HTC odemkne bootloader pomocí webové aplikace

Diskuze o smartphonech značky HTC (One A9, One M9, One M8 a dalších…)
LP3W7
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: čtv lis 04, 2010 21:06
Zařízení: LG Nexus 4

HTC odemkne bootloader pomocí webové aplikace

Příspěvek od LP3W7 »

Hmm zajimave. Pripomina mi to nedavnou situaci u Sony Ericssonu, kdy take s velkou slavou odemkli Bootloader. Zaroven s tim ale SE dost pritvrdil a telefony, ktere maji Bootloader odemceny uz si ani doma pres jejich aktualizacni program neaktualizujete, protoze na vas vyskoci hlaska, ze mate telefon odemknuty a tim prichazite o podporu a zaruku.

Na jednu stranu HTC chapu, ze to nechteji odemykat vsem. Nadruhou stranu nemeli s tim odemcenim delat takovy humbuk a rict to hned.
PHiLiPZ
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: pát led 22, 2010 11:10
Zařízení: HTC Sensation

HTC odemkne bootloader pomocí webové aplikace

Příspěvek od PHiLiPZ »

esaras píše:Premyslej nad tim jakou hovadinu jsi napsal. Tim ze si tam nekdo nahraje custom romku si ten telefon poskodit nemuze. Z principialniho hlediska je to nemozne.
Nahodenie ineho kernela umoznujuceho pretaktovanie CPU, pripadne naflashovanie zlej romky A prepisanie recovery je nemozne?
zakka1da
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: čtv pro 24, 2009 14:55
Zařízení: HTC Desire ROOT, S-OFF, Gingerbread, Sense 3.0

HTC odemkne bootloader pomocí webové aplikace

Příspěvek od zakka1da »

esaras píše:
zakka1da píše: A je jasné, že přijdete o záruku, o tu přicházíte i při rootování a flashování custom romek, jen většinou jde zahladit stopy před servisem, ale je to stejné protiprávní jednání, nemůžou ti ručit za tvoji hloupou hlavinku :)
Premyslej nad tim jakou hovadinu jsi napsal. .................... Jmeno si poskozuji sami svym pristupem k zakaznikum a jak uz tady nekdo psal, tak dalsi muj pristroj zcela jiste nebude htc, byt jsem se svym 2 roky starym hd2 spokojen, pricemz jsem flashoval a spoustel na nem kdejaky system.
Všichni to mají odemčené, ano, proto si studenti vydělávají jailbreaky a rootovanám jiných telefonů... a mimochodem Apple dokonce žaloval lidi, co je odemykali.... Jak již někdo napsal, já mám Desire taktovaný na 1,2 GHz a pokud odejde dřív, tak je to jen moje chyba, kterou mi umožnilo odemčení přístroje. Přemýšlej trošku. Samotné odemčení ti s telefonem nic neudělá, z drtivé většiny, ale umožní ti to a za to ti žádný výrobce ručit nebude...
Pavel Vlasák
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1165
Registrován: sob úno 07, 2009 14:56
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Pardubice

HTC odemkne bootloader pomocí webové aplikace

Příspěvek od Pavel Vlasák »

Richard Streit píše:Tímto krokem se zároveň zřeknete nároku na reklamaci při případném poškození telefonu.
Toto bude chtít posléze prokonzultovat s místním zastoupením "servisem" HTC. Jak k tomu bude přistupovat. Pokud bude oficiální cesta jedinou možnou a stane se mi nefunkčním nějaké HW tlačítko a já přijdu o záruku. Bude to bláznovina.
Kato
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 352
Registrován: sob zář 17, 2005 19:11
Zařízení: HTC Desire (AOS 4.2.2),Nokia Lumia 800, Apple iPad
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

HTC odemkne bootloader pomocí webové aplikace

Příspěvek od Kato »

Holt clovek ma prijit o zaruku v podobe SW problemu, ale nema se to vztahovat na zaruku na HW.
Vzdyt to je jak kdyby si clovek koupil novy notebook, preinstaloval OS, pak se mu casem podelal treba flexkabel u displeje nebo DVD mechanika a zamitli by zaruku s oduvodnenim na prehrany OS. Tam je to naprosto absurdni takova situace a u mobilu se nad tim podivujete...
Obdobne ten strasak v podobe pretaktovani - u NTB se taky bezne pretaktovava a na zaruku to nema vliv..
Btw. historicky vsechna zarizeni s WindowsMobile i od HTC se dala pretaktovavat naprosto bezproblemu s oficialni romkou bez jakekoliv potreby neoficialniho zasahu do systemu a taky jsem neslysel o tom, ze by s tim meli vyrobci ve velkem nejake problemy...
Uživatelský avatar
Cleric
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1162
Registrován: pát dub 09, 2010 15:09
Zařízení: Apple iPhone 7 128 GB
Bydliště: Potkali se u Kolína
Kontaktovat uživatele:

HTC odemkne bootloader pomocí webové aplikace

Příspěvek od Cleric »

Jak píše Kato,
takto by to mělo fungovat v dnešní době chytrých telefonů.
esaras
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 123
Registrován: stř pro 16, 2009 22:05
Zařízení: HTC HD2 (WP7,WM6.5,Android 2.3,Ubuntu 10.10,MeeGo)

HTC odemkne bootloader pomocí webové aplikace

Příspěvek od esaras »

PHiLiPZ píše: Nahodenie ineho kernela umoznujuceho pretaktovanie CPU, pripadne naflashovanie zlej romky A prepisanie recovery je nemozne?
Pretaktovani ti telefon neznici, cipy jsou chraneny a pristroj se ti pri prehrati zacne vypinat (sam jsem hd2 vytaktoval az na 1.7ghz, nekomu se to snad povedlo az na 2ghz pokud to nebyl fake). Cili jedine co se ti pri pretaktovani s pristrojem stane je, ze se ti bude vic hrat, coz muze mit vliv na nektere soucastky (zkraceni zivotnosti) ale i tak z praxe je jasne, ze zivotnost toho bez pretaktovani je vice nez 5 let a 2 roky by to melo vydrzet naprosto bez problemu. Navic soucastky nebudou o tolik rozdilne mezi jednotlivymi pristroji a kdyz si vezmes jak moc hreje plastovy sgs2, tak tu neni moc co resit. Pokud je nejaka soucastka vadna, nejspis to nevydrzi a odhali se tim driv jeji vada, ktera by se ti treba projevila (jak uz to s oblibou byva) 2 tydny po skonceni zarucni doby. Zaruka pri prolomeni bootloaderu jak tady nekdo psal by se mela vztahovat na SW zaruku, nikoliv na HW.
John2y
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: ned kvě 16, 2010 12:10
Zařízení: HTC Sensation / HTC Tytn 2 / MDA Compact

HTC odemkne bootloader pomocí webové aplikace

Příspěvek od John2y »

AdamiX píše:@John2y: len skoda toho death gripu, inac to bol suprovy telefon
Jn skoda at s tim tocim jak stim tocim signal mam furt stejnej a jestli myslis dead gripem to kdyz si obema rukama zakryju anteny tak se me o polovinu ztrati signal tak to me neva pac to stejne nedelam ;-)
AdamiX
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: čtv říj 14, 2010 16:55
Zařízení: Touch HD, Wildfire, Desire HD, 7 PRO
Kontaktovat uživatele:

HTC odemkne bootloader pomocí webové aplikace

Příspěvek od AdamiX »

A pri hraní hier, popripade surfovani po internete, pisani mailov/SMSiek ten telefon drzis ako? Dvoma rukami :/

Inac pecka telefon, ale vrátil som ho, keďže odpoveď HTC znela "každý delefón má death grip". Ale teraz by som šiel do Eva 3D
John2y
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: ned kvě 16, 2010 12:10
Zařízení: HTC Sensation / HTC Tytn 2 / MDA Compact

HTC odemkne bootloader pomocí webové aplikace

Příspěvek od John2y »

Ja to myslel tak ze kdyz ho zakryju tak ze mam ruce pres sebe v horni casti kdyz pisu smsky hraju hry atd. Tak zadnej pokles signalu
AdamiX
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: čtv říj 14, 2010 16:55
Zařízení: Touch HD, Wildfire, Desire HD, 7 PRO
Kontaktovat uživatele:

HTC odemkne bootloader pomocí webové aplikace

Příspěvek od AdamiX »

Mne to na slovensku proste nevyhovovalo, tak isto ako niekomu vrzgaly plasty na Desire HD :)
Odpovědět

Zpět na „HTC telefony“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů