64GB microSDXC karta je tu: Poradí si s ní současné stroje?

Diskuze o smartphonech značky HTC (One A9, One M9, One M8 a dalších…)
Odpovědět
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

64GB microSDXC karta je tu: Poradí si s ní současné stroje?

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

SanDisk nedávno představil novou řadu paměťových karet, mezi které patří mimo jiné i microSDXC karta s kapacitou 64 GB, nabízí tedy dvojnásob úložného prostoru oproti doposavadnímu maximu 32 GB. Bohužel zatím není důvod jásat - zatímco SanDisk, nejznámější výrobce paměťových médií ze Silicon Valley, oznámil vývoj karet s novým SDXC standardem již na jaře tohoto roku, výrobci chytrých telefonů zřejmě od zavedení podpory pro SDHC standardu dřímou na vavřínech a dosud nevyvinuli čtečku, která by karty o tak velké kapacitě dokázala využít. Ve výsledku se tak pokrok v informačních technologiích opět dostane ke koncovému uživateli se značným zpožděním. Pro přirovnání lze uvést podobnou situaci kolem portu Thunderbolt, který představila společnost Intel a byl poprvé nasazen začátkem roku 2011 do všech počítačů značky Apple a jednoho notebooku Sony Vaio a nabízí rychlost přenosu dat až 10 Gb/s (tedy dvojnásob oproti rozhraní USB 3.0), avšak například externí harddisky s podporou Thunderbolt dnes stále napočítáme na prstech jedné ruky, nemluvě o jejich závratných cenách.

obrázek

A vysoké ceny jsou bohužel dalším aspektem, který svědčí proti novým SDXC kartám. Zatímco 8GB microSDHC karta o stejné přenosové rychlosti (class 6) se dá pořídit zhruba za 200 Kč, což dělá 25 korun za 1 GB, zaváděcí cena nové 64GB microSDXC karty je 220 amerických dolarů (v přepočtu téměř 4 000 Kč), po vydělení ceny kapacitou by nás tak 1 GB vyšel na 64 Kč. Zůstává tedy otázkou, zda se tak velká a drahá paměťová média vůbec ujmou na trhu i poté, co výrobci zavedou podporu pro SDXC standard, a zda tedy uživatelé raději nezůstanou u levnějších microSDHC karet.

Neváhejte a podělte se o svůj názor na fóru - využili byste 64GB paměťovou kartu ve svém zařízení a byli byste ochotni si ji pořídit i přes vyšší náklady?

Zdroj: PocketNow
Kato
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 352
Registrován: sob zář 17, 2005 19:11
Zařízení: HTC Desire (AOS 4.2.2),Nokia Lumia 800, Apple iPad
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

64GB microSDXC karta je tu - poradí si s ní naše smartphony?

Příspěvek od Kato »

Vzdycky se najdou blazni, co budou chtit tu nejvetsi dostupnou kapacitu a stejne jim to bude malo. A to za temer libovolnou cenu. Toho bych se vazne nebal. A cena bude casem padat - stejne jako u vseho.
Ostatne kdyz rozumnej SSD disk 80GB muze stat 3500Kc, tak 4000Kč za microSD kartu nezni nikterak premrstene.
dejvi_cz
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: pon úno 08, 2010 17:35
Zařízení: Samsung Galaxy S, Dell Venue Pro, QTek 9100
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

64GB microSDXC karta je tu - poradí si s ní naše smartphony?

Příspěvek od dejvi_cz »

S náročností souborů na místo časem určitě ano, ale v této chvíli je to drahé a nepotřebné. (pro mě)
xhenryx
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: úte zář 20, 2011 9:56
Zařízení: HTC Desire

64GB microSDXC karta je tu - poradí si s ní naše smartphony?

Příspěvek od xhenryx »

mikroSDXC nemam, ale do fotaku sem si poridil SanDisk SDXC 64 GB. Ta cena v usa je trochu nekde jinde nez u nas.
ale ke kompatibilite. souborovy system exFat. at sem kartu vrazil do jakekoliv ctecky at usb tak do slotu v notebooku (win7), pokazde se nacetla vpohode. tak kde je teda problem se ctenim? krome souboroveho systemu ktery je podle me otazkou firmwaru, by melo byt vse ostatni stejne. (muj nazor).
tenhle problem se uz resil kdyz se prechazelo z SD na SDHC.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

64GB microSDXC karta je tu - poradí si s ní naše smartphony?

Příspěvek od uni »

xhenryx: Ad problém. Pokud má tvé zařízení podporu SD 1.0, umí max. 4GB karty (SD). Pokud SD 2.0, umí max. 32GB karty (SDHC). Poukud SD 3.0, umí 32GB+ karty (SDXC). Až nám výrobce zajístí podporu SD 3.0, budeme moci do ní strčit SDXC karty. Výrobci na to ale prdí (napadá mě jen Asus EEE Transformer Pad keyboard dock).
Přínos kapacity pak je např. v oblasti audio, kdy např. iPod Classic má stále oblibu pro svou kapacitu (160GB), kam se vejde hudební sbírka v bezztrátové kvalitě, což má smysl ve spojení s aspoň nějak kvalitním audio výstupem (tedy povětšinou přes Lineout).
Radek Hübl
smartstar
smartstar
Příspěvky: 862
Registrován: pát srp 24, 2007 19:59
Zařízení: Xiaomi Mi3 16GB + Samsung Galaxy Tab 7.7
Bydliště: Ústí nad Orlicí

64GB microSDXC karta je tu: Poradí si s ní současné stroje?

Příspěvek od Radek Hübl »

Taky jsem se vždy hnal za co nejvyšší kapacitou v mobilu, ale skončil jsem u 16GB (ztratil 32GB dat už na*ere :-D) Navíc mám doma wi-fi takže i když koukám na seriál přes mobil tak buď přes stream nebo si postě šáhnu na 2TB disk co mám ve stolním PC ;-)
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

64GB microSDXC karta je tu: Poradí si s ní současné stroje?

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

U smartphonu bych se tolik o data z karty nebál, tem nemám většinou žádné unikátní soubory, ale kopie dookumentů z počítače, které potřebuju mít u sebe, jinak mám taky v BlackBerry 16GB microSDHC a zatím mi plně vystačí. Akorát do foťáku mám několik karet s maximální kapacitou 4GB a dál bych nešel, tam by mě tráta nebo poškození celé karty mrzelo o dost víc. Pro takové to domácí focení je to buřt, ale když jdeš fotit třeba svatbu nebo maturák, máš za to zaplaceno a zákonem schválnosti se ti zmrví karta, nebo ji ztratíš, tak přijít o všechny fotky je dost velký průšvih, takže raději v takových situacích fotím na několik menších karet.
JoVym
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: stř dub 08, 2009 13:53
Zařízení: E-Ten M700, HTC TouchPro

64GB microSDXC karta je tu: Poradí si s ní současné stroje?

Příspěvek od JoVym »

Zdravim :-)
Je dobre, ze se objevuje microSD(XC) karta 64GB, tim by mohla klesnout cena 32GB ;-), vzdycky je nejdrazsi ta nejvyssi kapacita, proto ja si neporidil 32GB, ale "jen" 16GB ;-)
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

64GB microSDXC karta je tu: Poradí si s ní současné stroje?

Příspěvek od uni »

No jestli máš na mysli 32G SDXC, tak ta by asi mohla, důvod pro pokles SDHC ale není žádný. Stejně prakticky nikdo nemůže svou současnou HC kartu vytáhnout a strčit tam XC.
javak810i
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 67
Registrován: stř dub 07, 2010 21:32
Zařízení: Samsung i9000 Galaxy S 16GB

64GB microSDXC karta je tu: Poradí si s ní současné stroje?

Příspěvek od javak810i »

Hmm, kapacita pěkná, ale už by to chtělo nějaké pokročilejší formátování, než jen FAT32. Třeba do svého Galaxy S2 bych si rád dal nějaký 10GB HD film, ale jsem omezen 4GB...
Uživatelský avatar
skejpa
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 128
Registrován: sob zář 13, 2008 9:26
Kontaktovat uživatele:

64GB microSDXC karta je tu: Poradí si s ní současné stroje?

Příspěvek od skejpa »

Urcite by mela vyuziti. I ted jsem volil radsi 32GB nez 16GB. Bohuzel kvuli cene s nizsimi prenosovymi rychlostmi. A cena bude hrat svou roli i nadale. Takze pokud SDXC cena klesne na prijatelnou mez, pak po ni pri pristim nakupu sahnu naprosto neomylne. Pokud bude prehnane draha, tak radsi zustanu u SDHC... (ale 32GB mi zacina pripadat jako normal, takze asi budu pokukovat po vetsi :) )
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

64GB microSDXC karta je tu: Poradí si s ní současné stroje?

Příspěvek od YAMATO »

No byly doby, kdy jsem byl našený z každého GB navíc, ale 16 + 16 GB v SGS2 už vlastně ani nedokáži zcela zaplnit. Ale určitě se najde dost lidí, kteří to využijí.
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

64GB microSDXC karta je tu: Poradí si s ní současné stroje?

Příspěvek od GreenArrow »

javak810i píše:Hmm, kapacita pěkná, ale už by to chtělo nějaké pokročilejší formátování, než jen FAT32. Třeba do svého Galaxy S2 bych si rád dal nějaký 10GB HD film, ale jsem omezen 4GB...
Tak ten film rozděl na 3 části- 3,3GB :-D
javak810i
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 67
Registrován: stř dub 07, 2010 21:32
Zařízení: Samsung i9000 Galaxy S 16GB

64GB microSDXC karta je tu: Poradí si s ní současné stroje?

Příspěvek od javak810i »

Trošku nepohodlné, přepínat film na třikrát, pokud si ho chci třeba píchnout k TV a rozvalit se na gauč. To už si ho rovnou můžu překonvertovat...
Uživatelský avatar
Demonicus
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 101
Registrován: sob srp 22, 2009 10:02
Zařízení: BlackBerry 9810

64GB microSDXC karta je tu: Poradí si s ní současné stroje?

Příspěvek od Demonicus »

javak810i ty pouštíš filmy přes mobil kabelem do tv ? :)
Já z SGS streamuji přes DLNA share do TV a pokud chci opravdu kvalitní obraz a zvuk, pustím si to přes Evolve Blade a Receiver Pioneer do Yamaha NS-555 :-P
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

64GB microSDXC karta je tu: Poradí si s ní současné stroje?

Příspěvek od uni »

Není nad domácí servřík postavený na genialitě jménem AMD Zacate a vzdálenou kontrolu:-) Jinak jak píši, tyhle karty jsou dobré pro bezztrátovou hudbu, ale není to kde použít.
javak810i
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 67
Registrován: stř dub 07, 2010 21:32
Zařízení: Samsung i9000 Galaxy S 16GB

64GB microSDXC karta je tu: Poradí si s ní současné stroje?

Příspěvek od javak810i »

Ano, přes HDMI kabel. Ostatně jinou možnost ani nemám. TV mám sice pěknou full hd, ale starší generace bez WiFi. Navíc přenos FUll HD videí není někdy ani přes to DLNA úplně 100%. A sdílený server doma nemám.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

64GB microSDXC karta je tu: Poradí si s ní současné stroje?

Příspěvek od uni »

Tak není to samozřejmě jen server, je to (no v mém případě bude, teprve to stavím) i přehrávač (přes HDMI) do TV, apod a zároveň i router. Za ty prachy užitečnější záležitost než lednička:-)
Odpovědět

Zpět na „HTC telefony“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 hostů