Samsung Galaxy Xcover 2 (Kies a komunikace s PC, USB/wifi)

Diskuze o smartphonech značky HTC (One A9, One M9, One M8 a dalších…)
Odpovědět
Uživatelský avatar
puschpull
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: stř úno 12, 2014 9:51
Zařízení: Samsung S7710 Galaxy Xcover 2
Bydliště: Most

Samsung Galaxy Xcover 2 (Kies a komunikace s PC, USB/wifi)

Příspěvek od puschpull »

Přeji hezký den! (Nenašel jsem podobný thread týkající se tohoto telefonu a tak jsem si dovolil založit toto vlákno.)
Telefon mám pátý den a je to můj první smartphone. Takže některé mé otázky budou asi velmi začátečnické.

S telefonem jsem zatím spokojen, splňuje s reservou to co jsem od něj očekával. Objevily se ale problémy při propojením s PC pomocí USB. (Ve stolním PC mám W7-64, NB máme doma také, ale moc ho nevyužíváme)

Po prvním připojení se korektně nainstalovaly ovladače, žádná hláška o nezdařeném připojení nebyla. V nabídce "Tento počítač" se objevil Galaxy S7710 a po rozkliknutí je viděl paměť telefonu a karta (mám tam 32GB).

Nainstaloval jsem Samsung Kies (včera se zaktualizoval na poslední verzi). Když jsem poprvé kopíroval nějaká data, abych vyzkoušel co telefon umí (videa, fotky, hudbu) tak jsem tam bez potíží nakopíroval nějakých 12 GB dat. Předevčírem ale začal v průběhu připojení systém na PC hlásit, že zařízení je nedostupné. Také po odpojení a připojení přes USB se někdy telefon ukáže a jindy ne. (Dobíjení a připojení na telefonu je ale indikováno v pořádku).

Kvůli datům jsem včera nainstaloval android aplikaci WiFi File Transfer. Na první pokus se zdařila komunikace mezi PC a mobilem. Mám PC zapojen do domácí ethernetové sítě pomocí routeru D-Link DI-524, který má i wifi. Zřídil jsem si ještě účet na Dropbox a nainstaloval na PC i mobil aplikace pro synchronizaci.

Ale rád bych rozchodil ten Samsung Kies (který se mi na správu a editaci kontaktů a dalších věcí líbí). Pevné připojení přes USB "padá" a bezdrátovou synchronizaci pro Kies neumím nastavit. Ten návod je na zařízení co má v sobě wifi (například notebook) ale PC s wifi routerem neumím. Ale říkám si, když mi fungují aplikace jako WiFi File Transfer a AirDroid, tak by to snad mělo jít. Nějaký nápad či doporučení ?
don_alex
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 128
Registrován: ned úno 16, 2014 16:38
Zařízení: Note II, Ace, PAP7600DUO, Note 10.1

Re: Samsung Galaxy Xcover 2 (Kies a komunikace s PC, USB/wif

Příspěvek od don_alex »

Já bych doporučil se na KIES vykašlat, je to jen pro zlost. Na správu kontaktů je mnohem lepší využít google, navíc máš tak kontakty zálohované. Případně pokud Ti google nevyhovuje (dej mu šanci ;) ), můžeš zkusit aplikaci MyPhone Explorer, ve které se taky kontakty spravují dobře.

Na kopírování souborů stačí bohatě průzkumník, je zbytečné na to používat složitou a nespolehlivou aplikaci, jako je KIES.
Uživatelský avatar
puschpull
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: stř úno 12, 2014 9:51
Zařízení: Samsung S7710 Galaxy Xcover 2
Bydliště: Most

Samsung Galaxy Xcover 2 (Kies a komunikace s PC, USB/wifi)

Příspěvek od puschpull »

Díky za rychlou odpověď. Průzkumníka ve Windows používám, ale jak říkám, z nějakého důvodu se telefon občas stane "nedostupným" a kopírování zhavaruje. Zatím nemám vysledováno přesně kdy se to stane - jeví se to zcela nahodile. Nezkoušel jsem ještě zapnout telefon v "bezpečném režimu" a kopírovat přes USB v něm.
Samozřejmě bezdrátové kopírování se mi zdá bezpečnější.
Ta Google synchronizace má nějaká omezení ? (Velikost souborů na google drive atd ..) - jdu se kouknout co píšou přímo

Kód: Vybrat vše

https://drive.google.com/#my-drive
snekousek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 83
Registrován: pon říj 22, 2012 16:00
Zařízení: Note III. + Tab2 P5100
Bydliště: Písek

Re: Samsung Galaxy Xcover 2 (Kies a komunikace s PC, USB/wif

Příspěvek od snekousek »

Souhlasím s don_alex. Kies jsem nainstaloval vyzkoušel na NOTE III a šel pa pa. Průzkumník je jednodušší a nic se ti nemůže vyk...it. Pozálohovát na Dropbox a jiné úložiště kde budeš mít rychlý a bezpečný přístup a Kies nebrat.
don_alex
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 128
Registrován: ned úno 16, 2014 16:38
Zařízení: Note II, Ace, PAP7600DUO, Note 10.1

