Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Diskuze o smartphonech značky HTC (One A9, One M9, One M8 a dalších…)
Odpovědět
mrazakkuba
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: stř srp 24, 2011 16:45
Zařízení: iPhone 4 + iPad 2

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od mrazakkuba »

jojo sám nahrává 720p a má problém to přehrát ;) ;) to nesmíš do mobilu dávat bitrate jako přehráváš na 4 jádrovym procesoru v kompu ;)

a že přehrává 1080p ? na co ti to na displayi 4,3" je? :D a nesmíš zapomínat, že iPhone je loňský model, tudíš se jeho konkurent je Galaxy S, až vyjde iPhone 5, tak si o tom můžeme povídat dál :)
marcelkorv
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 62
Registrován: úte dub 26, 2011 5:58
Zařízení: iPad3

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od marcelkorv »

Ne , kvůli jménu to opravdu není, žaloba se týkala údajného porušení několika patentů a soud dal applu za pravdu pouze v jednom. Týká se galerie a posouvání fotek, tuto galerii ale používají i ostatní. Nic se neděje, u nás a v dalších zemích evropy zákaz neplatí a zbytek samsung dá do pořádku tak, aby to vyhovovalo.
Tonda512
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 435
Registrován: pon dub 14, 2008 12:26
Zařízení: iPhone 6S Plus
Bydliště: Vejprnice (kousek od Plzně)
Kontaktovat uživatele:

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od Tonda512 »

7luke_com: Soudy Jablka vs Samsung jsou především o designu, jak může Aplle žalovat za kopírování designu za něco(obdélník s diplejem) Samsung, což měl někdo dávno před ním?

Já se nehádám kdo je lepší, pokud se mě někdo zeptá co za tablet, tak bez váhání doporučím iPad, ale tyhle patentové spory jsou jen ke škodě zákazníka...Za co bude Apple žalovat za rok? Za to, že někdo používá dotykový displej?
Ze strany Applu mi to přijde spíš jako strach z konkurence, protože než iPhone přišel na trh, tak žádné(medializované) patentové soudy nebyly...a že pár nových technologií se od dob prvního GSM telefonu protočilo....

htcjirka píše:Takhle to dopada, kdyz nekdo jako Apple neunese konkurenci,ze je nekdo uspesny ne-li uspesnejsi.Zacne si patentovat a narokovat postupně vsechny bezne veci.Pan diktát zacne diktovat i ostatnim.Je dulezite, aby nejen Samsung si to nenechal libit.
+1

OT: Zlaté časy, kdy se zde probíral systém WM....od té doby, co se zde probírají iOS zařízení, tak se diskuze ubírají směrem k iDnes...
cicolably
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 87
Registrován: stř bře 10, 2010 14:37
Zařízení: Lumia 735 , MS Band , iPad mini
Bydliště: Praha 9

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od cicolably »

mino - klasika , bijec , ani nevieš že iP4 sam nahrava HD video a neseká sa ale niekde si počul a možno čítal že to tak je ,si
uplne nestranný a nezaujatý člen ,ktorý mal iphone mesiace a mesiace
je to sice všetko fraška a všetko aj pravda ,jedny by mohli niečo vymyslieť sami a druhý sa na to z vysoka divať a možno pousmiať,ako vravia čínania pre nich je kopia ich obchodu uznanie kvality ich výrobku,preto všetko kopíruju.
už sa ale teším ako vytiahne google-motorola patent na vypínane displeja pri priložení k uchu pri volaní.to zas bude sudov

tonda tak mal samsung začať vylepšovať telefony z WM pred príchodom Apple ,len nevedel čo ako,prčo nemal BADU už predtým,prečo nekonkuroval,načo čakal,mal všetko,CPU,ram,displeje len nemal odvahu a viziu a celkovo nejaký napad,lpšie skopíroavať ako vymyslieť
a htcjirka - k nemu zbytočný komentár
mino
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 143
Registrován: pát črc 01, 2011 18:10
Zařízení: Samsung Galaxy i7500,Samsung Galaxy Tab 8.9

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od mino »

mrazakkuba píše:jojo sám nahrává 720p a má problém to přehrát ;) ;) to nesmíš do mobilu dávat bitrate jako přehráváš na 4 jádrovym procesoru v kompu ;)

a že přehrává 1080p ? na co ti to na displayi 4,3" je? :D a nesmíš zapomínat, že iPhone je loňský model, tudíš se jeho konkurent je Galaxy S, až vyjde iPhone 5, tak si o tom můžeme povídat dál :)
On iPhone 4 nahráva v DivX? :) iPad 2 ma tiež stale s týmito formátmi často v HD aj hlavne Full HD problem, tak u iPhone 5 to nebude inak. Výkon na to má, ale s tými nahražkami z appstore to nedáš.
cicolably
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 87
Registrován: stř bře 10, 2010 14:37
Zařízení: Lumia 735 , MS Band , iPad mini
Bydliště: Praha 9

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od cicolably »

mino
a on ten tvoj SGSII nahrava full hd v diviX ?
prehravanie je iné ,sice neviem načo ked dispelj nemáš ani HD nieto fullHD,ale nerozpravajte mi tu že pozeráte cez telefon napr.Avatara čo ma 49GB na FullHD plazme či LED ?
takýto masochisti už nemožte predsa byť
mino
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 143
Registrován: pát črc 01, 2011 18:10
Zařízení: Samsung Galaxy i7500,Samsung Galaxy Tab 8.9

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od mino »

Nemám Galaxy S2 a netvrdím, že nahráva ale prehráva. Bavíme sa to o nadštandartných formátoch, nie tých v ktorých dokáže urobiť záznam v 720p aj telefón za 6000.
Či to niekto využije je druhá vec. HD rozlíšenie bude v mobiloch na jeseň a keď si niekto stiahne čo len klip v tom rozlíšení, tak to občas využije.
marcelkorv
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 62
Registrován: úte dub 26, 2011 5:58
Zařízení: iPad3

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od marcelkorv »

Určitě na to takto nekoukáme, spíš je to jen výkladní skříň samsungu a ukázka špičkové technologie. Něco jako auta , když dokáží jet 300 km/h a stejně se to tady nedá.

-- doplnění předchozího příspěvku (stř srp 24, 2011 23:33) --

Je teda pravda, že Sgs II přehraje každý video, zatím jsem s ničím neměl problém.
JirkaT
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: čtv bře 11, 2010 17:05
Zařízení: htc Desire

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od JirkaT »

Hmm apple zklamal a u mě hodně klesl..... ať se vrátí ke svým "macintoshům", dnes se jenom přetahuje o patenty.
marcelkorv
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 62
Registrován: úte dub 26, 2011 5:58
Zařízení: iPad3

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od marcelkorv »

No tak samsung vydal prohlášení, dnešní rozhodnutí soudu je potvrzením , že řada galaxy je inovativní a jedinou protiprávní maličkost dá do pořádku tak, aby nebyla vůbec omezena dostupnost zákazníkům.
mrazakkuba
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: stř srp 24, 2011 16:45
Zařízení: iPhone 4 + iPad 2

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od mrazakkuba »

mino:
ne nenahrává v DivX, tady nebylo podmínkou v jakém formátu to HD video bude ne?btw víš vůbec co DivX je, že se tu s tim oháníš? A kde si vzal, že má iPad 2 problém s full HD?? Měl si ho někdy vůbec v ruce? Navíc to záleží na bitratu, když dáš do SGSII to full HD video, na kterém Samsung prezentuje svoje full HD televize, tak si ani neškrtne ;) ale ty vlastně ani SGSII nemáš, takže nevim co tu plácáš, protože ta tvoje Spica nepřehraje ani 480p :D
nAscA
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát črc 29, 2005 17:31
Zařízení: Note 7, iPhone

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od nAscA »

Kdo chce psa biti, hul si vzdycky najde. Nic jineho mi toto nepripomina... kdyby se chtel Apple soudit s nekym jinym, nebo nekdo s Applem, tak vzdy najde neco, co ten druhy porusil. Je to trapne, zejmena kdyz neexistuje autorita, ktera by pred uvedenim do prodeje nejaky vyrobek zkontrolovala a rekla tento neporusuje zadny patent.
Kot3l
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: stř pro 22, 2010 1:25
Zařízení: HTC Evo 3D
Bydliště: jihočesko/Pražsko

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od Kot3l »

Applu jsem si vždy vážil, ale poslední dobou ho začínám... nemít rád. Jak už tu někdo psal, pokud vymyslí jak ušetřit baterku o 40%, pak mu všechna čest a ať se zběsile soudí s těmi co nebudou chtít platit. Ale způsob posunu obrázků v galerii? Co to má pro boha být?? Tomu říkají patent?? Opravdu doufám že za rok se tomu zasmějeme a řekneme si.... jo loni, to když se blblo s patentama :D.... A proč proboha všichni nadávají, že jsou si Samsungy a iVěci podobné? Ano inspirace tam bez pochyb je, ale tak to je jak patentovat si tvar domu. Mě se ten styl designu třeba líbí, (četl jsem mnoho a mnoho názorů jak jsou alespoň nokie a SE designově originální, ale ta jejich originalita mě prostě neoslovila) a kdybych viděl vedle sebe SGS2 a IP4 řeknu že jsou si podobné, ale rozhodně to není to samé, to se asi těžko splete :D
Nejvíc mě dojímá ten Applovský přístup k zákazníkům... těmi žalobami jim určitě hodně pomůže a ochrání je před zlým androidem, o "Apple Tax" vůbec nemá cenu mluvit, protože to je prostě hotová věc. Myslím že mezi Samsungem a Applem jsou dost velké rozdíly na to, aby si zákazníky nepokradli, jak je tady z této diskuze velmi velmi patrné.

To co teď Apple předvádí je myslím hodně pod úroveň firmy jeho formátu, doufám že se uklidní, protože by se lehce mohlo stát že v zájmu přežití začne celá konkurence cílevědomě skupovat patenty (což už se u Googlu děje, ale ten se vyjádřil že se bude pouze bránit) a společnými žalobami Apple zrujnují... A možná to ani nebudou firmy, ale jeho vlastní zákazníci, pokud ten číňan nebo co on je získá dost podpisů pro hromadnou žalobu.
Na závěr pouze podotknu že ač nemám žádný chytrý telefon, dění okolo nich aktivně sleduji a zatím jsem zůstával nestranný, začínám ale toto stanovisko přehodnocovat.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od Jiří Hrma »

Vyjádření Samsungu - 9 z 10 bodů žaloby Applu bylo soudem zamítnuto, prošel pouze jeden...
The ruling found no IP infringements by Samsung GALAXY Tab devices. It found that Samsung’s GALAXY S, GALAXY S II, and GALAXY Ace infringed just one of the 10 IP rights which were cited in the lawsuit.

The court ruled that Samsung Electronics Co. Ltd, the parent company, may not sell the cited products in the Netherlands. This does not affect Samsung Electronics’ sales in the rest of Europe.

The court ruled that Samsung’s Netherlands-based subsidiaries may not sell the cited products in the Netherlands, the UK, France, Germany, Finland, Ireland, Lichtenstein, Luxemburg, Monaco, Sweden, Switzerland until the cited single infringement is addressed.

The ruling provides a grace period until Oct. 14 to address the single infringement cited.
Obrázek

Zdroj: EuroDroid
awacs
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: pát lis 20, 2009 23:01
Zařízení: Sony Ericsson X1i

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od awacs »

To, že Apple nesnese konkurenci je jasné, ale nechápu, jak si u Applu představují dotykový telefon, který nevypadá jako iPhone. Není to opravdu o ničem jiném, než Samsung zbrzdit. Já osobně viním Apple za zabití dotykových telefonů, protože od iPhonu se, a nevím proč, snaží všichni aby telefony vypadaly jako on. Opravdu to nechápu. ať si nechají kapacitní display, u nějž se zatím nenašel jedinou výhodu oproti resistivnímu. Systémy jsou všechny na jedno brdo a doby WM6.1 jsou nenávratně pryč. Prostě mi nad tím hlava zůstává stát. Zajímalo by mě, jestli apple nic neobšlehl. Nevidím jedinou výhodu iOS. Je to uzavřenější, než JAVA a není v tom žádná radost z objevování nových koutů systému a hraní s ním, jako mám u WM. Nikdy jsem výrobky Applu neshledal zajímavými a nevím, proč na ně čekat v noci ve frontě. Telefony Applu jsou jen hloupé telefony, které si hrají na chytré. Apple měl zůstat u iPodu, to je jedinný výrobek, které se mi nezdá předražený a funkcemi odpovídá ceně. Ani MacOS jsem si neoblíbil, zlaté Windows :)
premikkoci
smartguru
smartguru
Příspěvky: 746
Registrován: stř dub 21, 2010 22:24
Zařízení: iPhone 4S, iPad 2

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od premikkoci »

Třeba takové HTC, Nokia nebo dokonce Sony Ericsonn dělá jiné designovky. Nechápu jak se mohlo prodávat Galaxy S, když je to komplet opajčovaný 3GS jenom ve větším balení.
mino
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 143
Registrován: pát črc 01, 2011 18:10
Zařízení: Samsung Galaxy i7500,Samsung Galaxy Tab 8.9

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od mino »

mrazakkuba píše:mino:
ne nenahrává v DivX, tady nebylo podmínkou v jakém formátu to HD video bude ne?btw víš vůbec co DivX je, že se tu s tim oháníš? A kde si vzal, že má iPad 2 problém s full HD?? Měl si ho někdy vůbec v ruce? Navíc to záleží na bitratu, když dáš do SGSII to full HD video, na kterém Samsung prezentuje svoje full HD televize, tak si ani neškrtne ;) ale ty vlastně ani SGSII nemáš, takže nevim co tu plácáš, protože ta tvoje Spica nepřehraje ani 480p :D
Už od začiatku je reč o nadštadartných formátoch a hlavne Dix, kto tu oponoval , že to dnes zvladné každý dodatočne stiahnutý prehrávač ? IPad dobre poznám a FullHD v Divx nezvláda určite, Galaxy S2 s tým problem nemá a nieje to preto, že by mal vykonnejší hardware ale práve preto, že má k tomu oficálne kódeky priamo v ROMke.
Pre tvoju informáciu znalče, nemám Spicu(lowend za 200 euro) ale i7500(vo svojej dobe highend za 500 eur)
Tom Vysoudil
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 169
Registrován: pát led 02, 2009 14:24
Zařízení: Xperia X1 a iPhone 4

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od Tom Vysoudil »

Jirko me je jasne, ze to nejde mazat za pochodu. Ale vetsina tech vulgarnich prispevku neni nijak prinosna a neni duvod je okamzite nesmazat. A hlavne v dobe vydani bleskovky tu bylo nekolik stovek lidi. Vsadim se ze urcite hodne lidi ziralo, jak se dokazi nekteri chovat v diskusi :-)
awacs
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: pát lis 20, 2009 23:01
Zařízení: Sony Ericsson X1i

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od awacs »

premikkoci píše:.... Nechápu jak se mohlo prodávat Galaxy S, když je to komplet opajčovaný 3GS jenom ve větším balení.
Tak nevím, ale okopírované, jak už tu padlo, znamená identické. To mi opravdu 3G a Galaxy S nepřipadá.
3GS nemá kameru pro videohovory. Na předním panelu jen jedno tlačítko a na oku je uspořádání také jiné.
mrazakkuba
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: stř srp 24, 2011 16:45
Zařízení: iPhone 4 + iPad 2

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od mrazakkuba »

mino: Promiň, neznám zastaralé smartphony, které byly někdy ve své době týden na vrcholu :) navíc i ta Spica má výkonnější procesor ;) Jinak já neoponoval, jen jsem reagoval na tvůj blbý dotaz, jestli iPhone nahrává DivX, což ani neni formát video, ale pouze codec...

a vlastníš iPad 2? Já jenom, že já ho teďka mám na stoje a přehrávám na něm 1080p(.mkv) bez jakéhokoliv lagu, konkrétně v AVPlayerHD, jestli chceš, přijed se na to podívat, rád ti to ukážu...říkám ti, že je to o bitratu...

mimochodem v základu to zvládá i Nokia N900... sice ne HD, ale přehraje to...a třeba .avi přehraje např. LG Optimus 2X v základu...
Odpovědět

Zpět na „HTC telefony“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 54 hostů