HTC žaluje Apple a požaduje zákaz prodeje zařízení v USA

Diskuze o smartphonech značky HTC (One A9, One M9, One M8 a dalších…)
Odpovědět
Richard Streit
redaktor
redaktor
Příspěvky: 47
Registrován: stř srp 03, 2011 18:50
Zařízení: Samsung Galaxy S4, iPad mini

HTC žaluje Apple a požaduje zákaz prodeje zařízení v USA

Příspěvek od Richard Streit »

Poté, co se Apple rozhodl minulý měsíc žalovat tchajwanského výrobce mobilních zařízení HTC za porušení patentových práv, tu máme další právní spor a tentokrát je v roli žalobce prozměnu HTC a v roli žalovaného Apple. Včera ráno totiž HTC podalo žalobu v USA u okresního soudu v Delaware obsahující dva body týkající se porušení patentů. HTC tvrdí, že iPhone, iPad, iPod a počítače Mac porušují jejich tři patenty a důvody žaloby jsou následující (a trochu absurdní):
1) Technologie, která umožňuje uživateli připojit skrze Wi-Fi několik zařízení do domácí, pracovní nebo veřejné sítě
2) Zpracování technologie, která umožňuje integrovat zařízení s funkcemi PDA a mobilního telefonu do samostatného zařízení (smartphonu)


obrázek

Popravdě, tyhle patentové války už začínají být dost otravné, ale tento krok lze považovat za strategický a určitě se nebude jednat o regulérní vyhlášení patentové války proti Applu. Podání této žaloby může usnadnit vyjednávání mezi oběma stranami, což může vést k dosažení vzájemné dohody mezi znepřátelenými tábory. Zdá se vám to úsměvné? Ano, v poslední době se zřejmě mezi výrobce mobilních zařízení dostala nová módá v podobě žalob vztahující se na patentová a duševní vlastnictví. Ostatně podívejte se na přiloženou grafiku od agentury Reuters, která moc hezky znázorňuje probíhající a proběhnuté spory mezi výrobci (ne, to opravdu není mapa pražského metra :-)).

Zdroje: AndroidPolice HTC
Uživatelský avatar
jacek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1145
Registrován: stř lis 28, 2007 10:19
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Bydliště: Frýdlant

HTC žaluje Apple a požaduje zákaz prodeje zařízení v USA

Příspěvek od jacek »

Maňťáci..:roll:.....to s tím metrem Richarde, nemá chybu :smt023
edit: režisér Lucas, má námět na další ságu: Patent Wars (maňťáky myslím všechny, kteří jsou vypsáni ve stanicích metra :-)
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

HTC žaluje Apple a požaduje zákaz prodeje zařízení v USA

Příspěvek od uni »

Tabulka je neaktuální, Apple se soudí s Google, nikoli s Motorolou:-D
Mamut
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 65
Registrován: ned čer 01, 2008 19:22
Zařízení: HP iPAQ 614c, WM6.5
Bydliště: Hradec Králové

HTC žaluje Apple a požaduje zákaz prodeje zařízení v USA

Příspěvek od Mamut »

Je aktuální. Psalo se o tom i zde. Nebo třeba na zive.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

HTC žaluje Apple a požaduje zákaz prodeje zařízení v USA

Příspěvek od Standa »

Kdysi šlo u kapesních velkozařízení o funkce, pak se na prvním místě ocitla potřeba barvičkového OS a lesklý vzhled zařízení, a dnes se v tomto oboru dočítámé hlavně o vzájemných žalobách. No čím dál tím líp :-)
mino
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 143
Registrován: pát črc 01, 2011 18:10
Zařízení: Samsung Galaxy i7500,Samsung Galaxy Tab 8.9

Re: Re: HTC žaluje Apple a požaduje zákaz prodeje zařízení v

Příspěvek od mino »

Mamut píše:Je aktuální. Psalo se o tom i zde. Nebo třeba na zive.
To bol vtip
rraol
nováček
nováček
Příspěvky: 43
Registrován: ned dub 11, 2010 21:15
Zařízení: LG Optimus Black
Bydliště: Praha 9 - Čakovice
Kontaktovat uživatele:

HTC žaluje Apple a požaduje zákaz prodeje zařízení v USA

Příspěvek od rraol »

A taky je hodně důležitý, v kolika dimenzích se zobrazuje menu :-) Dvě se zdají málo :-D

Já jsem po prvním kontaktu se smartphonem (omnia II) pochopil, ze to je pomocnik ktereho potrebuji. Mam stavebni firmu, v podstate jsem bez kancelare, vzdy mam jen nejaky kout na kdejakem stavenisti, a mit v kapse word, excel, mail, browser, fotak, navi, diar... mi hodne pomaha, nemusim vsude rozbalovat notebook. Dokonce jsem tam mel pod win i PDA verzi AutoCadu, mohl jsem kdykoliv kouknout primo v terenu do vykresu. Hodne lidem pripadalo nemozne, jak muzu mit smartphone a nemit v nem hry :-)

Proc to pisu - po roce mi byla Omnia ukradena, musel jsem jit koupit jine zarizeni. Nic zleho netuse, poridil jsem tuhle zrudu LG Optimus Black. Vodafon nema ted v nabidce nic s win, jen samy android, tak jsem vzal co davaj a neresil. Takze k memu uzasu mam zarizeni s ukrutne zarivym displayem, s krasnyma animovanyma tapetama atd atd... Ma to jen par chybicek, jakoze baterka se vetsinou nedozije obeda, za funkcni word a excel musim zaplatit 250, a to je jeste sazka 50 na 50 zda odmailovany xls soubor bude obsahovat stejne funkcni vzorce na PC prijemce mailu jake vidim ja v tomto zmetku, nelze nastavit E-mailovy klient (jedine co nakonec pomohlo byla fuze meho mailu s mym gmailem), koupeny pdf converter ma krasne prostredi, akorat ze neumi konvertovat do pdf,... a asi bych si jeste na neco vzpomnel.

Jedine, co v tomto keplu funguje na plno a perfektne, jsou hry, muzika, proste zabava :-/

Fakt dik za tenhle toy, asi obejdu bazary a zkusim najit moji Omnii, ikdyz jsem u ni nadaval na rychlost, dneska bych se ji rad omluvil za vsechno spatny, co sem o ji za ten rok rekl. Jestli si neco zaslouzi byt rozmrsknut o zed, je to tahle polofunkcni vec s androidem.

-- doplnění předchozího příspěvku (čtv srp 18, 2011 20:46) --

Kam teda smeruje evoluce smartphonu?? Budou se vyrobci soustredit na pocet milionu barev, soutezit o ten nejplacatejsi, a ponechame stranou, ze mail nemailuje? A kdyz uz mailuje, neulozi prilohu? (Dokud si nestahnu G-saver). Ze na xls dokumenty office neni spolehnuti? Kdyz ve smartphonu edituji v excelu rozpocet, kde mi zcela spravne vypocte viceprace za 160 tis Kc, ja to odmailuji klientovi a on tam vidi 45 prazdnych bunek ze sedmdesati, a dole soucet 96,- Kc, je to prinejmensim trapny.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

HTC žaluje Apple a požaduje zákaz prodeje zařízení v USA

Příspěvek od Standa »

To tady ani nepiš. Fanatici většinou nemají odpověď, když napíšeš o wordu, excelu apod. v telefonu a začnou štěkat :-D
Jinak s tebou souhlasím. Dnešní "smart"phony jsou o zábavě a hraní si. Pokud chceš dělat to, co ti dřív umožňoval smartphone, jdi raději do netbooku. Není už tak mobilní a pohotový, ale jiná možnost už ani není.
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

HTC žaluje Apple a požaduje zákaz prodeje zařízení v USA

Příspěvek od IkE Blaster »

Je to dost o platformě. Pokud vím, tak Blackberry si s Officem rozumí stejně a iPhone na tom zřejmě také není nějak růžově. Stejně tak problém exchange - android je konkurenční platforma zaměřená na google produkty, proč by musela mít podporu exchange?
weth
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 102
Registrován: sob úno 23, 2008 21:45
Zařízení: iPhone 5S 16GiB 7.X

HTC žaluje Apple a požaduje zákaz prodeje zařízení v USA

Příspěvek od weth »

ad patenty etc.: co si pamatuji, není to poprvé, co se podobné spory vytahují na světlo. Podobný obrázek obletěl internet cca před rokem, jen byly firmy do kruhu a bylo tam víc barviček. To, že se to teď jaksi víc rozmazává moc nechápu, asi je to fakt okurkovou sezónou, či co.

rraol: heh, za tohle tě místní droidfans ukřižují. nebo si možná jen vysloužíš nálepku trolla, co kope do androida schválně:). V základu by nějakou rozumnou spolupráci s office měl umět WP7 (potvrdí někdo z majitelů?).
rraol
nováček
nováček
Příspěvky: 43
Registrován: ned dub 11, 2010 21:15
Zařízení: LG Optimus Black
Bydliště: Praha 9 - Čakovice
Kontaktovat uživatele:

HTC žaluje Apple a požaduje zákaz prodeje zařízení v USA

Příspěvek od rraol »

Popravdě, neměl jsem tušení že sme tady roztáborovaný, pardon :-) Mě nějkej OS vůbec nezajímá. Nejsem fanda do elektroniky, nerozumím tomu. Operační system je pro mě jen COSI, s čím se musím naučit zacházet, abych se mohl pak věnovat něčemu jinému. Je mi buřt jestli je to win nebo android, já ke své práci potřebuji word, excel, mail a web. Je mi šumák pod čí hlavičkou to běhá. Nemám nic proti tomu že na windowsové omnii byl office zdarma, a že tady jsen vysolil 250 za quickOfficePro. Ale fakt, že to nefunguje jak má mě naprosto překvapil, netušil jsem že je to vůbec možné. Stejně tak nerozumím tomu, jak se dostane do světa soft, jehož v základu dodávaný mail client nefunguje?? Tohle přece není otázka fanouškovství ke konkrétnímu OS, to je prostě průser!
Další aplikace, kterou jsem zaplatil, byl pdf converter, protože pro jistotu jsem chtěl excelovou tabulku převést, abych si zas neuříz ostudu. Jenže placený converter nekonvertuje. A vynálezce converteru mi po týdnu poslal jen dotaz, zda si nechci zkusit zkonvertovat jiný typ souboru než xls, možná bych měl víc štěstí. Schválně najdu ten mail a hodim sem.

Ať byla Omnia pomalá, ať měla problémy s více aplikacemi najednou, programy tam pracovaly a dělaly to, na co byly stvořeny, a dělaly to správně. Když se něco nedařilo, byla to vždy moje chyba, a stačilo si o tom něco přečíst a problém se vyřešil.
Schválně zkusím podle tohoto excelu počítat mým zaměstnanců výplaty, a nebudu to kontrolovat podle kalkulačky. Jak se jim hude líbit že místo 160 tis se maj podělit o 96 korun :-) :-/.

-- doplnění předchozího příspěvku (čtv srp 18, 2011 23:17) --
TADY JE TA MOJE KONVERZACE S PRODEJCEM CONVERTERU, OČEKÁVÁM ŽE ZA DALŠÍ TÝDEN DOSTANU NOVOU RADU.
Petr Hlaváč, Aug-11 01:13 pm (EDT): Hi, I've bought mydoc2pdfconverter, but it don't works. When I select my xls file, it answer that "Unable connect to server". I have no problems with my internet connection on my smartphone. I don't know what web adresse of server it is trying to connect. Do you know where is problem? May I set server adress in aplication by myself? Or aplication knows where file has to be uploaded? Thanks for your ansfer, Regards Petr Hlavac, Prague, Czech Republic, EU. PS: Please apologize my English


Sanjana, Aug-18 02:54 am (EDT): Hi, We apologize for the inconvenience this has caused you. Please select other file type like doc, html, jpg and try to convert. Let us know if there is any error to convert those file or you are only having problem to convert the xls file. Regards, Sanjana Retina-X Studios, LLC


Hallo, I've tried to convert .doc file before moment, but converter ansvered the same: Preparing to converting -Uploading file -Warning: Unable to connect to server. I'm connected to interet from my phone provider by using 3G, his SMTP server is smtp.vodafonemail.cz. Can be problem with .cz domain? Probably it can be filtered from your server? Every pages with all domains can be shown on my phone, included .cz, .com, .de, .info, .uk etc... with no problems. Thanks for your help, Regards Petr Hlavac, Prague
biscuit84
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 330
Registrován: sob pro 11, 2010 13:31
Zařízení: iPhone X,Note8,Honor9,iPad Pro 10,5”
Bydliště: Olomouc

HTC žaluje Apple a požaduje zákaz prodeje zařízení v USA

Příspěvek od biscuit84 »

rraol: Lenze to, co tu popisujes nie je chyba OS! Je to problem aplikacie 3. strany, s ktoru nejaky Android, iOS ci RIM nema nic spolocne. Mnohe aplikacie 3. stran su strasna fuserina ( tyka sa to ale vacsinou tych, co su zdarma, ked ti takto ale blbne platena aplikacia, je to vacsinou velmi zla vizitka vyvojara). Nabuduce si radsej zisti nejake referencie skor nez si tu aplikaciu kupis. Usetris si tym kopu nervov a aj prachy :) PS. Podla toho, co si popisoval, ze mobil potrebujes hlavne na pracu a komunikaciu, tak ti radim ruky prec od dotykovych placiek a chod do BB :)
rraol
nováček
nováček
Příspěvky: 43
Registrován: ned dub 11, 2010 21:15
Zařízení: LG Optimus Black
Bydliště: Praha 9 - Čakovice
Kontaktovat uživatele:

HTC žaluje Apple a požaduje zákaz prodeje zařízení v USA

Příspěvek od rraol »

Díky, samozřejmě jsem na marketu nejprve četl vložené recenze, než jsem koupil QuickOfficePro. Byly kladné, tím víc jsem zaskočen. Samozřejmě k práci používám standartně notebook, ale výstupy si ukládám i do telefonu, a občas je tam edituji když se na stavbě objeví změny a na noťas není čas nebo prostor. Nebo někdy v tramvaji stihnu udělat cenovou nabídku editací staršího xls souboru, a odeslat zájemci.
Jak jsem psal, nenapadám žádný OS, kromě jedné věci, a to je E-mailový klient který byl v základu v androidu (nemyslím tím.gmail, ale ten druhý, nelze tam nastavit účet od centrum.cz). Ale spojil jsem účet na centrum se svým gmailem a mohu fungovat, to mi stačí. Za radu jak na to vřele děkuji tomuto foru (první téma v sekci android).
A poraď laikovi co je BB? To neznám, je to pro moje potřeby vhodnější zařízení?

-- doplnění předchozího příspěvku (pát srp 19, 2011 0:23) --

edit: Omlouvám se, právě mi došlo že jsem tady svým nářkem strhnul diskuzi těžce do OT, jdu se vybrečet zpět do mého vlákna BATERKA a nebudu to tu dál rozpatlavát :-)
biscuit84
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 330
Registrován: sob pro 11, 2010 13:31
Zařízení: iPhone X,Note8,Honor9,iPad Pro 10,5”
Bydliště: Olomouc

HTC žaluje Apple a požaduje zákaz prodeje zařízení v USA

Příspěvek od biscuit84 »

No exchange servery su na Androide dost velky problem :( Ja na svojom DHD pouzivam len gmail, s ktorym som sa zosynchronizoval hned pri 1.starte telefonu. Ale na Hotmail ci seznam mozem zabudnut, proste mi to nejde zosynchronizovat. QOP mi praveze ludia okolo Apple komunity pre iPhone a iPad nedoporucovali, konieckoncov, tieto zariadenia beztak pre tvorbu dokumentov nepouzivam. BB = Blackberry- teda telefon presne pre teba :) Qwertz klavesnica, so zameranim na kancelarske veci, bez zbytocneho multimedialneho balastu :) Prezri si fora ohladom tejto platformy a popytaj sa ludi z tejto komunity :) BB ma este 2 vyhody naviac- specialny internetovy tarif bez FUP a dlhu vydrz baterie :)
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

HTC žaluje Apple a požaduje zákaz prodeje zařízení v USA

Příspěvek od uni »

Standa: no je mi jasné, kam střílíš, ale třeba jako téma, jak Apple omezuje. Např. iPad + iPhone, kdy iPhone logicky použiješ jako modem pro iPad (přes BT DUN, tak jako se používala PDA s Nokií apod., zkrátka naprostý standard). Apple je sice ten zlý, co omezoval BT DUN přes O2, ale již srovnáno. A teď si vezmi do ruky Android tablet a Android telefon a logicky jej použij jako modem (BT DUN).... Asi konečně pochopíš, jak jsi s tím nesmyslem pod čarou skutečně mimo. Jako často i nad čarou:-)
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

HTC žaluje Apple a požaduje zákaz prodeje zařízení v USA

Příspěvek od Standa »

Nevím na co narážíš pro změnu ty - nemám žádný problém zkritizovat Android za to, že neumí BT DUN (pokud ti šlo o toto). Dokonce jsem si na to tady ve fóru i stěžoval - takže jsi vedle ;-). Když se bavíme o této konkrétní funkci, je iPad o míli dál, tak to je. Nějaké další téma které tě bolí na srdíčku?

EDIT: ani po tvém příspěvku níže nechápu, o co ti tu jde. Buď jsi špatně vyspaný nebo sis totálně spletl téma...
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

HTC žaluje Apple a požaduje zákaz prodeje zařízení v USA

Příspěvek od uni »

Ne, krom toho, že EEE Pad neumí pitomej ad-hoc, Android neumí routovat net z USB, Android neumí BT DUN....celkově jsem opravdu tak strašné rád, že jsem ve svobodném Androidu a že neumí jen tu jednu danou funkci, tedy dostat pad na net:-)
Odpovědět

Zpět na „HTC telefony“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 hostů