Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Diskuze o smartphonech značky HTC (One A9, One M9, One M8 a dalších…)
Odpovědět
marcelkorv
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 62
Registrován: úte dub 26, 2011 5:58
Zařízení: iPad3

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od marcelkorv »

Navíc apple to hnal až do Hagu a tam mu dali razítko, že design žádného samsungu není okopírovaný.
mino
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 143
Registrován: pát črc 01, 2011 18:10
Zařízení: Samsung Galaxy i7500,Samsung Galaxy Tab 8.9

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od mino »

Kot3l: súhlasím, mňe príde vtipné, že ostatný krituuju u Samsungu, že použil už niekoľko rokov bežný dizajn u tabletov tj. placka, dotykoveý displej bez tlačidiel a rovnoerne zaoblené hrany. To už aj pred iPadom bolo považované za najergonomickejší tvar tabletu. Pri váhe cez pol kilo ta nerezali ostré hrany do ruky a tablet si mohol ovladať z hocijakej strany. Neviem prečo by mal Smasung kvôli Applu meniť niečo čo je už zaužívanbé aj pred iPadom(a potvrdil to aj dnes súd na starom HP tablete)
Sony teraz predstavil Sony S1, ktorý má síce originálny dizajn ale absolutne neergonomický. Tablet má tvar prehnutého papiera, z troch stran ostré hrany a vďaka jeden hrubšej a druhej tenšej strane bude tablet nutiť vlastníka ho obracať len do jednej polohy(kamerou hore).

mrazakkuba: Ja som svojim dotazom iba reagoval nato, že tu vyťahuje niekto nahrávanie vo formáte o ktorom sa nebavíme. mkv s h264 pri nejakom nižšom bitrate ano, ale nie 1080p high profiel ako to dokáže Galaxy S2 nedáš a už vôbec nie 1080p v DivX.
Galaxy S2 to zvladá vďaka vylepšeniu od Samsungu a o tom bola reč. Čo do OS pridal Samsung navyše. Zdá sa ti to málo, že ti telefón umožnuje od výroby prezerať akekoľvek video bez konverzie?
mrazakkuba
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: stř srp 24, 2011 16:45
Zařízení: iPhone 4 + iPad 2

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od mrazakkuba »

Málo ne, ale ani nic extra navíc...jinak ty si myslíš, že ty programy, které se dají stáhnout to nemají oficiálně? Samozřejmě, že mají... navíc valná většina HD filmů je .mkv a MP4 ...u apple je to .mov, takže žádná konverze neni nutná u 99,9% videí, tak proč sem pořád cpeš DivX? :-)
awacs
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: pát lis 20, 2009 23:01
Zařízení: Sony Ericsson X1i

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od awacs »

A víte co udělám já, když si chci na cestě pustit HD video s kvalitním zvukem?

Zapnu si svůj notebook :D
mrazakkuba
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: stř srp 24, 2011 16:45
Zařízení: iPhone 4 + iPad 2

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od mrazakkuba »

A já si pustim svojí full HD televizi od Samsungu :D
mino
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 143
Registrován: pát črc 01, 2011 18:10
Zařízení: Samsung Galaxy i7500,Samsung Galaxy Tab 8.9

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od mino »

mrazakkuba píše:Málo ne, ale ani nic extra navíc...jinak ty si myslíš, že ty programy, které se dají stáhnout to nemají oficiálně? Samozřejmě, že mají... navíc valná většina HD filmů je .mkv a MP4 ...u apple je to .mov, takže žádná konverze neni nutná u 99,9% videí, tak proč sem pořád cpeš DivX? :-)
Využívajú ffmpeg knižnice tretích strán často. 99,9% je snaď vtip. Už len to, že aj pri tých podporvaných formatoch má problemy s vyšším bitrate(a galaxy S2 nie). Nie je to jediná vec, chcel som len poukazať, že Samsung tomu android dosť pridal aj keď samozrejme to nieje jeho produkt priamo.
marcelkorv
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 62
Registrován: úte dub 26, 2011 5:58
Zařízení: iPad3

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od marcelkorv »

On spíš měl na mysli , že samsung vybalíš z krabice a okamžitě všechno umí, když jsem vybalil ipad, nešel ani zapnout, natož aby přehrával formáty. Vždyť to neumí ani stahovat z netu. Vše se musí dokoupit, což je u takovýho stroje ostuda. Jde vidět, že v první řadě jde applu o prachy, zákazník je vzadu.
cicolably
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 87
Registrován: stř bře 10, 2010 14:37
Zařízení: Lumia 735 , MS Band , iPad mini
Bydliště: Praha 9

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od cicolably »

no ANDROPRĎÁCI môžte sa tešiť a skákať 3m do výšky aj jeden omezený RIMman

odstupil hlavný CEO Apple Steve JOBS a novým riaditelom menoval Tima COOKa
mrazakkuba
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: stř srp 24, 2011 16:45
Zařízení: iPhone 4 + iPad 2

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od mrazakkuba »

mimochodem... ještě bych tu rád porovnal ten design...

Obrázek

Obrázek

prostě mi to přijde až moc podobné :)
Tom Vysoudil
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 169
Registrován: pát led 02, 2009 14:24
Zařízení: Xperia X1 a iPhone 4

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od Tom Vysoudil »

Marcelkov: A ted ruku na srdce. Myslis, ze to Samsung dela pro tve krasne hnede oci?

cicolably: Jojo ted jsem to take docetl. Skoda no. Myslim si, ze to bude kvuli nemoci. Snad alespon bude uvadet na keynote.

mrazak: Jestli si nikdo nevsimne te inspirace, musi byt slepec :-)
nAscA
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát črc 29, 2005 17:31
Zařízení: Note 7, iPhone

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od nAscA »

@mrazakkuba - Jasne, je to zaoblene a ma to displej... jako to mely i pda davno pred iPhonem... ukaz neco z historie, ne posledni roky ;)
mrazakkuba
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: stř srp 24, 2011 16:45
Zařízení: iPhone 4 + iPad 2

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od mrazakkuba »

jaký smartphone z historie například? a jde prostě o to jak ty generace jdou za sebou...

ještě by se tam dal přidat Ace, ten se dokonce "inspiroval" i stříbrnými boky, i když je to pouze plast a má i stejnou úhlopříčku...
JaM1977
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: čtv srp 25, 2011 0:27
Zařízení: Galaxy S

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od JaM1977 »

mrazakkuba: co tak LG Prada? Alebo Samsung F480 a vela dalsich...
mrazakkuba
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: stř srp 24, 2011 16:45
Zařízení: iPhone 4 + iPad 2

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od mrazakkuba »

F480 byl představenej až v roce 2008 myslím a LG Prada je podlouhlá a úzká, ale budiž...nicméně jak jsem už psal, nejde mi o to, že je to placka s displayem , ale o detaily a taky, že první generace Galaxy-iP 3G, druhá-iP 4...prostě moc shod na to, aby to byla náhoda
nAscA
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát črc 29, 2005 17:31
Zařízení: Note 7, iPhone

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od nAscA »

nebo treba moje oblibena znacka i-mate (ty jo, oni dokonce predbehli Apple s tim "i", to by ho meli zazalovat :-D )
Napr. tento, zaobleny, velky displej... rok 2004, procesor dokonce 850mhz... Nutno podotknout, ze uz predtim byla spousta PDA, ale nedalo se z nich treba telefonovat... Taky v te dobe byla technologie uplne jinde, tak se to neda porovnavat s nynejsimi stroji.
Obrázek
Kato
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 352
Registrován: sob zář 17, 2005 19:11
Zařízení: HTC Desire (AOS 4.2.2),Nokia Lumia 800, Apple iPad
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od Kato »

Předem se omlouvám za přilévání oleje do ohně a trošku :offtopic:
Ale tohle si prostě nejde odpustit:
Obrázek
(sám jsem tablet vždy chtěl a považoval za něj spíš variantu s klávesnicí - čili z dnešního pohledu spíš notebook s dotykovým displejem, ale tady ve variantách bez klávesnice je to celkem jasné..).

Stejně tak co se týče omílané otázky designu iPhonu - nevybavuji si jediné PDA (pro ty, co už neznají pojem PDA = "dotykový telefon zpravidla bez možnosti telefonování") před iPhonem, které by se mu jen trošku vzhledově blížilo - možná Acer N311? Dell Axim x51v? HP iPaq hx4700? Ani jedno z těchto zařízení se podobností ani v nejmenším nepřibližuje rozdílu mezi iPhonem a současnými telefony.
A ten jeden model od Samsungu, co je mu opravdu podobnější a byl o chlup před iPhonem - tam už je to víc na zvážení a zajímavější. To nedokážu posoudit, jak moc je to "shoda náhod" (ale extra podobné mi to zase nepřijde) a když nic jiného, tak se rozhodně nejednalo o smartphone..

Btw. jinak tady z té diskuze - je mi nanic (ze všech stran sporu i diskutujících) a nepatří to sem :(
(a samozřejmě jsem proti epatentům obecně (a zlověstně bych mohl dodat: "když jsme před 8mi lety protestovali proti přijetí epatentů, tak všichni chytrolíni tvrdili, že nic podobného současné situaci nemůže nastat a že zbytečně strašíme - teď bych z toho měl mít radost škodolibě říkat: 'jen si to vyžerte...'"
nAscA
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát črc 29, 2005 17:31
Zařízení: Note 7, iPhone

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od nAscA »

no vidis, a mne se zdaji vsechny podobne ;) velky displej, maly ramecek.... tak jako s temi PDA.... a pred iPadem tady byl Joojoo a jestli ani tam nevidis podobu...
Obrázek
Kato
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 352
Registrován: sob zář 17, 2005 19:11
Zařízení: HTC Desire (AOS 4.2.2),Nokia Lumia 800, Apple iPad
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od Kato »

4nAscA: ale no tak - nerikej mi, ze iPhone ti nejak enormne pripomina tento telefon.. MDA Compact byl fajnovej telefon a predstihl svou dobu. A byla to prvni vstupenka pro spoustu lidi do sveta chytrych telefonu, ale pak byla X let mezera, nez HTC nabidlo neco dalsiho podobneho...

A ten tvuj "velky" displej byl 2,8" - proto taky MDA Compact (vychazel z MDA II s 3,5"). A procesor tam byl Intel XScale PXA272 taktovanej na standardnich 416MHz (což byl naprosto famozni vykon na svou dobu (a sel trosku pretaktovat, ale to se nepocita za standard)). Pravda je, ze to byl asi prvni kovovy (hlinikovy) dotykovy smartphone.

Takze kdyz uz chces zkouset nejakou tvorbu falesnych zprav, tak aspon na zaklade castecnych faktu...
mrazakkuba
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: stř srp 24, 2011 16:45
Zařízení: iPhone 4 + iPad 2

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od mrazakkuba »

První informace o Joojoo unikly na svět 8.12.2009 , iPad byl představen 27.1.2010, myslíš si, že za tu dobu by to apple stihnu okopírovat? To snad ne...
Kato
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 352
Registrován: sob zář 17, 2005 19:11
Zařízení: HTC Desire (AOS 4.2.2),Nokia Lumia 800, Apple iPad
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Samsung nesmí v Evropě prodávat modely Galaxy S, S II a Ace

Příspěvek od Kato »

4nAscA: Ale prosimte - tohle prece nechces zkouset... a zrovna na me... Nic proti JooJoo (byt ho povazuju tak leda za inspirovanej iPhonem - aneb prerostel iPhone - coz je taky i iPad).
Ale je rozdil PRED a PRED.
Uvedeni JooJoo na trh: 25.3.2010
Uvedeni iPadu 1 na trh: 3.4.2010

To mi chces jako tvrdit, ze Apple behem jednoho TYDNE!!! Zkopiroval vzhled toho tabletu a jeste ho stacil vyrobit?
JooJoo neokopirovalo iPad, ale iPad rozhodne neokopiroval JooJoo. Ovsem JooJoo velmi vyrazne okopirovalo iPhone, akorat ho zvetsilo...

Co tam mas dal? :D
Odpovědět

Zpět na „HTC telefony“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 hostů