S NFC čipem v telefonu bude v budoucnu možné odemknout dům

Diskuze o smartphonech značky HTC (One A9, One M9, One M8 a dalších…)
Odpovědět
Richard Streit
redaktor
redaktor
Příspěvky: 47
Registrován: stř srp 03, 2011 18:50
Zařízení: Samsung Galaxy S4, iPad mini

S NFC čipem v telefonu bude v budoucnu možné odemknout dům

Příspěvek od Richard Streit »

Technologie NFC se v současné době těší stále větší oblibě. Dokonce v naší kotlině se začínají objevovat první vlaštovky v podobě terminálů, schopných přijímat platby touto technologií. Vývoj v oblasti NFC čipů pokračuje mílovými kroky a stále se objevují další možnosti využití. Americká firma Yale Locks, která se zabývá zabezpečovacími systémy, představila velice sofistikovaný způsob zamykání bytu či domu. Jak již správně tušíte, velkou roli v tom hraje technologie NFC. Na svém smartphonu otevřete speciální aplikaci, vyberete požadovaný klíč a přiložíte telefon k zámku. Po následné inicializaci se zámek automaticky odemkne.

obrázek

Přesnou cenu a dostupnost tohoto zámku zatím nevíme, ale v blízké době se má objevit na americkém trhu. Samozřejmě lze očekávat i vyšší cenu než v případě běžných "vložek", které jsou dostupné v každém železářství. Možnost odemykat svůj byt/dům pomocí smartphonu s NFC je jistě vzrušující představa, i když zde bude třeba klást velký důraz na bezpečnost. Nicméně opravdový potenciál této technologie zatím zůstává nevyužitý. Možnosti jak použít NFC jsou téměř nekonečné. Velmi dobře si dokážu představit, že v blízké budoucnosti si pomocí smartphonu otevřu garáž, byt, zapnu televizor či nastartuji svůj automobil. Naše smartphony jsou stále "chytřejší" a vybavené těmi nejmodernějšími technologiemi. Proto lze předvídat jejich budoucí nepostradatelnost v našich běžných životech.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=nkBODXyk0S8[/youtube]

NFC v kostce: Near Field Communication, nebo zkráceně NFC, je technologie sloužící k bezdrátové komunikaci mezi elektronickými zařízeními na krátkou vzdálenost (20 cm) či dotyk. Byla primárně navržena pro mobilní zařízení. NFC je rozšíření standardu ISO/IEC 14443 (bezkontaktní karty, RFID), který kombinuje rozhraní čipových karet (tzv. Smartcard) a bezdrátového komunikačního zařízení.

Zdroje: AndroidAndMe, Wiki
Uživatelský avatar
Cleric
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1162
Registrován: pát dub 09, 2010 15:09
Zařízení: Apple iPhone 7 128 GB
Bydliště: Potkali se u Kolína
Kontaktovat uživatele:

S NFC čipem v telefonu bude v budoucnu možné odemknout dům

Příspěvek od Cleric »

Sice je to hezký, že se zmenší počet věcí které člověk tahá pořád u sebe. Ale na druhou stranu komu z vás někdy někdo ukradl klíče a komu mobil. Takto člověk přijde naprosto o všechno a dokonce až přijde domů může ho mít vybílený :D Mě se toto opravdu moc nelíbí.
niky79
smartguru
smartguru
Příspěvky: 539
Registrován: sob zář 05, 2009 17:27
Zařízení: Diamond 2

S NFC čipem v telefonu bude v budoucnu možné odemknout dům

Příspěvek od niky79 »

Nechci rikat, ale i pri pouziti NFC musis zadat PIN, ne?
dadajax
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: čtv bře 20, 2008 10:48
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Praha

S NFC čipem v telefonu bude v budoucnu možné odemknout dům

Příspěvek od dadajax »

Vzhledem k výdrži současných telefonů to klíče úplně nenahradí. Představte si, že se vracíte domů a najednou se vám vybije telefon :lol:
Ip Man
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: čtv srp 25, 2011 18:49
Zařízení: Samsung Galaxy SII

S NFC čipem v telefonu bude v budoucnu možné odemknout dům

Příspěvek od Ip Man »

Se mi líbí jak se každá nová mobilní technologie či aplikace téměř vždy zkouší jako první na iPhonu !
Kot3l
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: stř pro 22, 2010 1:25
Zařízení: HTC Evo 3D
Bydliště: jihočesko/Pražsko

S NFC čipem v telefonu bude v budoucnu možné odemknout dům

Příspěvek od Kot3l »

A taky na tom přístroji budete totálně závislí, čili při jeho ztrátě si dejme tomu nenastartujete auto, nekoupíte jízdenku do autobusu, neodemknete si doma... to už radši čip pod kůži ;)
fishkaa
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: pát kvě 13, 2011 13:34
Zařízení: LG Optimus 2X
Bydliště: Praha

S NFC čipem v telefonu bude v budoucnu možné odemknout dům

Příspěvek od fishkaa »

niky79 píše:Nechci rikat, ale i pri pouziti NFC musis zadat PIN, ne?
NFC je pouze jiný tip čipových karet. To jestli použiješ PIN, nebo ne závisí na SW toho zámku.

BTW: již dnes můžeš odemykat/zamykat prozvoněním/SMS z mobilu, takže to zase taková bomba není :-D
nox
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 54
Registrován: čtv led 25, 2007 19:04

S NFC čipem v telefonu bude v budoucnu možné odemknout dům

Příspěvek od nox »

dadajax: Tak holt vedle "pohotovostnich zamecniku" vzniknou "pohotovostni nabijeci". neni to krasny rozvoj remesel a sluzeb?
AtoM.
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 406
Registrován: čtv kvě 28, 2009 15:11
Zařízení: Samsung Galaxy S II

S NFC čipem v telefonu bude v budoucnu možné odemknout dům

Příspěvek od AtoM. »

To se ztracenym mobilem je sice pravda, ale stejně tak můžeš ztratit klíče/peněženku. Navíc když ztratíš mobil, tak je možný ho přes web zablokovat a druhej den mít po přihlášení novýho mobilu prakticky to samý identický zařízení.
Mně se tahle budoucnost, kdy se mi obsah kapes zredukuje na jednu krabičku líbí.
yxyxyx
nováček
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: stř zář 23, 2009 20:45
Zařízení: HTC desire 2.2
Kontaktovat uživatele:

S NFC čipem v telefonu bude v budoucnu možné odemknout dům

Příspěvek od yxyxyx »

Horší to bude s bezpečností - až bude vše zálohováno online a pod jednou pokličkou... Také jsem pro, líbí se mi to, ale zároveň mě to maličko děsí - vemte si, kdo jsou dnes nejšikovnější lidé kolem PC? Vždy to byli ti, kteří dokázali přelstit něčí program a najít díry v zabezpečení - hackeři.. Když dokážou obejít internetové bankovnictví, jak těžké bude se dostat k údajům takto uloženým? Třeba se mýlím, ale stejně z toho všeho mám špatný pocit (ne, že bych byl proti pokroku, novinky jedině schvaluji).

A s tou ztrátou, přesně jak bylo řečeno, ztratit můžete i klíč a peněženku... To vybitý telefon by byl větší problém, proto bude vždy nutné mít nějakou alternativu.. :) třeba klíč schován někde na zahradě apod :)))
AtoM.
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 406
Registrován: čtv kvě 28, 2009 15:11
Zařízení: Samsung Galaxy S II

S NFC čipem v telefonu bude v budoucnu možné odemknout dům

Příspěvek od AtoM. »

Hackerů je sice hodně, ale kolik znáte lidí, kterým se někdo naboural do internetovýho bankovnictví a kolika lidem někdo někdy ukrad peněženku/vykradl dům.

Nebo bych neměl problém si nastřelit čip do ruky, který by se dal taky použít jako klíče nebo kreditka.

Humanisti, pojďte do mě :D
yxyxyx
nováček
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: stř zář 23, 2009 20:45
Zařízení: HTC desire 2.2
Kontaktovat uživatele:

S NFC čipem v telefonu bude v budoucnu možné odemknout dům

Příspěvek od yxyxyx »

Ten čip pod kůži se mi zamlouvá rozhodně víc, jen kdyby uměl tolik, co nfc v telefonu :-D Už vidím to placení v obchoďácích... To by byla nádhera, ale i jen s telefonem by se jednalo o velice příjemnou záležitost.. Peněženka dost často překáží
a
pravdu máte, určitě mnohem víc lidí bylo okradeno o fyzickou věc, než o virtuální sumu :-) Ale spíš jde taky o sféry obyvatelstva, ve které se hackeři mohou časem začít interesovat, pochybuji, že by někdo měl zájem vykrádat účet Franty s Horní Dolní..
jirka_joy
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: čtv črc 23, 2009 15:42
Zařízení: HTC Touch HD

S NFC čipem v telefonu bude v budoucnu možné odemknout dům

Příspěvek od jirka_joy »

těším se na dobu all-in-one kapesních zařízení, čipy pod kůži potřeba nejsou, zabezpečení se dá udělat dostatečný, i do kapesního zařízení se dá přidat čtečka otisků, zabezpečit heslem/PINem atd., a to že se mobily kradou víc než klíče nebo peněženky je logický, jejich cena je často větší než obsah peněženky (neuvažujeme-li karty, který jsou bez PINu hůře zneužitelný, já mám mobil za 14tis, v peněžence max 2tis), taky si lidi mobil často někde odložej/odhoděj a nevšímaj si ho narozdíl od klíčů (ty maj často v kapse nebo tašce a zase to je pro zloděje složitější jít vybrat byt/dům než donýst mobil/smartphone do zastavárny) ... takže mít jedno kapesní zařízení na vše je určitě krok vpřed, budeme si hlídat jenom jedno zařízení, a když nám ho někdo ukradne bude mu stejně k ničemu když nebude znát heslo/mít náš prst pro čtečku otisků, nehledě na to, že jako platební karty a smartphony určitě půjde takovýhle zařízení zablokovat na dálku a potom se může zloděj snažit jak chce, taky lze udělat registr (nějakej pro elektroniku už funguje), při koupi se unikátní ID zařízení (IMEI) zaregistruje do veřejný databáze na kupujícího a potom je pro zloděje motivace zase menší (to by bylo potřeba ošetřit ještě kvalitní legislativou) ... musíme si uvědomit, že nikdy nebude nic 100%-ní a vždy bude nějaký riziko a vždy bude co zlepšovat
Odpovědět

Zpět na „HTC telefony“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů