SE Xperia arc S: Tenký elegán s 1,4GHz procesorem představen

Diskuze o smartphonech značky HTC (One A9, One M9, One M8 a dalších…)
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

SE Xperia arc S: Tenký elegán s 1,4GHz procesorem představen

Příspěvek od mike-biker »

Jak už tady někdo poznamenal, Sony Ericsson měl vždy designově velmi zajímavé telefony. Jen při vývoji by bylo potřeba zavřít všechny SW programátory a vůbec je k tomu nepouštět. To jejich prostředí to vždycky jen zmrší. Je pravdou, že poslední co jsem od nich zkusil byl debilní Timescape a Mediascape. :evil:
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

SE Xperia arc S: Tenký elegán s 1,4GHz procesorem představen

Příspěvek od htcjirka »

TimeScape ani MediaScape neni potreba pouzivat,takze staci vypnout.Jejich Launcher patri mezi stabilni a rychle prostredi a i samotny firmrware patri mezi to nejlpesi a nestabilnejsi,Arc slape jak hodinky a nemam co vytknout.Jsem rad ze se to konecne vyrazne od X10 zlepsilo ve vsech smerech a zacal SE neco delat..
javak810i
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 67
Registrován: stř dub 07, 2010 21:32
Zařízení: Samsung i9000 Galaxy S 16GB

SE Xperia arc S: Tenký elegán s 1,4GHz procesorem představen

Příspěvek od javak810i »

marcelkorv píše:... PS: Javaku, zdravím, máš Zapsaný neaktuální zařízení.
Hmm :D. Momentálně mám SGS2 v servise, takže moje aktuální zařízení je Sony Ericsson T610 :D. Mimochodem, drží skvěle bez potíží i po 7 letech, dokonce i joystick.
htcjirka píše:TimeScape ani MediaScape neni potreba pouzivat,takze staci vypnout.Jejich Launcher patri mezi stabilni a rychle prostredi a i samotny firmrware patri mezi to nejlpesi a nestabilnejsi,Arc slape jak hodinky a nemam co vytknout.Jsem rad ze se to konecne vyrazne od X10 zlepsilo ve vsech smerech a zacal SE neco delat..
Vážně nemáš, co vytknout? Jen jestli to není trochu tím, že Xperii Arc náhodou vlastníš a nechceš o ní říct něco špatného. Upřímě po mých menších problémech s Galaxy S2 jsem uvažoval, že bych ho prodal a koupil bych něco jiného. HTC Sensation padlo díky ztrátám signálu, špatné kvalitě zvuku, špatnému fotoaparátu a ještě horší výdrži. LG Optimus 2X jsem ani nepočítal. No a to jsou všechny dostupná dvoujádra, bohužel. Kdybych měl vybírat z jednojader, je Arc jednou z nejlepších voleb. Bohužel zase nedodělky jako jack na boku, absence čidla pro regulaci jasu (proč proboha??), atd. Takže jsem se rozhodl nakonec u Galaxy S2 zůstat. Každý mobil je totiž plný kompromisů. A já těch pár problému překousnu, protože mám rychlý a výkoný stroj (neříkám, Arc je také jako blesk, ale žádný telefon s jednojádrem mi nenabídne naprosto plynulé a rychlé prohlížení internetu, nebo přehrávání full HD videí), také perfektně fotí, má velký display, skvělou podporu multimédií a nakonec i celkem nadprůměrnou reprodukci hudby. Časem se doufám najde lepší telefon, například kdyby byl takový Samsung Galaxy S s tělem Samsung Wave 3, chrochtal bych blahem :D.

Je mi to trapné, ale obávám se, že začínám chápat ty, co si pořídili iPhone a jsou s ním spokojení. Sice je plný omezení, ale pokud je člověk dokáže překousnout, tak potom asi nemusí řešit žádné problémy. No, zatím mám čas a mobily jsou mým hobby, takže mi nějaké to ladění nevadí, holt uvidíme časem.

P.S. tímto se omlouvám za příspěvek trochu mimo téma.
bigben píše:Chtělo by to jiný OS, ten Android je od mafiánů z Googlu a ti prý uživatele Androidu sledují a předávají data mafii. S WP7 bych se cítil jistější. Ten jack je u Sony vysvětlen jak ? Přeci musí vědět že to na boku vadí ...
Jé, ahoj Focusx :-) , to už nemáš ban, nebo sis založil nový účet? Stejná IP je asi čistě náhodná :D, btw není to proti pravidlům?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

SE Xperia arc S: Tenký elegán s 1,4GHz procesorem představen

Příspěvek od htcjirka »

Vážně nemáš, co vytknout? Jen jestli to není trochu tím, že Xperii Arc náhodou vlastníš a nechceš o ní říct něco špatného.
Timto nebude,mam vedle Arce jeste N900,mam objednanou N9,mam tu Atrixe..Prave, ze na tom to vzdycky shori,jak neco nefunguje jak ma nebo me neco vadi hned zarizeni prodavam..takze kdyz neco vlastnim tak neznamena ze to musim taky chvalit ,tak to neni.Jedine co me chybi na tehle plackach je HW klavesnice.
javak810i
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 67
Registrován: stř dub 07, 2010 21:32
Zařízení: Samsung i9000 Galaxy S 16GB

SE Xperia arc S: Tenký elegán s 1,4GHz procesorem představen

Příspěvek od javak810i »

Jasný, tak pokud si opravdu spokojený, tak je to jen dobře. Ale stejně mi něco vrtá hlavou. To ti nevadí, že nemá automatickou regulaci jasu? Mě by štvalo, nastavovat si třeba za sluného dne jas na maximum, abych dobře viděl, při normálním osvětlení ho zase snižovat na střední hodnotu, abych šetřil baterii, a v noci ho snižovat úplně, aby mi display nesvítil do očí. Mě by to vadilo

To samé s tím konektorem na boku. Mám sluchátka s rovným jackem, tudíž asi bych si musel koupit bůhvíjak kvalitní redukci na L-jack. Navíc i tak by to stejně překáželo a například bych si nemohl zapojit sluchátka do telefonu, pokud bych jej měl v pouzdře (používám Krussel Luna).

Ale pokud ti to vyhovuje, dobře jen pro tebe :D. Třeba mě se na Arcu líbí design, display (na TFT LCD není špatný) a hardwarová spoušť fotoaparátu. Zvukový výstup a fotky to nemá taky špatné.
bigben
nováček
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: pon črc 11, 2011 9:10
Zařízení: Samsung Omnia7

SE Xperia arc S: Tenký elegán s 1,4GHz procesorem představen

Příspěvek od bigben »

Javak810i:
Ty si děláš srandu, ne ? Že na "plynulé prohlížení netu je potřeba 2jádro a víc". :tlem: Na plynulé prohlížení netu ti stačí ten nejslabší procák, nějaká 400MHz ! Jediná vyjímka je zasekaný Android, tam je potřeba v současnosti 2 a více jádro. A to jen teď, za chvíli to bude běžet plynule jen se 4 jádrem a víc. Ale samozřejmě větší nebezpečí je samotný Google a jeho mafiánské praktiky a sledování uživatelů Androidu.

Jinak, přečti si na Lupa.cz v posledním článku o Facebooku, co tam ten Focusx píše, je to zajímavé. :tlem:

Doufám že se Sony E připojí k ostatním, jako Samsung, HTC a LG a udělá konečně mobil s WP Mango, hned bych si ho šel koupit.
javak810i
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 67
Registrován: stř dub 07, 2010 21:32
Zařízení: Samsung i9000 Galaxy S 16GB

SE Xperia arc S: Tenký elegán s 1,4GHz procesorem představen

Příspěvek od javak810i »

To "dvoujádro a víc" sis mohl nechat, to jsem nenapsal. Zatím jsem neviděl žádný telefon s jakýmkoli operačním systémem, který by, byť dokonce s 1ghz jednojádrovým procesorem, dokázal poskytnout naprosto plynulé a rychlé procházení internetu (rozměj ekvivalentní PC). Snad jen iPhone 4, ale ten například neumí flash, takže to pro mě není plnohodnotný internet. Tenhle luxus mi žádný Android telefon bez dvoujádra nemůže poskytnout.

Pokud si stojíš za svým názorem, tak mi ukaž nějaký mobil se 400mhz procesorem, jak naprosto plynuje scrooluje třeba přes stránky mobilmánie, chytráku. Jo a nemusíš dělat, že nejsi Focusx. Jediný blbeček s takovýmhle názorem na Android a Google a s Omnií 7 s nejlepším os WP Mango jsi jen ty, Focusxi ;).
Miroslav Havlíček
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 203
Registrován: stř pro 24, 2008 16:26
Zařízení: Nokia Lumia 1020

SE Xperia arc S: Tenký elegán s 1,4GHz procesorem představen

Příspěvek od Miroslav Havlíček »

Xperia arc S bude dostupná ve čtyřech barevných variantách - bílé, modré, stříbrné, červené a růžové.
Nějak mi tu nesedí počty. ;-)

Jinak je to ale krásný kousek. Od SE by si měla brát řada výrobců po designové stránce příklad. Hlavně zde již zmiňované HTC.
bigben píše:Doufám že se Sony E připojí k ostatním, jako Samsung, HTC a LG a udělá konečně mobil s WP Mango, hned bych si ho šel koupit.
Tomu bych moc nevěřil, především kvůli tomu, že WP7 podporuje Xbox LIve, s čímž by se asi Sony ve svých telefonech smiřovalo jen velmi těžce.
bigben
nováček
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: pon črc 11, 2011 9:10
Zařízení: Samsung Omnia7

SE Xperia arc S: Tenký elegán s 1,4GHz procesorem představen

Příspěvek od bigben »

Miroslav:
To je dobrý postřeh ! Tak to má ale Sony dost velký problém a pokud si neudělá svůj vlastní OS, jako má Samsung Badu, tak bude odkázána jen na ten špionážní šunt Android od mafiánů z Google. Proto si Sony smartphone asi nikdo rozumný nekoupí a to je škoda, dělají designově i HW dobré mobily, ale co je to platné, když ti nasadí do kapsy s mobilem i sledovací štěnici Android od mafie Google.
radospol
smartstar
smartstar
Příspěvky: 896
Registrován: pát pro 26, 2008 18:30
Zařízení: Huawei U8650 (sonic)

SE Xperia arc S: Tenký elegán s 1,4GHz procesorem představen

Příspěvek od radospol »

Prestan tu prosim ta v kazdom prispevku pisat tvoju paranoju.
K pristroju: luxusny dizajn, nadhera.
_iNTERFACE
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 375
Registrován: čtv led 07, 2010 23:35
Zařízení: iPhone

SE Xperia arc S: Tenký elegán s 1,4GHz procesorem představen

Příspěvek od _iNTERFACE »

suhlasim a aj naprriek androidu, ktory ako tu bolo uz spmenute je prvkyrat plynuly az na SGSII, je tento telefon naozaj krasny a po iphone, n9 uzatvara moju momentalnu top3 v dizajne... :wink: ale samozrejme ze android, jack na uplne chorej strane , senzor a dalsie detaily by ma asi nedonutili toto kupit, ale cisto dizajnovo, uznavam, ze od samsungu cez lg az po htc sa mozu ist skryt... :wink:
-pekr-
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 116
Registrován: stř dub 01, 2009 22:00
Zařízení: HTC Sensation

SE Xperia arc S: Tenký elegán s 1,4GHz procesorem představen

Příspěvek od -pekr- »

javak810i píše:
marcelkorv píše:HTC Sensation padlo díky ztrátám signálu, špatné kvalitě zvuku, špatnému fotoaparátu a ještě horší výdrži.
Tak tohle už je fakt demagogie :-) Viděl jsem Xperii ještě s Windows Mobile, a tak debilní telefon, to by si člověk nekoupil ani na tržišti u Vietnamců - ten rantl na kraji displeje, jak by nějaký klempíř zafalcoval špatně plech - naprostá designová ostuda. Sony prostě nebrat, nevěřím jím ani za mák. A tak tu někteří asi musí tvrdit něco o rozežranosti HTC Sense. Člověk pak na takové názory kouká, vše mu funguje, a zamýšlí se, jakáže to aplikace mu díky té rozežranosti nefunguje, a nějak nemůže na nic přijít. Typický fanboyism, kdy si člověk prostě bude hájit zařízení, které má, včetně mě samozřejmě :-)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

SE Xperia arc S: Tenký elegán s 1,4GHz procesorem představen

Příspěvek od htcjirka »

S tim rozezranym Senze je to bohuzel fakt,ono se staci podivat kolik ram od vyrobce mam Sensation a kolik ram ma Arc a kolik obema zbyva..temer stejne a to ma Sensation mnohonasobne vice ram nez Arc,na vine je Senze ktere je rozlezle jak rakovina v celem systemu.To neni "fanboyism" ale holy fakt bohuzel.
Radek Jahoda
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte pro 06, 2005 8:50
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Bukovany a Brno

SE Xperia arc S: Tenký elegán s 1,4GHz procesorem představen

Příspěvek od Radek Jahoda »

K tomu jacku z boku. Když máte telefon v pouzdře u pasu tak se jack na boku hodí víc jak zepředu.
-pekr-
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 116
Registrován: stř dub 01, 2009 22:00
Zařízení: HTC Sensation

SE Xperia arc S: Tenký elegán s 1,4GHz procesorem představen

Příspěvek od -pekr- »

htcjirka píše:S tim rozezranym Senze je to bohuzel fakt,ono se staci podivat kolik ram od vyrobce mam Sensation a kolik ram ma Arc a kolik obema zbyva..temer stejne a to ma Sensation mnohonasobne vice ram nez rc,na vineje Senze ktere je rozlezle jak rakovina v celem systemu.To neni "fanboyism" ale holy fakt bohuzel.
Jirko, ano, na Tebe jsem reagoval :-) Beru to pragmaticky, sám jsem na Sensation přešel z TouchPro2. Co chci po zařízení (tedy kromě toho, aby to umělo telefonovat :-) ), a řečeno velmi obecně:

- rychlost
- možnost spustit dostupné aplikace
- stabilitu

Zatím jsem se nesetkal s tím, že by mi na Sensationu něco padalo, bylo něco jakkoliv pomalé, nebo že by mi něco kixlo proto, že došly zdroje. Měsíčně pošlu něco pod tisíc SMS, desítky mailů (4 konta), web, SoundHound, z games Angry Birds a Cut the Rope, Navigon, 14GB mp3, pohádky pro malou, aktivně facebook, twitter, RSS. V životě žáden problém. Já defacto ani nevím, kolik má Sensation RAM, a taky - proč bych měl? Pokud zařízení splňuje ty 3 body výše, je tato otázka pouze v rovině teorie.

Jde mi věcně o to, že člověk tady slyší názory jako že Sensation nikdy, protože tohleto signál, tamto zvuk. A přitom mám třeba Cowon iAudio, coby svého času špičku v mp3 co do audio kvality, a Sensation prostě hraje lépe - pořád to hulím v autě. Do sluchátek by mohly být zařízení od HTC (nevím jestli je to jen jejich problém) trochu hlasitější, ještě 1-2 levely bych snesl. Ani to LCD není tak špatné, jak každý nadává, že to nesnese srovnání s AMOLEDem. Dokonce jsem si všimnul, že na přímém slunci to jakoby vyhulí jas, aby bylo něco vidět.

Ono jde přece hlavně o to, jak je člověk se zařízením spokojený. Osobně jsem s HTC Sensation velmi spokojen, a už jsem se setkal s tím, že mi 4-5 lidí (včetně ženských) řeklo - jé, to je hezký telefon. Tolik tedy k neatraktivnímu designu. Samozřejmě, to co teď designově předvedla Sony, je parádní. Někdo může nadávat na Sense, pro mě je to z pohledu ergonomie dobrý systém ....
asahi
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 73
Registrován: úte srp 31, 2010 11:27
Zařízení: Xperia X1, Xperia Arc

SE Xperia arc S: Tenký elegán s 1,4GHz procesorem představen

Příspěvek od asahi »

javak810i: Arc senzor na automatickou regulaci jasu ma a tvrdit, ze vetsina xperii je vzhledove na jedno brdo, tak v tom pripade vsichni ostatni vyrobci pouzivaji 1 sasi spolecne :lol:
Odpovědět

Zpět na „HTC telefony“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů