Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Diskuze o smartphonech značky HTC (One A9, One M9, One M8 a dalších…)
Odpovědět
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od Jiří Hrma »

Mezinárodní soud v Haagu před několika hodinami zveřejnil rozsudek dalšího sporu, který probíhal mezi Samsungem a Applem. Samsung musí do 13. října stáhnout z evropského trhu chytré telefony Galaxy S, Galaxy S II a Galaxy Ace, protože právě v tento den má předběžné opatření vstoupit v platnost. Důvodem je porušení několika patentů, se kterými se zřejmě dostane do křížku i tablet Galaxy Tab 10.1. Na něj byl před časem také vydán dočasný zákaz prodeje, ale jak se později ukázalo, platný by měl být jen na území Německa. Verdikt soudu v Haagu by měl být platný pro celou Evropskou unii, ale České republiky se s největší pravděpodobností nedotkne. Jak informoval server IHned.cz, rozsudek se bude týkat zemí, kde je platný patent EP 2059868, ten však u nás na konci května propadl.

obrázek

Samsung podle soudu porušil tyto patenty
EP 2058868: metody potřebné k posouvání obrazu v galerii obrázků (podrobnosti zde)
EP 2098948: rozpoznávání (zaznamenávání) dotyku více prsty na displeji
EP 1964022: odemykání telefonu posuvníkem


Kompletní znění patentů je podstatně rozsáhlejší, nicméně většinu z nich neporušují jen telefony od Samsungu, ale vlastně všechna zařízení s Androidem. Zítra bude mezi Applem a Samsungem probíhat další proces, tentokrát v Düsseldorfu, kde se bude čekat na finální verdikt o zákazu prodeje Galaxy Tabu 10.1 (zřejmě jen na území Německa). Zde má Samsung šanci uspět, protože se spekuluje, že Apple komisi předložil zfalšované důkazy ohledně velikosti obou zařízení (Tab 10.1 vs. iPad 2). Na druhou stranu si nedovedu představit, že během procesu neměla komise k dispozici reálná zařízení pro porovnání. Pro úplnost ještě doplním, že v případě tohoto sporu nešlo o porušení patentů a vše se točilo okolo průmyslových vzorů. Podle Applu se Galaxy Tab 10.1 až příliš nápadně podobá iPadu. Konflikt u patentů z dnešního sporu by se ale mohl promítnout i na Galaxy Tab 10.1 a celá kauza se tak může výrazně zkomplikovat.

Obrázek

Doplnění: Vyjádření Samsungu k celé kauze naleznete zde. Soud mimochodem zamítl 9 z 10 bodů žaloby.

Zdroj: Engadget, kompletní změní rozsudku v holandštině je k dispozici zde
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od NeoPlex »

uz nevim co na to rict :) uz jen vydat oznameni, ze lidi musi vratit nakoupene zarizeni :)
lordmystic
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: pát zář 21, 2007 9:08
Zařízení: HTC Desire HD
Bydliště: Strakonice, ČR
Kontaktovat uživatele:

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od lordmystic »

nebo koupit pojebanej apple :(
Uživatelský avatar
Robo0000100
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: pát bře 11, 2011 15:21
Zařízení: Samsung Galaxy Ace
Bydliště: Slovensko, Stropkov

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od Robo0000100 »

EPIC FAIL :roll:
premikkoci
smartguru
smartguru
Příspěvky: 746
Registrován: stř dub 21, 2010 22:24
Zařízení: iPhone 4S, iPad 2

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od premikkoci »

A mají to :D haha
StepanP
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: ned říj 05, 2008 7:44
Zařízení: Nokia Lumia 920, Lumia 800, Microsoft Surface RT

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od StepanP »

Vždyť ty patenty jsou tak obecné, že je porušujou snad všechny dotykové telefony.
Uživatelský avatar
skejpa
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 128
Registrován: sob zář 13, 2008 9:26
Kontaktovat uživatele:

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od skejpa »

Totalni demence. Nekdo vyrobi auto a protoze si patentuje, ze auto je prostredek s motorem a 4 kolama, tak uz nikdy nikdo nebude moci vyrobit auto a lidi budou slapat pesky ? Tyhle patenty me uplne dostavaj do varu...
Uživatelský avatar
locomachine
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 130
Registrován: stř pro 05, 2007 15:50
Zařízení: Sams. Gal. Note
Kontaktovat uživatele:

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od locomachine »

Jsem zvědavej jak dlouho to vydrží. :-D
Vegan
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: čtv lis 05, 2009 21:44
Zařízení: HTC HD2 ( Qtek 8310, Dell Axim 51v)
Bydliště: Moravska placka (Hana)

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od Vegan »

Myslim, ze zapad na patenty jednou vazne dojede..... nic nebrzdi inovace a vyvoj tak jako patenty.... mala firma je dnes naprosto bez sance ponevads pokud nema miliony $ nema sanci sama v teto patentove jungli uspet a to je taky duvod proc cina roste tak jako roste vyvoj a inovace tam neni omezovan touto jiz skoro "nekalou obchodni soutezi" ....

Pokud neco vymyslim budis mi prano, abych byl schopen to sam zurocit a myt konkurencni vyhodu, ze jsme ten prvni kdo to aplikoval, ale ne ze s toho budu zit dalsich 20 let na licencnich poplatcich a nemusel vymyslet nic nove timto se straci konkurecence schopnost v globalnim meritku.
niky79
smartguru
smartguru
Příspěvky: 539
Registrován: sob zář 05, 2009 17:27
Zařízení: Diamond 2

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od niky79 »

StepanP píše:Vždyť ty patenty jsou tak obecné, že je porušujou snad všechny dotykové telefony.
- zaprve, to, ze to porusuji vsichni, neni argument,
- zadruhe, jak vis, ze jsou obecne? To, ze MM shrnula smysl patentu jedinou vetou neznamena, ze ten parent neni detailne definovan, napriklad zrovna tyto dva:

EP 2058868: metody potřebné k posouvání obrazu na displeji
EP 2098948: rozpoznávání (zaznamenávání) dotyku více prsty na displeji

bych ocekaval, ze budou u patentoveho uradu podrobne rozepsany. Neni to to patent na "myslenku posouvani obrazu na displeji", ale "METODY, kterymi je to udelano a jak se to chova z pohledu uzivatele".
skejpa píše:Totalni demence. Nekdo vyrobi auto a protoze si patentuje, ze auto je prostredek s motorem a 4 kolama, tak uz nikdy nikdo nebude moci vyrobit auto a lidi budou slapat pesky ? Tyhle patenty me uplne dostavaj do varu...
To ale neni pripad techto patentu. Pokud mam zustat v automobilovem prumyslu, jednalo by se treba o patent, ktery by popisoval metody a postupy potrebne k tomu, aby se auto samo zamknulo, jakmile se ridic vzdali do urcite vzdalenosti od nej, a odemknulo, jakmile se zase priblizi. Proc by si nekdo neco takoveho nemohl patentovat? A tyhle patenty jsou neco obdobneho. IMHO samozrejme.

Jinak je mi cela patentova valka uplne ukradena. Moje starost to neni :lol:
Ondřej Gardavský
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: sob pro 18, 2010 11:45
Zařízení: Samsung Galaxy S II (GT-I9100), Asus Transformer

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od Ondřej Gardavský »

To předběžné opatření německého soudu zakazující prodej Galaxy Tabu mě tehdy před 14 dny trochu nakoplo (už tehdy se nějakou dobu vědělo, že Apple má pifku na celou produktovou řadu Galaxy) a já si šel SGS II hned další den koupit (předtím jsem byl sice víceméně rozhodnutý, ale s koupí jsem vyčkával na oficiální vydání 2.3.4 updatu pro náš region). Říkal jsem si tehdy (spíše v žertu), že to musím stihnout, než i u tohoto modelu zakážou prodej. V ČR tento zdá se nebude tak horké, ale i tak jsem se víceméně trefil. Teď jen doufat, že se nenaplní i druhá část mé předpovědi, totiž že se budou sekat ruce všem, kdo inkriminovaná zařízení dobrovolně neodevzdají :-D
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od Jiří Hrma »

niky79: Nejsme MM, jsme SmartMania, fungujeme zcela samostatně :). K prvnímu patentu jsem doplnil odkaz na jeho kompletní znění (v angličtině).

Bleskovku jsem ještě doplnil o několik podstatných informací.
pudl
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: čtv zář 10, 2009 9:32
Zařízení: NokiaN78

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od pudl »

a co bude se Nexus S _?
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od Jiří Hrma »

pudl: Nexusu S se zákaz netýká.
esaras
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 123
Registrován: stř pro 16, 2009 22:05
Zařízení: HTC HD2 (WP7,WM6.5,Android 2.3,Ubuntu 10.10,MeeGo)

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od esaras »

Ze bych byl zastancem tohoto zakazu se rict neda, ale uprimne jsem to docela cekal, protoze to ze apple prisel s takovymto revolucnim ovladanim pristroje mu nikdo vzit nemuze. Nekdo tady psal ze takto funguji prakticky vsechny pristroje - vsichni to taky hned po uspechu applu okopirovali, takze se neni moc cemu divit, samsung ma jen smulu v tom, ze je nejvetsi konkurent, tak to schytal prave on. Ja teda nemusim ani apple ani samsung, ale myslim si, ze by se mel vyrobce na trhu prosazovat vlastnimi zbranemi v podobe technologickych pokroku a novinek.

OT: Zkousel jsem se tak zamyslet i patenty jako takovymi a napadla me takova myslenka, ze by se patenty sw razu, nebo obecne technologicke patenty daly resit tak, ze by si nejaka firma pozadala o patent, klidne i sw a patentovaci urad by stanovil chranenou lhutu, kdy by nikdo nemohl po nejakou dobu (treba 3 roky, sazba by byla individualni, stanovena patentovacim uradem) vyrabet zarizeni s danou technologii. Takze kdyz by apple prisel s iphone a jeho revolucnim ovladanim, nikdo dalsi by po tuto dobu nesmel vyrabet zarizeni s takovym ovladanim (za tu dobu by se mel vyrobci vratit naklad na vyvoj a mel by na tom i vydelat). Po uplynuti doby by patent ztratil na vyznamu a kazdy by mohl bez reci takovou technologii pouzivat/vyvijet.
Rudy95
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: stř srp 24, 2011 15:57
Zařízení: Samsung Galaxy SII

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od Rudy95 »

A co z toho chce Apple mít? myslí si, že ten kdo si koupí androidový high-end,tak po zakázání prodeje tohoto telefonu ten člověk okamžitě přejde k nim? Rači bych měl Wildfire a pořád s androidem a nějakou ROMkou, než iP.
pudl
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: čtv zář 10, 2009 9:32
Zařízení: NokiaN78

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od pudl »

to esaras: víš ono to taky může souviset s přebráním některých zaměstnanců za vyšší prachy, dělaj to i další šikmoocí z Čajny. Osobně bych byl pro, aby Čínani platili jak mourovatí za jejich falšování, kopírování a zneužvání patentů jiných. V tuto chvíli je na řadě Ťamťung, druhý bude HTC......pak všichni další Chujové...
steklin
nováček
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: úte led 15, 2008 15:26
Zařízení: Samsung i9300 Galaxy S3

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od steklin »

Tak toto dokáže neskutečně nas..t, ale divím se, že si to nechá Samsung včechno líbit. Zároveň i doufám, že to Samsung tomu zkur.....u jabku vrátí. Protože, ani Apple není určitě žádný svatoušek, a kde jaký patent také porušuje.
Co se týče prodeje, tak Samsung na tom určitě neprodělá, ba naopak. Applu se nedotknu ani dvou-metrovou holí. A to jsem o něm asi před 3/4 rokem uvažoval. Naštěstí jsem ale dokázal vydžet a pořídil jsem si SGS 2. A nemohl jsem udělat líp.
christian
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: stř lis 26, 2008 23:10
Zařízení: Samsung Galaxy S, HP iPAQ 214

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od christian »

Takže se dočkáme v blízké době další aktualizace firmwaru ?
zipiik
nováček
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: čtv zář 11, 2008 14:44

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od zipiik »

Ze by Apple zacalo brat Android vazne a zacalo proti nemu bojovat?

Zas na druhou stranu Samsung byl od zacatku dost na rane, jeho telefony se v designu i provedeni prostredi vzdyzky snazily podobat iPhone - tlacitko dole uprostred, prostredi TouchWiz...
Odpovědět

Zpět na „HTC telefony“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů