijít o záruku a ještě takové řešení jako převoz a tak, jestliže tam neletíš, zbytečnosti navíc :) Držím palce!
Davidd111
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: čtv črc 17, 2014 10:47
Zařízení: iPhone

Iphone z USA nebo Německa

Příspěvek od Davidd111 »

Dobře,nějak si už poradím no.. Teď jsem dostal od Američana mail,kde mi nabízí 2 Iphone 5s za 14000,jeden stojí 7000 a jeden prý dostanu zdarma. Nedotované. Prý nové iPhony,záruka.. Celkem to bude stát včetně dopravy 15000 Kč. Platba předem 50% a po prohlédnutí dorovnání.. :D Ještě mi poslal certifikát na "Electronic Arena Online" .Nevím,zda do toho jít.
zbynda01
nováček
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: pát říj 17, 2008 11:19

Iphone z USA nebo Německa

Příspěvek od zbynda01 »

Otázka je, jestli je to opravdu američan :). Na bazarech a všude po internetu jsou hromady podvodných inzerátů na iPhony za super ceny. Osobně bych od těhle nabídek dal ruce pryč.
Davidd111
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: čtv črc 17, 2014 10:47
Zařízení: iPhone

Iphone z USA nebo Německa

Příspěvek od Davidd111 »

Jo,je to Američan, psal česky i anglicky.. Na mailu napsal svou adresu.. Tak nevím.. Ale horší by bylo,kdybych platil vše předem..Ale 50%,to už hraje trochu jinou roli.. 2+1 zdarma. Dobrá nabídka. Nebo bych si mohl koupit levnější iPhone 4 úplně nový v ČR.. Nemám hodně peněz na to,abych si koupil drahou pětku.. Jinak díky za vaše odpovědi
zbynda01
nováček
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: pát říj 17, 2008 11:19

Iphone z USA nebo Německa

Příspěvek od zbynda01 »

No to, že někdo píše anglicky nehraje vůbec roli a to samé adresa. Pokud chce 50 procent předem, tak bych od toho dal radši ruce pryč. Buď bych koupil třeba v ČR z druhé ruky (se zárukou a osobním předáním), nebo bych se na iPhone vyprdnul. iPhone 4 podle mě nemá v dnešní době smysl kupovat...
culis
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 145
Registrován: úte říj 27, 2009 2:12
Zařízení: Galaxy S7

Iphone z USA nebo Německa

Příspěvek od culis »

Ideální možnost, jak přijít o peníze. Ale každý je strůjcem svého štěstí. ;-)

Jestli na iPhone nemáš, tak se na to vyprdni. Telefonů je spousta, jen asi nebudeš tak cool, jak sis představoval. ;-)
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: Iphone z USA nebo Německa

Příspěvek od mberdych »

Jojo, sup do toho, je prece pekne sponzorovat nekoho chudeho v zahranici. Boze muj, neni divu, ze se tak podvodnikum dari.
Bender1
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 157
Registrován: stř črc 18, 2012 19:50
Zařízení: Sony

Iphone z USA nebo Německa

Příspěvek od Bender1 »

To, že je trochu naivní, tak jsme přeci tady, my na fórech, od toho, abychom mu vymluvili jeho první životní chybu, ne? :) Když už zažádal o radu...

Já bych si našetřil raději peníze na CZ distribuci, byť by to trvalo déle a stejně za chvíli bude 6... Bude to levnější, 5ku jsem viděl za 15 tisíc 32 GB kolem Vánoc v MobilPohtovosti, tak letos by to taky mohlo být podobné :)

Sny se mají plnit, jestliže dotyčný David si to doopravdy přeje...
TomSoft
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 324
Registrován: pát dub 30, 2010 7:07
Zařízení: LUMIA 950 XL
Bydliště: Karviná

Iphone z USA nebo Německa

Příspěvek od TomSoft »

Davide, jestli můžu radit, tak žádný telefon a je jedno co je to za značku nekupuj nikde, když si ho tam aspoň nemůžeš prohlídnout. Od toho "američana" to určitě neber. Jestli chceš nutně iPhone, tak si kup tu 4ku v ČR a budeš moct klidně spát.
Nebo se podívej v ČR po něčem třeba jiném, ale nevyhazuj peníze nějakým podvodníkům.
Kluci ti tady radí dobře, tak to zkus ještě promyslet.
Davidd111
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: čtv črc 17, 2014 10:47
Zařízení: iPhone

Iphone z USA nebo Německa

Příspěvek od Davidd111 »

Jsem rád,že aspoň někteří na tomto fóru chápou nováčky a dělají to,aby jim pomohli. Od čeho jsou fóry, ne aby někdo někoho ponižoval nebo ztrapňoval,ale aby jsme se navzájem radili a pomáhali jako jeden kolektiv. Díky za podporu -Pavel- a Bender1 a Manek49.. mmmm nějak tě lituji,že nemáš nic jiného na práci,než kritizovat,přiště se zkus zamyslet,než budeš psát kraviny (y) ;)
Davidd111
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: čtv črc 17, 2014 10:47
Zařízení: iPhone

Iphone z USA nebo Německa

Příspěvek od Davidd111 »

TomSoft píše:Davide, jestli můžu radit, tak žádný telefon a je jedno co je to za značku nekupuj nikde, když si ho tam aspoň nemůžeš prohlídnout. Od toho "američana" to určitě neber. Jestli chceš nutně iPhone, tak si kup tu 4ku v ČR a budeš moct klidně spát.
Nebo se podívej v ČR po něčem třeba jiném, ale nevyhazuj peníze nějakým podvodníkům.
Kluci ti tady radí dobře, tak to zkus ještě promyslet.
Asi se podívám po čtyřce,od Američana jsem dal ruce pryč. Díky za radu ;)
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Re: Iphone z USA nebo Německa

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Davidd111: Chápat nováčky ? Promiň, ale tvoje příspěvky od zakladu nemaji nic společného s novackem... Tvůj problém je asi uplne jinde, obvykle nikoho neurazim, ale ty tvoje příspěvky jsou na hlupaka roku, alespoň vidíme realne na čem podvodnici bohatnou... Tohle chce jen rozum abych si dal 2 a 2 dohromady a vyslo mi, ze nejaka nabídka z USA na sim-free iPhone + jeden gratis je kravina na entou. A první příspěvky typu, vezmu si iPhone v zahraničí blokovány na operátora (odbloky povětšinou stojí raketu a povětšinou musí byt doplaceny kontrakt)... Ja nevím no.. Když na to nemáš, tak si proste iPhone nekupuj a nevymyslej hovadiny. Cool nebudeš ale zase si nebudeš hrát na něco co nejsi a nebudeš.
Uživatelský avatar
koumes
moderátor
moderátor
Příspěvky: 2027
Registrován: pon čer 09, 2008 20:01
Zařízení: Moto Z ; Moto Zoom
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Iphone z USA nebo Německa

Příspěvek od koumes »

Takže promazáno od plků a udělený BAN na týden.Doufám,že se to nebude nikdy opakovat!
Zamčeno

Zpět na „Zařízení (iPad/iPhone)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 61 hostů