iPhone vs. MS Exchange

Diskuze o zajímavých programech a nástrojích pro iOS (iPad/iPhone)
Odpovědět
thedave
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: pon lis 02, 2009 10:57
Zařízení: BlackBerry 8900

iPhone vs. MS Exchange

Příspěvek od thedave »

Ahoj všem,
pokud to sem nepatří, tak mě nekamenujte, ale nikde jsem o tom nic nenašel... Jsou nějaké zkušenosti s připojením iPhone s firemním MS Exchange? Něco je na stránkách Apple, ale praktické zkušenosti žádné... Vím, že se starým fw byly problémy s bezpečností a nebylo možno nastavit více profilů pro připojení, ale s novým fw by to mělo být už OK? Díky 8-)
pankrejro
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 198
Registrován: stř úno 20, 2008 10:53
Zařízení: iPhone 7
Bydliště: Chrudim

iPhone vs. MS Exchange

Příspěvek od pankrejro »

Od vydání fw 3.0 (a výše) by měla být funkce MS Exchange o něco vylepšená. Osobní zkušenost s tím nemám, ale hodnocení na portálech, co se týče spojení Apple a Microsoft, bylo velmi kladné. V popisech bylo uvedeno, že to ještě není na takové úrovni, jako Blackberry, ale už je to velmi dobře využitelné.
Revin
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 150
Registrován: pon zář 24, 2007 0:16
Zařízení: Samsung Nexus S

iPhone vs. MS Exchange

Příspěvek od Revin »

Bohužel, zatím nic moc - MS Exchange nepodporuje diakritiku :-( a asi jen tak podporovat nebude. Jinak je vše ok, synchronizace je blesková. Ale když člověku přijde email: "V?s?? ?d?f?ds?a ?dsf??s? A?", to prostě není ono :-(

Našel jsem způsob jak to obejít - NuevaSync - je to ale placené, 25 USD :-(
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

iPhone vs. MS Exchange

Příspěvek od p.a.Ť.o »

Zeptám se, když chci využívat MS Exchange, potřebuji mít tuto službu aktivovanou na iphone od ajťáků (povolení IP adresy nebo tak něco) nebo stačí zadat potřebné údaje?
pankrejro
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 198
Registrován: stř úno 20, 2008 10:53
Zařízení: iPhone 7
Bydliště: Chrudim

iPhone vs. MS Exchange

Příspěvek od pankrejro »

Stačí zadat údaje ke spojení ;)
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

iPhone vs. MS Exchange

Příspěvek od p.a.Ť.o »

jsi si jistý? když nastavím vše jak mám v outlooku, tak mi to píše, že připojení k serveru selhalo...
pankrejro
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 198
Registrován: stř úno 20, 2008 10:53
Zařízení: iPhone 7
Bydliště: Chrudim

iPhone vs. MS Exchange

Příspěvek od pankrejro »

Ano. Známému jsme to nastavovali tak, jak říkám a vše funguje. Zkontroluj si správnost údajů. Je možné, že se tam něco změnilo a třeba je potřebné "povolení" operátora.
robsol
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 493
Registrován: ned lis 29, 2009 15:26
Zařízení: Samsung S7, iPhone 6s, Lumia 950
Bydliště: Liberecko

iPhone vs. MS Exchange

Příspěvek od robsol »

Osobně připojení s Exchange využívám velmi intenzivně. Dle mých zkušeností to maká lépe jak pod Windows Mobile :tlem:
Nemám absolutně žádnou výtku. Co se týče té diakritiky tak jsem zaznamenal z těch stovek mailů co jsem přijal nebo odeslal jen jeden jediný s tímto problémem. Ale to bych nedával na vrub iPhone.
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

iPhone vs. MS Exchange

Příspěvek od p.a.Ť.o »

tak já nevím, kde dělám chybu, ale řekl bych, že u mne firemní MSE nefachčenko. použil jsem všechno tak jak je uvedeno ve správci účtů v outlooku a stále mi to hlásí chybu. opravu stačí nastavit pouze MSE? nemusí se nikde nic jiného nastavovat, povolovat?


zadám:
email: [email protected]
doména: czneco1
jméno: firemni.mail
heslo: xxxxxx

kliknu na další a doplním server: blablabla.blabla.neco2.com a dám dále a napíše to "ověření účtu E selhalo" :roll:
pankrejro
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 198
Registrován: stř úno 20, 2008 10:53
Zařízení: iPhone 7
Bydliště: Chrudim

iPhone vs. MS Exchange

Příspěvek od pankrejro »

Pro jistotu to udělej podle následujícího návodu. Neměl by být žádný problém.

http://www.exchange4u.cz/nastaveni-iphone.asp" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

iPhone vs. MS Exchange

Příspěvek od p.a.Ť.o »

ten návod znám, ale bohužel- prostě to nejede a netuším proč. leda že by to firma blokovala pomocí proxy? nebo jen vymezené ip adresy? co já vím, kde je zakopaný pes :-(

každopádně díky za snahu :-)
robsol
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 493
Registrován: ned lis 29, 2009 15:26
Zařízení: Samsung S7, iPhone 6s, Lumia 950
Bydliště: Liberecko

iPhone vs. MS Exchange

Příspěvek od robsol »

asi nejjednodušší je zeptat se přímo správce vašeho IT na správné nastavení. Pokud to jeden na mobilech s WM nebo Symbian neměl by být jakýkoliv problém ani s iPhone
Stavros Niarchos
nováček
nováček
Příspěvky: 43
Registrován: pát pro 05, 2008 23:08
Zařízení: iPhone 4 + pár WM veteránů

iPhone vs. MS Exchange

Příspěvek od Stavros Niarchos »

robsol píše:Osobně připojení s Exchange využívám velmi intenzivně. Dle mých zkušeností to maká lépe jak pod Windows Mobile :tlem:
Nemám absolutně žádnou výtku. Co se týče té diakritiky tak jsem zaznamenal z těch stovek mailů co jsem přijal nebo odeslal jen jeden jediný s tímto problémem. Ale to bych nedával na vrub iPhone.
Souhlas. S iP4 žádný problém, ani s diakritikou a paradoxně to lépe spolupracuje, než WM. Rychlejší, svižnější, mail mi dříve cinkne v iPhonu na GPRS než v noťasu na wifině. :lol:
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

iPhone vs. MS Exchange

Příspěvek od dwbmb »

Používám Exchange na iPadu 4.2 a je to krása. Firemní politika vyžaduje nejdřív se připojit na VPN, pak až je exchange server dostupný, ale na iPadu stačilo jen zadat přihlašovací informace a jelo to v tu ránu. Samozřejmě i s diakritikou, výběrem, co chci synchronizovat (včetně jednotlivých složek) atd. Prostě pecka :)
Carabei
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: sob srp 08, 2009 13:02
Zařízení: iPhone 4, iPad 2

iPhone vs. MS Exchange

Příspěvek od Carabei »

Exchange používám na gmail a ten funguje naprosto bezchybně jak na iPhonu, tak na iPadu.


To, že připojení selhalo, připojoval jsi se ze stejného připojení k netu jako na počítači kde aktivně Exchange využíváš?
MINICOOPER
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 144
Registrován: stř pro 17, 2008 23:30
Zařízení: iPhone 6+
Kontaktovat uživatele:

iPhone vs. MS Exchange

Příspěvek od MINICOOPER »

Jo jo taky koukám že exchange funguje lépe nez Win mobile
Faramir
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 193
Registrován: ned čer 27, 2010 23:56
Zařízení: iPad 2 3G 64 GB white

iPhone vs. MS Exchange

Příspěvek od Faramir »

Musím říct, že bezchybná podpora Exchange ze strany Applu mě překvapila, funguje stejně dobře a spolehlivě jako na Windows Phone, stačí zadat údaje, vybrat si co synchronizovat a jede to včetně složek, to na Windows Mobile 6.5 a starších jjsem s tím mě docela potíže, o androidu nemluvě, v něm mi to nefungovalo nikdy a to ani ve 3.0 na Galaxy Tab. V tomhle se Apple opravdu vytáhl.
Odpovědět

Zpět na „iOS aplikace“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů