Apple dnes uvolní iOS 4.2: Nejvíce změn pro majitele iPadu

Zajímavé hry pro iPad a iPhone, tipy a návody
Odpovědět
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Apple dnes uvolní iOS 4.2: Nejvíce změn pro majitele iPadu

Příspěvek od Jiří Hrma »

Apple by v průběhu dnešního dne měl uvolnit očekávaný update na iOS 4.2 pro iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, iPod Touch 2., 3. a 4. generace a především pak pro iPad, jehož majitelé si užijí největšího počtu změn. Pro iPhone už multitasking nějaký čas dostupný je a s iOS 4.2 konečně přijde i na iPad; společně s ním uživatelé iPadu získají možnost třídit zástupce aplikací na hlavní obrazovce do složek. Společně přibudou funkce AirPrint pro bezdrátový tisk a AirPlay pro streamování dat do Apple TV. Funkci Find my Phone mohli doposud využívat pouze majitelé placeného účtu služby MobileMe, ale s novou aktualizací bude všem dostupná zcela zdarma. Pokud si někde zapomenete své jablečné zařízení, můžete jej skrze Find my Phone snadno zaměřit, uzamknout, vymazat data a případně na něj odeslat zprávu. Podle posledních informací by měla být aktualizace skrze iTunes 10.1 dostupná po 19. hodině našeho času. V diskuzi se můžete podělit o své dojmy z nové verze systému; hned jak bude dostupná, vyzkouším ji na svém iPhone 4 a iPadu také. Kompletní seznam nových funkcí naleznete na stránkách Apple.com.

obrázek

Zdroj: Engadget
barberry.pha
smartstar
smartstar
Příspěvky: 977
Registrován: ned kvě 31, 2009 13:08
Zařízení: iPhone 4 16GB fw 4.3.1
Bydliště: Praque

Apple dnes uvolní iOS 4.2: Nejvíce změn pro majitele iPadu

Příspěvek od barberry.pha »

Tak jedine co me nejvice potesilo bude ta funkce na mobil me na vyhledani a zablokovani iphonu ;) to udelam jak u sebe tak i u pritelkyne, nemas Jirko nejaky presnejsi info jak to pujde aktivovat?
A cetl jsem ze by to mela byt verze fw 4.2.1 , mam fw 4.2 gm tak uvidim jestli mi to nabidne update, a jelikoz ve fw 4.2 upravovali bug s tou wifi tak bych se i k verzi fw 4.2.1 priklanim, vecer doma zkusim ;)
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Apple dnes uvolní iOS 4.2: Nejvíce změn pro majitele iPadu

Příspěvek od Jiří Hrma »

Už mám staženo (pro iPhone 4 i iPad) :) a ano, je to ta verze, co předtím byla označovaná jako 4.2.1 (GM), ale oficiálně se to tváří jako 4.2. Jinak to zaměření telefonu bude fungovat tak, že se z iOS zařízení registruješ na MobileMe, ale pouze s touto službou, kterou půjde používat bezplatně.

Na iPhone 4 mi to update nabídlo hned (měl jsem tam 4.1 FW), na iPadu byl 4.2.1 (GM) a nic mi to nabídnout nechtělo, až přes "restore" (ale on je to vlastně ten samý FW, jako byl ten GM - podle názvu souboru), takže tak.
barberry.pha
smartstar
smartstar
Příspěvky: 977
Registrován: ned kvě 31, 2009 13:08
Zařízení: iPhone 4 16GB fw 4.3.1
Bydliště: Praque

Apple dnes uvolní iOS 4.2: Nejvíce změn pro majitele iPadu

Příspěvek od barberry.pha »

tak to se pak na to podivam jak to je s tim mobilme :) to me velice zajima, to pak budou mit chmataci po srande a treba budeme moci nechat iphony volne na stolech :p myslis ze to jde zablokovat tak ze se do neho nikdo nedostane?
no ja to tedka pripojil a dal primo v itunes check to update, itunes mi to hodilo stejny 10.1 a to jsem mel betu ale u iphonu mi to uz nabidlo fe 4.2.1 ale dale to pise uz 4.2 ale ta hodina do stahnuti :tlem:

edit: a pres ten iphone to udelam jak? ja na to nejaka app na appstoru nebo pres safari?
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Apple dnes uvolní iOS 4.2: Nejvíce změn pro majitele iPadu

Příspěvek od GreenArrow »

Udělal jsem update i bráchově iPhone 3G bugy jak sliboval Jobs to neopravilo,stále je 3Gčko s novými FW takřka nepoužitelný
Makatch
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: stř kvě 05, 2010 22:52
Zařízení: iPhone 5 64Gb White

Apple dnes uvolní iOS 4.2: Nejvíce změn pro majitele iPadu

Příspěvek od Makatch »

Find my Phone len pre iphone4,ipod touch4 a ipad.
Nalar
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: úte kvě 25, 2010 10:15
Zařízení: iPhone 5

Apple dnes uvolní iOS 4.2: Nejvíce změn pro majitele iPadu

Příspěvek od Nalar »

Mozno sa niekomu bude hodit, pokial mate na iPade 3.2.1 verziu (koli JB) tak vam to bude ponukat po pripojeni len 3.2.2. Treba dat cez iTunes "check for updates" a az potom vam to ponukne moznost rovno stiahnut 4.2.
barberry.pha
smartstar
smartstar
Příspěvky: 977
Registrován: ned kvě 31, 2009 13:08
Zařízení: iPhone 4 16GB fw 4.3.1
Bydliště: Praque

