Apple uvolnil novou verzi iOS 4.3, stahujte skrze iTunes

Zajímavé hry pro iPad a iPhone, tipy a návody
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Apple uvolnil novou verzi iOS 4.3, stahujte skrze iTunes

Příspěvek od Jiří Hrma »

Před malou chvílí Apple uvolnil aktualizaci na novou verzi operačního systému iOS 4.3, která je skrze iTunes dostupná pro iPhone 3GS, iPhone 4, iPod Touch 3. a 4. generace a samozřejmě pro iPad. Původně bylo přitom vydání naplánováno až na 11. března. iOS 4.3 konečně přináší na iPhone 4 funkci osobního hotspotu, díky které lze datové přenosy sdílet až na 5 dalších zařízení; pro starší iPhone 3GS hotspot oficiální cestou dostupný nebude (lze to vyřešit instalací aplikace z Cydie). Součástí nové verze systému je Apple Nitro JavaScript engine, který zrychlí vestavěný internetový prohlížeč Safari. Přibyla zde rovněž podpora pro službu iTunes Home Sharing, skrze kterou můžete na iOS zařízeních přehrávat hudbu a videa přímo z iTunes na PC či Macu. Několika drobných vylepšení se dočkala i oblíbená funkce AirPlay.

obrázek

V současné době není pro iOS 4.3 dostupný jailbreak, pokud tedy používáte odemčené zařízení, měli byste s aktualizací ještě vyčkat. Podle posledních indícií by však komunita s vydáním untethered jailbreaku pro novou verzi systému neměla nijak otálet a uvolnění bychom se měli dočkat mnohem dříve, než v případě předchozí verze. Jen je škoda, že z aktualizace zmizela nová gesta pro iPad, skrze která se bylo možné rychle přepínat mezi běžícími aplikacemi, ta se totiž v jedné z beta verzí iOS 4.3 objevila a testeři je přijali s nadšením.
Uživatelský avatar
Balrog
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1017
Registrován: úte zář 25, 2007 13:25
Zařízení: iPhone :)
Kontaktovat uživatele:

Apple uvolnil novou verzi iOS 4.3, stahujte skrze iTunes

Příspěvek od Balrog »

Tak na nová gesta jsem se hodně těšil,no snad vyjdou společně s OS 5?No počkám až bude Jailbreak a pak nahraju do Iphone 4.Doufám,že to bude rychle.Z toho by si měl MS vzít příklad (myslím datum vydání)¨. :-D
premikkoci
smartguru
smartguru
Příspěvky: 746
Registrován: stř dub 21, 2010 22:24
Zařízení: iPhone 4S, iPad 2

Apple uvolnil novou verzi iOS 4.3, stahujte skrze iTunes

Příspěvek od premikkoci »

Já také počkám až bude jailbreak... Používám Sbsettings a nechci se ho zbavovat.
Uživatelský avatar
Balrog
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1017
Registrován: úte zář 25, 2007 13:25
Zařízení: iPhone :)
Kontaktovat uživatele:

Apple uvolnil novou verzi iOS 4.3, stahujte skrze iTunes

Příspěvek od Balrog »

Já mám spoustu aplikací ze Cydie a hlavně si telefon díky Jailbreaku upravím podle sebe.je pravda že na jailbreak 4.2.1 se čekalo docela dlouho.No už se těším na duben: http://jablickar.cz/predstaveni-ios-5-a ... e-v-dubnu/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
krupica
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: ned srp 24, 2008 18:24

Apple uvolnil novou verzi iOS 4.3, stahujte skrze iTunes

Příspěvek od krupica »

:) zakaznici O2 maji opět smůlu ... personal hotspot vyžaduje thetering ... vivat O2!!!!!
ještě před pul rokem bych se vztekal, dnes spokojeně předu, neb jsem u konkurence...

jdu testovat jak dlouho iP4s pustěným pers. HOTSPOT Wifi pojede....

PS: z 100% baretky vydržel 3,5 h prouzdani 2 notebooků. Na telefon jsem nešahal, display nepouštěl, všechny aplikace na pozadí pozavíral. dobrý.. vlasně lepší, než je má zkušenost s HTC HD2... spokojenost, neb notas klekne na baterky drive...
barberry.pha
smartstar
smartstar
Příspěvky: 977
Registrován: ned kvě 31, 2009 13:08
Zařízení: iPhone 4 16GB fw 4.3.1
Bydliště: Praque

Apple uvolnil novou verzi iOS 4.3, stahujte skrze iTunes

Příspěvek od barberry.pha »

Thetering u o2 ma byt aktivni nekdy kolem leta nebo drive, nekdy minuly tyden a tom kolovaly info na iphone webech.
Jinak uz mam 4.3 v iphonu a ipadu :))

Jinak bych byl zvedavy na ty vydrz iphonu pri aktivnim hotspotu ;)
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Apple uvolnil novou verzi iOS 4.3, stahujte skrze iTunes

Příspěvek od Jiří Hrma »

premikkoci píše:Já také počkám až bude jailbreak... Používám Sbsettings a nechci se ho zbavovat.
Tak tak, SBSettings, Lock Calendar a BrowserChanger jsou tři věci, kvůli kterým prostě zatím JB používat musím.
Martynet
nováček
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: pát srp 31, 2007 14:24
Zařízení: SE T610>Mio A701>iPhone3GS>iPhone4
Kontaktovat uživatele:

Apple uvolnil novou verzi iOS 4.3, stahujte skrze iTunes

Příspěvek od Martynet »

já radši lockinfo než lock calendar. Lockinfo je podle mě nejlepší cydia tweak vůbec... Hned za ním sbsettings, opennotifier, mobile notifier...atd :-)
steve
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 137
Registrován: čtv čer 10, 2010 11:10
Zařízení: iPhone 3G, Samsung Galaxy Tab

Apple uvolnil novou verzi iOS 4.3, stahujte skrze iTunes

Příspěvek od steve »

na 3G mám tiež jailbreak, bez neho sa to nedá
Tab som ešte nerootoval, ale možno budem chcieť neskôr vyskúšať nejakú romku(Honeycomb) z XDA, uvidím
Nallim
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: čtv srp 30, 2007 12:57
Zařízení: Nexus 5X

Apple uvolnil novou verzi iOS 4.3, stahujte skrze iTunes

Příspěvek od Nallim »

Pro informaci... gesta pro iPad jsou přidány. Update dnes ráno přes iTunes, verze 4.3 (8F190).

edit: oprava, gesta jsou povoleny jen ve verzi pro vývojáře
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Apple uvolnil novou verzi iOS 4.3, stahujte skrze iTunes

Příspěvek od Jiří Hrma »

Nallim: už jsem se chtěl začít radovat, ale ani v changelogu o gestech nebyla zmínka, takže to asi opět zůstává jen pro vývojáře, škoda.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Apple uvolnil novou verzi iOS 4.3, stahujte skrze iTunes

Příspěvek od uni »

Jak jsem psal, jasná novinka pro představení iOS5, takto významnou věc by nebylo možné ve verzi 4.3 mediálně využít a prezentovat uživatelům.
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Apple uvolnil novou verzi iOS 4.3, stahujte skrze iTunes

Příspěvek od janac_marek »

No 3,5hod nie je veľa.
Netestoval to niekto s jedným notebookom?

Ale som rád, že premiestnili ten tethering. Pred tým to bolo ťažko dostupné a teraz je to hneď v settings hore.
Len ak napojíte zariadenie do USB, WiFi hotspot naďalej beží, aj keď tam nie je nik napojený. Takže zrejme to sosá viac energie ako doteraz. Aj keď určite aktívny hotspot bez pripojených userov je jedna vec a aktívny s pripojenými usermi druhá.
Ale výdrž som netestoval, tak neviem aký je rozdiel v praxi.
gulii
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 396
Registrován: pon lis 13, 2006 22:13
Zařízení: iPhone 6 Plus 64GB, Surface Pro 3

Apple uvolnil novou verzi iOS 4.3, stahujte skrze iTunes

Příspěvek od gulii »

Jiří Hrma píše:Nallim: už jsem se chtěl začít radovat, ale ani v changelogu o gestech nebyla zmínka, takže to asi opět zůstává jen pro vývojáře, škoda.
Gesta by mohla být přístupná po úpravě:

http://www.redmondpie.com/enable-activa ... -to-guide/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ale nezkoušel jsem, tak nevím, zda to funguje.
benedy
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: čtv bře 10, 2011 21:48
Zařízení: iPhone 4 FW 4.3.3 JB

Apple uvolnil novou verzi iOS 4.3, stahujte skrze iTunes

Příspěvek od benedy »

krupica píše::) zakaznici O2 maji opět smůlu ... personal hotspot vyžaduje thetering ... vivat O2!!!!!
ještě před pul rokem bych se vztekal, dnes spokojeně předu, neb jsem u konkurence...

jdu testovat jak dlouho iP4s pustěným pers. HOTSPOT Wifi pojede....

PS: z 100% baretky vydržel 3,5 h prouzdani 2 notebooků. Na telefon jsem nešahal, display nepouštěl, všechny aplikace na pozadí pozavíral. dobrý.. vlasně lepší, než je má zkušenost s HTC HD2... spokojenost, neb notas klekne na baterky drive...

Nepotřebuje hotspot,úplně postačí aplikace MyWi a musím říct že je to super . A to mám O2.
Uživatelský avatar
Balrog
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1017
Registrován: úte zář 25, 2007 13:25
Zařízení: iPhone :)
Kontaktovat uživatele:

Apple uvolnil novou verzi iOS 4.3, stahujte skrze iTunes

Příspěvek od Balrog »

Jj to můžu potvrdit MyWi opravdu funguje.Měl jsem ho na 3Gs jen ta spotřeba baterky :-(
barberry.pha
smartstar
smartstar
Příspěvky: 977
Registrován: ned kvě 31, 2009 13:08
Zařízení: iPhone 4 16GB fw 4.3.1
Bydliště: Praque

Apple uvolnil novou verzi iOS 4.3, stahujte skrze iTunes

Příspěvek od barberry.pha »

Na zprovozneni gest u ipadu bez JB jsem nasel tady toto
http://www.letemsvetemapplem.eu/2011/03 ... ailbreaku/" onclick="window.open(this.href);return false;
Jenom nevim jestli se mi chce kupovat ten xcode za 4€ jenom kvuli tomu nebo vydrzet do ios 5 ...

-- doplnění předchozího příspěvku (pát bře 11, 2011 10:06) --

Tak stacilo stahnout verzi xcode 3.2.6 ktera je uz free a pak pouzit dany navod a gesta uz mam na ipadu 1 funkcni :) a musim rict ze je to super :)
quest987
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 56
Registrován: pát pro 12, 2008 22:20
Zařízení: Blackberry Bold 9790

Apple uvolnil novou verzi iOS 4.3, stahujte skrze iTunes

Příspěvek od quest987 »

Jak mam udeat update,pres itunes mi to pise software could not be updated because the firmware file was corrupt,nevim si rady poradte pls
barberry.pha
smartstar
smartstar
Příspěvky: 977
Registrován: ned kvě 31, 2009 13:08
Zařízení: iPhone 4 16GB fw 4.3.1
Bydliště: Praque

Apple uvolnil novou verzi iOS 4.3, stahujte skrze iTunes

Příspěvek od barberry.pha »

Pro jaky ip to stahujes?
Jinak tady si stahni fw pro tvuj ip http://www.felixbruns.de/iPod/firmware/" onclick="window.open(this.href);return false;
Pak pripoj ip k itunes, dej shift+restore a vyber ten fw ktery sis stahnul a nahraje se ti,
Predtim udelej backup a pak po tom restore dej obnovit s toho backupu pred tim restore ;)
quest987
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 56
Registrován: pát pro 12, 2008 22:20
Zařízení: Blackberry Bold 9790

Apple uvolnil novou verzi iOS 4.3, stahujte skrze iTunes

Příspěvek od quest987 »

Je to pro Ipad.otud bych to rad stahnul,ale rychlost downloadu z toho webu je 1kB/s,je nejak pretizenej nebo fakt netusim,protoze ostatni veci mi bezej normalne
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava na iOS“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů