iPad 4 - moje zkušenosti

Vše, co se točí okolo tabletu iPad a telefonech Apple iPhone 6, 5/5s, 4, 3GS, 3G…
Odpovědět
Grimley
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 61
Registrován: sob říj 13, 2012 20:47
Zařízení: Samsung Galaxy Note II/S5/ iPhone 3G / iPad 4 64GB

iPad 4 - moje zkušenosti

Příspěvek od Grimley »

Před 14 dny jsem řešil, jaký tablet si pořídim a o iPadu 4 jsem nikde nenašel pořádný informace, tak se teď o nějaký podělím alespoň já :))

Důvod koupě tabletu

Tablet jsem kupoval s cílem mít nějakou "pracovní stanici", která by mě zvýšila produktivitu práce (jsem vedoucí pracovník v ekonomický oblasti - spousta důležitých schůzek, 6 podřízených, jejichž důležitý události musím mít taky v hlavě). Zároveň jsem potřeboval konektivitu do globální datové sítě (proto z výběru vypadl Nexus 10) a v neposlední řadě jsem technická hračička, takže i na nějaký filmy, hry ....


Co bylo v hledáčku

Z mobilu jsem zvyklej na android, takže původně jsem šel pouze po androidech, avšak nakonec vyhrál iPad.

Samsung galaxy note 10

Designově se mi moc líbil, celkem i funkcemi, ale displej je znát, že není podle nejnovějších trendů a celkově mě uživatelské prostředí nenadchlo. Na druhou stranu dostatečná kapacita hrála pro.

google nexus 10

Neuvěřitelně kvalitni displej, vzhledově už horší, ale pořád byl jasnou jedničkou, do doby, než jsem zjistil, že je jenom WiFi.


iPad mini

Nakonec jsem se rozhodl pro iOS a jeho přehlednost (android mi teda nepřijde taky nijak složitej, jen se mi zalíbilo prostředí kalendáře :D ). Vydal jsem se do electroworldu a zkoušel si iPady. iPad mini pro mě totálně ztratil v obchodě význam, za prvý displej pro mě byl oproti desítkovýmu iPadu jako nebe a dudy, nedalo se číst malý písmo a velikost, kdy bych musel například na webu věčně přibližovat. Avšak designově se vyvedl na jedničku.


iPad 4

Používám ho teprve 14 dní, ale nemohu si vynachválit. Organizační funkce využívám denně a jsem spokojenej.
Tady je výčet věcí, který používám :

Kalendář
+ přehledné zobrazení všech události a možnost několika barevných kalendářů
- kalendář v iOS 6 se mi zdál Drobek přehlednější

Připomínky
+ naprostá spokojenost a velice užitečná app

Poznámky
+ používám defaultní na pracovní poznámky, který maj trvalejší charakter a na ostatní používám office one note

Safari
+ intuitivní ovládání a líbí se mi promyšlené ovládání pomocí gest

Podcasty
+ skvělá app, díky který se i tak nějak učím angličtinu :)

Numbers
+ naprosto skvělá obdoba excelu (Plánuju office 365, který mám v počítači)


Hodnoceni
+ Zpracování tabletu je proste skvělý, nic nevrže, všechno lícuje a tablet působí luxusním dojmem (i když iPad 5 bude o třídu výš podle mě, hlavně díky tomu, že 4ka ma stříbrný záda a černej předek)

+ Displej je dokonalej, až když jsem si s nim hrál v prodejně, tak mě přesvědčil, že ho musím mít, musím upozornit, že takovej "must have" pocit jsem měl naposledy při kupování iPhonu 3G !( ne nejsem iOvce, používal jsem android 4 roky a byl jsem s nim spokojenej).

+ Skvěle se drží, a to jak na šířku, tak na výšku

+ Výdrž baterky - při používání od rána, kdy surfuju po netu, kontroluju kalendář, zapisuju poznámky, případně si pustím nějakej podcast, výjimečně si navečer něco zahraju, tak večer je ještě 30-40%....samozřejmě teda mám jas skoro na minimu, jelikož iPad používám ve vnitřních prostorech, nechápu ty dýdžeje, co s tím choděj po ulici, nedej bože když to nějakej pankáč vytáhne na hokeji a děla fotky....to opravdu nepochopím....

- jeden reproduktor je vážně znát, pro mě to teda není nijak velký nedostatek, jelikož mám iPad hlavně na práci a podcastu si stejně pouštím do sluchátek. Každopádně někomu, kdo by často Koukal na filmy, by to mohlo dost vadit.

- celková doba nabíjení, na 100% to trvá cca 6 hodin

- donutil mě koupit iPhone (ještě jsem nekoupil, ale budu kupovat iPhone 5, kterej mi v ruce seděl pěkně a celkově se mi líbil, iPhone 4 má pro mě nepoužitelně malej displej -momentálně mám Note II)

S tím se pojí je otázka do placu, za kolik je reálný pořídit iPhone 5 16GB .... :)
Odpovědět

Zpět na „Zařízení (iPad/iPhone)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 72 hostů