SE Xperia arc S: Tenký elegán s 1,4GHz procesorem představen

Diskuze o smartphonech značky HTC (One A9, One M9, One M8 a dalších…)
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

SE Xperia arc S: Tenký elegán s 1,4GHz procesorem představen

Příspěvek od Jiří Hrma »

obrázek

Sony Ericsson před malou chvílí v Berlíně představil nový telefon Xperia arc S, který je nástupcem oblíbeného modelu Xperia arc. Do vínku dostal rychlejší procesor s taktem 1,4 GHz (Qualcomm Snapdragon MSM8255, single-core). Displej nabízí úhlopříčku 4,2" a FWVGA rozlišení (480 x 854 px), který navíc kryje minerální sklo, takže by se neměl tak snadno poškrábat. Pro pořizování snímků je připraven 8,1MPx fotoaparát (snímač Exmor R) s přisvětlovací diodou, autofocusem, stabilizací obrazu a možností záznamu videa v HD rozlišení (720p). Výrobce se v tiskové zprávě chlubí funkcí 3D Panorama, díky které bude možné pořizovat 3D panoramatické fotografie; nečekejte ale přítomnost dvou fotoaparátu, snímek se bude vytvářet v klasickém 2D rozlišení a následně softwarově přepočítávat do 3D. Skrze HDMI kabel pak bude možné obraz přenášet do televize, u 3D TV bude možné prohlížet 3D panoramatické snímky.

obrázek

Xperia arc S bude dostupná ve čtyřech barevných variantách - bílé, modré, stříbrné, červené a růžové, na pulty obchodů se ale dostane až v průběhu čtvrtého kvartálu letošního roku. Celkové rozměry jsou 125 x 63 x 8,7 mm, hmotnost včetně akumulátoru je 117 gramů, takže půjde o poměrně lehký telefon s velmi zajímavou tloušťkou. Xperia arc S nabídne operační systém Android 2.3.4 s vlastním uživatelským prostředím a celou řadou bonusových aplikací.

Sony Ericsson Xperia Arc S na videu
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=LStGnLpCozw[/youtube]
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

SE Xperia arc S: Tenký elegán s 1,4GHz procesorem představen

Příspěvek od Standa »

Ten telefon je krásný (jistě, baterka jak do hodinek). HTC a Sasmung jako renomované firmy by se měly zastydět a plácnout přes kapsu. Vždyť profi designér nemůže o tolik zvýšit náklady na celou sérii.
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

SE Xperia arc S: Tenký elegán s 1,4GHz procesorem představen

Příspěvek od GreenArrow »

Neuvěřitelná stylovka! Jen doufám,že ten screen není změněný prostředí,narozdíl od touchwiz a htc sense se SE timescape určitě povedl!
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

SE Xperia arc S: Tenký elegán s 1,4GHz procesorem představen

Příspěvek od htcjirka »

HTC melo uz davno vyhodit designera.Design ,ktery me lahodi je Dell Venue Pro a Xperia Arc,jedny z mala pristroju co se odlisují a mají svůj originalní styl.Uz soucasny Arc je velice povedene zarizeni i se svym prostredim,oproti rozezranemu Senze u HTC,ale to uz jsem trochu odbocil na jinou vetev.
premikkoci
smartguru
smartguru
Příspěvky: 746
Registrován: stř dub 21, 2010 22:24
Zařízení: iPhone 4S, iPad 2

SE Xperia arc S: Tenký elegán s 1,4GHz procesorem představen

Příspěvek od premikkoci »

Ano kousek je to vážně nádherný, ale trošku by mě vadil ten jack na boku.
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

SE Xperia arc S: Tenký elegán s 1,4GHz procesorem představen

Příspěvek od milennium »

Ano, přesně tak. Ten přístroj je opravdu moc pěkný. A je vidět, že u SE přemýšlejí hlavou a necpou do přístrojů dvou jádra atd...
A co se týče designu, tak si myslím, že na trhu není hezčí telefon... I když ten Dell Venue Pro je taky vážně moc pěkný...

P.S. Jó, ještě se mi moc líbí nové BlackBerry 9900...
Eaon
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: pon zář 27, 2010 13:53
Zařízení: Samsung Galaxy S

SE Xperia arc S: Tenký elegán s 1,4GHz procesorem představen

Příspěvek od Eaon »

přesně tak, nádherný telefon zatim na trhu není. jsem zvědav na cenu... zřejmě tohle bude náhrada za můj dostavadní SGS.
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

SE Xperia arc S: Tenký elegán s 1,4GHz procesorem představen

Příspěvek od GreenArrow »

premikkoci píše:Ano kousek je to vážně nádherný, ale trošku by mě vadil ten jack na boku.
To záleží na sluchátkách,pokud máš pro iPhone,tj. s rovným jackem tak je to fakt naprd a bude se lámat kabel,ale já mám sluchátka s L-kovým jackem a na to je to ideální
Tom Vysoudil
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 169
Registrován: pát led 02, 2009 14:24
Zařízení: Xperia X1 a iPhone 4

SE Xperia arc S: Tenký elegán s 1,4GHz procesorem představen

Příspěvek od Tom Vysoudil »

Za nejakych 80 korun se da koupit L-kova propojka. Je to lepsi, nez si zlomit rovny jack na drahych sluchatkach.
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

SE Xperia arc S: Tenký elegán s 1,4GHz procesorem představen

Příspěvek od GreenArrow »

tohle já moc rád nemám...ta propojka je na 99% ztrátová a dochází ke zhoršení kvality sluchátek,což je škoda
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

SE Xperia arc S: Tenký elegán s 1,4GHz procesorem představen

Příspěvek od milennium »

GreenArrow píše:tohle já moc rád nemám...ta propojka je na 99% ztrátová a dochází ke zhoršení kvality sluchátek,což je škoda
Ale no tak... :tlem: Na 99% snad ne...
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

SE Xperia arc S: Tenký elegán s 1,4GHz procesorem představen

Příspěvek od GreenArrow »

Asi jste mě špatně pochopil,myslel jsem,že na 99% bude mít nějakou ztrátu,ne že její ztráta bude 99% kvality zvuku,to určitě ne
Eaon
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: pon zář 27, 2010 13:53
Zařízení: Samsung Galaxy S

SE Xperia arc S: Tenký elegán s 1,4GHz procesorem představen

Příspěvek od Eaon »

třeba bude v základu L-kovej jack :-D
javak810i
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 67
Registrován: stř dub 07, 2010 21:32
Zařízení: Samsung i9000 Galaxy S 16GB

SE Xperia arc S: Tenký elegán s 1,4GHz procesorem představen

Příspěvek od javak810i »

Design je nádherný, Sony Ericsson má jedny z nejhezčích Android smarphonů. Ovšem taky už mi příjde, že většina Xperií vypadá na jedno brdo :(, doufám, že neskončí jak HTC, které vymyslelo jeden design a už 2 roky ho "úspěšně" používá. Třeba nový Samsung Wave 3 mi příjde také krásný a originální a hlavně má unibody konstrukci z broušeného hliníku.

Každopádně mi stále příjde, že mají tyhle Xperie spoustu zbytečných chyb. Jednak Quallcom nemám rád a tyhle čipsety s Adrenem 205 nejsou nic extra. Neříkám, že bych chtěl dvoujádro, ale třeba procesory od Samsungu, nebo Texas Intstruments jsou na tom mnohem lépe. Další zbytečností je třeba absence čidla pro regulaci jasu, což dost často používám. Nebo jack na boku, to je ta nejvěší blbost na světě. Je jedno, jestli máte Lkový nebo rovní konektor, stejně to z toho telefonu čouhá do strany a třeba s pouzdry typu Krussel Luna je to absolutně nepoužitelné. A v neposlední řadě fotoaparát - všude se chlubili Exmor R technologií od Sony. Jo, fotí dobře a lépe, než HTC a LG, ale třeba takový Samsung Galaxy S2, který se fotoaparátem moc nechlubil, strčí Xperii Arc hravě do kapsy. Takže podlě mě jsou to pěkné, ale stále nedoladěné telefony, stejně jako prostředí Timescape (probuh kdo může říct, že je super, nedejbože odladěné?).

P.S. Tenhle model "S" taky nechápu, má jen přetaktovaný procesor a o něco menší tloušťku (jsem zvědav na akumulátor), to je mi inovace.

P.P.S. Aby si někdo nemyslel, že jsem proti SE - měl jsem T65, T610, K750i, K810i, W995 a Xperii X1. SE mám rád, ale pořád to není ono.
Uživatelský avatar
dark_hood
smartguru
smartguru
Příspěvky: 552
Registrován: pát úno 08, 2008 19:12
Zařízení: Lumia 830

SE Xperia arc S: Tenký elegán s 1,4GHz procesorem představen

Příspěvek od dark_hood »

prečo veľa výrobcov chŕli na trh telefóny s označením "S" ? to je najká nová móda či čo? :-D tak ako už bolo spomenuté, veď je to len pretaktovaný Arc

edit: neprekvapil by ma model SE Xperia X10i S, ktorý by mal cpu na 1.1GHz a 256MB ram :roll:
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

SE Xperia arc S: Tenký elegán s 1,4GHz procesorem představen

Příspěvek od GreenArrow »

Éru "S" odstartoval iPhone 3G S-má to značit speed,tedy zvýšení rychlosti vůči předchozímu modelu
javak810i
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 67
Registrován: stř dub 07, 2010 21:32
Zařízení: Samsung i9000 Galaxy S 16GB

SE Xperia arc S: Tenký elegán s 1,4GHz procesorem představen

Příspěvek od javak810i »

By mohl Apple zažalovat všechny telefony po 3GS, které mají za přídomek "S", určitě má na to patent :D

Sry za ot, ale musel jsem to napsat xD.
diviline
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 93
Registrován: stř lis 03, 2010 11:42
Zařízení: Xperia Z, Optimus 4X, SGS III, ASUS Transformer

SE Xperia arc S: Tenký elegán s 1,4GHz procesorem představen

Příspěvek od diviline »

já chtěl napsat to samé :grin:

Jinak Arc S, nádhera 8-)
marcelkorv
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 62
Registrován: úte dub 26, 2011 5:58
Zařízení: iPad3

SE Xperia arc S: Tenký elegán s 1,4GHz procesorem představen

Příspěvek od marcelkorv »

Design je fakt pěkný, ale jinak nemá nic, proč by stálo zato přejít. PS: Javaku, zdravím, máš Zapsaný neaktuální zařízení.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

SE Xperia arc S: Tenký elegán s 1,4GHz procesorem představen

Příspěvek od Standa »

To je jedno z marketingově přitažlivých písmenek. Patří tam i X, R, T, E atd. a jejich kombinace. To výrobci obecně v názvech svých produktů naprosto milují :-)
Odpovědět

Zpět na „HTC telefony“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů