Odomknutí bootloaderu a prepnutím fastboot modu - HTC One M9

Diskuze o smartphonech značky HTC (One A9, One M9, One M8 a dalších…)
Michal.Kucavik
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: stř úno 07, 2018 10:48
Zařízení: HTC One M9

Odomknutí bootloaderu a prepnutím fastboot modu - HTC One M9

Příspěvek od Michal.Kucavik »

Chcel by som poprosiť o pomoc, lebo som už bezradný s unlockom botloaderov.
Stále sa mi nedarí a vätšinu vecí mám iných ako v návodoch na nete...

V prvom rade mám problém s prepnutím v bootloaderu (toho "biosu") do režimu fastboot. Všade v manuáloch by to mala byť prvá položka atď. Teda štruktura toho menu zvyčajne je Fastboot, Bootloader, Reboot, Rebbot botloader, Power down, ale ja tam nič také nemám...

Ja tam mám len Reboot, Reboot to bootloader, Boot to download mode, Boot to recovery mode, Power down.
1. Nevie niekto prečo a čo s tým?

2. Ak potom pripájam mobil k PC mám to pripájať k PC toho bootloader menu alebo normálne so sputeného mobilu (v režime len nabiť)?

3. Po x problémoch a preinštalácií sa mi podarilo rozbehať to tak, že cezu práíkaz "adb devices" sa mi už zobrazí "List of devices attached FA5BEYJ06892 device" ale v ďalšom kroku pri zadaní "fastboot oem get_identifier_token" mi buď napíše "FAILED (remote: unknown command)finished. total time: 0.016s" alebo "waiting for device" (v závislosti od toho či zapínam mobil pri zapnutom mobile alebo v bootloadery).

A neviem, či je niekde inde problém alebo je problém už to, že mobil nie je prepnutý do fastboot režimu... ???
Dík moc za každú radu
Uživatelský avatar
koumes
moderátor
moderátor
Příspěvky: 2027
Registrován: pon čer 09, 2008 20:01
Zařízení: Moto Z ; Moto Zoom
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Pomoc s odomknutím bootloaderu a prepnutím fastboot modu - H

Příspěvek od koumes »

A proc to delas kdyz tomu uplne nerozumis?
Jaky HTC mas? Dej sem linky,podle ceho si to delal,at se da neco udelat.
Jinak unlock mas z htcdev a postupoval si spravne? adb ti jede asi dobre.Restart do systemu ti jde?
Udelal sis zalohu puvodniho systemu?Nebo mas stazenou tu ofiko rom?
Michal.Kucavik
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: stř úno 07, 2018 10:48
Zařízení: HTC One M9

Odomknutím bootloaderu a prepnutím fastboot modu

Příspěvek od Michal.Kucavik »

No to už teď vím, že to až takové jednoduché nebude, jak se původně zdálo... :oops:
Ale původně jsem myslel, že to zvládne nějaký program bez nutnoti nějakých extra znalostí... Ale nešlo mi to, tak jsem začal zkoušet další, až vyčerpal all in one možnosti a zkoušel to oficiálně až se dostal až sem... (tak po večerech to řeším už týden) :oops:

Telefon je to HTC One M9, Android 7.0.
Těch postupů jsem zkoušel hodně, od samostatných adroidových aplikací, přez One click root v PC až po normální postup z HTC DEV atd.

Ale teď tam mám adb setup 1.4.3 a fastboot z HTC Dev. Postup z HTC DEV mi nešel vůbec,. ani žádný device mi nenašlo, pak po zase námaze mi vyhazovalo "adb server is out of date. killing...* daemon started successfully *", co jsem zas musel náročně googlit, ale vyřešil (konflikt souboru adb=> odinstalovánim HTC synch se vyřešil. Teď mi načte i telefon "adb devices", ale dál nic.

A jedná se mi o to, zda jsem neudělal fakt nějakou zásadní chybu (abych zbytečně zas týden po večerech negooglil něco, co oko znalce odhalí hned). Jako mně se osobně nezdá že v tom bootloader menu nevidím nikde položku fastboot (ale všude ji spomínají).

Zálohu původního systému, ne? Je to nutnost? Já jako telefion mám po záruce, tak jsem to neřešil, a co jsem matně myslel, že se dá ztáhnout pak nějaká z netu (když se mýlím, poprosím jen nasměrovat kam a co, já to nastuduji a udělám)
Restart mi jde v pohodě, telefon normálně funguje.
Uživatelský avatar
koumes
moderátor
moderátor
Příspěvky: 2027
Registrován: pon čer 09, 2008 20:01
Zařízení: Moto Z ; Moto Zoom
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Odomknutím bootloaderu a prepnutím fastboot modu

Příspěvek od koumes »

Takze,vse pres cmd se dela jako spravce,slozku adb mas primo v rootu na C: ?
Povoleno ladeni systemu v dev smartu mas?
Tady je zacatek https://forum.xda-developers.com/one-m9/help" onclick="window.open(this.href);return false; a dal musis hledat ten zaklad.
Delal sem to predloni a bez problemu.Ale soubory sem smazal a M9 poslal dal.
Michal.Kucavik
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: stř úno 07, 2018 10:48
Zařízení: HTC One M9

Odomknutí bootloaderu a prepnutím fastboot modu - HTC One M9

Příspěvek od Michal.Kucavik »

Ano, složku mám na C:\adb. Ladění povoleno. V přiloze zasílam pro lepší zorientování i vypis s cmd.
No hlavně bych potřeboval primárně poradit:
1. zda je normální, že v bootloader modu nemám fastboot položku (obávám se, že to je ten problém a na základě toho mi všechno ostatní nejde)

2. když už dělám odblokování, v jakém režimu má mobil být když ho připojuji k PC? Zda ho připojovat už v bootloader menu, nebo v systému a jen v režimu napájení z USB (nebo přenos soubor)

3. Je tedy dobré za mé situace udělat zálohu systému? (osvědčený postup v zkratce či nástroj) Abych zas nezkoušel x nesmyslných řešení... A nenadělal zas paseku, kterou budu pak dlouho napravovat.
Přílohy
HTC ONE unlock výpis.doc
(28.5 KiB) Staženo 197 x
Uživatelský avatar
koumes
moderátor
moderátor
Příspěvky: 2027
Registrován: pon čer 09, 2008 20:01
Zařízení: Moto Z ; Moto Zoom
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Odomknutí bootloaderu a prepnutím fastboot modu - HTC One M9

Příspěvek od koumes »

Tak to mas spatne,ten cmd. Musis ho pustit jako spravce.
Najdi ho a klikni pravym tl a dalsi a tam vyber jako spravce.
Pak to bude C:\WINDOWS\system32> a napiš cd C:\adb
Co ma a nema byt v bootloaderu uz nevim,ale mas neco spatne.
Jinak na unlock je tuto https://forum.xda-developers.com/one-m9 ... c-t3074997" onclick="window.open(this.href);return false;
A tohle sem i pouzival a je tam komplet navod. https://forum.xda-developers.com/one-m9 ... t-t3068820" onclick="window.open(this.href);return false;
Tady jsou RUU Rom https://forum.xda-developers.com/one-m9 ... 9-t3095746" onclick="window.open(this.href);return false;
Michal.Kucavik
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: stř úno 07, 2018 10:48
Zařízení: HTC One M9

Odomknutí bootloaderu a prepnutím fastboot modu - HTC One M9

Příspěvek od Michal.Kucavik »

No mezitím jsem zjistil, že ten fastboot v tom menu už není, takže to je správně, jen byla chyba, že jsem to nepřepnul do download menu => takže už to fičí a bootloadery mám hotové - odemčeny.

Teď už jen zazálohovat rom a udělat root.
Večer si k tomu sednu a nastuduji, když tak ještě se ozvu.

Ale už teď velké dík za snahu a rady.
Uživatelský avatar
koumes
moderátor
moderátor
Příspěvky: 2027
Registrován: pon čer 09, 2008 20:01
Zařízení: Moto Z ; Moto Zoom
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Odomknutí bootloaderu a prepnutím fastboot modu - HTC One M9

Příspěvek od koumes »

Za malo,ale hlavni je to nejdriv procist,lisi se tam i zavadece,cisla ve fastbootu atd.A nez neco zacit delat,stahnout nejdriv Rom,ktera je pro konkretni model a region.
Michal.Kucavik
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: stř úno 07, 2018 10:48
Zařízení: HTC One M9

Odomknutí bootloaderu a prepnutím fastboot modu - HTC One M9

Příspěvek od Michal.Kucavik »

Já nemínim ale dávat custom ROM, ale root zatím potřebuju jen k jedné věci, abych mohl dát dio mobilu Beats Audio, na které jsem byl předtím zvyklý na HTC Sensation XE, kde to v kombinaci s Beats Audio sluchátkami hrálo fakt pěkně.

A to mi bez root-u nejde.

1. Takže když to tedy dobře chápu, tak když jsi najdu na netu stock rom pro tento region, tak nemusím nic konkrétně zálohovat přímo z mobilu?

2. Samotný root co jsem se díval tak obecně byl doporučovaný postup stáhnout TWRP a pak přes SuperSu? Nebo navrhujete lepší alternativu?

3. A když udělám jen čisto root, nemělo by se mi tím samotným nic už změnit, dokud sám potom neupravím něco. Získám tím jeno oprávneníé navíc, dobře to chápu?
Uživatelský avatar
koumes
moderátor
moderátor
Příspěvky: 2027
Registrován: pon čer 09, 2008 20:01
Zařízení: Moto Z ; Moto Zoom
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Odomknutí bootloaderu a prepnutím fastboot modu - HTC One M9

Příspěvek od koumes »

Klidne jed na ofiko rom,ktera je v exe a muzes mit i unlock a root.S Beats audio,neni to jen apk?
1 pokud ti vse jede jak ma nemusis.ale musi sedet zavadec.
Michal.Kucavik
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: stř úno 07, 2018 10:48
Zařízení: HTC One M9

Odomknutí bootloaderu a prepnutím fastboot modu - HTC One M9

Příspěvek od Michal.Kucavik »

Měla bybýt, ale co jsem četl, tak vyžaduje root...
Michal.Kucavik
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: stř úno 07, 2018 10:48
Zařízení: HTC One M9

Odomknutí bootloaderu a prepnutím fastboot modu - HTC One M9

Příspěvek od Michal.Kucavik »

Tak příběh nekončí.... :cry:

Po odemknutí bootloaderu mně to nakoplo, že jakože to zvládnu, tak jsem naistaloval TWRP a následně podle návodu pomocí SuperSU root. Všechno už v pohodě, bez potíží... Už jsem se tešil, že jsem to zvládl... :)

Problém je, že po restartu mobilu sice mobil načte a je tedy jak po factory resetu, ale nenačte SIM kartu (nedá se volat) a nejde přehrát ani hudbu... Je to možné, že by se to stalo jen díky root-u?

Co teď? Je nějaká šance to ještě rozchodit, nebo mám shánět jinou ROM? (zda už custom nebo stock)
Uživatelský avatar
koumes
moderátor
moderátor
Příspěvky: 2027
Registrován: pon čer 09, 2008 20:01
Zařízení: Moto Z ; Moto Zoom
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Odomknutí bootloaderu a prepnutím fastboot modu - HTC One M9

Příspěvek od koumes »

Divne,takze unlock ok, root ok,recovery twpr i ofiko ok ale nejede zvuk?
Stale na ofiko rom,ten soubor na Beats audio instalovany?
Michal.Kucavik
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: stř úno 07, 2018 10:48
Zařízení: HTC One M9

Odomknutí bootloaderu a prepnutím fastboot modu - HTC One M9

Příspěvek od Michal.Kucavik »

Právěže ne, k tomu jsem se ani nedostal...
Uživatelský avatar
koumes
moderátor
moderátor
Příspěvky: 2027
Registrován: pon čer 09, 2008 20:01
Zařízení: Moto Z ; Moto Zoom
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Odomknutí bootloaderu a prepnutím fastboot modu - HTC One M9

Příspěvek od koumes »

Tak najed do fastbootu a recovery, wipe vse co tam je a pak restart.
Michal.Kucavik
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: stř úno 07, 2018 10:48
Zařízení: HTC One M9

Odomknutí bootloaderu a prepnutím fastboot modu - HTC One M9

Příspěvek od Michal.Kucavik »

NO zkusil jsem, bez změny... :cry:
Uživatelský avatar
koumes
moderátor
moderátor
Příspěvky: 2027
Registrován: pon čer 09, 2008 20:01
Zařízení: Moto Z ; Moto Zoom
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Odomknutí bootloaderu a prepnutím fastboot modu - HTC One M9

Příspěvek od koumes »

Tak nahrat posledni ofiko rom a postupne a pomalu vse znovu.
Unlock muzes znovu,root pak ale bez twrp recovery.
Michal.Kucavik
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: stř úno 07, 2018 10:48
Zařízení: HTC One M9

Odomknutí bootloaderu a prepnutím fastboot modu - HTC One M9

Příspěvek od Michal.Kucavik »

Resp. tím vymazáním vše co tam je, jsi myslel v TWRP po nabˇhnutí na "Vipe" (resp. vymazat) jen pak potáhnout ten ovladač pro "tovární nastavení" nebo jít i do "rozšířeného nastavení" a vymazat "Dalvik/ART cache, Cache, Systém, Data,Interní úložiště, USB-OTG)

No a ofiko poslední rom bude asi problém, když jí nemám zazálohovanou, ne? (resp. kde ji najdu?)
Uživatelský avatar
koumes
moderátor
moderátor
Příspěvky: 2027
Registrován: pon čer 09, 2008 20:01
Zařízení: Moto Z ; Moto Zoom
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Odomknutí bootloaderu a prepnutím fastboot modu - HTC One M9

Příspěvek od koumes »

No muzes dat vse,ale v ofiko recovery,jinak tu rom najdes na xda v jednom z linku co sem daval,ale musi to byt RUU a exe,ne zip.
Michal.Kucavik
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: stř úno 07, 2018 10:48
Zařízení: HTC One M9

Odomknutí bootloaderu a prepnutím fastboot modu - HTC One M9

Příspěvek od Michal.Kucavik »

No tak nakonec jsem nainstaloval tuhle https://forum.xda-developers.com/one-m9" onclick="window.open(this.href);return false; ... d-t3328616
Měla by to být stock rom s implementací Magisk manageru (co je prý nová verze root-u). Telefon funguje od té doby a i vypadá jako předtím s pôvodním rom.

1. V tom Magic Managerovi mi píše na zeleno, že root je správne udělaný, i nazvdory tomu, že v aplikácii Root checker Basic mi hlási že root není správne nainstalován? Čemu mám věřit?

2. Ak chci instalovať rootnuté aplikácie a pod., je stále nutné mít v systému povolené Menu vývojáře a ladení přes USB? => to třeba mit jenom dokuď odblokovávam bootloadery, popřípadne inštaluji TWRP (a tedy připájím mobil k PC), nebo počas celé doby, co mám a využívám rootnutý telefón?
Odpovědět

Zpět na „HTC telefony“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů