Snake '97: Klasika z Nokií nyní i ve verzi pro iPhone

Zajímavé hry pro iPad a iPhone, tipy a návody
Odpovědět
iPhoneTips.cz
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 69
Registrován: pát črc 24, 2009 10:19
Zařízení: Apple iPhone 4

Snake '97: Klasika z Nokií nyní i ve verzi pro iPhone

Příspěvek od iPhoneTips.cz »

Pamatujete si legendárního hada? Pro spoustu z nás to byla vůbec první hra, kterou jsme na mobilu hráli, a tak si na ní občas nostalgicky vzpomeneme. Nyní si ji však můžeme zahrát i na iPhonu v povedené kopii. A důvod jejího vytvoření je prostý, autorovi se rozbil jeho iPhone, a tak byl donucen na čas používat svou starou Nokii. Díky tomu však zjistil, že mu na iPhonu něco chybí a rozhodl se to napravit. Ano, přivítejte hada z Nokie 5110 na App Store!

Zmíněná Nokia je použita jako „šablona“ pro ovládání, jedná se tedy o emulátor se vším všudy. Pohyb hada ovládáte dvojkou, čtyřkou, šestkou a osmičkou, pauzujete šipkou nahoru a do nastavení se dostanete přes „i“, které pro intuitivnost vystřídalo původní „c“.

obrázek

Had pak samozřejmě není nijak upravován, a tak se můžete těšit na stejný nažloutlý displej a černé kostičky tvořící úplně stejný obraz jako kdysi. Jedná se o nejjednodušší variantu, tedy žádné překážky, pouze zeď na okraji znemožňující vyjetí na protější straně známé z jiných variant. Můžete si však vybírat mezi jednotlivými úrovněmi, ve kterých se liší rychlost hada a také počet bodů utržených za každé snědené … dejme tomu jídlo, po kterém se had vždy o něco prodlouží.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=6OWHcPSfESc[/youtube]

Samozřejmě hra trpí pouze virtuálním ovládáním, kvůli němuž není možné mít prsty po celou dobu na tlačítkách a musíte se čas od času kouknout, jestli nemačkáte vedlejší, s tím se však nedá nic dělat a po čase se s tímto neduhem smíříte.

Chcete-li zavzpomínat na staré časy, Snake '97 je na App Store za 0,79 €, což je opravdu příjemná cena. Navíc je podporován Game Center, takže budete moci jednoduše porovnávat své nejvyšší skóre s ostatními.

Snake '97
obrázek
Cena: 0,79 EUR
Velikost: 3,6 MB


Informace: Zpráva původně vyšla na spřáteleném serveru iPhoneTips.cz
vosa
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 84
Registrován: pát bře 06, 2009 17:01
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Snake '97: Klasika z Nokií nyní i ve verzi pro iPhone

Příspěvek od vosa »

"Pohyb hada ovládáte dvojkou, čtyřkou, šestkou a osmičkou"
...nevím jestli to tady jde ale klasický had se dal ještě ovládat 1, 3, 7 a 9 ... Takové ovládání se mi zdálo (na nokii) nejpohodlnější; vždycky jsem si dal palce na 7 a 3 (nebo 9 a 1) a nemusel jsem uz vubec prehazovat prsty, stacilo uz jen mackat a tak jsem mohl dvema tlacitkama ovladat vsechny smery (stejne jsou jen dva ...dopredu a zpatky se neda), myslim že by to usnadnilo ovládání i tady...jestli to teda jde...
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava na iOS“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 50 hostů