iPhone 4S: Všeobecná diskuze

Vše, co se točí okolo tabletu iPad a telefonech Apple iPhone 6, 5/5s, 4, 3GS, 3G…
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

iPhone 4S: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mike-biker »

Dnem 28.10.2011 se oficiálně začal nabízet APPLE iPhone 4S. Novinka má stejný vnější obal s drobnými úpravami - jiná anténa na příjem v GSM i CMDA sítích, mírně posunutý přepínač tichého režimu a změny zejména uvnitř:
Nový dvoujádrový procesor A5, stejný jako pro iPad 2, podtaktovaný na 800MHz a možnost zakoupit verzi s 64GB pamětí.
Paměť RAM zůstává na 512MB.
Momentálně je možnost jej koupit přímo v českém Apple Store:

http://store.apple.com/cz/browse/home/s ... ily/iphone.

Dále jej nabízejí operátoři:
T-Mobile (prozatím pouze 16GB verze a 64GB verze)
Vodafone: (16GB verze v černé a bílé + 64GB verze černá)

EDIT: U VF bude k dispozici i bílá varianta v průběhu listopadu ve verzi 64GB. O střední verzi 32GB zatím moc nevím.
barberry.pha
smartstar
smartstar
Příspěvky: 977
Registrován: ned kvě 31, 2009 13:08
Zařízení: iPhone 4 16GB fw 4.3.1
Bydliště: Praque

iPhone 4S: Všeobecná diskuze

Příspěvek od barberry.pha »

No docela me prekvapilo ze 32GB verze chybi zatim u obou operatoru, jsem zvedavy jestli se to nejak casem zmeni. Uvazoval jsem prave o ni kvuli velikostem videii a fotek. 64GB je pro me zbyecne moc kdyz mam takhle velky ipad2 a 16GB bude na hrane, kvuli tem videim. (ikdyz mam tedka 16GB a kdybych smazal ty hry co stejne hraji hlavne na ipadu, tak by stacit mohla ale 32GB by byla bez starosti :) )
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

iPhone 4S: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mike-biker »

Uvažoval jsem nad tím a asi to bude marketingová záležitost. 16GB verzi dali, že je relativně levná a 64GB, že je to novinka. Ale 32GB se prodával iPhone 4 a tak podle mě určitě přijde na řadu později. Já osobně čekám na 64GB bílou variantu od VF za 14.577.

EDITED 7.11.

Tak jsem od včerejška vlastníkem tohoto "mezitypu". :-) . Nakonec jsem vzal 64GB černou verzi v OC Nový Smíchov za 14.077 s měsíčním plněním 1.177 Kč: 400 minut, 100SMS, Připojení nastálo (budu ho hodně používat jako hotspot).
Smlouva na 12 měsíců. :cry: Ale není to tak hrozné, jako u T-Mobile 2 roky natvrdo. :evil:

Jinak jsem ho bral jednak kvůli foťáku a druhak kvůli paměti. 32GB již "praskal" ve švech.
Foťák je opravdu doslova výtečný, nikdy jsem ještě neměl srovnatelný!!! Výdrž jsem zatím netestoval, protože mi kolabuje PC, tak jsem přehrával věci do druhého netbooku, takže teprve připojím k iTunes.
Takže zatím jen nastavení, pár fotek, hovorů a SMS, nějaký net.
Výdrž:
USAGE: 2h, 44min.
STANDBY: 1day, 19 hours a baterka 44%.
jojina20
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 69
Registrován: úte srp 11, 2009 9:09
Zařízení: SGS2

iPhone 4S: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jojina20 »

Chci se zeptat pro kterou variantu se rozhodnout. Je těch 16Gb málo?
Kolik zbývá volného místa po instalaci?
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

iPhone 4S: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mike-biker »

Samozřejmě se dá vyžít, to je opravdu na každém z nás. Jinak pro mě bylo málo i 32GB. Ono těch 16 je ve skutečnosti 14, pak něco aplikace, něco další media. Syn má iP4 a s 16GB vydrží jen tak tak.
Vitezslav2
smartguru
smartguru
Příspěvky: 515
Registrován: sob úno 09, 2008 15:23
Zařízení: Samsung Galaxy S7,iPhone 7

iPhone 4S: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Vitezslav2 »

Chtěl bych poprosit ty co přešly na iPhone 4S,aby mi pomohly v rozhodování.
Vyplatí se to?Jen kvůli zrychlení určitě ne,s tou jsem u iP 4 spokojenej.
Díky moc za radu.
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

iPhone 4S: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mike-biker »

To musíš vědět sám. Já mám jak iP4, tak iPS4 a rozhodovaly pouze dva faktory:
1) Lepší foťák - bral jsem si např. iPhone 4 do USA, jako foťák na momentky a fotky jsou parádní!
2) Kapacita 64GB. Jeden z důvodů, proč nechci WP Mango. :-(
Čert vem dvoujádro, rychlost je lepší, ale ani předtím to nebylo špatné.

Takže pokud jsou pro tebe tyto parametry klíčové, pak ano. Pokud pouze kvůli Siri a machrování, tak je to zbytečné!
Vitezslav2
smartguru
smartguru
Příspěvky: 515
Registrován: sob úno 09, 2008 15:23
Zařízení: Samsung Galaxy S7,iPhone 7

iPhone 4S: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Vitezslav2 »

Když bych přecházel,tak jen kvůli fotkám hodně fotím a netahám sebou digitál.Všechno jiný je pro mne v IP4 dostačující.
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

iPhone 4S: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mike-biker »

Fotky jsou opravdu skvostné, kam se hrabou HTC. Celkem slušně mi fotil Samsung Omnia II. Pak jsem tam nahrál jinou ROM a už to bylo o ničem.
Gaillettes
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: stř kvě 04, 2011 9:30
Zařízení: Optimus 2X a Galaxy S II
Bydliště: Praha

iPhone 4S: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Gaillettes »

Musím potvrdit pouze pozitivní dojmy z nového iPhona. Fotky jsou opravdu excelentní, Apple se sakra vytáhl. Mrzí mě jen mizerná výdrž baterie, která se nezlepšila ani s aktualizací :(

Jinak objevila se nová recenze

http://mobilenet.cz/clanky/recenze-appl ... -duse-7992" onclick="window.open(this.href);return false;
perm
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 72
Registrován: čtv dub 05, 2007 16:13

iPhone 4S: Všeobecná diskuze

Příspěvek od perm »

ja se pridam:
mam prvni "jablecnej" telefon a zatim jsem spokojenej. Je sice par veci, se kterejma se zatim neumim poprat (nebo je to proste v iOSu jinak nez ve WM6.5 - napr. to, ze se neda nastavit, aby mi z exchange synchronizoval jen jednu slozku s kontaktama,...)
ALE jinak fotky super a co me hlavne dost prekvapilo, tak ze kdyz jsem byl v sobotu na koncerte, tak jsem zkusil video-NAPROSTA PARADA-zvuk celkem cistej (zadna koupelna s igelitakem na hlave), popral se i s nasvetlenym podiem a obrazovkou za podiem tak, ze je videt vse a ne jeden barevnej flek, tak jak mi to zkusmo udelal pritelkyne fotak...
Uživatelský avatar
Balrog
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1017
Registrován: úte zář 25, 2007 13:25
Zařízení: iPhone :)
Kontaktovat uživatele:

iPhone 4S: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Balrog »

Dnes jsem si také pořídil Iphone 4s také od Vodafone (nevěděl jsem jestli do něj jít a vyměnit za N9,ale měli jen jeden v tom stánečku Vodafone v Čestlicích a zrovna bílého,které ho jsem zrovna chtěl - asi osud a 16gb,mě to docela stačí.Jen jsem zvědavý kolik mi zaberou fotky a videa.,,pozitivní´´ je že mám PC pomalý,že Full HD video se mi kouše a nepotřebuji větší paměť.Rozhodovala u mě cena.Můj Iphone 4 32GB dám manželce k vánocům (nejspíše jak bude hodná).Jinak nevíte něco o aktualizaci firmware na 5.0.1 ?pořád to zlobí?Mám Vodafone tarif tak by to vadit nemuselo?nemá někdo zkušenosti?
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

iPhone 4S: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mike-biker »

Mám rovněž od Vodafone 64GB verzi a nepozoruji sebemenší rozdíl mezi IOS 5.0a 5.0.1..
Uživatelský avatar
Balrog
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1017
Registrován: úte zář 25, 2007 13:25
Zařízení: iPhone :)
Kontaktovat uživatele:

iPhone 4S: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Balrog »

včera v noci jsem to risknul a nahrál si aktualizaci 5.0.1 a zatím žádné problémy,tak to snad bude v pohodě.No snad bude brzy Siri v Češtině,ale to asi nehrozí?
jerry_stolarik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: stř črc 09, 2008 13:20
Zařízení: HTC One M8
Bydliště: Brno

iPhone 4S: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jerry_stolarik »

Do tydne by se pry mel objevit update 5.0.2 Ten uz pry opravi vsechny problemy s baterkou. Tak uvidime.

Siri v Cestine bych jen tak necekal. Ale treba Apple prekvapi.
Tom Vysoudil
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 169
Registrován: pát led 02, 2009 14:24
Zařízení: Xperia X1 a iPhone 4

iPhone 4S: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Tom Vysoudil »

Doufal jsem, ze se me, jakozto majitele 4ky, ten problem s updatem a baterkou nedotkne. Bohuzel, baterka pada snad co hodinu o nejakych 10%. 5.0.1.
jerry_stolarik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: stř črc 09, 2008 13:20
Zařízení: HTC One M8
Bydliště: Brno

iPhone 4S: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jerry_stolarik »

Ja mam taky iPhone 4 s iOS 5.0.1 uz od zacatku a problemy s baterkou nemam. Vsechno porad pri starem.
Tom Vysoudil
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 169
Registrován: pát led 02, 2009 14:24
Zařízení: Xperia X1 a iPhone 4

iPhone 4S: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Tom Vysoudil »

Po prvnim nabiti mi to prislo v poradku. Jenze po dalsich nabitich, klesa baterka pomerne rychle. Vzhledem k tomu, ze 4ku uz mam neco pres rok, tak citim, ze ta vydrz sla rapidne dolu. Snad to 5.0.2. opravi.
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

iPhone 4S: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mike-biker »

U mně dobrý jak u iPhone 4, tak u iPhone 4S. 4S vydrží méně, než iP4, ale daleko více, než jakýkoli Android, co jsem měl předtím. ;-)
Uživatelský avatar
Balrog
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1017
Registrován: úte zář 25, 2007 13:25
Zařízení: iPhone :)
Kontaktovat uživatele:

iPhone 4S: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Balrog »

No já právě mám ještě nokii N9 a tam je výdrž hrozná.Bojím se nabíjet večer,protože by my nevydržel do druhého dne odpoledne.Tedy když ho moc nepoužívámn tak ten den vydrží,ale to bych si mohl koupit ,,hloupý´´ telefon.
Odpovědět

Zpět na „Zařízení (iPad/iPhone)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů