Nvidia představila čtyřjádrový procesor Tegra 3 Kal-El

Diskuze o smartphonech značky HTC (One A9, One M9, One M8 a dalších…)
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Nvidia představila čtyřjádrový procesor Tegra 3 Kal-El

Příspěvek od Standa »

Sice OT, ale mně výkon 1GHz qualcommu stačí. Vše je rychlé, na nic nečekám, video 720p jede plynule a i hry jako Avatar jsou v klidu (sice ji nehraju, ale jako prezentace výkonu byla dostatečná). Obecně na pda 3D hry nehraju, takže poprvé v životě jsem s výkonem produktu od Qualcommu naprosto spokojený.
Uživatelský avatar
Cleric
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1162
Registrován: pát dub 09, 2010 15:09
Zařízení: Apple iPhone 7 128 GB
Bydliště: Potkali se u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Nvidia představila čtyřjádrový procesor Tegra 3 Kal-El

Příspěvek od Cleric »

TO bkf1
Asi jsem divný, ale mě to stačí. Sice starty bych uvítal rychlejší, ale to už je maličkost a s tím dokážu žít. Telefon používám výhradně na čtení knih a těch pár her co tam mám :wink: běží v pohodě.
Jedině kde bych 4 jádra uvítal tak asi v Kyocera Echo. Přece 2 displeye už něco z výkonu seberou a být tam Tegra 2 to by teprv byl luxus.
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Nvidia představila čtyřjádrový procesor Tegra 3 Kal-El

Příspěvek od bkf1 »

Cleric píše:Asi jsem divný, ale mě to stačí.
Ja myslim, ze s novymi procesory i bezne operace v systemu budou jinak litat a pak si teprve clovek uvedomi, ze mu to stacilo nez uvidel ten frkot ;o) Pripomina mi to moje XP v praci resp. vykon pracovnich aplikaci a jak kolegovi skoncil pocitac (resp. disk se odporoucel... i se vsemi dulezitymi maily samozrejme :) ), tak jsem mu vybiral notebook s Intelem samozrejme, 4GB pameti (pro nej zbytecnost, ale tak co uz), Win7 64bit a kdyz jsem videl, jak na tom litaji ty moje pracovni aplikace, tak jsem zjistil, jak mi to krute nestaci :) Samozrejme, ze prehnana honba za vykonem je zase spatne, ale to jsem zrovna nemyslel...
_iNTERFACE
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 375
Registrován: čtv led 07, 2010 23:35
Zařízení: iPhone

Nvidia představila čtyřjádrový procesor Tegra 3 Kal-El

Příspěvek od _iNTERFACE »

Ja myslim, ze s novymi procesory i bezne operace v systemu budou jinak litat a pak si teprve clovek uvedomi, ze mu to stacilo nez uvidel ten frkot ;o)
tak je...najprv to bol veelmi dlho iphone, potom sa pridal wp, bada a uz to snad konecne zacne byt uplna samozrejmost, ze aj prostredfie, aj pisanie sms, aj listovanie v zozname by mohlo byt konecne pohanane tym prebytocnym vykonom na kazdom zbytocne vykonnom zariadeni...nerozumiem preco si uzivatel, ktory hry nehraje mysli, ze jedine vyuzitie vysokeho vykonu moze byt na hry...heh
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Nvidia představila čtyřjádrový procesor Tegra 3 Kal-El

Příspěvek od IkE Blaster »

Tak staromódní uživatel se totiž podívá, jak rychle se otevíral seznamu kontaktů na WM 2003, kde měl 16MB RAM a procesor, který je snad 1/10000 výkonem pomalejší, než dnešní 1Ghz Snapdragony, a pak mu nezbývá, než zamáčknout slzu. Běžný uživatel se pak podívá na hloupou Nokii za pár tisíc... U obojího prostě nebylo co zrychlovat.

Podle mě je cesta zvyšování výkonu v tomto směru cestou zhoubnou - mělo by se spíš optimalizovat a zrychlovat běhové prostředí (JVM na Androidu není podle mě ukázkou efektivity, .net je na tom jen o chlup lépe). Ikdyž je možné, že už není co zrychlovat, je to daň za stabilitu a pohodlnost pro vývojáře. Ale neříkám, že zvyšování výkonu je blbost - cesta je to jednoznačně nutná, ale musí se stále zachovávat a snižovat energetické nároky, jinak to nemá smysl.


bkf1: S tím notebookem jsi mi opět připomněl strastiplný život s Visual Studiem 2010... To je také výkonnostní perlička, oproti 2008 nepříliš zásadní funkce navíc, zato rychlost klesla u většiny vývojářů (kteří nevyvíjí jen na nabušených téměř herních mašinách) skoro pod bod mrazu. A na některých systémech se chová tak zmateně, že jej nelze používat vůbec (mám hezký screenshot, jak se to chovalo pod XP na mém notebooku).
Pipa
smartguru
smartguru
Příspěvky: 783
Registrován: úte dub 22, 2008 12:33
Zařízení: Samsung Galaxy Note 4
Bydliště: okolí stověžaté

Nvidia představila čtyřjádrový procesor Tegra 3 Kal-El

Příspěvek od Pipa »

Nárůst výkonu se podepíše akorát na přebujelých aplikacích a blbě optimalizovaném kódu. Proč se trápit hw to urve. To vidíme u PC. Výkon jde stále nahoru a PC jsou stále pomalejší :D
_iNTERFACE
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 375
Registrován: čtv led 07, 2010 23:35
Zařízení: iPhone

Nvidia představila čtyřjádrový procesor Tegra 3 Kal-El

Příspěvek od _iNTERFACE »

nemyslim si ze by sa mohla opakovat situacia, ktora nema s mobilnymi zariadeniami vela spolocneho..vykon sa v prvom rade potrebuje ustalit...tak isto systemy su v podstate este vsetky v plienkach, takze ten vykon je kde pouzit, len vyrobcom sa musi chciet...dufam ze raz konecne nastane doba, kedy si budu systemy konkurovat, nie v tom, kto prvy ma fullhd alebo 3d, ale, kto ma krajsie prostredie, je intuitivnejsi, lahsi na pracu, na pohlad... nie len suche vlastnosti v dlhych stlpcoch na zadnejstrane krabice, ale aj forma prostrednictvom ktorej sa tie funkcie ovladaju...takze ak niekam smerovat vykon, tak do systemu, nie do vsetkeho mozneho mimo neho
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Nvidia představila čtyřjádrový procesor Tegra 3 Kal-El

Příspěvek od Standa »

Jenže na to hezčí, intuitivnější prostředí, neboli celý systém, už vyšší výkony nepotřebuješ. Ať dělám co dělám, tak 512MHz v BlackBerry nebo 1GHz v Androidu jsou coby srdce systému vždy rychlejší než já. Spíš by se měla řešit optimalizace a spotřeba energie. To ale u dnešní spotřebky za deset tisíc, s morální životností ani ne rok, výrobce moc netankuje.
_iNTERFACE
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 375
Registrován: čtv led 07, 2010 23:35
Zařízení: iPhone

Nvidia představila čtyřjádrový procesor Tegra 3 Kal-El

Příspěvek od _iNTERFACE »

> ano ako iphone ukazal aj polovica gigahertzu a 128 ramky stacia k plynulemu listovaniu, sms,volaniu...lenze je plno plno plno dalsich detailov, ktore je mozne vymysliet a brat ako samozrejmost...
> ako priklad uvediem, predstav si krasny display(samoled napr) v kombinacii s 3d ui...ziadne tlacidlona boku ako ma lg ale rovnov systeme...pises sms? tak klavesnicu mas vyssie nez text...listujes v zozname? tak mena mas nizsie jak cislo, obrazok mas tiez v inejvyske a cely system a praca s nimje nasobne krajsia...takze vykon do systemu je logicky...ajked je pravda,ze taky android momentlane posobi humorne, lebo je hw je daleko pred samotnym systemoma tonehovorim este otebou spominanej optimalizacii...ale kazdy vieme, ze aj google to casom dozenie takze uz teraz sa tesimna vianoce 2011 ;)
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Nvidia představila čtyřjádrový procesor Tegra 3 Kal-El

Příspěvek od Standa »

Pokud bude to 3d prostředí zkombinováno i s prostorovou perforací displeje, pak by to mohl být pokrok s užitečně využívaným výkonem. Ale jen optické 3d bude dle mého stejná kravina jako současná "3d" prostředí, protože opět nebude fungovat hmatová navigace.
_iNTERFACE
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 375
Registrován: čtv led 07, 2010 23:35
Zařízení: iPhone

Nvidia představila čtyřjádrový procesor Tegra 3 Kal-El

Příspěvek od _iNTERFACE »

nechajme sa prekvapit, ako sa to vyvynie...momentalne je 3d technologia viac nez v plienkach a preto aj jej ponuka je skor pre prvych uzivatelov iphonu...nez pre beznych ludi...ale verim, ze casom sa dostaneme, do podoby, kedy sa naozaj bude pretekat v tom ako ma ktory system aplikaciu na sms nie kolko ma mpx... :tlem: 8-)
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Nvidia představila čtyřjádrový procesor Tegra 3 Kal-El

Příspěvek od bkf1 »

TO Standa:
Kdyz jsi to nakous, tak co se tyce ovladani, jsem jednoznacne pro takove prostredi, ktere lze ovladat jak dotykem, tak hardwarovymi ovladacimi prvky (stale vice mizejicimi). Jsem priznivcem univerzalnich systemu, ve kterych mohu treba hrat hry i treba pracovat s excelem a myslim si, ze skutecne nejlepsi cesta je dat uzivateli na vyber, jestli si chce listovat v seznamu prstem nebo treba trackballem, coz ma samozrejme i svuj PRILEZITOSTNY vyznam, kdy se napr. clovek octne na ulici, druha ruka plna a ted zkus rychle listovat palcem, ktery si bud vykloubis nebo do tebe nekdo drbne a telefon leti z ruky, protoze ho zrovna nedrzis moc pevne v ruce (to ani nejde, kdyz je ciste dotykovy).

TO IKE:
Mno ja slysel na VS10ku takove podobne ohlasy, tak jsem radsi porad u VS08ky ;o) Jinak s temi optimalizacemi OS jednoznacne souhlasim, zvlast pokud se jedna o bezne telefonni operace, tam by mel telefon litat jak F16ka uz jen z toho principu, ze jmeno zarizeni je porad "telefon" (samozrejme s pridomkem "chytry", ale porad je tam napsano "telefon").

PS: Tedka jsem videl znovu tu reklamu na WP7 "time for a phone to save us from our phones" a musim rict, ze WP7 by me opravdu zachranilo resp. muj cas, protoze bych vubec nemel chut si s nim hrat, jen si vyridit to, co opravdu potrebuji a pak rychle do kapsy, pryc z mych oci... :lol: Svym zpusobem je to dobre, protoze co ja stravil casu hranim si s telefonem, misto toho bych vypil piv... :lol:
Pipa
smartguru
smartguru
Příspěvky: 783
Registrován: úte dub 22, 2008 12:33
Zařízení: Samsung Galaxy Note 4
Bydliště: okolí stověžaté

Nvidia představila čtyřjádrový procesor Tegra 3 Kal-El

Příspěvek od Pipa »

Jó když já zavzpomínám na svý mládí a ZX Spectrum - necelý 4MHz a 48kB paměti - a věřim, že kdyby v tý době byly mobily tak by to umělo i telefonovat :tlem:
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Nvidia představila čtyřjádrový procesor Tegra 3 Kal-El

Příspěvek od Standa »

bkf1: to samozřejmě souhlasím, jenže dnešní tzv. kapesní počítače jsou absolutně zaměřené na multimédia a styl, pohodlí a univerzalita je v pozadí. Takže pokud chceme užívat výhod dotekového displeje, musíme se uskrovnit v dalších oblastech.
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Nvidia představila čtyřjádrový procesor Tegra 3 Kal-El

Příspěvek od IkE Blaster »

bkf1: Hlavně pro WM v ničem jiném, než VS08, nelze vyvíjet, takže mám obojí. VS10 mám kvůli programování ve škole, kde učitel vytváří všechny projekty v .net 4, ikdyž funkcemi by stačil .net 2... Ale už jsem si na tu pomalost celkem zvykl.
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Nvidia představila čtyřjádrový procesor Tegra 3 Kal-El

Příspěvek od bkf1 »

TO Pipa:
Telefonujici ZX Spectrum? :o) To by ale bylo velky jak krava, nejen kvuli akumulatoru :o)

TO Standa:
Mno z beznych rozsirenych OS na trhu se dnes terminu "kapesni pocitac", podle me, blizi uz jenom telefony s Androidem a BB. Ostatni jsou jen lepsi telefony :/
nevin
nováček
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: úte pro 01, 2009 16:32
Zařízení: HTC Touch Diamond 2, Samsung Galaxy S4 mini

Nvidia představila čtyřjádrový procesor Tegra 3 Kal-El

Příspěvek od nevin »

Vtipálci. Tegra3. A co ta Tegra2, jak ji mělo být všude plno? http://smartmania.cz/forum/viewtopic.php?f=112&t=17787" onclick="window.open(this.href);return false;
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Nvidia představila čtyřjádrový procesor Tegra 3 Kal-El

Příspěvek od Jiří Hrma »

nevin: Nepročítal jsem celou diskuzi, ale dovolím si reakci - o čipu Tegra 2 je teď dost slyšet ve spojení s tablety s Androidem 3.0, které se postupně budou objevovat na trhu, takže to zas tak špatné nebude. Ale je pravda, že nástup byl pomalý a podle původních slibů tady už zařízení s Tegrou měly být minimálně rok.
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Nvidia představila čtyřjádrový procesor Tegra 3 Kal-El

Příspěvek od bkf1 »

Ohledne telefonu s Tegrou2 pozoruji takovou zvlastni situaci. Je to patrne na trhu nejvykonnejsi procesor vhodny do mobilnich telefonu, ale krom LG, to nevypada, ze by se do toho nekdo hrnul. Samsung ho pouzil v jedne z verzi SGS2, ale to jen proto, ze nemel dostatek svych, podle testu paradoxne zjevne vyrazne pomalejsich procesoru (verze s Tegrou ma i horsi displej). S novymi vykonnymi procesory od TI je situace take hodne podobna. Zhrnuto a podtrzeno - vyrobci nechteji pouzivat ve svych zarizenich nadprumerne kvalitni komponenty (logicky na tom mene vydelaji).
nevin
nováček
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: úte pro 01, 2009 16:32
Zařízení: HTC Touch Diamond 2, Samsung Galaxy S4 mini

Nvidia představila čtyřjádrový procesor Tegra 3 Kal-El

Příspěvek od nevin »

No právě. O čipu Tegra2 je slyšet už hodně dlouho a teprve teď se s nimi začínají představovat reálná zařízení. A to mě zaráží. Vždyť v tomto oboru by měl být čas mezi vývojem produktu a výrobou minimální. Někde mají zakopaného psa a na PR oddělení to nebude. Ale to tu nevyřešíme...
Odpovědět

Zpět na „HTC telefony“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů