Limera1n - Jailbreak pro iOS 4.1 je venku

Zajímavé hry pro iPad a iPhone, tipy a návody
Odpovědět
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Limera1n - Jailbreak pro iOS 4.1 je venku

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Na zahraničním serveru Gizmodo se objevila zpráva, která jistě potěší mnoho majitelů iPhone. Byl uvolněn jailbreak pro operační systém iOS 4.1 na zařízení iPhone 4, iPhone 3GS, iPad, iPod Touch 4G a iPod Touch 3G. Jailbreak je zatím ve verzi Beta 4, stále se pracuje na rozšíření kompatibility a vychytání některých chybiček, nicméně první nadšenci již mohou testovat. Program je zatím k dispozici pouze pro spuštění na Windows, na podpoře Mac OS X se zatím pracuje. Limera1n můžete stahovat z webu vývojáře, zbývá už jen upozornit, že veškeré úpravy provádíte na vlastní nebezpečí. Pokud se do jailbreaku pustíte, budeme rádi, pokud zde napíšete, jestli vše funguje jak má.

obrázek

Zdroj: Gizmodo
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Limera1n - Jailbreak pro iOS 4.1 je venku

Příspěvek od htcjirka »

To uz tu dnes bylo http://smartmania.cz/forum/viewtopic.php?f=121&t=21167" onclick="window.open(this.href);return false; :wink:
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Limera1n - Jailbreak pro iOS 4.1 je venku

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

OK, ten post jsem neviděl, ale věřím, že bleskovku si přečte víc lidí a je víc "na očích" 8-)
KVARK
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř črc 01, 2009 18:44
Zařízení: LG Optimus 2X

Limera1n - Jailbreak pro iOS 4.1 je venku

Příspěvek od KVARK »

Teprve teď má smysl si pořídit iPhone 4. 8-) Snad to jednou pochopí i Jobs, že lidé by rádi víc svobody...
robsol
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 493
Registrován: ned lis 29, 2009 15:26
Zařízení: Samsung S7, iPhone 6s, Lumia 950
Bydliště: Liberecko

Limera1n - Jailbreak pro iOS 4.1 je venku

Příspěvek od robsol »

no svobodu bych asi oželel :-). Je docela příjemné nic neřešit jako jsem to často dělával u WM. Nicméně je mi nepochopitelná ignorace Applu vůči základním systémovým věcem:

Osobně mi chybí např.:

1) neexistující upozornění ve status baru na silent mód
2) nepochopitelné je nevyužití lock screenu k systémovým informacím typu upozornění na email, výcuc kalendáře atd.
3) systémově řešené doručenky na SMS.

Vše je řešeno aplikacemi, které Apple nepovoluje. Tzn. není to problém OS jako takového, ale spíše nepochopitelná cenzura.
Apple se vymlouvá, že tím chrání uživatele, ale tyto aplikace bezproblému chodí takže je to více než podivné tvrzení.

Jinak považuji iPhona za velmi zdařilé zařízení. A to jsem měl neuvěřitelné množství mobilů s různými OS.
MINICOOPER
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 144
Registrován: stř pro 17, 2008 23:30
Zařízení: iPhone 6+
Kontaktovat uživatele:

Limera1n - Jailbreak pro iOS 4.1 je venku

Příspěvek od MINICOOPER »

No tak jsem tam šoupnul jailbreak a snad to všechno v pořádku, jen cydia byla dnes asi tedy extremně pomala, ale to je skoro pořád...
Upravil jsem si homescreen přes intelliscreen a spokojenost :-)
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Limera1n - Jailbreak pro iOS 4.1 je venku

Příspěvek od uni »

KVARK: nejsem si jist, co si pod tímto pojmem představuješ. Každý uživatel čehokoli se může svobodně rozhodnout, co chce na svém zařízení používat a co, tak jako porovnat vlastnosti věci, než si ji pořídí. Nedává mi moc smysl si koupit něco, co mi nevyhovuje, proč by sis to pořizoval?

Ad jailbreak, nejedná se o nic jiné, než co poskytuje cooking na WM, rooting na Androidu, certificatiing na S60.... Není to žádná zlovůle výrobce zařízení nebo uživatelů, kteří zjistili, že je něco špatně, prostě další možnost. Dle tvé logiky, cokoli z výroby=nepoužitelné zařízení?
Uživatelský avatar
trancewave01
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 57
Registrován: úte říj 13, 2009 15:42
Zařízení: iPhone 6 Plus 64GB, Nexus 6
Bydliště: Vítkov

Limera1n - Jailbreak pro iOS 4.1 je venku

Příspěvek od trancewave01 »

Tak jsem to zkusil na svém 3GS a vše šlape bez problému. Jen ta cydia, byla včera skoro nepoužitelná, ale jinak výborná práce.
Pacik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 118
Registrován: čtv čer 28, 2007 20:04
Zařízení: MDA Compact V
Kontaktovat uživatele:

Limera1n - Jailbreak pro iOS 4.1 je venku

Příspěvek od Pacik »

To Limera1n:

Pokud telefon splňuje většinu požadavků uživatele, ale najdou se tam drobnosti které mu vadí nebo brání v koupi, ale JB je vyřeší, tak proč by si ho nemohl koupit až po tom co JB vyjde? Já sem si MDA Compact V kupoval taky stím že první co udělám je, že si nahraju vařenou ROMku bez Manily, a zbytečností od HTC a T-Mobile, protože snad jen to mi na tom telefonu vadilo... Kdybych si měl koupit telefon kterej by mi plně vyhovoval, tak dneska možná volám nanejvýš z okna. Teď mam v plánu kupovat Galaxy S, taky mi na něm dost věcí nevyhovuje, ale co sem četl tak většina tichto nedostatků se dá vyřešit ROOTnutím a troškou pohrabání se v systému...
KVARK
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř črc 01, 2009 18:44
Zařízení: LG Optimus 2X

Limera1n - Jailbreak pro iOS 4.1 je venku

Příspěvek od KVARK »

uni píše:KVARK: nejsem si jist, co si pod tímto pojmem představuješ. Nedává mi moc smysl si koupit něco, co mi nevyhovuje, proč by sis to pořizoval?
Dle tvé logiky, cokoli z výroby=nepoužitelné zařízení?
V podstatě ti už za mě odpověděl Pacik. Pokud jde o mé preference tak opravdu mohu na rovinu říct, že co zařízení ve stavu z výroby to zařízení pro mě většinou nepohodlné až nepoužitelné. Platí to i o iPhonu, ale je zbytečné o tom dál debatovat, záleží nejspíš na preferencích každého uživatele. Každopádně mě dává iOS smysl až po použití Jailbreaku.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Limera1n - Jailbreak pro iOS 4.1 je venku

Příspěvek od uni »

"Snad to jednou pochopí i Jobs, že lidé by rádi víc svobody..."
Takže by Jobs s prodejem desítek milionů iOS zařízení měsíčně měl pochopit, že statisticky snad ani uchopitelná množina uživatelů má potřebu "porušovat" záruční a licenční podmínky a rýpat se v telefonu na nejnižší úrovni? No to snad nemyslíš vážně:-)
grulka
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: pon říj 11, 2010 19:35
Zařízení: Iphone 4

Limera1n - Jailbreak pro iOS 4.1 je venku

Příspěvek od grulka »

Mě jailbreak nejde nevíte čím to muže být ? Mám Iphone 4 os 4.1 a kdyz zapnu limera1n tak mi to restartne iphone a chce to pripojit k itunes a pise to ze iphone is restore a nejaky blbosti nevite cim to je ?
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Limera1n - Jailbreak pro iOS 4.1 je venku

Příspěvek od Jiří Hrma »

Limera1n a Greenpois0n JB už je dostupný i pro Linux a Mac. Včera jsem JB svůj iPhone 4 s iOS 4.1 a vše naprosto bez problémů.
Progresss
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: stř úno 25, 2009 11:49
Zařízení: SGH-I600

Limera1n - Jailbreak pro iOS 4.1 je venku

Příspěvek od Progresss »

Prosím o rychlou pomoc... Jak dlouho to cca má trvat ? :tlem: Něják si nejsem jistej jestli se někde nestala chyba...už cca 20minut mám na monitoru: in DFU mode.... wait.. Takže nevím jetli to zrušit a mobil přeinstalovat nebo čekat.. díky.
barberry.pha
smartstar
smartstar
Příspěvky: 977
Registrován: ned kvě 31, 2009 13:08
Zařízení: iPhone 4 16GB fw 4.3.1
Bydliště: Praque

Limera1n - Jailbreak pro iOS 4.1 je venku

Příspěvek od barberry.pha »

Jaky mas iphone pripadne fw v iphonu?
Progresss
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: stř úno 25, 2009 11:49
Zařízení: SGH-I600

Limera1n - Jailbreak pro iOS 4.1 je venku

Příspěvek od Progresss »

Je to 3g.. A má iOS 4.1
barberry.pha
smartstar
smartstar
Příspěvky: 977
Registrován: ned kvě 31, 2009 13:08
Zařízení: iPhone 4 16GB fw 4.3.1
Bydliště: Praque

Limera1n - Jailbreak pro iOS 4.1 je venku

Příspěvek od barberry.pha »

Na snad je lime i na 3G, mel jsi predrim nejaky JB? mas tam shsh zalohy, pripadne mas ip blokovany nebo ne?
Progresss
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: stř úno 25, 2009 11:49
Zařízení: SGH-I600

Limera1n - Jailbreak pro iOS 4.1 je venku

Příspěvek od Progresss »

Mno předtím jsem měl Iphona 2géčko, Kterej jsem koupil už s Jailbreakem :tlem: Takže jsem to zkusil a nic, takže jsem to pomocí restore vrátil do origa. Takže ještě zkusím GREENPOISON a pak jsem v pitlu, a nechám si 2géčko :tlem: Jinak v tom telefonu zatím nebylo nic.. Ani fotka ani písnička natož hra.. O IP nic nevím :oops:
barberry.pha
smartstar
smartstar
Příspěvky: 977
Registrován: ned kvě 31, 2009 13:08
Zařízení: iPhone 4 16GB fw 4.3.1
Bydliště: Praque

Limera1n - Jailbreak pro iOS 4.1 je venku

Příspěvek od barberry.pha »

Greenpoison na 3G nejde urcite, vyuziva chyby ktera je pouze v novych iDevice ...
Zkus znova limera1n podle tady toho navodu:
1)Spusťte iTunes
2.)Zajděte na
http://www.limera1n.com" onclick="window.open(this.href);return false;
3.)Stáhněte si LimeRa1n
4.)Připojte iDevice
5.)Spusťte LimeRa1n
6.)Klikněte na Make it ra1n
7.)Dostaňte iDevice do DFU módu (Jakmile se vám na LimeRa1nu objeví HOLD HOME+POWER tak začněte držet HOME+POWER tlačítko, jakmile se na obrazovce objeví RELEASE POWER, tak pustíte POWER tlačítko
8.)Vaše iDevice se JailBreakuje
9.)Na ploše vašeho iDevice se vám objevilo bíle logo LimeRa1n, restartujte iDevice
10.)Klikněte na LimeRa1n, poté klikněte na kolonku s cydií a dejte instal
11.) Vše je hotové

Edit: a snad mas v tom 3G fw 4.1 :)) ono obcas clovek prehledne verzi fw a pak se JB nedari :)
Progresss
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: stř úno 25, 2009 11:49
Zařízení: SGH-I600

Limera1n - Jailbreak pro iOS 4.1 je venku

Příspěvek od Progresss »

Děkuju za pomoc... Že to nejde přes Greenpoison už jsem taky zjistil :oops:

Zkusím teda ještě jednou ten limerain, a jestli se to ani na po 3tí nezadaří tak jsem asi marneja nechám to udělat někomu jinýmu... Akorát nechápu kde jsem v takovým krátkým postupu, mohl udělat 2x chybu :oops:


22:59-tak 4.1 tam je.. Tak jdu nato :tlem:
0:06- prdím na to.. Po krok 7dm je to OK.. Ale pak už nic.
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava na iOS“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů