Webový prohlížeč Dolphin HD 5.0 je v Marketu dostupný zdarma

Diskuze o smartphonech značky HTC (One A9, One M9, One M8 a dalších…)
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Webový prohlížeč Dolphin HD 5.0 je v Marketu dostupný zdarma

Příspěvek od Jiří Hrma »

Po sérii testovacích beta verzí uvolnili autoři úspěšného webového prohlížeče Dolphin Browser HD finální verzi 5.0, která je v Android Marketu dostupná zcela zdarma. Změn je spousta, od rychlejšího vykreslování po upravené uživatelské rozhraní, které by mělo být zase o něco přívětivější. Předchozí verze Doplhin Browseru byla také dostupná zdarma, ale obsahovala reklamní proužek, což spoustu uživatelů odradilo; autoři se proto v pětkové verzi reklamu rozhodli úplně odstranit a slibují si od toho větší zájem o prohlížeč mezi uživateli. Dolphin Browser HD 5.0 jsem si nainstaloval na aktuálně testovaný Samsung Galaxy S II a musím uznat, že je při vykreslování webových stránek o něco rychlejší než výchozí systémový prohlížeč. S novým vzhledem zatím trochu zápasím, ale to je pouze o zvyku, navíc je možné z Marketu do prohlížeče stáhnout další grafické kabátky. Prohlížeč je dostupný v 16 jazycích, mezi kterými nechybí ani čeština a pokud jej také chcete vyzkoušet, přejděte do Android Marketu.

obrázek obrázek

Zdroj: AndroidCentral
jura55
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: stř pro 17, 2008 10:13
Zařízení: Optimus 2x
Bydliště: Brno

Webový prohlížeč Dolphin HD 5.0 je v Marketu dostupný zdarma

Příspěvek od jura55 »

NA O 2X funguje paradne
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Webový prohlížeč Dolphin HD 5.0 je v Marketu dostupný zdarma

Příspěvek od YAMATO »

Výrazné zlepšení! Rychleji naběhne, rychleji zobrazuje, velmi vylepšené záložky. A taky se dá rychle vypnout, což se 4 trvalo několik sekund, nyní okamžité.

Jediné, co mě "trápí", že nezobrazuje ikonky některých webů. Třeba Smartmánie. Těžko říct proč.
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Webový prohlížeč Dolphin HD 5.0 je v Marketu dostupný zdarma

Příspěvek od bkf1 »

TO Yamato:
Hele tebe, jako zkusenejsiho androidaka, bych se rad uz dlouho zeptal na prohlizece na Android, ale nejak jsem na to vzdycky zapomnel a navic to pro me nebyla takova priorita, kdyz jsem jeste nemel zadne androidi zarizeni. Tak jaky na to mas nazor? Mam pocit, ze ty mas nejaky placeny ne? Ja osobne mam zatim Operu (aneb zvyk z WM). Doporucis nejaky jiny? Osobne mi nejde moc o rychlost spise o kompatibilitu resp. bezchybnost zobrazeni/fungovani zobrazenych stranek :wink:

OT: Uz mas na Tabu 2.3ku nebo porad jeste nevysla oficialne v CR?
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Webový prohlížeč Dolphin HD 5.0 je v Marketu dostupný zdarma

Příspěvek od YAMATO »

No já jednoznačně doporučuju právě Dolphina. Placeného ho mám, protože jsem nechtěl reklamu - což teď padá. Vyzkoušel jsem vše možné - a že toho na Android je! - a vždy se k němu vrátil. Jinak špatný mě nepřišel ani Firefox, ale zatím je dost líný, taky třeba xScope je dost solidní...ale Doplhin zatím vždy vyhrál.

2.3 zatím nemám. Uvažoval jsem chvíli i o neofiko, ale už na tyhle věci nějak nemám náladu a ta 2.2 není zas tak strašná, takže vydržím. Ale proč to tak trvá fakt nechápu :roll:
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Webový prohlížeč Dolphin HD 5.0 je v Marketu dostupný zdarma

Příspěvek od bkf1 »

TO Yamato:
Ok vyzkousim :wink: BTW doufam ze tvoje spokojenost s ThinkFree, ktery jsem ti kdysi poradil na word, stale trva :wink:

OT: Urcite to bude vaznout na lidech, kteri se o to proste nestaraji (bud jde primo o Samsung, ktery uvolnuje firmware pro evropske zeme nebo je v tom primo zastoupeni konkretni zeme, v tom uplne nemam jasno) a jedina jejich prace za cely den je piti kavy :???: Jinak nic nerikajici vyjadreni tu neschopnost vcelku doklada:

Kód: Vybrat vše

Těší nás, že se zajímáte o naše výrobky. Bohužel v tuto chvíli ještě
tyto informace k dispozici nemáme. Jakmile nám budou poskytnuty,
zpřístupníme je na našich webových stránkách.
Kazdopadne nechapu, proc treba verzi pro Velkou Britanii nemuzou uvolnit pro celou Evropu, kdyz obsahuje vsechny evropske jazyky :???:
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Webový prohlížeč Dolphin HD 5.0 je v Marketu dostupný zdarma

Příspěvek od YAMATO »

Jj, ThinkFree dokonce byl v základu Tabu, což zcela mirořádně potěšilo. Ostatní balast šel ovšem pryč.

Každopádně je to přístup na houby...
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Webový prohlížeč Dolphin HD 5.0 je v Marketu dostupný zdarma

Příspěvek od bkf1 »

Tedka testuju ten Dolphin a mam problem... nemuzu editovat zalozky... kdyz podrzim na zalozce, tak se zadne menu "edit/delete" neobjevi :???:

OT: jj ja taky mel v zakladu v SGS1 :wink: Nedoporucis jeste nejaky schopny taskmanager pls? Nejlepe s tlacitkem "odpalit vsechno" :smile: Ten standardni samsungacky je fajn ale neumoznuje prepinani do bezicich aplikaci :???:
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Webový prohlížeč Dolphin HD 5.0 je v Marketu dostupný zdarma

Příspěvek od YAMATO »

To nechápu, needituješ to přímo v boční liště? - tam to nejde.

Task manager jsem používal (TaskManagerPro), ale asi je fakt pravda, že na Androidu nadělá víc problémů než užitku, dal jsem ho pryč ještě na Streaku a stabilita se dost zlepšila. Hlavně mi přišlo, že je celkem fuk jestli tam je nebo ne - tohle je oblast, kde z mého pohledu WM i teď jasně vede - když jsem na HD2 (relativně srovnatelný HW) něco hodil na pozadí, tak to tam drželo, v Androidu to prostě nevydrží. Dejme tomu, že jsem si večer načetl nějakou stránku v Opeře, měl rozepsaný nějaký dokument ve Wordu a třeba si četl v AllReaderu - ráno to tam bylo. Na Androidu ani omylem.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Re: Webový prohlížeč Dolphin HD 5.0 je v Marketu dostupný zd

Příspěvek od Standa »

bkf1: na toto jsem pouzival Advanced Task Killer, nastavis si, co chces standardne odprasknout a pak uz jen mackas tlacitko. Jinak v Dolphinu se mi dari editovat zalozky pres Quick Access v Bookmark baru, tam kliknout na Zalozky a v nich uz dlouhy dotek funguje.
YAMATO: to me taky vzdycky vytoci, ma to pameti jako blazen, ale vetsinou uz rano nenajdu ty stranky, co vecer byly otevrene. Na WM se mi aplikace ztracely az uz opravdu nebyla jina moznost.
Uživatelský avatar
skejpa
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 128
Registrován: sob zář 13, 2008 9:26
Kontaktovat uživatele:

Webový prohlížeč Dolphin HD 5.0 je v Marketu dostupný zdarma

Příspěvek od skejpa »

Já sem dolphina taky zkousel na O2X a uplne tak nadsenej jsem z nej nebyl. Nejvic me vadi na tech prohlizecich absence uvodni stranky se zalozkama, jako to ma opera. Zvyknul jsem si na to na WM a ted to hrozne chybi. Nadruhou stranu opera zase nevim proc, nevykresluje stranky stejne jako napriklad standardni prohlizec (m.FB v opere a m.FB v klasickym prohlizeci je uplne jinej - ve standardu bohuzel lepsi). Ja bych potreboval smichat tyhle tri prohlizece dohromady abych byl uplne spokojenej :)
A s tim multitaskingem taky souhlasim. Na WM to bylo jiny kafe. Ale zpet bych zase nesel. Jen je videt, ze i android neni dokonalej :)
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Webový prohlížeč Dolphin HD 5.0 je v Marketu dostupný zdarma

Příspěvek od YAMATO »

Jedna ze změn v Dolphin 5 je nová domácí stránka se "Speed Dial". A možnost podsložek v boční liště záložek - podle mě geniální záležitost.
Uživatelský avatar
Cleric
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1162
Registrován: pát dub 09, 2010 15:09
Zařízení: Apple iPhone 7 128 GB
Bydliště: Potkali se u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Webový prohlížeč Dolphin HD 5.0 je v Marketu dostupný zdarma

Příspěvek od Cleric »

Dolphin mám teď nainstalovaný. Zatím to vypadá luxusně. Jsem zvědaví jak si poradí s pomalejším připojením přes EDGE.
Uživatelský avatar
dark_hood
smartguru
smartguru
Příspěvky: 552
Registrován: pát úno 08, 2008 19:12
Zařízení: Lumia 830

Webový prohlížeč Dolphin HD 5.0 je v Marketu dostupný zdarma

Příspěvek od dark_hood »

tiež ho v súčasnosti skúšam a zatiaľ mám z neho pozitívny dojem :)
Uživatelský avatar
skejpa
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 128
Registrován: sob zář 13, 2008 9:26
Kontaktovat uživatele:

Webový prohlížeč Dolphin HD 5.0 je v Marketu dostupný zdarma

Příspěvek od skejpa »

Tak jsem ho zkusil jeste jednou. Nevim proc ale ted uz mi vsechny stranky jeli vpohode. Doplnky k prohlizeci jsou velmi luxusni :) Asi ho chvili budu pouzivat jako hlavni... BTW: Speed dial vyresil problem se startovaci strankou :)
E1X
nováček
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: stř kvě 13, 2009 0:56
Zařízení: SE Xperia mini pro

Webový prohlížeč Dolphin HD 5.0 je v Marketu dostupný zdarma

Příspěvek od E1X »

Ahoj,
jak jste na tom s místem jaké Dolphin zabírá? S několika otevřenými taby mi v tel zabírá skoro 50mb a ikdyž přesnu program na SD kartu stále mi tel hlásí nedostatek místa.
Uživatelský avatar
skejpa
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 128
Registrován: sob zář 13, 2008 9:26
Kontaktovat uživatele:

Webový prohlížeč Dolphin HD 5.0 je v Marketu dostupný zdarma

Příspěvek od skejpa »

Ja sem si zkusil otevrit 3 panely, shodil jsem to a sprava aplikaci mi ukazuje vyuziti 12,8 MB.
Uživatelský avatar
silent64sk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 188
Registrován: pát kvě 06, 2011 19:48
Zařízení: Lumia 1520, Transformer Pad TF300T, Galaxy Nexus
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Webový prohlížeč Dolphin HD 5.0 je v Marketu dostupný zdarma

Příspěvek od silent64sk »

Potvrdzujem, akurát som otvoril 5 stránok a berie si to cca 70MB, ale nejak mi to neprekáža, stále mi ukazuje 180MB voľnej pamäte.
E1X
nováček
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: stř kvě 13, 2009 0:56
Zařízení: SE Xperia mini pro

Webový prohlížeč Dolphin HD 5.0 je v Marketu dostupný zdarma

Příspěvek od E1X »

Jde mi o to, ze když se podívám do settings sd&phone storage mi to ukazuje Available space třeba 5 MB když mám nainstalováno, když odinstaluju 50MB + kde je u mě tedy problém? Ikdyž přesunu app na SD kartu pořád stejné nevíte pradit?
O volnou ram mi nejde. Mám Desire bez rootu.
Uživatelský avatar
silent64sk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 188
Registrován: pát kvě 06, 2011 19:48
Zařízení: Lumia 1520, Transformer Pad TF300T, Galaxy Nexus
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Webový prohlížeč Dolphin HD 5.0 je v Marketu dostupný zdarma

Příspěvek od silent64sk »

Zaujímavé, skus použiť trebárs aplikáciu Cache cleaner na prečistenie vnútornej pamäte.
Odpovědět

Zpět na „HTC telefony“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů