Apple Repair Program - rozbitý iPhone 5

Vše, co se točí okolo tabletu iPad a telefonech Apple iPhone 6, 5/5s, 4, 3GS, 3G…
Odpovědět
RoMeiRo
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: pon čer 07, 2010 9:59
Zařízení: iPhone 5 16GB

Apple Repair Program - rozbitý iPhone 5

Příspěvek od RoMeiRo »

Hezký den,

včera se mi stala ta věc, že mi iPhone vypadl z ruky na zem (v pouzdře, ale padl přesně jedinou horní nechráněnou hranou), takže se mi promáčkl stříbrný rámeček. Říkám, no jo no. Po chvíli jsem si všiml, že přední panel lehce vylezl a tak jsem se ho chytrák pokusil zastrčit, lehce jsem přitlačil a tady je výsledek - v milisekundě pavouk přes displej. Displej je OK, prostě prasklo jen sklo (tedy doufám, vnitřnosti se zdají být taky ok - vše funguje).

Ale proč píšu. na iTechnik.cz jsem našel Apple Repair Program - za 8.400,- Kč by mi zařidili u Apple výměnu přístroje za nový (je to jen o 1.200,- Kč víc než pouhá výměna Touch + LCD). Psal jsem jim a říkali, že odesílají na centrálu a vystavují nový kus. Máte někdo s tímto programem nějaké zkušenosti, jestli to opravdu funguje a není tam nějaké ALE? Já totiž furt nevím jestli se smířit s pavoukem na displeji, nebo to kvůli té lásce k telefonu oželit a zkusit za to ty peníze dát.

Díky
Tomáš Kubec
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: pon čer 20, 2005 20:47
Zařízení: Lenovo P780
Bydliště: Pardubice

Apple Repair Program - rozbitý iPhone 5

Příspěvek od Tomáš Kubec »

Ty brďo, tak to bych ho raději rozšlapal než do něj znovu investovat skoro 9 táců :-) to tě lituju :-(

U nás přijde LCD s digitizérem na cca 6500 Kč, ale venku by jsi ho pořídil cca za 4 litry.
RoMeiRo
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: pon čer 07, 2010 9:59
Zařízení: iPhone 5 16GB

Apple Repair Program - rozbitý iPhone 5

Příspěvek od RoMeiRo »

Jsem co se týče telefonů pintlich, vždycky se snažím telefon nepoškrábat, starat se o něj tak aby pořád vypadal dobře.. Měl jsem v životě spoustu telefonů, i starší iPhony, pády telefonů bych spočítal na prstech jedný ruky a teď když má člověk to co chtěl, tak i velká míra opatrnosti nestačila. Může za to moje lenost, díra v pravé kapse kalhot, kam telefon vždy ukládám po uchycení do ruky, díky nezašité díře, na kterou jsem se chystal nejmíň 14 dní, jsem ho nesl chvíli v ruce, z mikiny vyndaval peněženku a najednou mi NĚJAK vyklouzl a bylo to..

Jak jsem říkal, byl OK, až na odřeninu na horní hraně, ale jakmile jsem chtěl přední panel zasunout, v milisekundě to křuplo a ta křehkost vzala za své. Teprve v tenhle okamžik jsem, na to jaký jsem kliďas, chtěl opravdu telefonem vší silou prásknout o zem, možná díkybohu jsme stáli s přítelkyní (která si jen nevěřícně dala ruku před otevřenou pusu, když viděla co se stalo) na zastávce kde byli lidi. Chtěl jsem věřit, že se mi to jenom zdá...

Ačkoliv se může zdát jaké z toho tady dělám drama, nedělám, jde pořád jen o telefon - jenže u telefonu za 16 tisíc mě to vlastně tak ani neštvalo jakože mrzelo a mrzí do teď, taková chyba. Píšu to jenom jako příhodu, která se může stát.

A je to fakt, pořád přemýšlím jestli se to vyplatí, je to strašný ranec tolik peněz (našel jsem ještě výměnu na iOpravna.cz za 7.310,- Kč), telefon totiž normálně funguje, praskliny na displeji nejsou v podstatě ani cítit - jen dost ruší na pohled a musí se mačkat lehce, protože silnější dotyk už jde přímo na LCD.

Taky jsem četl, že třeba v Londýně se dělají opravy kolem 2-2,5 tisíc, tak jsem přemýšlel, že kdyby byla levná letenka a vyplatilo se, snad bych letěl i tam. Ale pořád nevím... Jde o to, že jiný telefon už nechci než iPhone (nejsem žádná ovce), vyzkoušel jsem všechno, vyhovuje mi nejvíc. Prodat nemá smysl, tzn. ani downgrade není na snadě (a ani nechci), jestli čekat na nový iPhone.. Do vlastní opravy se pouštět nechci, už jednou jsem zmrvil iPhone 3G.

šlo mi o zkušenosti, jestli někdo řešil podobný problém s výměnou v rámci tohodle programu, jestli vše proběhlo bez problémů a tak..
CageJ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1134
Registrován: ned dub 21, 2013 11:19
Zařízení: Lumia 520.820,920,830

Apple Repair Program - rozbitý iPhone 5

Příspěvek od CageJ »

Moj prvy iPhone 3G dovozeny z USA, skoncil rovnako, po vacsom tlaku u mna vsak prestala fungovat normalne aj dotykova vrstva..
Vysledok ?
Ostal v sufliku a vymenil som za Nokiu... bohuzial iPhone nie je telefon, ktory sa opravuje.
Tomáš Kubec
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: pon čer 20, 2005 20:47
Zařízení: Lenovo P780
Bydliště: Pardubice

Apple Repair Program - rozbitý iPhone 5

Příspěvek od Tomáš Kubec »

No myslím, že ani v Londýně ti za 3 litry LCD nevymeni. Jelikož minimální cena toho LCD je opravdu cca 4000 to až 5000 Kč. Za tu cenu se to dá tak u iphone 4.
largeberkoni
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: pon lis 14, 2011 12:21
Zařízení: nokia lumia 950xl, surface pro 3, band 2

Apple Repair Program - rozbitý iPhone 5

Příspěvek od largeberkoni »

Z ebay.com display i s dotykovou vrstvou za 650, a podle ifixit.com vymenis
edit: sorry, myslel jsem iphone 4
Odpovědět

Zpět na „Zařízení (iPad/iPhone)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 60 hostů