Re: Samsung Galaxy Xcover 2 (Kies a komunikace s PC, USB/wif

Příspěvek od don_alex »

K té synchronizaci s google - já měl na mysli synchronizaci kontaktů. To je něco jiného, než google drive. ;-)
Uživatelský avatar
puschpull
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: stř úno 12, 2014 9:51
Zařízení: Samsung S7710 Galaxy Xcover 2
Bydliště: Most

Samsung Galaxy Xcover 2 (Kies a komunikace s PC, USB/wifi)

Příspěvek od puschpull »

don_alex píše: já měl na mysli synchronizaci kontaktů
o co tedy jde?
Přes google drive jsem měl na mysli synchronizaci třeba fotek nebo videa mezi foťákem a domácím PC ...
don_alex
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 128
Registrován: ned úno 16, 2014 16:38
Zařízení: Note II, Ace, PAP7600DUO, Note 10.1

Re: Samsung Galaxy Xcover 2 (Kies a komunikace s PC, USB/wif

Příspěvek od don_alex »

To můžeš také samozřejmě využít, kontakty se ale synchronizují do gmailu.
Pokud je chceš s gmailem synchronizovat, tak v seznamu kontaktů zvol export na SD kartu, poté zvol import z SD karty, vyber tu zálohu, kterou jsi vytvořil v prvním kroku a jako úložiště zvol svůj gmail účet.

Když pak we webovém gmailu klikneš na ten červený nápis "Gmail" a v roletce vybereš kontakty, budeš tam mít všechny ty kontakty, které jsi importoval.
Výhody jsou např. ve snadné editaci kontaktů (změny, které provedeš, se ihned projeví i v telefonu), budeš mít své kontakty ihned na každém androidu, do kterého zadáš svůj gmail účet a nastavíš v něm synchronizaci kontaktů, a v neposlední řadě taky záloha stavu kontaktů pro kterýkoli okamžik od teď až tuším třicet dní zpět. Takže když uděláš chybu, stačí se vrátit o pat minut, hodin, dní zpět a kontakty uvedeš do stavu, jako před tou chybou.
Uživatelský avatar
puschpull
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: stř úno 12, 2014 9:51
Zařízení: Samsung S7710 Galaxy Xcover 2
Bydliště: Most

Samsung Galaxy Xcover 2 (Kies a komunikace s PC, USB/wifi)

Příspěvek od puschpull »

don_alex: jo to by se mi líbilo. Udělám to tak ...
(Ono se mi do telefonu tedy dostalo asi 260 kontaktů, z různých účtů, nevím přesně odkud se to tam vše vzalo. Aktuálně bych tam potřeboval mít tak o stovku méně a pěkně zeditovaných ... Jsou to kontakty z Outlooku z práce, z domova, ze starých záloh kontaktů plus můj import nových z bývalého mobilu /nokia-301)
:-)
Musím si v tom udělat pořádek, ale zatím tápu v jakém nástroji. Na mobilu by to byl vopruz.
Uživatelský avatar
puschpull
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: stř úno 12, 2014 9:51
Zařízení: Samsung S7710 Galaxy Xcover 2
Bydliště: Most

Samsung Galaxy Xcover 2 (Kies a komunikace s PC, USB/wifi)

Příspěvek od puschpull »

Něco mě nyní napadlo. Kdy nepoužívám notebook ale stolní PC tak bych mohl koupit do USB nějaký wifi adaptér - například http://www.czc.cz/edimax-ew-7711uan/77629/produkt a pak použít Wi-Fi Direct například s aplikací: SuperBeam | WiFi Direct Share https://play.google.com/store/apps/deta ... beam&hl=cs.
To by mohlo šlapat rychle a spolehlivě, ne ?
Díky za rady k tomuto tématu ... :-)
don_alex
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 128
Registrován: ned úno 16, 2014 16:38
Zařízení: Note II, Ace, PAP7600DUO, Note 10.1

Re: Samsung Galaxy Xcover 2 (Kies a komunikace s PC, USB/wif

Příspěvek od don_alex »

Co se týče kontaktů, tak právě poté, co si je synchronizuješ s gmailem, tak je můžeš v gmailu snadno probrat a editovat.

Po exportu do gmailu doporučuji kontakty z paměti telefonu vymazat, aby se Ti tam nepletly. Ostatně když si necháš zálohu, můžeš se kdykoli vrátit zpět. ;-)
Uživatelský avatar
puschpull
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: stř úno 12, 2014 9:51
Zařízení: Samsung S7710 Galaxy Xcover 2
Bydliště: Most

Samsung Galaxy Xcover 2 (Kies a komunikace s PC, USB/wifi)

Příspěvek od puschpull »

U gmailu nemám účet. Stránka píše:

Kód: Vybrat vše

Vyplněním tohoto formuláře přejdete na Gmail – e-mail od Googlu. Gmail funguje v jakémkoli zařízení, blokuje spam a nabízí řadu dalších funkcí.
Budete se moci přihlásit pomocí nové adresy Gmailu, ze které se stane primární e-mailová adresa přidružená k tomuto účtu. Na adresu Gmailu vám budeme posílat nové informace o účtu, pozvánky a další oznámení.
Adresa [email protected] se stane alternativní e-mailovou adresou pro tento účet a budete se pomocí ní moci i nadále přihlašovat.
Chcete-li, můžete vytvořit nový účet Google i s e-mailem a tento účet ponechat tak, jak je.
Nepřinese mi to nějakou komplikaci ohledně zbývajících aplikací a stávajícího nastavení v PC a mobilu ?
don_alex
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 128
Registrován: ned úno 16, 2014 16:38
Zařízení: Note II, Ace, PAP7600DUO, Note 10.1

Re: Samsung Galaxy Xcover 2 (Kies a komunikace s PC, USB/wif

Příspěvek od don_alex »

A jak stahuješ aplikace z Play bez gmail účtu?
Uživatelský avatar
puschpull
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: stř úno 12, 2014 9:51
Zařízení: Samsung S7710 Galaxy Xcover 2
Bydliště: Most

Samsung Galaxy Xcover 2 (Kies a komunikace s PC, USB/wifi)

Příspěvek od puschpull »

mám registraci na google.com, ale ne všechny aplikace mám aktivní.
Používám google+, google drive, google play, google analytics, google chrome a já nevím co ještě :-)
ale gmail jsem zatím nepoužil
don_alex
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 128
Registrován: ned úno 16, 2014 16:38
Zařízení: Note II, Ace, PAP7600DUO, Note 10.1

Re: Samsung Galaxy Xcover 2 (Kies a komunikace s PC, USB/wif

Příspěvek od don_alex »

Pokud máš registraci na google, kterou používáš mj na play, pak máš uživatelské jméno "[email protected]" = máš gmail účet. Je jedno, že jsi ho ještě nepoužil. ;-)
Uživatelský avatar
puschpull
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: stř úno 12, 2014 9:51
Zařízení: Samsung S7710 Galaxy Xcover 2
Bydliště: Most

Samsung Galaxy Xcover 2 (Kies a komunikace s PC, USB/wifi)

Příspěvek od puschpull »

PS: co k této mé otázce (aby tu nezapadla ...)
puschpull píše:Něco mě nyní napadlo. Kdy nepoužívám notebook ale stolní PC tak bych mohl koupit do USB nějaký wifi adaptér - například http://www.czc.cz/edimax-ew-7711uan/77629/produkt a pak použít Wi-Fi Direct například s aplikací: SuperBeam | WiFi Direct Share https://play.google.com/store/apps/deta ... beam&hl=cs.
To by mohlo šlapat rychle a spolehlivě, ne ?
Díky za rady k tomuto tématu ... :-)
Uživatelský avatar
puschpull
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: stř úno 12, 2014 9:51
Zařízení: Samsung S7710 Galaxy Xcover 2
Bydliště: Most

Samsung Galaxy Xcover 2 (Kies a komunikace s PC, USB/wifi)

Příspěvek od puschpull »

To je právě to, že nemám.
Mám tam e-mail: [email protected]

konkrétně mi píše stránka samozřejmě toto:

Kód: Vybrat vše

Vyplněním tohoto formuláře přejdete na Gmail – e-mail od Googlu. Gmail funguje v jakémkoli zařízení, blokuje spam a nabízí řadu dalších funkcí.
Budete se moci přihlásit pomocí nové adresy Gmailu, ze které se stane primární e-mailová adresa přidružená k tomuto účtu. Na adresu Gmailu vám budeme posílat nové informace o účtu, pozvánky a další oznámení.
Adresa [email protected] se stane alternativní e-mailovou adresou pro tento účet a budete se pomocí ní moci i nadále přihlašovat.
Chcete-li, můžete vytvořit nový účet Google i s e-mailem a tento účet ponechat tak, jak je.
don_alex
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 128
Registrován: ned úno 16, 2014 16:38
Zařízení: Note II, Ace, PAP7600DUO, Note 10.1

Re: Samsung Galaxy Xcover 2 (Kies a komunikace s PC, USB/wif

Příspěvek od don_alex »

Tak si vytvoř nový gmail účet, ten si zadej do telefonu a na něj importuj tu zálohu. Však v můžeš mít účtů kolik chceš. ;-)
Uživatelský avatar
puschpull
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: stř úno 12, 2014 9:51
Zařízení: Samsung S7710 Galaxy Xcover 2
Bydliště: Most

Samsung Galaxy Xcover 2 (Kies a komunikace s PC, USB/wifi)

Příspěvek od puschpull »

Lze použít např. toto: Tenda W311U+ http://www.czc.cz/tenda-w311u_3/97897/produkt nro přímé propojení PC a mobilu ? (Wi-Fi Direct) Děkuji. :-)
Odpovědět

Zpět na „HTC telefony“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů