HTC Sensation XL

Diskuze o smartphonech značky HTC (One A9, One M9, One M8 a dalších…)
Lucifero
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 78
Registrován: ned úno 13, 2011 9:57
Zařízení: Desire HD/Sensation XL/ONE X/ONE X+/NOTE 10,1/SXTZ

HTC Sensation XL

Příspěvek od Lucifero »

Tak šťastlivci by se už měli doma kochat prvními kousky SXL-ka. Tak sem s informacemi, jak to vypadá, je to i v androidu tak vyladěné, jak to vychvalují na WP ... ?
Já jen čekám, až se to naskladní u nás na moravě a jdu si pro něj.
Samsung Note má předpokládanou cenu stále těsně nad 16 000 a naskladnění ve druhé polovině měsíce a nějak mi na něm nevoní nadstavba samsungu, takže zůstanu věrný HTC
_petr_
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: pon bře 21, 2011 16:45
Zařízení: HTC Sensation XL

HTC Sensation XL

Příspěvek od _petr_ »

Ano presne tak...Napiste sem prosim prvni dojmy-zejmena displej,zpracovani :grin:
Lucifero
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 78
Registrován: ned úno 13, 2011 9:57
Zařízení: Desire HD/Sensation XL/ONE X/ONE X+/NOTE 10,1/SXTZ

HTC Sensation XL

Příspěvek od Lucifero »

Tak na aukru už svítí první kousky ,,SXL" ale stále nikde v éteru žádné dojmy z rozbalení.
Nepříjemná zpráva je, že expansys právě změnil termín dostupnosti ze dneška na ,,6 dny" tak nevím jestli první várka tak rychle zmizela a čeká se na novou a nebo se něco podělalo a nedošlo to na sklady vůbec. Alfa stále nenabízí, tak ani oni nedostali nic :-/ a to jsem se na dnešek tak těšil :-(

edit: Tak oprava, na expansysu už je zase zpět termín naskladnění 3.11.2011 Nevím co tam dělají. Každopádně ještě není vůbec nikde skladem kruci :evil:

Po tom co předvedlo HTC pro USA za příšeru jako vlajkovou loď jsem rád že SXL vypadá tak dobře jak vypadá. Vizuálně se mi hodně líbí, mám sice výtku na rušivým stříbrným přechodem, ale jinak Ok. Po hard. stránce to nebudu komentovat to už je tady omílané 1000x.
t0x1c
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: ned bře 13, 2011 23:05
Zařízení: HTC Sensation XL

HTC Sensation XL

Příspěvek od t0x1c »

Tak nikdo ještě nenapsal dojmy takže budu první. Jelikož jsem předtim vlastnil Desire HD budu srovnávat s ním doufám že vám to bude stačit. Jako první věc překvapí velikost display je opravdu velký a super 4,7 palců je tak akorát není to vůbec hodně. Telefon bohužel nemá hd rozlišeni ale to vůbec nevadí. Jako druhe bych zmínil barvy když jsem srovnával barvy na display na Desire HD a na Sensationu XL byl jsem mile překvapen Sensation XL má naprosto skvělou bílou natož Desire HD měl nažloutlou barvu. Take pozorovací úhly jsou skvěle a i na slunci jde vidět display skvěle. Uvnitř běží Andorid 2.3.5 a Sesne 3.5 který je podle všeho ještě upraven pro Sensation XL jako první mně napadlo když je "upraven" že je nějak osekan nebo tak ale to vůbec ne naopak zdá se mi že je tam ještě spousta věci přidáno. Teď k samotnému zvuku zvuk s reproduktoru je prostě boži opravdu jako u hudebního telefonu je kvalitní a neřve jako je zvykem u jiných přístrojů. K mobilu jsou dodávany špuntove sluchátka Beats by Dr.Dre a ty jsou prostě boží!!! čistě krystalický zvuk se skvělými basy. Foťák se bohužel nevyhnul růžovému nádechu jak je u HTC zvykem ale jinak fotí velmi kvalitně. Další co mně překvapilo je váha telefonu je opravdu příjemná není vubec nijak težký narozdíl od Desire HD je to asi tím že je z větší části z plastu a vzdau má nějakou slitinu jak můžete vidět na obrázcích. A asi poslední věc je Baterie ta je u tohoto telefonu 1 600 mAh řeknu to asi takhle vydrží o hodně dele než Desire HD ale jelikož je tam docela velký žrout HTC Sense a v nastavení baterie mi ukazuje Zobrazeni 77% baterie tak telefon v pohodě vydrží náročný den muziky,telefonování,surfování a ještě vám na doma zbyde nějakých 20%. Takže na závěr bych tento mobil hodnotil velmi pozitivně a u mně je to 9/10 a jestli někoho odrazuje to že tam není dvoujádrovy procesor tak to buďmě jenom rádi protože kdyby byl tak telefon nevydrží ani pul dne. A já osobně si myslím že 1,5 Ghz naprosto stačí. Tak myslím že jsem zde napsal snad vše pokud by se nekdo chtěl ještě zeptat na nějakou otázku rad odpovím.

PS: KDyby měl někdo zájem koupit můj Desire HD PM ME domluvíme se :)
Lucifero
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 78
Registrován: ned úno 13, 2011 9:57
Zařízení: Desire HD/Sensation XL/ONE X/ONE X+/NOTE 10,1/SXTZ

HTC Sensation XL

Příspěvek od Lucifero »

aaa první šťastlivec :) Dík alespoň za nějaké info. Jak vypadá dílčí zpracování, vše lícuje a nevrže? Je super, že máš porovnání s DHD jak vypadá to rozlišení displeje, myslím tím rastr, není tam nijak výrazně vidět kostičkování. (rozlišení displeje je asi to jediné co je SXL tolik vytýkáno. DHD má takové ideální zaoblení, takže se dobře drží v ruce, co SXL? Dělal jsi přenos dat z DHD do SXL (kontakty, zprávy, kalendář atd.)? Proběhlo to v pohodě? Jak je to s reproduktorem při hovoru, DHD je poměrně tichý jaký je hovor? A to hlavní, jak se na něm píše text, to musí být v takové velikosti asi lahoda co? Závidím ti :)
Měl bych prosbu, pokud máš ještě DHD, nemohl bys vyfotit vedle sebe oba přístroje pokud možno ještě při zapnutém displeji? Děkuji
t0x1c
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: ned bře 13, 2011 23:05
Zařízení: HTC Sensation XL

HTC Sensation XL

Příspěvek od t0x1c »

Tak o fotku se pokusím a jinak SXL je taky zaoblený a tyto dva mobily maji sice stejne rozlišení ale na tom SXL je to větší a pixely jsou v pohodě mobil nevrže jen se mi zdá že by mohl ten zadní kryt být trochu pevnější ale je to ok a jinak tím že je mobil bílý má velký úspěch protože bílý mobil se vída málo kdy a mě se to osobně líbí např i Iphone je bílý a je to hezké. A jinak mobil běží naprosto plynule je to skvěle vyvážené HTC opět zabodovalo. Ještě aby né když jsem si pro něj jel z Ostravy do Prahy a to ještě tak ze dne na den :D
t0x1c
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: ned bře 13, 2011 23:05
Zařízení: HTC Sensation XL

HTC Sensation XL

Příspěvek od t0x1c »

Jo a píše se na něm dobře a reproduktor je super dostatečně hlasitý jen při přenosu z DHD mi to nabídlo jen kontakty ale ono už je to vše přímo u googlu takže když jsem sesynchronizoval s učtem googlu přeneslo se dost věcí i třeba slova v T9 ktere jsem si přidal.
_petr_
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: pon bře 21, 2011 16:45
Zařízení: HTC Sensation XL

HTC Sensation XL

Příspěvek od _petr_ »

Zdarec,gratuluji k novemu telefonu a dekuji za prvni a nejdulezitejsi postrehy...Jeste bych se zeptal na par otozek :) 1)Jak je to s Wi-fi?Hodne lidi si stezovalo,ze pri landscape poloze na Sensation se hodne ztraci signal.
2)Co fotky(vyjma ruzovky),muzes porovnat kvalitu s DHD nebo nejakym jinym zarizenim?Jde mi o to,ze hodne vychvalovali tu cocku,tak jestli je to znat oproti minulym modelum.
3)Co HDMI,nejde tam pres MHL nebo microHdmi?
Predem moc diky za odpoved.
t0x1c
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: ned bře 13, 2011 23:05
Zařízení: HTC Sensation XL

HTC Sensation XL

Příspěvek od t0x1c »

Wi-fi je normalní teda alespoň mě přijde níjak jsem si nevšiml že by ztracel signal.Fotky jsou lepší než na DHD.A s tim HDMI opravdu nevim na boku je jen microUSB HDMI slot to nemá.
Lucifero
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 78
Registrován: ned úno 13, 2011 9:57
Zařízení: Desire HD/Sensation XL/ONE X/ONE X+/NOTE 10,1/SXTZ

HTC Sensation XL

Příspěvek od Lucifero »

Je to doma, je můůůj :tlem: Momentálně jsem trochu na štíru s časem, ale o víkendu se pokusím zmastit nějaké první dojmy. Zatím jen řeknu, že jsem příjemně překvapen. Už vím, proč jsou chlapi tak uchváceni dvojčetem, HTC Titanem. SXL-ko je ÚCHVATNÉ :oops: :tlem:
Lucifero
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 78
Registrován: ned úno 13, 2011 9:57
Zařízení: Desire HD/Sensation XL/ONE X/ONE X+/NOTE 10,1/SXTZ

HTC Sensation XL

Příspěvek od Lucifero »

Tak první, zběžné dojmy. Neměl jsem ještě ani čas tel. prolézt do hloubky, tak to budou jen běžné uživatelské dojmy.
Rozbalení:
První pohled na SXL je překvapující ani vám nepříjde, že je větší než DH a to je to, on zas o tolik větší ani není, šířka je téměř shodná (pozdejí se zmíním jak to) a trochu narostla délka. Zadní strana není až tak rušivá jak jsem čekal. Zpracování je skvělé a pevné, i když už to není ten kus kovu jakým byl DHD. micro USB na boku, není zrovna nejšťastnější (systémová obrazovka se samozřejmě nepřetáčí, což se snad napraví po přechodu na ICS. Přístroj se otevírá dobře a lehce. paměťovku samozřejmě nehledejte, jak se stává zvykem výrobci se nás snaží přesvědčit o výhodách využívání pro ně levnějších datových uložišť na síti. Sim karta je taky vyřešena ne zrovna šťastně, musíte vytáhnout baterii, toto sice dovolilo udělat přístroj štíhlejší, ale někomu to může vadit.
První zapnutí:
Displej nádherný, opravdu ho ještě vylepšili a je krásný se skvělou hloubkou zobrazení Vůbec bych neřešil typ displeje, oba typy jsou dnes na takové úrovni. že záleží pouze na výrobci, jak ho nastaví a odladí pro daný přístroj. Na SXL si dali opravdu záležet. Kdybych byl hnidopich, tak pouze s lupou si všimnete na spodním oblouku hlavní nabídky sense mírné hranky. Rozlišení, na hraně, ale dostačující, vše je ostré a čisté a plocha komfortní. Řekl bych, že až s touhle velikostí má sense teprve smysl, lze pohodlně bez překlepů vše využívat a je radost přístroj používat. Vše je svižné, okamžité reakce. Ještě proč je přístroj na šířku větší jen o trošku: je to díky užší hraně, díky tomu je displej téměř přes celou šířku přístroje a přechází zcela plynule, vůbec na prstu necítíte konec displeje, ale až konec přístroje, což je pohodlné a dost rychlé, fakt dotykové ovládání je krásně odladěné, od odezvy po klouzání prstu po displeji.
Používání:
Pár věcí na víc, pár jich chybí, je to tak, něco se povedlo, na něco zase zapomněli. Přenos dat z DHD na houby, kvůli rozdílům Bluetooth nelze přenést vše a tak došlo pouze na kontakty, takže to zachránil google účet. Nastavení proběhlo bez problému. Díky nezměněnému rozlišení lze požít všechny aplikace na které jsem byl zvyklý z DHD a zjistil jsem že i ty co market hlásil na DHD nekompatibilní, tak na SXL jdou. Nenašel jsem nastavení Docku, takže tel připojený kabelem nezůstane s aktivním displejem, ale prostě zhasne, což mi trochu vadí. Problém s SMS z DHD zmizel, celá aplikace na SMS je jiná, píše se dobře, nyní už konečně díky velikosti políček bez překlepů a chyb. Přibyla aplikace na přehled přenosů, počítadlo na data, volání, sms.
Už mě nic nenapadá. Tohle jsou dojmy, které ve mě utkvěli.
Nakonec bych vytkl bílou barvu a notifikační diodu. Dioda má nějaké ,,jedovaté" odstíny barev, vypadají lacině a nejsou na oko příjemné. A díky bílé barvě přístroje, se světlo displeje a diod jakoby rozpíjí až za displej. A bílá barva + bílé diody systemových tlačítek, to přeci nejde k sobě, to už je mohlo trknout při výrobě. Kdyby tam daly aspoň modré, ale ty tlačítka při určitém osvětlení, prostě nejdou vidět.

Ale hudba, ta hudba, já si potrpím na kvalitu a zvukové podání .... možná bych o stupeň ubral basům, ale to můžou mít na svědomí i sluchátka. Jinak je hudba ale lahoda pro labužníky. Teď můžu už z kapsy vyhodit mp4 přehrávač sony a jezdit pouze s SXL.
Takové jsou mé dojmy ze Sensation XL
_petr_
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: pon bře 21, 2011 16:45
Zařízení: HTC Sensation XL

HTC Sensation XL

Příspěvek od _petr_ »

Diky za tvoje detailni dojmy...No v prosinci na nej take vlitnu :grin:
Lucifero
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 78
Registrován: ned úno 13, 2011 9:57
Zařízení: Desire HD/Sensation XL/ONE X/ONE X+/NOTE 10,1/SXTZ

HTC Sensation XL

Příspěvek od Lucifero »

Nemáte chlapi někdo zkušenosti s Dropboxem? S HTC by měl nabízet 5GB na uložišti, ale mě to ukazuje pouze klasicky 2GB u tel. žádný návod ani heslo, pouze předinstalovaný Dropbox, po registraci z tel. pouze ty 2 GB.
Možná jen něco dělám špatně, proto se ptám na rady. V angličtině ještě nejsem tak kovaný, tak jsem mohl něco přehlédnout.
Dík za rady
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

HTC Sensation XL

Příspěvek od Jiří Hrma »

Já jsem do aplikace Dropbox na HTC (Rhyme) přidal svůj účet, kde jsem měl standardní 2 GB a rázem se mi rozšířil o dalších 5 GB, nikde jsem nic nenastavoval, přidalo mi je to samo :)
Lucifero
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 78
Registrován: ned úno 13, 2011 9:57
Zařízení: Desire HD/Sensation XL/ONE X/ONE X+/NOTE 10,1/SXTZ

HTC Sensation XL

Příspěvek od Lucifero »

Tak už je to OK, včera jsem psal na dropbox o problému, odepsali, že mám navštívit stránky a tam vyhledat nějaký návod o instalasi dropboxu a postupovat podle něj, ale než jsem se k návodu dostal, zjistil jsem, že naskočili ty 3GB od HTC úplně samy. Jelikož už mám dropbox nainstalovaný tak 2 týdny, tak to nebude prodlevou, ale možná se na to pro jistotu opravdu hned podívali a opravili. Takže s jejich servisem jsem celkem spokojený.
axeDawe
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 51
Registrován: čtv pro 18, 2008 11:35
Zařízení: HTC One X with Beats Audio

HTC Sensation XL

Příspěvek od axeDawe »

Tak co važení?Jak jste spokojení s tímto telefonkem?Popřípadně,co vám na něm schází?Já musím uznat,že po modelech Evo 3D a Sensation XE jsem nebyl více spokojen,navíc za ty prachy při akci HTC za polovic.Já si ho pořídil hlavně kvůli veůlikosti displaye a neskutečně parádnímu hudebnímu výkonu,který si chválím a vychutnávám každý den :-D jen jsem nedočkavej jak bude slušet telefonu update na ICS,snad se to profilu Beats audio nejak nedotkne.
Odpovědět

Zpět na „HTC telefony“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 60 hostů