Baterie

Vše, co se točí okolo tabletu iPad a telefonech Apple iPhone 6, 5/5s, 4, 3GS, 3G…
Odpovědět
Uživatelský avatar
Spiril303
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: stř čer 12, 2013 14:38
Zařízení: iPad2, Nokia Lumia 800, Htc 7 Mozart

Baterie

Příspěvek od Spiril303 »

Dobry den. Používám ipad 2 takřka místo pc kdyz jsem doma a musím každy den nabíjet. Zajímalo by me jestli je lepší pro vetsi zivotnost a vydrz baterie nechat ipad úplne vybít a nabít doplna nebo ho mit neustale na nabijecce a odpojovat jen na cestách.

Hledal jsem všude mozné ale odpovědi se tak různí.. Zajímal by me Vas názor.

Předem děkuji za odpověd


Koukám samy odborník tady a nikdo neni ochoten poradit
JanHavlicek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 154
Registrován: čtv pro 14, 2006 12:57
Zařízení: Xiaomi Redmi 2 2GB
Bydliště: Praha

Re: Baterie

Příspěvek od JanHavlicek »

Tak mit to neustale na nabijecce je asi dost nekomfortni ne? Je to hlavne uplne jedno, nabijel bych proste pres noc z jakehokoliv stavu (rozumej 30% nebo 5%, to je fuk) do plna, tzn 100%. Baterka stejne vydrzi radu let a do ty doby koupis jinej iPad
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Baterie

Příspěvek od uni »

Li-ion baterie mají omezený počet cyklů (tak jako NiCd nebo NiMh), ale zde se počítá cyklus plného vybití/nabytí, tedy např. 2x50% nabytí je jeden cyklus. K tomu ale navíc ztrácejí vlastnosti časem, účinnost akumulátoru klesá tak jako tak. K tomu navíc nemají rády vybitý stav, tedy se nedoporučuje nějaké honění 0-100% pro nabíjecí cyklus (0% detekovaných v zařízení není ale 0% stavu baterie, elektronika ti vypne zařízení dříve, aby právě nenastal 0% stav v baterii-poškození).
Dohromady-nedá se moc nad tím vyhrát, ano, u NiMh je dobré dělat cykly a nezkracovat tak životnost, u Li-ion můžeš jen urychlit stárnutí vybitím akumulátoru.
Prostě akumulátor používej jak potřebuješ. V teoretické rovině, zařízení na kabelu by mělo mít nejvyšší možnou životnost akumulátoru, kdy by jen stárnul, resp. chcípne na základě přirozeného úbytku efektivity, nikoli cykly.
U Apple produktů je pak servisní sítí zajištěna výměna akumulátorů.
David Podzimek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 66
Registrován: úte led 24, 2012 9:49
Zařízení: iPhone 6 Plus, Nexus 5, iPad mini 2, Macbook Air

Baterie

Příspěvek od David Podzimek »

Spiril303 píše:Dobry den. Používám ipad 2 takřka místo pc kdyz jsem doma a musím každy den nabíjet. Zajímalo by me jestli je lepší pro vetsi zivotnost a vydrz baterie nechat ipad úplne vybít a nabít doplna nebo ho mit neustale na nabijecce a odpojovat jen na cestách.

Hledal jsem všude mozné ale odpovědi se tak různí.. Zajímal by me Vas názor.

Předem děkuji za odpověd


Koukám samy odborník tady a nikdo neni ochoten poradit
Měl sem iPad 2 rok a půl a k baterii sem se nechoval nijak extra - nabíjel kdy mě napadlo. Žádné snížení životnosti jsem nezaznamenal, možná do desíti procent, ale to vzhledem ke staří nastane vždy.
Uživatelský avatar
Spiril303
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: stř čer 12, 2013 14:38
Zařízení: iPad2, Nokia Lumia 800, Htc 7 Mozart

Baterie

Příspěvek od Spiril303 »

Děkuji všem za cenné rady určitě jste me poučili dam na ně :)
Pavel.Vonasek
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pát říj 25, 2013 9:10
Zařízení: iPAD2

Baterie

Příspěvek od Pavel.Vonasek »

Je tam lithiová baterka, takže dobíjej, když chceš, jen nesmíš vybít domrtě. Já mám iPad2 už tři roky a pořád nesleduji, že by mi výrazně klesla kapacita a když tak to bude novou verzí iOS :-D Teoreticky se dá baterka vyměnit, už sem se na to v servisu ptal, ale stojí přes litr a za práci 1500 a to je tak na hraně, jestli se to vůbec vyplatí.
mike033
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: čtv led 02, 2014 13:58

Re: Baterie

Příspěvek od mike033 »

Pokud tel. Neni v zaruce tak si to clovek zvladne udelat sam. Staci k tomu malinky torx, nejaky plastovy nuz na vytahnuti konektoru. Usetri se tim 1500.
noelia
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: stř říj 01, 2014 18:08
Zařízení: iPhone 5

Baterie

Příspěvek od noelia »

Taky bych to tolik neřešila, ale jak říká Pavel, nenechat úplně zdechnout:) Vůbec neutším, jestli to má nějaký důvod,ale už několik lidí mi říkalo, že je lepší nenechat spadnout baterku pod 10% ... :)
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Baterie

Příspěvek od uni »

noelia: "(0% detekovaných v zařízení není ale 0% stavu baterie, elektronika ti vypne zařízení dříve, aby právě nenastal 0% stav v baterii-poškození)." Tebou zmiňovaných 10% je jen jakési sychrování v případě, kdy by jsi delší dobu zařízení nepoužívala, postupně by klesla kapacita na nulu a aku by se poškodil. Jinak je úplně jedno, jestli v zařízení máš 10% nebo 80%.
Odpovědět

Zpět na „Zařízení (iPad/iPhone)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 hostů