Byl uvolněn CyanogenMod 7 ve verzi RC2

Diskuze o smartphonech značky HTC (One A9, One M9, One M8 a dalších…)
Odpovědět
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Byl uvolněn CyanogenMod 7 ve verzi RC2

Příspěvek od Jiří Hrma »

Nejpopulárnější neoficiální modifikace ROM pro Android je zcela po zásluze CyanogenMod, aktuálně ve verzi 7 RC2, která je postavena na Androidu 2.3.3 a přináší celou řadu oprav, notifikační profily či podporu WiMAXu pro telefon HTC Evo. Autoři se pochlubili, že během 24 hodin od vydání RC2 verze si ji stáhlo přes 150 000 uživatelů, což je obrovské číslo. CyanogenMod je v současné době dostupný pro několik desítek zařízení, ne pro všechny je ale k dispozici v úplně poslední verzi. Abyste ROM do svého telefonu mohli nahrát, je nutné provést root.

obrázek

Zdroj: AndroidCentral
Luboš Klicpouch
smartguru
smartguru
Příspěvky: 569
Registrován: pon pro 31, 2007 14:00
Zařízení: SGN
Bydliště: Praha

Byl uvolněn CyanogenMod 7 ve verzi RC2

Příspěvek od Luboš Klicpouch »

CM7 mohu vřele doporučit. Jedná se o celkem poladěný systém. Ve verzi RC1 jsem měl ovšem potíže s některými aplikacemi. Nechtělo se fungovat například oficiálnímu Posterous klientovi, nebo neběžel skladatel Uloops + nějaké další aplikace. RC2 jsem ještě netestoval, protože si zrovna teď si ladím MIUI, která už vypadá jako Android a ne jako iPhone :)

Čili pokud víte, co je to ROOT, CWM, FLASH (ne ten na webu) a pod, tak s radostí flashnujte.. :)
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Byl uvolněn CyanogenMod 7 ve verzi RC2

Příspěvek od bkf1 »

Tak ja bych to mermomoci necpal do telefonu, dokud to nebude stable :wink: Jinak mnohe urcite potesi zahrnuti podpory pro Samsung Galaxy S :wink:
Luboš Klicpouch
smartguru
smartguru
Příspěvky: 569
Registrován: pon pro 31, 2007 14:00
Zařízení: SGN
Bydliště: Praha

Byl uvolněn CyanogenMod 7 ve verzi RC2

Příspěvek od Luboš Klicpouch »

Naopak kdo chce, může tím, že si nainstaluje RC později komentovat různé chyby a nedodělky a tím napomoci k stable verzi. Jsem pro to testovat a zkoušet, ale jen v případě, kdy člověk ví, co dělá.. A by pak nezaplakal nad cihličkou :)
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Byl uvolněn CyanogenMod 7 ve verzi RC2

Příspěvek od bkf1 »

Luboš Klicpouch píše:Jsem pro to testovat a zkoušet, ale jen v případě, kdy člověk ví, co dělá.. A by pak nezaplakal nad cihličkou :)
Tak kdyz je uzivatel zkusenejsi tak klidne, ja myslel uzivatele, kteri jsou porad v te skupine beznych a ti si (mozna kupodivu ostanich) casto umi naflashovat telefon nejakou uzivatelskou ROM (to ale snad umi kazdy, kdo umi cist, psat, je aspon trochu technicky typ a podle toho pak kolikrat vypadaji i ty fora, ktera se hemzi ruznymi zacatecnickymi dotazy; to je ale v poradku, protoze na to ty fora jsou), ale tem bych prave doporucoval zbytecne neriskovat (tzn. flashovat jen stable verze), POKUD nemaji dostatek casu a nalady si zjistit vsechny dulezite podrobnosti kolem.
Pavel Vlasák
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1165
Registrován: sob úno 07, 2009 14:56
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Pardubice

Byl uvolněn CyanogenMod 7 ve verzi RC2

Příspěvek od Pavel Vlasák »

Průběžně používám noční vydání... Nedokáži si představit, že bych ve svém Desire měl jinou ROM. Také interní paměť s max velikostí 315MB je lákavá. :) Přechod na verzi 2.3.3 přinesl sice malé potíže, ale to se doladí.
Houmak
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: stř bře 09, 2011 10:54
Zařízení: HTC Desire CyanogenMod-7.0.0-RC2

Byl uvolněn CyanogenMod 7 ve verzi RC2

Příspěvek od Houmak »

Zdravím, tak teď zrovna zkouším CyanogenMod-7.0.0-RC2 a narazil jsem na problém. Nefunguje WiFi, což je docela závažná chyba. Nesetkal jste se s tím taky někdo. Ať dělám co dělám, furt jí nemůžu rozběhnout.
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Byl uvolněn CyanogenMod 7 ve verzi RC2

Příspěvek od bkf1 »

Hard reset predpokladam probehl?
PS: dela se vlastne jeste po flashovani hard-reset? :)
Pavel Vlasák
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1165
Registrován: sob úno 07, 2009 14:56
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Pardubice

Byl uvolněn CyanogenMod 7 ve verzi RC2

Příspěvek od Pavel Vlasák »

Na Desire ni WiFi funguje bez problémů. Udělal jsi před instalací Wipe dat a paměti?

Wipe "hard reset" se po flash nedělá!!! Pokud ho uděláš můžeš přijít o některá nastavení nebo o některé aplikace, které jsou součástí rom.
nandro
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 371
Registrován: pát dub 23, 2010 10:26
Zařízení: Galaxy NOTE 3,NOTE 10.1 a Samsung ATIV PC.
Bydliště: Ostrava

Byl uvolněn CyanogenMod 7 ve verzi RC2

Příspěvek od nandro »

CyanogenMod 7 určitě doporučuji.Třeba Nexus S tato ROM velmi zrychli a nesetkal jsem se se žádnými problémy :wink:
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Byl uvolněn CyanogenMod 7 ve verzi RC2

Příspěvek od bkf1 »

Pavel Vlasák píše:Wipe "hard reset" se po flash nedělá!!! Pokud ho uděláš můžeš přijít o některá nastavení nebo o některé aplikace, které jsou součástí rom.
Za mych mladych let se na WM delal prave proto, ze se smaznou prave ta nastaveni a zbytky z puvodni ROM, ktere by mohly delat problem a tim se clovek predem zbavil ruznych nesmyslnych chyb (nefungujici WiFi kuprikladu; to si jeste matne pamatuji, jak nekterym lidem nefungovala, kdyz neudelali HR po flashi; v nekterych vzacnych pripadech se musel udelat jeste komplexnejsi vymaz pomoci Task29). Jak tedy doporucujes flashovat konkretne CM, kdyz chces mit telefon naflashovany v naprosto ciste promazle podobe a nezalezi ti na tom, co v nem bylo drive?
Pavel Vlasák
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1165
Registrován: sob úno 07, 2009 14:56
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Pardubice

Byl uvolněn CyanogenMod 7 ve verzi RC2

Příspěvek od Pavel Vlasák »

Vše prováděj v recovery.

-wipe data/factory reset
-wipe cache partition
-wipe Dalvk Cache
-flash ROM

Po instalaci se wipe neprovádí protože interní paměť je rozdělená na několik oddílů a vývojáři romek mají na výběr zda aplikace či nějaké soubory umístí přímo do oddílu určeného pro systém, nebo zda je dají do oddílu pro data. Pokud se rozhodnou zda bude to či ono umístěno do oddílu "data" a ty po flah ROM uděláš tovární nastavení přijdeš o vše v oddílu "data".
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Byl uvolněn CyanogenMod 7 ve verzi RC2

Příspěvek od bkf1 »

Ahaa... tak dikec i za ostatni, kteri v tom treba taky nemeli jasno :wink:

EDIT: Jeste dotaz, lze provest kopletni zalohu vsech originalnich ROM soucasti pro pripadnou obnovu napr. kvuli reklamaci? U WM byly v podstate tri soucasti a to vlastni ROM (v podstate datova cast), radio ROM (neco jako bios pro vsechny bezdratove soucasti) a SPL/UBoot (neco jako bios pro fungovani zakladnich HW soucasti telefonu), ale zaloha se neprovadela, protoze rychlejsi bylo sehnat si zalohu verze konkretni ROM soucasti. Jak je to u Androidu?
Houmak
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: stř bře 09, 2011 10:54
Zařízení: HTC Desire CyanogenMod-7.0.0-RC2

Byl uvolněn CyanogenMod 7 ve verzi RC2

Příspěvek od Houmak »

Tak sem to udělal přesně jak je psáno výše. Wipe všeho před Flashovánim a pořád nic. Už na to asi prdim a počkám na první Stable verzi. Ale jinak je CyanogenMod 7 super. Jo a děkuju za rady.
let77
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: ned čer 27, 2010 14:24
Zařízení: Samsung Galaxy S

Byl uvolněn CyanogenMod 7 ve verzi RC2

Příspěvek od let77 »

Používám na Samsung Galaxy S a je to super, jenom external SD karta nefunguje. Mohu jenom doporučit.
Uživatelský avatar
Cleric
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1162
Registrován: pát dub 09, 2010 15:09
Zařízení: Apple iPhone 7 128 GB
Bydliště: Potkali se u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Byl uvolněn CyanogenMod 7 ve verzi RC2

Příspěvek od Cleric »

TO bkf1
UNROOT
Cleric píše: Tak UNROOT je již možný ještě jednoduším způsobem a to:
1) Stáhnout tento soubor http://www.ulozto.cz/7631872/pb99img-zip
2) Vložit na kořen SD karty
3) spustit BOOTLOADER

Pak už jen se stačí řídit pokyny telefonu a Váš telefon je za chvíli jako nový :D
HBOOT by měl zůstat, alespoň jsem ho měl stejný po vyzkoušení jako originál při prvním ROOTu
Radio - to by se mělo aktualizovat s OTA updaty
SaintPaul
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 66
Registrován: stř led 07, 2009 17:36
Zařízení: Orange SanFrancisco = ZTE Blade

Byl uvolněn CyanogenMod 7 ve verzi RC2

Příspěvek od SaintPaul »

Zkoušel někdo CM7 na ZTE Blade?
hudyss
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 406
Registrován: pát led 19, 2007 17:07
Zařízení: Google Pixel 2

Byl uvolněn CyanogenMod 7 ve verzi RC2

Příspěvek od hudyss »

Na Desire Z beha velmi dobre. Jeste jsem nezkousel GPS,ale jinak vse myslim v poradku
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Byl uvolněn CyanogenMod 7 ve verzi RC2

Příspěvek od bkf1 »

Jeste kdyz se vratim k tomu obnovovani do stavu originalniho... takze staci ten CM preflashnout originalni ROM a VSE se vrati do originalniho stavu (kdyz myslim vse tak se mi samozrejme jedna o UPLNE vsechny soucasti ROM od bootloaderu, pres radio az pod vlastni datovou ROM)?
Odpovědět

Zpět na „HTC telefony“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 hostů