Apple dnes uvolní iOS 4.2: Nejvíce změn pro majitele iPadu

Příspěvek od barberry.pha »

No je to skoda ze to find my phone funguje jenom na iphonu 4, ze to nejde na alespon i na 3GS :(
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Apple dnes uvolní iOS 4.2: Nejvíce změn pro majitele iPadu

Příspěvek od Jiří Hrma »

Zkoušel jsem teď na iPadu jailbreak funguje bez potíží s Redsn0w, nicméně pro iOS 4.2.1 zatím není funkční Cydia (přes terminal to lze opatchovat, ale raději počkám na standardní opravu).
niky79
smartguru
smartguru
Příspěvky: 539
Registrován: sob zář 05, 2009 17:27
Zařízení: Diamond 2

Apple dnes uvolní iOS 4.2: Nejvíce změn pro majitele iPadu

Příspěvek od niky79 »

IOS 4.2 je rozhodne krok kupredu, pouzival jsem uz GM, ale:

- zmena lockovaciho tlacitke na mute je rozcilujici vice, nez jsem myslel.
- chybi funkce pro uzavreni VSECH aplikaci. Chapu, ze na IP4 nikoho netrapi nedostatek pameti, ale na iPADu me to trapi a uz mi kvuli tomu parkrat spadl prohlizec (iCab ci Atomic) nebo jine aplikac - kvuli nedostatku pameti. Reci o tom, ze iOS pri nedostatku pameti odebere z pameti aplikace, ktere v ni zabiraji nejvice mista, se alespon u me nepotvrdily (= nezaznamenal jsem, by to system delal).
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Apple dnes uvolní iOS 4.2: Nejvíce změn pro majitele iPadu

Příspěvek od uni »

Jak to že ne, však se ti zavřel (iCab ci Atomic):-) Nicméně RAMky by mohlo být více, o tom žádná. Vývojáři budou muset zareagovat na iOS 4.2 a upravit v aplikacích správu paměti, takže se situace snad zlepší.
Libunda
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 440
Registrován: čtv pro 11, 2008 9:47
Zařízení: HD2, iPAD, iPhone4, HTC One X
Bydliště: Náchodsko

Apple dnes uvolní iOS 4.2: Nejvíce změn pro majitele iPadu

Příspěvek od Libunda »

No dělal jsem na svém iPADu update sice v 00:30, takže jsem byl už polospící, ale je fakt, že například Airprint jsem nikde nenašel. Potěšila mě ale klávesnice s českými znaky, která je konečně použitelná pro fulltextové vyhledávání čekoholi na netu.
barberry.pha
smartstar
smartstar
Příspěvky: 977
Registrován: ned kvě 31, 2009 13:08
Zařízení: iPhone 4 16GB fw 4.3.1
Bydliště: Praque

Apple dnes uvolní iOS 4.2: Nejvíce změn pro majitele iPadu

Příspěvek od barberry.pha »

no ja tu moznost mam, u obrazku kdyz dam dany obrazek tak kdyz dole tapnu na predat dal se mi tam objevi monost tisknout, jde to tak i u mailu :) a i safari u webovych stranek, akorat nemam tiskarnu na ktery bych to mohl vyzkouset :(
Libunda
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 440
Registrován: čtv pro 11, 2008 9:47
Zařízení: HD2, iPAD, iPhone4, HTC One X
Bydliště: Náchodsko

Apple dnes uvolní iOS 4.2: Nejvíce změn pro majitele iPadu

Příspěvek od Libunda »

Ahá, takže kontextová nabídka. No tak to jsem nezkoušel, protože na screenshotech Applu jsem viděl přímo ikonu tiskárny na liště, tak jsem hledal toto.
eugi
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: čtv črc 02, 2009 12:28
Zařízení: HTC Touch HD

Apple dnes uvolní iOS 4.2: Nejvíce změn pro majitele iPadu

Příspěvek od eugi »

Mam dotaz k funkci Find my Phone. Nestudoval jsem to nikde na forech, ale oficialne se pise ze je k dispozici pro iPhone i pro iPad (nepise se JEN pro iPad s 3G modulem). Znamena to, ze to dalkove zablokovani a vymazani dat je mozne provest obecne pres internet (samozrejme pokud iPad je zrovna nekde pripojen)?
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Apple dnes uvolní iOS 4.2: Nejvíce změn pro majitele iPadu

Příspěvek od Jiří Hrma »

Před chvílí vyšla nová verze Redsn0w 0.9.6b4, která už má opravenou Cydii a měla by tedy bez potíží na 4.2.1 fungovat (jdu to zkusit na iPadu). Jen pozor, jedná se o tethered jailbreak.
niky79
smartguru
smartguru
Příspěvky: 539
Registrován: sob zář 05, 2009 17:27
Zařízení: Diamond 2

Apple dnes uvolní iOS 4.2: Nejvíce změn pro majitele iPadu

Příspěvek od niky79 »

uni píše:Jak to že ne, však se ti zavřel (iCab ci Atomic):-)
Ha ha, to je dobry :tlem: :tlem: :tlem: :tlem: :-D
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava na iOS“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 hostů