V Cydii už je dostupný první widget pro iOS 5

Zajímavé hry pro iPad a iPhone, tipy a návody
Odpovědět
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

V Cydii už je dostupný první widget pro iOS 5

Příspěvek od Jiří Hrma »

Nová verze operačního systému iOS 5 byla představena teprve před několika dny a uvolnění v ostré verzi se dočkáme až na podzim, nicméně v Cydii už je pro ni dostupný první widget. Apple totiž ihned po premiéře uvolnil beta verzi iOS 5 pro vývojáře, kterou také testuji, a krátce na to se dokonce objevila možnost jailbreaku (pouze tethered, untethered zřejmě bude trochu větší oříšek). Widget z Cydie se zobrazuje v notifikační oblasti a do jisté míry nahrazuje skvělou utilitu SBSettings. Uživatel skrze něj může provést respring zařízení, vypnout moduly Wi-Fi, Bluetooth a GSM/3G, a rovněž skrze něj rychle může upravit jas displeje. V Cydii tento widget hledejte pod názvem UISettings, pro stažení je ještě nutné přidat repozitář http://qwertyoruiop.com/beta. Postupem času bude nejrůznějších utilit a widgetů do notifikační oblasti přibývat, i když to zatím vypadá, že pouze neoficiální cestou - přes Cydii.

obrázek

Zdroj: PocketNow
Uživatelský avatar
Cleric
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1162
Registrován: pát dub 09, 2010 15:09
Zařízení: Apple iPhone 7 128 GB
Bydliště: Potkali se u Kolína
Kontaktovat uživatele:

V Cydii už je dostupný první widget pro iOS 5

Příspěvek od Cleric »

Jak již zaznělo na videu v Týden mobilně "Kde jsem to už jen viděl" :)
Uživatelský avatar
Sapphire
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 51
Registrován: pát kvě 01, 2009 11:27
Zařízení: HTC Desire HD
Kontaktovat uživatele:

V Cydii už je dostupný první widget pro iOS 5

Příspěvek od Sapphire »

Konecne Andridakum nebudou muset jablickari zavidet! ;-)
cicolably
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 87
Registrován: stř bře 10, 2010 14:37
Zařízení: Lumia 735 , MS Band , iPad mini
Bydliště: Praha 9

V Cydii už je dostupný první widget pro iOS 5

Příspěvek od cicolably »

:-D Toto nie je oficialne ale cez cydiu , widgety na obrazovke tu boli v podobnej aplikacii iToday z marca 2008 ? Vymenujte aspon jeden Android phone z toho obdobia ? No iOS5 ma teraz podobne lockinfo aj widget pocasia a atd. ale zavidiet ? Co ?
vosa
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 84
Registrován: pát bře 06, 2009 17:01
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

V Cydii už je dostupný první widget pro iOS 5

Příspěvek od vosa »

Sapphire asi myslel ty widgety v notifikační liště, které jsou součástí ROMek od CM, tady je třeba screen z CM7 Obrázek

Tahle lišta je uplně skvělá a můžeš si nastavit, které widgety tam chceš, jako co mají dělat... např. já tam mám kromě wifi, BT, GPS, podsvícení ještě ovládání přisvětlovací diody, což jsem si strašně moc zvykl používat a spoustu dalších vychytávek, tohle se třeba líbilo kamarádovi co má iPhone 4 a říkal jak se mu to líbí... no a ejhle už se dočkal, docela mě mrzí, že tu stahovací lištu Apple v iOS5 takhle zkopíroval a ještě víc mě štve jak jí vylepšil - že do ní jdou instalovat widgety, protože to se mi zdá jako fakt skvělá věc ...doufám, že Android nezůstane dlouho pozadu..
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

V Cydii už je dostupný první widget pro iOS 5

Příspěvek od uni »

Tak jako ty máš neoficiální ROMkou upravenou notifikační lištu v Androidu, může si uživatel iOS upravením systému přidat obdobu, mnoho to k závidění není, oba máte obdobné možnosti.
steve
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 137
Registrován: čtv čer 10, 2010 11:10
Zařízení: iPhone 3G, Samsung Galaxy Tab

V Cydii už je dostupný první widget pro iOS 5

Příspěvek od steve »

Skôr to je vynalez Samsungu(možno má aj LG). Ale okrem Toggle tlačidiel alebo jednoduchého info to moc dobre není, zližitejšie widgety tam nedáš. To je lepšie si stiahnuť z marketu nejaký "dashboard" a tam nahádzať widgety, keď nechceš ísť na plochu.

iToday bol locksreen, to nemalo s widgetmi a týmto nič. A či budú môcť robiť developeri "widgety" do notifikačnej lišty ešte jasne není. Bez toho si tam "widgety" pre programy, ktoré použivaš nedáš.

Nemá niekto screenshot ako to vyzera na iPade? Aby som porovnal s Tabom.
Uživatelský avatar
Cleric
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1162
Registrován: pát dub 09, 2010 15:09
Zařízení: Apple iPhone 7 128 GB
Bydliště: Potkali se u Kolína
Kontaktovat uživatele:

V Cydii už je dostupný první widget pro iOS 5

Příspěvek od Cleric »

U Androidu je škoda, že to tam dávají jak se jim zachce. Tohle mělo být standardní funkce od Froya. Třeba.
Za tohle má Apple odemne pochvalu.
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava na iOS“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Semrush [Bot] a 12 hostů