Otresny pristup samsung servisu k vade displaye Galaxy S3

Diskuze o smartphonech značky HTC (One A9, One M9, One M8 a dalších…)
David Barborka
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 169
Registrován: pát úno 23, 2007 1:31

Re: Otresny pristup samsung servisu k vade displaye Galaxy S

Příspěvek od David Barborka »

Prostě a jasně to mohla být výrobní vada, ta možnost tu je vždy. Ty Jirko na výrobní vadu nevěříš? Stačí malá mikroskopická trhlinka a čas udělá své. Při násilném rozbití skla, vždy dojde k odlomení malých střípků v místě, kde síla zapůsobila, pokud by sklo bylo naprasknuté již z výroby, tak by v displeji neměly jít vidět nějaké úlomky (pod mikroskopem). Mikroskopické trhliny jsou záludné a já zase pro potěšení Jirky použiju srovnání s autem :grin:. Kolega si před 8 roky koupil fabii a po 16000 mu prdlo v motoru. Škoda to uznala jako výrobní vadu a byla provedena výměna (pokud si dobře pamatuji, tak vada byla v nějaké válci).
nevermind
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 54
Registrován: sob úno 03, 2007 17:42
Zařízení: vypisování konfigurace je jako poměřování pindíků

Otresny pristup samsung servisu k vade displaye Galaxy S3

Příspěvek od nevermind »

milennium píše:Pozorně jsem si pročetl diskusi a...
.........Každý solidní servis MUSÍ provést recostignaci a posouzení ! Žádný produkt není 100%ní a pokud to byla výrobní vada, servis a následně výrobce se tím musí zabývat ! Není možné od stolu ihned posoudit stav a už není vůbec není možné, aby se k závadě vyjadřoval přijímací technik..........
- Jak MUSÍ? Na základě čeho? Jakého zákona? Servis nemusí nic, jelikož je smluvní. Něco jiného by bylo, kdyby to byl servis přímo firmy Samsung. Což není. Nemusím snad dohledávat IČO Britexu a BPS.
- "recostignaci" - myslel jsi rekognoskaci. Co že je v tomto případě stejné, jako posouzení (v rámci úkonu). http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web.p ... kognoskace" onclick="window.open(this.href);return false;
milennium píše: A teď k samotnému případu. Nemám vůbec důvod nevěřit, že displej mohl prasknout "sám", po ťuknutí do něj. Osobně jsem se za svojí víc jak 10ti letou servisní praxi s pár případama které vypadali podivně setkal. Třeba po ťuknutí na dotikový displej u foťáku, displej prasknul, jednalo se o fungl nový díl... To je moje zkušenost a rozhodně ne jediná...
A moje rada ? Teď po výměně displeje už bych se s tím nezabýval. Díl je vyměněn a pokud půjdeš do nějakého sporu, bude tě to stát hodně peněz. Soudní znalec, právník, atd... Nechal bych to být. Nemá to cenu...
"dotikový" - píše se dotykový.
"případama které vypadali podivně" - vypadaly.
Viz co jsem psal na první stránce - toto řešil soud s Britexem či GSMobile (pokud s někým jiným, omlouvám se, po 4 letech si to fakt nepamatuji). Jednalo se o SE, kde zákazník dle jeho tvrzení měl displej v noci na nočním stolku a celou rodinu probudila hlasitá rána. Nevěděli co to je, nic nenašli. Zákazník pak zjistil, že to byl displej. První to standardně reklamoval, když to mu zamítli, tak s tím šel přímo do servisu, pak na soudním znalcem. Bohužel ani soudní znalec mu nestačil a šel se soudit. Abych to celé zkrátil, tak odůvodnění několika soudních znalců (btw, zákazník žaloval ne prodejce, ale servis), displej v běžných klimatických podmínkách na naší planetě prasknout nemůže. Byly vyjmenovány případy kde prasknout může, ale tam to šlo do rozporu s manuálem k použití (pamatuji si, že snad byla uvedena i přetlaková komora). Soud prohrál a pokud se dobře vzpomínám, servis se chtěl s majitelem telefonu soudit o poškození dobrého jména a pomluvu, jelikož zákazník mezitím stihl na různé strany psát pomluvy.
Displej prostě sám nepraskne. Buď to je od začátku, nebo od určité doby. Ale viz výše - v běžných klimatických podmínkách (rozuměj tlak) displej sám od sebe nepraskne, pokud na něj nepůsobí nějaká jiná síla - vysoký atmosférický tlak, či tlak vodního sloupce, či namáhání.
milennium píše: Díl je vyměněn a pokud půjdeš do nějakého sporu, bude tě to stát hodně peněz. Soudní znalec, právník, atd... Nechal bych to být. Nemá to cenu...
nesmysl. Soudní znalec v tomto oboru stojí od 980Kč do 2000Kč. Doba bývá max. 14 dní. Pokud je posudek pozitivní pro zákazníka, má to prakticky vyhrané. S posudkem od soudního znalce s ním totiž nikdo normální do soudního sporu nepůjde. Nemusím doufam podotýkat proč.

