Navigace od Google je od dnešního dne dostupná v ČR

Diskuze o smartphonech značky HTC (One A9, One M9, One M8 a dalších…)
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Navigace od Google je od dnešního dne dostupná v ČR

Příspěvek od Jiří Hrma »

Pro uživatele operačního systému Android máme další dobrou zprávu! Google zapracoval a dnes ve dvě hodiny ráno v České republice oficiálně spustil bezplatnou navigaci. Pro její využívání není nutné nic dodatečně stahovat z Android Marketu, prostě jen stačí spustit Google Mapy nebo aplikace Navigace a můžete vyrazit. Jediné, co k využívání navigace potřebujete, je datové připojení, skrze které se stahují mapové podklady. Ve vybraných lokalitách nemusíte používat jen klasické a satelitní mapy, ale můžete se přepnout do Street View zobrazení. Není vyloučeno, že se později dočkáme zprovoznění navigace také pro iPhone, nicméně tahle informace zatím potvrzena nebyla. Na Slovensku zatím uživatelé mají smůlu, navigace od Google tam stále není dostupná.

obrázek obrázek obrázek obrázek

Aktualizováno ve 13:30: Na pacholliniho blogu si můžete přečíst zajímavé postřehy z tiskové konference Google, kde byla služba pro Českou republiku oficiálně představena.

Aktualizováno 2.6.: Filip Kůžel z MobilMania.cz vyzpovídal Jaroslava Bengla ze společnosti Google, záznam si můžete prohlédnout na přiloženém videu, ze kterého se dozvíte spoustu zajímavých informací.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=HE-ARDbYOEw[/youtube]

Zdroje: MobilMania, SvetAndroida
Kvetakomil
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: úte dub 27, 2010 16:27
Zařízení: LG Optimus 2X

Navigace od Google je od dnešního dne dostupná v ČR

Příspěvek od Kvetakomil »

Mam za to, ze nic lepsiho se dnes uz nestane :) Navigace mi funguje skvele, takze jeste zprovoznit placene aplikace pro ceske vyvojare a kompletni ovladani telefonu hlasem a pak to bude ta prava Amerika :)
dolnajs
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: pát kvě 09, 2008 19:54
Zařízení: Google Nexus S, SonyEricsson Xperia Arc S, LG L9
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Navigace od Google je od dnešního dne dostupná v ČR

Příspěvek od dolnajs »

Funguje hezky. Obzvlášť v kombinaci se streetview, ale nedokážu si to představit někde, kde je mizerný signál, případně pouze GPRS. Offline navigace v tomto případě je 100x lepší. :)
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Navigace od Google je od dnešního dne dostupná v ČR

Příspěvek od janac_marek »

Tak toto znie veľmi super a futuristicky. Hlavne tá navigácia pomocou streetview. To by bola doslova paráda keby google raz zmapoval úplne všetko :))))))
+ Samozrejme nejaké normálne ceny na mobilné pripojenie na net v zahraničí. Aspoň v rámci EÚ nech je to ako domáce ceny (alebo možnosť nacachovať si vopred naplánovanú trasu).

PS: Museli sme sa rozdeliť? :)
Android nemám, tak u tejto správy mi je z tohto pohľadu jedno.

Ale byť spolu, tak by nás celosvetové firmy viac vnímali. Možno by sme boli menší ako Poľsko, ale ekonomicky silnejší. Asi by sa nestávali veci ako teraz, keď existuje kopec programov/služieb, kde poľština je, ale čeština ani slovenčina nie je.

Avšak dnes nám najväčšie nádeja dáva EÚ (len ju treba reorganizovať a zbaviť byrokratov a ľavice). Behom 50 rokov EÚ môže vytvoriť také podmienky, že v každom štáte bude povinná angličtina ako úradný jazyk + samozrejme aj domáci jazyk.
Firmami by bola vnímaná ako celok a všetko by sme mali dostupné všetci naraz :). Takisto samozrejme + žiadne predražené paušály a mobilný internet.
Je neskutočné, že za 4€ dostanem len 1.5GB, pričom v susednom Rakúsku je to iné kafe.
Tomáš Kubec
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: pon čer 20, 2005 20:47
Zařízení: Lenovo P780
Bydliště: Pardubice

Navigace od Google je od dnešního dne dostupná v ČR

Příspěvek od Tomáš Kubec »

No vidíš a tady by lidi za ty 4 Eura a 1.5GB FUP líbali lidi operátorům ruce :-).
Uživatelský avatar
lookass
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 140
Registrován: stř úno 24, 2010 21:39
Zařízení: HTC EVO 3D, origo ROM
Bydliště: ČB, Praha
Kontaktovat uživatele:

Navigace od Google je od dnešního dne dostupná v ČR

Příspěvek od lookass »

a musí být mapy v té poslední verzi 5.5?
-pekr-
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 116
Registrován: stř dub 01, 2009 22:00
Zařízení: HTC Sensation

Navigace od Google je od dnešního dne dostupná v ČR

Příspěvek od -pekr- »

Je to fajn, jen si neumím představit, jak spolehlivě mě to bude navigovat v místech, kde je jen GPRS signál. Také doufám, že je tam nějaký inteligentní/nastavitelný caching, tzn. že oblasti, kde jsem již projel, to znovu netahá :-)
Kato
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 352
Registrován: sob zář 17, 2005 19:11
Zařízení: HTC Desire (AOS 4.2.2),Nokia Lumia 800, Apple iPad
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Navigace od Google je od dnešního dne dostupná v ČR

Příspěvek od Kato »

janac_marek píše:Je neskutočné, že za 4€ dostanem len 1.5GB, pričom v susednom Rakúsku je to iné kafe.
Ad. EU - do těch 50 let se spíš rozpadne... Ale to je OT. Ale kdybychom byli CS, tak bysme sice měli pravděpodobně služby dřív, ale na nějakou slovenštinu by jste mohli zapomenout o to vic..
A za ty 4€ si stěžuj... Jak ti napsal Tom Kubec - tady by za to lidi byli maximálně vděční. Já mám sice měsíčně 3GB, ale za 525Kč (21€). Druhej nejvyšší tarif nabízí měsíční FUP 500MB za 315Kč (13€), takže psát tady o nějakých 1,5GB za 4€ v souvislosti, že je to předražené, je tak akorát k nas.ání ;o)
lookass píše:a musí být mapy v té poslední verzi 5.5?
Ano - musí být...
-pekr- píše:Je to fajn, jen si neumím představit, jak spolehlivě mě to bude navigovat v místech, kde je jen GPRS signál. Také doufám, že je tam nějaký inteligentní/nastavitelný caching, tzn. že oblasti, kde jsem již projel, to znovu netahá :-)
Pokud nebudeš tahat fotopodklady, tak na navigaci pomocí klasických map stačí i GPRS... (ale moc nesjížděj z trasy :lol: ). A ano - cachování ma poměrně inteligentní - netahá za každou cenu znovu.
Uživatelský avatar
lookass
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 140
Registrován: stř úno 24, 2010 21:39
Zařízení: HTC EVO 3D, origo ROM
Bydliště: ČB, Praha
Kontaktovat uživatele:

Navigace od Google je od dnešního dne dostupná v ČR

Příspěvek od lookass »

a když se mapy nakešují a pak dám "clear cache", tak asi musim zakázat mazat google maps, co? jinak budou v pytli...
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Navigace od Google je od dnešního dne dostupná v ČR

Příspěvek od janac_marek »

Ja slovenčinu ani nechcem :) . Všade mám angličtinu. Jediné čo chcem, nech sú produkty u nás dostupné vtedy, keď v UK alebo Nemecku a nie vo všetkom s poriadnym meškaním.
Vy to máte ešte dobré. U nás nebude teraz ešte ani WP marketplace. Aj ten Android marketplace došiel neskôr. Holt 5,5 milióna je proste len 5,5 milióna.

A s tým paušálom za 4€. Nejde o cenu. Tá je super. Pamätám, keď za trojnásobok toho bolo 100MB. Mne vadí ten FUP na 1.5GB, čo je síce na mobil OK, ale ak chcem už ísť občas aj cez notebook, tak treba trocha dávať pozor a nesťahovať súbory, nepozerať youtube, atď...

EDIT: Ešte aby som to upresnil. Operátor vidím, že ponúka za 6€ 'neobmedzený' balík, ale je tam táto podmienka:
"Po prenesení 2000 MB dát v mobilnej sieti spoločnosti Slovak Telekom, a.s. , v rámci jedného zúčtovacieho obdobia, bude rýchlosť dátových prenosov (sťahovania aj odosielania dát) v mobilnej sieti spoločnosti Slovak Telekom, a.s. do konca príslušného zúčtovacieho obdobia znížená na 64 kbps. "
Čo v praxi znamená, že u tohto operátora u nás tých tvojich 3GB ani mať nemôžem, aj keby som chcel. Po 2GB rýchlosť klesne na hranicu, kde sa nedá pozerať ani email.
Uživatelský avatar
dark_hood
smartguru
smartguru
Příspěvky: 552
Registrován: pát úno 08, 2008 19:12
Zařízení: Lumia 830

Navigace od Google je od dnešního dne dostupná v ČR

Příspěvek od dark_hood »

a u nás zase nič :evil:
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Navigace od Google je od dnešního dne dostupná v ČR

Příspěvek od janac_marek »

to dark_hood:
Premenujeme to tu na slovakistan ;)
Človek by aj chcel platiť, ale nemôže. Aj na XBOX si musí zriaďovať zahraničný account.
No čo už, ale je to pochopiteľné. V celej krajine nás chce platiť možno tak 1000 ľudí (ak nepreháňam) a pre firmy to znamena zrejme pomerne slušné investície a nie je to také jednoduché.
Preto sakra chcem, nech sa EÚ vníma ako jeden subjekt a i tí operátori fungovali celoplošne (a nie že tu taká ponuka a hentam taká :) ).
khooca
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 128
Registrován: úte úno 16, 2010 22:50
Zařízení: BB 9780

Navigace od Google je od dnešního dne dostupná v ČR

Příspěvek od khooca »

Velká škoda, že se toto týká jen androidu. Takže všem lidem, kteří nemají androida, oslavujou strategii googlu 'mít vše z každého myslitelného odvětví' a chtějí mít navigaci: dobře vám (nám) tak! :evil:
Kato
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 352
Registrován: sob zář 17, 2005 19:11
Zařízení: HTC Desire (AOS 4.2.2),Nokia Lumia 800, Apple iPad
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Navigace od Google je od dnešního dne dostupná v ČR

Příspěvek od Kato »

janac_marek píše:Čo v praxi znamená, že u tohto operátora u nás tých tvojich 3GB ani mať nemôžem, aj keby som chcel. Po 2GB rýchlosť klesne na hranicu, kde sa nedá pozerať ani email.
No ty třeba slovenštinu nevyžaduješ, ale většina smrtelníků určitě ano. Ono i těch našich 10,5M obyvatel dost často nestojí "za námahu".
3GB=21€, 2GB=4€ --> to i kdyby sis pořídil další dva datové tarify, tak jseš skoro na poloviční ceně (tj. 12€) za 6GB... ;o)
A nevěřím tomu, že by ti neudělali nějakou "krvavě zaplacenou" individuální nabídku, kdybys jim řekl, že je přeplatíš a dáš jim 10€ za 3GB 8-) (u nás to umí třeba VF - ovšem dost hajzlovsky - zaplatit musíš celý měsíční paušál a nepřevádí se do dalšího měsíce. Tzn. když vyplácáš limit (obvykle tak 5 dní před koncem zúčtovacího období), tak musíš vysolit dalších 21€ za blbých 5 dní... a po 5 dnech je balík fuč a jedem nanovo..).

No nic - to je dost OT - takže ještě zpátky k navigacím - abyste to špatně nepochopili - navigace se samozřejmě cachuje poměrně inteligentně, ale z pohledu zbytečného znovunačítání. Že byste to udělali tak, že doma na WiFi si naplánujete trasu do Německa, vypli datové přenosy a sázeli na to, že to bude fungovat, tak to vážně ne.
(mimochodem mám pocit, že tohle umožňovala modifikace Brut.all (která povoluje navigaci v nepodporovaných zemích) - minimálně ta položka byla v menu, ale nevím, jak moc dobře (jestli vůbec) to fungovalo. Osobně jsem rád, že jsem se toho mohl zbavit a můžu to používat zcela oficiálně i u nás :) )
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Navigace od Google je od dnešního dne dostupná v ČR

Příspěvek od janac_marek »

No ale to cachovanie by Google mohol dať ako bonus, ak samozrejme odbočíš z trasy, tak by ťahalo z netu.
Nereálne to nie je. A hlavne pri využití obrázkov zo StreetView by to bolo aj celkom užitočné.
Samozrejme keby je všade dostupný vysokorýchlostný internet a za super cenu, tak je to irelevantné.
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Navigace od Google je od dnešního dne dostupná v ČR

Příspěvek od YAMATO »

Tak já nevim...ať mě nikdo netvrdí, že nejde z Trutnova do Ostravy jet mimo dálnice a mýta. Google navigace mě to ale tvrdí a žádnou trasu nenajde...
Kato
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 352
Registrován: sob zář 17, 2005 19:11
Zařízení: HTC Desire (AOS 4.2.2),Nokia Lumia 800, Apple iPad
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Navigace od Google je od dnešního dne dostupná v ČR

Příspěvek od Kato »

Hehe - to je dobrej error :D on totiž našel, že nejlepší cesta je z tama přes Polsko --> a v Polsku ještě neni Google navigace povolena, takže ti to zahlasi to, co to zahlasi :D Viz trasy v normálních Google mapach.
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Navigace od Google je od dnešního dne dostupná v ČR

Příspěvek od YAMATO »

No právě.

Ale stejně nevěřím, že trasa Trutnov - Ostrava pouze přes Česko vede vždy přes nějakou dálnici/mýto.
Kato
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 352
Registrován: sob zář 17, 2005 19:11
Zařízení: HTC Desire (AOS 4.2.2),Nokia Lumia 800, Apple iPad
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Navigace od Google je od dnešního dne dostupná v ČR

Příspěvek od Kato »

určitě vede, ale je delší, než přes PL, takže s ní ani nepočítá..
každopádně chyba to je...
Vlastimil Bartošák
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 360
Registrován: pát úno 01, 2008 12:13
Zařízení: LG V10
Bydliště: Teplice v Čechách, Krupka
Kontaktovat uživatele:

Navigace od Google je od dnešního dne dostupná v ČR

Příspěvek od Vlastimil Bartošák »

Tak jsem to ráno otestoval a je to senzace. Mám to v AJ ,ale to nevadí. Ještě to srovnám s AURA navigací :)
Ale co je lepší Google navigace nebo Nokia maps ? Já bych řek když jsem srovnával tak vítěz byla Nokia maps :)
Odpovědět

Zpět na „HTC telefony“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů