Oddelení LCD od digitizéru

Diskuze o smartphonech značky HTC (One A9, One M9, One M8 a dalších…)
Odpovědět
AndroidJuura
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pon čer 16, 2014 19:07
Zařízení: Xperia lt26i, Samsung Nexus S , LG Nexus 4,

Oddelení LCD od digitizéru

Příspěvek od AndroidJuura »

Hned na začátek důvod proč zakládám vůbec tohle vlákno.. Nikde na internetu se nemohu dohledat pořádného návodu a vysvětlení jak obecně oddelit lepený digitizér od LCD (např u telefonů jako, LG nexus 4, Samsung nexus S .. a mnoha dalších..). Zajímaly by mě hlavní rizika (na co si dát určitě pozor), co vše je k tomu opravdu nutné ( nářádí, chemie (lepidla nebo ředidla na odstranění starého lepidla) a potom samozřejmé jak tyto 2 součásti opět správně spojit. Předem se omlouvám pokud už se to tu někde řešilo ale přes klíčová slova jsem to nenašel a na foru jsem snaprosty novacek ..
Uživatelský avatar
koumes
moderátor
moderátor
Příspěvky: 2027
Registrován: pon čer 09, 2008 20:01
Zařízení: Moto Z ; Moto Zoom
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Oddelení LCD od digitizéru

Příspěvek od koumes »

Nedela se to z prosteho duvodu.Oboji je slepene tenkou paskou a pokud by se nekomu povedlo sklo a display odlepit,vzdycky jedno nebo druhe praskne.Lezi tesne na sobe a drzi fest.
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

Oddelení LCD od digitizéru

Příspěvek od milennium »

Ano, bohužel třeba zrovna displeje od Samsungu jsou lepené po celé ploše, tzn, displej + digitizér je slepený. Pro oddělení digitizéru potřebuješ v tomto případě pec. Samotný fén (horkovzduch) nepomůže. Jsou umělci, kteří se do takového harakiri pouštějí, ale je to bez záruky a s nevalným výsledkem. V tomto případě doporučuji zakoupit komplet displej.
To samé platí i u dražších HTC. Je to slepené, zase pec.
Jinak pokud oddělíš dotyk od LCD, doporučuje se vůbec nešahat na LCD, protože očištění od otisků a případných zbytků lepidla je velká pakárna... Při čištění LCD většinou poškrábeš a při použití chemie, je čistící výsledek vidět. Mapy a stopy po chemii jsou vidět. Nedoporučuje se ani isopropylalkohol. Prostě musíš být šikovný, sundat dotyk, vyčistit rám a okolí kolem displeje, nalepit těsnění (pokud ho neobsahuje dotyk, protože pak se dostane prach mezi LCD a dotyk), odstranit zbytky prachu vzduchem (vůbec, vzduch je hodně potřeba, samozřejmě stlačený) a nalepit dotyk zpět...
Doporučuji používat dobré náčiní, od horkovzduchu až po různé plastové páčidla a odstraňovače zbytku lepící pásky...
Uživatelský avatar
koumes
moderátor
moderátor
Příspěvky: 2027
Registrován: pon čer 09, 2008 20:01
Zařízení: Moto Z ; Moto Zoom
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Oddelení LCD od digitizéru

Příspěvek od koumes »

Diky za upresneni,nejsou to proste stary PDAcka nebo mobily :-D
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

Oddelení LCD od digitizéru

Příspěvek od milennium »

Není, není a musím říct že je to občas laborace... Stačí trochu více stupňů při nahřívání a je po legraci... Prostě to chce být opatrný a nespěchat...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Oddelení LCD od digitizéru

Příspěvek od htcjirka »

Nejen u ip5/5c uz je potreba specialni lepidlo a tlakova komorka.Samostatne je to o nicem.Cely komponent vyjde levneji a rychleji.
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

Oddelení LCD od digitizéru

Příspěvek od milennium »

Jo, jo. Říkám to sice nerad, ale nejlépe se mi opravují Samsungy a většina Nokií...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Oddelení LCD od digitizéru

Příspěvek od htcjirka »

U takove L1020 uz take cely displej + dotyk, samotne sklo nikoliv.
AndroidJuura
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pon čer 16, 2014 19:07
Zařízení: Xperia lt26i, Samsung Nexus S , LG Nexus 4,

Oddelení LCD od digitizéru

Příspěvek od AndroidJuura »

Dobra tak díky za vysvětlení chtěl jsem se pustit do LG nexus 4 výměny digitizeru a zadního skla. Přítelkyně si ho nechala v zadní kapse a sedla na postel. Je mala prasklinka v rohu digitizeru ale nefunguje kousek spodku displaye. Vychází to přesně na listu tlačítka.
Uživatelský avatar
koumes
moderátor
moderátor
Příspěvky: 2027
Registrován: pon čer 09, 2008 20:01
Zařízení: Moto Z ; Moto Zoom
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Oddelení LCD od digitizéru

Příspěvek od koumes »

Tak to si mel napsat rovnou,ale ted uz vis,co je levnejsi,rychlejsi.
Ty sklenene zada,skus hledat na youtubu,nebo prelepit samolepkou nejakou.
AndroidJuura
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pon čer 16, 2014 19:07
Zařízení: Xperia lt26i, Samsung Nexus S , LG Nexus 4,

Oddelení LCD od digitizéru

Příspěvek od AndroidJuura »

Jojo ty záda jsou v pohodě ale rád bych se naučil tenhle způsob oddělění prasklého digitizéru od LCD a přilepení nového. Digitizér mě vyjde na třetinu někdy i mín než celý komplet. Zajímá mě třeba u toho lepení lcd na dotyk vrstvá toho lepidla jestli je to někde přesně popsáno na určitý model telefonu nebo to lidi na YT dělají prostě podle odhadu.
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Re: Oddelení LCD od digitizéru

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Ten díl ze sice vyjde levněji ale práce a pripadne problémy s tím spojené te vyjdou na více. S nejvetsi pravdepodobnosti ti rupne displej a stejne se nevyhnes vymene kompletu. Nemá smysl se tím ani zabývat.
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Oddelení LCD od digitizéru

Příspěvek od M.BoBo »

Jsou firmy co se vyloženě zabývají výměnou digitizeru. Výměna na vyjde o více nez polovinu levněji, nez set LCD+digitizer. Navíc to dělají se zárukou. Ale povedlo se mi dat do kupy dvě estrojky pouze výměnou digitizeru ve specifickem ohrivaci.
AndroidJuura
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pon čer 16, 2014 19:07
Zařízení: Xperia lt26i, Samsung Nexus S , LG Nexus 4,

Oddelení LCD od digitizéru

Příspěvek od AndroidJuura »

Každý mě od toho jen odrazuje ale nikdo nezodpoví přímo dotaz na který se ptám :/

Jinak M.BoBo můžete mi nějakou takovou firmu doporučit? ten ohřívač jsem viděl stojí okolo 5 tisíc a digitizer se poté odřezává strunou.. mě na oddělení stačila horkovzuška a 2 kreditní karty :D ono ale větší starousti mi dělá odstranění toho lepidla a největší teda nalepení nového digitizéru na display.
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Oddelení LCD od digitizéru

Příspěvek od M.BoBo »

Na S4 jsem si netroufl a nechal měnit digitizer. Vyšlo to na cca 2000 i s prací. Práci prováděl technik z http://www.dily-na-mobily.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Ceny nemají veřejné, je lepší zavolat. Mel jsem to expresne a za 3 dny byl tel. doma. (1. den posta tam, 2. den práce a odeslání, 3. den jsem ho na poste vyzvedl).
PS měnili mi rámeček kolem displeje za který se myslim priplacelo kolem 200.
AndroidJuura
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pon čer 16, 2014 19:07
Zařízení: Xperia lt26i, Samsung Nexus S , LG Nexus 4,

Oddelení LCD od digitizéru

Příspěvek od AndroidJuura »

Tak zrovna na S4 bych si nejspíš troufl ta pokud vím nemá ten display lepený celoplošně ale jen okrajově. Nedávno to známý měnil a když to tak řeknu tak je celkem lajk. Horší je to u těch které jsou opravdu lepené celoplošně jako je například to LG nexus 4 co mám právě na stole..
czrkmcz
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: sob črc 19, 2014 15:29
Zařízení: Samsung Galaxy S4 Aktive

Oddelení LCD od digitizéru

Příspěvek od czrkmcz »

Ahoj
Samsung S2 S3 S4 i verze Aktive to samé htc a ruzné verze nexusů má sklo lepené celoplošně tzv UV Gelem jeho sundání je v pohodě ale nicmeně trvá asi hodinu (s opatrností ) budeš k tomu ale potřebovat i UV lampu a uv gel což se ti kvůli jedné opravě nevyplatí pokud tam uv gel nedáš a a sklo nalepíš obvodově tak je to na ...... budou ti vznikat obrazce na display a sklo bude jakoby pružit
czrkmcz
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: sob črc 19, 2014 15:29
Zařízení: Samsung Galaxy S4 Aktive

Oddelení LCD od digitizéru

Příspěvek od czrkmcz »

AndroidJuura píše:Tak zrovna na S4 bych si nejspíš troufl ta pokud vím nemá ten display lepený celoplošně ale jen okrajově. Nedávno to známý měnil a když to tak řeknu tak je celkem lajk. Horší je to u těch které jsou opravdu lepené celoplošně jako je například to LG nexus 4 co mám právě na stole..

Od kdy nemá S4 Lepené sklo celoplošně ?
Odpovědět

Zpět na „HTC telefony“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 54 hostů