Rozhodně bych rád navštívil takový servis, kde jsi měl možnost působit. Soudě dle gramatiky nevěřím ničemu, co jsi zde napsal.


Dosud nechápu, proč kreed neřeší celou věc soudním znalcem, ale rozepisuje se o tom na nějakém internetovém fóru.

kreed: kde máš telefon nosit? Tak aby ti nepraskl displej. Tj. ne v kapsách u kalhot, atd. Od nošení v kapsách kalhot jsou odolné telefony. Možná se ti to nelíbí, ale je to tak. Jedna věc je, co je dle tebe normální používání, druhá věc je to, co je normální používání.
Vegan píše: Souhlasim. Nedavno jsem do firmy kupoval 90 telefonu identickych u dvou nefungovala od vyroby dotykova vrstva. Pred nekolika lety jsme stejne kupovali take nejake telefony a u jednoho pri vyndani z krabice displaye v jednom rohu zobrazoval obraz ponekud tmaveji, nakonec se pri reklamaci zjistilo, ze display byl na rosku poskozen ( kousek byl ulomen, ale ulomena cast se v telefonu nenachazela takze vyrobni vada ) Nic mene Slecna u O2 mi tenkrat narovinu rekla, ze kdybych neprisel jako jejich vyznamny zakaznik a nebral den pred tim XY kousku stejneho telefonu tak, ze mi to zamitnou, ale u nas, ze si to nedovoli.
Ano, od výroby. Jenže jak patrno z OP, toto se zde neřeší a od výroby to nebylo. Jedna věc je, pokud to je už při rozbalení. Druhá věc je, pokud je při rozbalení zařízení OK a problém nastane až pozdějí.
mike-biker píše:Displeje prodávám a pokud jsem se zákazníkem ve sporu tohoto typu, tak mu nabídnu jiný LCD za nákupku. Ale neuznal bych to taky, protože 99,99% prasknutí je z viny uživatele. :!:
Dá se s tím nesouhlasit, ale to je bohužel vše. Pokud je opravdu někdo přesvědčen, že to nezavinil, tak ho to asi uvnitř štve, ale měl by stanovisko prodejce chápat. Mě by výrobce v životě prasklý LCD neuznal, ani kdyby mi věřil. :-(
tvá dobrá vůle, pokud je to již tvůj zákazník. Ale pokud k tobě přijde někdo, kdo u tebe zatím nenakupoval, nemáš důvod mu něco prodávat za nákupku. Hádat se může jak chce, ale dokud s tebou nemá nějaký právní vztah, je to zhruba stejné, jako kdybych si u prodavačky zmrzliny stěžoval, jak nekvalitní toustovače vyrábí naproti a chtěl od ní zmrzlinu zdarma.
kreed píše:Ja ten praskly display porad mam ... sice neni na telefonu, ale je v puvodnim stavu... pokud je nejaka moznost ho poslat na prezkoumani, rad bych ji vyuzil... At se na to nekdo u samsungu alespon podiva jinak nez na prepazce... Nejaky kontakt? cokoliv
opakuji - SOUDNÍ ZNALEC

Zmiňujete zde prasklé sklo u vadné série škodovek, jenže tam je auto používáno v trochu odlišných podmínkách. V tomto případě klimatických. Auto je dělané pro provoz v horku či zimě na sněhu. Telefon ne.

Přijde mi, že hodně lidí zde žije někde v oblacích, přenos elektřiny ve vodičích obstarávají trpaslíci s nůšičkami, gravitace prostě je,.....
mceza

Otresny pristup samsung servisu k vade displaye Galaxy S3

Příspěvek od mceza »

Abych to celé zkrátil, tak odůvodnění několika soudních znalců (btw, zákazník žaloval ne prodejce, ale servis), displej v běžných klimatických podmínkách na naší planetě prasknout nemůže. Byly vyjmenovány případy kde prasknout může, ale tam to šlo do rozporu s manuálem k použití (pamatuji si, že snad byla uvedena i přetlaková komora).
Z toho co píšeš mi tam chybí jedna základní informace. Z tvých slov se zdá, že soud nevzal v potaz případnou výrobní vadu.
Nikde nepopírám, že samo od sebe se nic nestane. Vždy na to musí působit nějaká síla. Ale (čistě hypoteticky), co když byla na displeji taková vada, že drobná změna tlaku (například přišla bouřka, rychlá změna výšky, vibrační motorek nebo jen bouchnutí dveří) mohly toto způsobit?

Telefon jsem v ruce neměl a i kdybych měl, tak nedokážu posoudit, zda si to udělal sám nebo ne. Ale jednoznačně vyřknout ortel, že to prostě nejde se mi nelíbí.
Albert Einstein píše:Většina lidí ví, že něco nejde udělat, tak to nedělají. Pak přijde někdo, kdo neví, že to nejde, a udělá to a ono to funguje.
nevermind
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 54
Registrován: sob úno 03, 2007 17:42
Zařízení: vypisování konfigurace je jako poměřování pindíků

Otresny pristup samsung servisu k vade displaye Galaxy S3

Příspěvek od nevermind »

mceza: přečti si to prosím znovu. Soud vzal v potaz to, co napsal/řekl soudní znalec. A ten řekl, že v běžných klimatických podmínkách (viz výše), displej sám prasknout nemůže. Výrobní vada je věc zcela odlišná, to by se projevovalo buď od začátku, nebo postupně od určité doby. Ale ne "nárazově". V tomto se se mnou dohadovat nemusíš, tak to řečeno prostě bylo.

"Ale (čistě hypoteticky), co když byla na displeji taková vada, že drobná změna tlaku (například přišla bouřka, rychlá změna výšky, vibrační motorek nebo jen bouchnutí dveří) mohly toto způsobit?"
Bouřka těžko, to jsou běžné klimatické podmínky. Rychlá změna výšky - doufám že si teď ze mě děláš srandu, protože už ze základní školy všichni víme, jaký je běžný tlak v určité nadmořské výšce (připomenu - hodina s vařením vody na horách). Vibrační motorek - ačkoliv mají telefony různé revize a díly několik výrobců, vzhledem k šasi nejde dát motorek o 1cm nahoru či dolu. Prostě se dá do prefabrikované "stavebnice" - motorek po pravé straně, slot na SIM na levé straně. Zaměnit to prostě nejde. V případě ruční práce by bylo možné, aby byl motorek u všech kusů jinde a tím pádem praskl displej při vibraci. Ale to je sci-fi a nesmysl.

"............Ale jednoznačně vyřknout ortel, že to prostě nejde se mi nelíbí". To se ti samozřejmě líbit nemusí. To jak to je a to co se někomu (ne)líbí jsou různé věci.

Co se té citace Alberta Einsteina týče, ta s tímto nemá nic společného. S3 je několik milionů, kdežto variant fyzikálních zákonů, které A.E myslel, je jen jedna. Pokud by displeje praskaly samy od sebe, tak by to byla známá věc. Viz výše, odstavec ohledně sestavování telefonu.
nevermind
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 54
Registrován: sob úno 03, 2007 17:42
Zařízení: vypisování konfigurace je jako poměřování pindíků

Otresny pristup samsung servisu k vade displaye Galaxy S3

Příspěvek od nevermind »

mceza: přečti si to prosím znovu. Soud vzal v potaz to, co napsal/řekl soudní znalec. A ten řekl, že v běžných klimatických podmínkách (viz výše), displej sám prasknout nemůže. Výrobní vada je věc zcela odlišná, to by se projevovalo buď od začátku, nebo postupně od určité doby. Ale ne "nárazově". V tomto se se mnou dohadovat nemusíš, tak to řečeno prostě bylo.

"Ale (čistě hypoteticky), co když byla na displeji taková vada, že drobná změna tlaku (například přišla bouřka, rychlá změna výšky, vibrační motorek nebo jen bouchnutí dveří) mohly toto způsobit?"
Bouřka těžko, to jsou běžné klimatické podmínky. Rychlá změna výšky - doufám že si teď ze mě děláš srandu, protože už ze základní školy všichni víme, jaký je běžný tlak v určité nadmořské výšce (připomenu - hodina s vařením vody na horách). Vibrační motorek - ačkoliv mají telefony různé revize a díly několik výrobců, vzhledem k šasi nejde dát motorek o 1cm nahoru či dolu. Prostě se dá do prefabrikované "stavebnice" - motorek po pravé straně, slot na SIM na levé straně. Zaměnit to prostě nejde. V případě ruční práce by bylo možné, aby byl motorek u všech kusů jinde a tím pádem praskl displej při vibraci. Ale to je sci-fi a nesmysl.

"............Ale jednoznačně vyřknout ortel, že to prostě nejde se mi nelíbí". To se ti samozřejmě líbit nemusí. To jak to je a to co se někomu (ne)líbí jsou různé věci.

Co se té citace Alberta Einsteina týče, ta s tímto nemá nic společného. S3 je několik milionů, kdežto variant fyzikálních zákonů, které A.E myslel, je jen jedna. Pokud by displeje praskaly samy od sebe, tak by to byla známá věc. Viz výše, odstavec ohledně sestavování telefonu.
VNavrátil píše:mike-biker: OT- Typuju, že máte za sebou strojní nebo stavební vejšku, podle toho jak jste napsal " namáhání v ohybu a krutu" :D
tak typujte dál
mceza

Otresny pristup samsung servisu k vade displaye Galaxy S3

Příspěvek od mceza »

Displej sám prasknout nemůže... No jo, ale co když mu k tomu pomůže výrobní vada? Přečti si můj příspěvek prosím znovu...

A motorek je samozřejmě tam, co u S3 je vždy. Ale pokud je zde výrobní vada displeje, tak vibrace z něj mohou v kombinaci s tou vadou displej poškodit.
murder
smartguru
smartguru
Příspěvky: 610
Registrován: ned pro 23, 2007 14:07
Zařízení: LG G3 Android 6 Marshmallow

Otresny pristup samsung servisu k vade displaye Galaxy S3

Příspěvek od murder »

kreed píše:Jako kdybych to nevidel na vlastni oci, tak byl asi taky neveril, nicmene se mi to stalo primo pred ocima, opravdu prasknul a pasknul sam!
Hele a nekoukal si se ty na něj moc upřeně, a nebo nerozezpívával si se, nebo ještě nejsi nějaké médium?

Promiň za OT, ale nedalo mi to :-D :-D

Sorry prasklinky na krytu jdou reklamovat, ale rozbitej displej ti nevezmou nikde.
Aneta597
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: pát zář 12, 2014 8:46
Zařízení: Samsung galaxy s3 mini

Otresny pristup samsung servisu k vade displaye Galaxy S3

Příspěvek od Aneta597 »

Dnes ráno mi sám od sebe praskl displej.. :/
Doufám že když to zajdu vyreklamovat tak mi to uznají. Mám ten telefon sotva týden.
A docela by mě to naštvalo kdyby mi to nevzali.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Otresny pristup samsung servisu k vade displaye Galaxy S3

Příspěvek od htcjirka »

Aneta597 píše:Dnes ráno mi sám od sebe praskl displej.. :/
Doufám že když to zajdu vyreklamovat tak mi to uznají. Mám ten telefon sotva týden.
A docela by mě to naštvalo kdyby mi to nevzali.
Tak s tímto zřejmě nepochodíš, historek, "sám prasknul displej" znám opravdu hodně.
Už pomalu šetři na nový displej či sklo.Nic méně platí - VSP Data.
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Otresny pristup samsung servisu k vade displaye Galaxy S3

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Tyhle hlášky mám nejradši a nejvíc praskají ty displeje samovolně na nočním stolku, protože ten je magický :D
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Otresny pristup samsung servisu k vade displaye Galaxy S3

Příspěvek od htcjirka »

Jeden chlapec tvrdil, ze sedel v hospode u piva a najednou slyseli a videli s kamaradem jak praska displej.Vzal si ho sebou jako svedka :-D Lidi zkousi všechno.
PetrCBR
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 207
Registrován: čtv říj 17, 2013 9:32
Zařízení: Lumia 520, iPhone 5, Huawei P9 Lite

Otresny pristup samsung servisu k vade displaye Galaxy S3

Příspěvek od PetrCBR »

No treba mu zrovna koukal na zadek kdyz sedel a uplnou nahodou mel v zadni kapse ten telefon :-D
Odpovědět

Zpět na „HTC telefony“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 hostů