MWC 2011: Živě z tiskové konference HTC

Diskuze o smartphonech značky HTC (One A9, One M9, One M8 a dalších…)
Odpovědět
Uživatelský avatar
jacek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1145
Registrován: stř lis 28, 2007 10:19
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Bydliště: Frýdlant

MWC 2011: Živě z tiskové konference HTC

Příspěvek od jacek »

nandro píše:JACEK: To ano,jen to HTC nám ten pokrok trochu překazilo :lol: ...,že by oni šli právě za tou výdrží místo za výkonem procesorů? :grin: :grin: :grin:
myslím že ne, svá TOP zařízení představí tak v polovině roku, až......návaznost na příspěvek NeoPlexe.
jyny
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: pát lis 14, 2008 11:36
Zařízení: HTC Desire , LeeDroid
Kontaktovat uživatele:

MWC 2011: Živě z tiskové konference HTC

Příspěvek od jyny »

Vidis a prave ja si myslim ze tablety s andoidom 3 su lepsie odladene ako ipad, maju vacsi vykon , viac funkcii a pre hracov , ktorym az tak niesom, ale bude tu tegra2 shop s hrami , a kedze skoro kazdy tablet (okrem htc) bezi na tegra 2 tak si bude s coho vyberat. Pozri na napr. na motorolu xoom , spickovy tablet, rychly jak svina, akcelerovana 2d a 3d grafika. Kamenom urazu bude samozrejme cena , ale to sme zvyknuty uz s ipadu aj galaxy tabu ... Velmi sa tesim na tu motorolu, predstavoval ju google na dlhom videjku, nic tam neseklo a android 3 je fakt spicka a ako pozname google tak vylepsienia budu robit vkuse...
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

MWC 2011: Živě z tiskové konference HTC

Příspěvek od uni »

jyny: Tablety s Androidem 3.0 jsou na svém začátku, první verze OS pro tablety, první přístroje s jeho podporou. Apple představí vyladěný iPad 2. s druhou generací OS pro Pady. Hláška, že Androidí 3. pady jsou odladěnější je fakt mimo realitu. Navíc pro ně teprve vznikne Market, zatímco iPad se těší tisícům aplikací... A také si uvědom, jak jsou odladěné kódy aplikací/her pro platformu, která má jasně danou strukturu (onu "kozolovou" v případě iOS, jak zaznělo výše) a jak jsou se tříští Android (MS s WP7 proti tomu také bojuje). Takže s tím výkonem...v trianglech možná, ale v reálu...
Takže ano, Androidí tablety překonají iPad (naprosto logicky), ale rozhodně to nebude díky kvalitě a kompaktnosti platformy (obdobně jako na trhu s smartphony).
gulii
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 396
Registrován: pon lis 13, 2006 22:13
Zařízení: iPhone 6 Plus 64GB, Surface Pro 3

MWC 2011: Živě z tiskové konference HTC

Příspěvek od gulii »

jyny píše:Vidis a prave ja si myslim ze tablety s andoidom 3 su lepsie odladene ako ipad, maju vacsi vykon , viac funkcii a pre hracov , ktorym az tak niesom, ale bude tu tegra2 shop s hrami , a kedze skoro kazdy tablet (okrem htc) bezi na tegra 2 tak si bude s coho vyberat. Pozri na napr. na motorolu xoom , spickovy tablet, rychly jak svina, akcelerovana 2d a 3d grafika. Kamenom urazu bude samozrejme cena , ale to sme zvyknuty uz s ipadu aj galaxy tabu ... Velmi sa tesim na tu motorolu, predstavoval ju google na dlhom videjku, nic tam neseklo a android 3 je fakt spicka a ako pozname google tak vylepsienia budu robit vkuse...
tak toto mi hlava NEBERE :!: Android 3 odladěnější než iOS?? Souhlas, že mají vyšší výkon, ale k čemu? Ještě jsem tedy neviděl hezčí hry než na iOS. Kámen úrazu cena u ipadu? Vždyť stojí 12t :!: Je rozdíl promo video přímo od Motoroly a video, která např. natočil Jirka. To je sakra rozdíl, nemyslíš?? Fakt k pláči tento komentář.
Kato
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 352
Registrován: sob zář 17, 2005 19:11
Zařízení: HTC Desire (AOS 4.2.2),Nokia Lumia 800, Apple iPad
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

MWC 2011: Živě z tiskové konference HTC

Příspěvek od Kato »

Takze kdyz to shrnu:
  • HTC Desire S - lehky facelift puvodniho Desire - z tridy highend ho diky konkurenci defacto sestrelili do kategorie "middle"
  • HTC Wildifre S - tenhle model jediny chvalim. Postupna mirna evoluce puvodniho modelu, odstranen jeho nejvetsi nedostatek a to QVGA displej nahrazen HVGA - vzhledem zacileni na lowend tleskam
  • HTC Incredible S - co tenhle model vlastne prinesl noveho?
  • HTC Chacha &Salsa - no comment. Diky bohu, ze to vlastne bezi na standardnim Androidu. Ta FB psychonastavba se snad bude dat sestrelit a FB tlacitko namapovat trebas na fotak.. Ale proc? K cemu to vlastne?
  • HTC Flyer - vzhledove pekne celokovove zarizeni s pekelne malou vydrzi a starou verzi Androida. Plus davam za moznost pouziti pera.
  • Zadny aspon prislibeny update AOS pro stara zarizeni
  • Partnerstvi s OnLive - uvidime :)
  • Zadne zarizeni s WP7
Loni MS sliboval "wow efekt" a predstavil WP7.. ktere vime, jak bylo prijato (s odstupem roku tomu systemu davam sanci.. ale defacto ma MS 1,5-2 roky mezeru s nabidkou OS pro mobily). Letos slibovalo "wow efekt" HTC a takhle to dopadlo.. priste bych firmam radsi doporucil neslibovat "superprevratne novinky" a mile prekvapit (jako se to povedlo Motorole, Dellu, Samsungu, SE..)

jiny: nove predstavena zarizeni lepe odladena jako iPad? Hohohohooo.. Vsechny aplikace tam aktualne bezi plynule, vcetne opravdu narocnych her (o kterych si aktualne muzu na Androidu nechat zdat). Budu samozrejme jedine rad, ale neco takoveho bych se neodvazil tvrdit ani omylem po chvilce hrani si s tim v rukach a uz vubec ne po shlednuti oficialni prezentace. To ukaze az dlouhodobejsi pouzivani. Vetsi vykon jednoznacne maji - papirove. Ale bude to poznat "pocitove"? A jak to bude za pul roku, rok od predstaveni? Po tom mozna nestekne ani pes... To je oc tu bezi a v cem bych byl vic skeptickej a jak rikam - budu jedine rad, kdyz se budu mylit :)
Google sice mozna bude robit updaty v kuse, ale dostanou se ke mne, jakozto ke koncovemu zakaznikovi? Mam Desira a jak dlouho jsem cekal na Froyo, zatimco Google Nexus One uz ho davno mel? 2 nebo 3 mesice zpozdeni? Navic ho mam koupenej u T-Mobilu - prask a dalsi mesic a pul jsem cekal, nez se uvolnil milostive i TMO aby mi ten update poskytl. Ted ma Google uz stabilni verzi AOS 2.3 a je to super, ze pracuje na dalsich updatech, ale dockam se ho nekdy ja? Oficialne? Po dnesku bych rekl "asi tezko" a jestli ano, tak driv, jak za dalsi 4 mesice to nebude (a mezitim budu mit na 100% na iPadu update na iOS 4.3)
A cena - jako jestli iPad stoji 11,5k, Galaxy Tab 14k a nove predstavene tablety maji stat dvakrat tolik, tak podrz koste teda. A vubec se nebavim o tom, kolik bude stat pouzite zarizeni. Kdyz budu vychazet ze zkusenosti, ze G1 stala v dobe, kdy jsem ji kupoval 10.000Kc a do roka a do dne bych ji za vic, jak 4.500Kc neprodal, Desire stal nejakych 13k a behem 3/4 roku bych ho neprodal vic, jak za 7.000Kc. iPhone 3GS stal (v roce 2009!! (tj. stejnem, jako G1) 15k. A i dnes ho prodas za 7k. Tzn. ve vysledku je iPhone jeste levnejsi :D A nedelam si iluze, ze u iPadu vs. zbytku sveta to bude jinak...
Uživatelský avatar
skejpa
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 128
Registrován: sob zář 13, 2008 9:26
Kontaktovat uživatele:

MWC 2011: Živě z tiskové konference HTC

Příspěvek od skejpa »

uni píše:Ad dvoujjádro, jak jsem několikrát psal, dvoujjádro je na nic, když o něm neví OS (OS musí distribuovat jednotlivá jádra, aby optimalizoval vytížení, také se jeho podpora musí objevit v SDK, aby bylo možné psát multithread aplikace, celkově běh na dlouhou trať, viz. "desktop") , což bude umět až v 2.4, který je oznámen krátce a nemohl zasáhnout do vývoje současných zařízení, které se na kreslících prknech objevují hodně měsíců/rok před uvedením.
Ale je lepsi si koupit dvoujadro a pocitat s tim ze za pul roku udelaj a2.4 a pak budu rok a pul happy... Nez pak rok a pul smutne koukat co sem mohl mit :)
jura55
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: stř pro 17, 2008 10:13
Zařízení: Optimus 2x
Bydliště: Brno

MWC 2011: Živě z tiskové konference HTC

Příspěvek od jura55 »

Kluci a co teda planujete koupit? Ja asi LG Optimus 2x, ma byt na zacatku brezna za 13 000,- Nic lepsiho asi nevymyslim....
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

MWC 2011: Živě z tiskové konference HTC

Příspěvek od uni »

skejpa: no já nevím jestli chci být pokusným králíkem, který zjišťuje, kdy se co zacyklí atd. Toho mám v práci dost, po práci chci, aby mi ty krabičky sloužili, ne dál já jim:-)
Kato
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 352
Registrován: sob zář 17, 2005 19:11
Zařízení: HTC Desire (AOS 4.2.2),Nokia Lumia 800, Apple iPad
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

MWC 2011: Živě z tiskové konference HTC

Příspěvek od Kato »

Ted ctu, ze ta zarizeni maji mit AOS 2.4 - vcetne Flyeru - tak aspon tak. I kdyz me to dost zarazi - vzdyt hlavni rozdil v 2.4 vs. 2.3 ma byt v podpore vice jader procesoru, ne?! Vsichni konkurenti maji vicejadrove procesory, ale Android ve verzi 2.3. A jedine HTC, ktere predstavi vsechno klasicke jednojadrove reseni, tak vsude narve 2.4? Co to je za ptakovinu? :D

jura55: osahej si to v ruce a uvidis.. to je asi nejlepsi reseni. LG Optimus 2X rozhodne spatna volba neni ;)
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

MWC 2011: Živě z tiskové konference HTC

Příspěvek od GreenArrow »

nandro píše:No jo,ale s čím jiným než s androidem? :-)
Že by s Windows 7? Stále nechápu k čemu vám ten tablet je? Pro mě je to zbytečná hračka navíc k 11,6" subnotebooku,který ten tablet absolutně zastíňuje.Jedinou možnost vidím jako asus slate ep121,že to nahradí výkonem notebook a při tom je to po vytažení z klávesnice lehký,třeba do postele na web,sice se mi prostředí androidu 3.0 nehorázně líbí,nějak mi stále uniká využití těchto zařízení
Jinak k těm komunikátorům-stejně je vám více jader na nic a jsem rád,že moje HD2 je stále nejlešpí HTC co se dá sehnat
jura55
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: stř pro 17, 2008 10:13
Zařízení: Optimus 2x
Bydliště: Brno

MWC 2011: Živě z tiskové konference HTC

Příspěvek od jura55 »

proc by melo byt vic jader na nic? Android 2.4 je za dverma.....
nandro
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 371
Registrován: pát dub 23, 2010 10:26
Zařízení: Galaxy NOTE 3,NOTE 10.1 a Samsung ATIV PC.
Bydliště: Ostrava

MWC 2011: Živě z tiskové konference HTC

Příspěvek od nandro »

Přesně tak,více jader bude za chvíli potřeba,protože i programátoři budou chtít dělat náročnější programy když budou mobily co to zvládnou :wink: HTC HD2 je určitě nejlepši HTC,ale pouze co se týče Windows Mobile :wink:
Trexi
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 154
Registrován: stř kvě 13, 2009 23:55
Zařízení: HTC Sensation

MWC 2011: Živě z tiskové konference HTC

Příspěvek od Trexi »

jura55 píše:Kluci a co teda planujete koupit? Ja asi LG Optimus 2x, ma byt na zacatku brezna za 13 000,- Nic lepsiho asi nevymyslim....
Já počkám do Q2 2011, jestli přijde HTC s přístrojem, který by se mi líbil a konkuroval by ostatním a pokud ne, tak asi Samsung Galaxy S II
dellware
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: úte úno 15, 2011 15:29
Zařízení: Omnia II

MWC 2011: Živě z tiskové konference HTC

Příspěvek od dellware »

su uz predstavene na MWC vsetky modely od vsetkych vyrobcov? nepodarilo sa mi dopatrat ku programu, ze ktory den a o ktorej hodine bude co predstavene... a s nokiou je to ako? predstavi tu x7 o ktorej sa suskalo alebo to bolo fake?
TMASKA
smartguru
smartguru
Příspěvky: 581
Registrován: pát kvě 23, 2008 8:06
Zařízení: SGS2

MWC 2011: Živě z tiskové konference HTC

Příspěvek od TMASKA »

napisu to slusne , at jde slavne HTC zatim do pr...e ( x.y lidi dlouho cekalo na neco noveho poradneho a konkurence schopneho ) a oni vytasi takove absolutni hovna , pockam max pul roku a jdu bohuzel nebo uz i mozna bohudik poprve v zivote k samsungu nebo lg ( mozna dell jestli neco bude ) , jsem sklamany , opravdu hodne sklamany.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

MWC 2011: Živě z tiskové konference HTC

Příspěvek od Standa »

Pro labužníky dnes už neexistuje žádný dotekový přístroj. Vše jest v mezích mainstreamu :-). Jediný vymykátor je Dell Streak 5, a to jen díky velikosti displeje, která není pro každého.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

MWC 2011: Živě z tiskové konference HTC

Příspěvek od uni »

dellware: Streak 7 je už po netě, starý OS, pouze WVGA, ještě otřesnější výdrž než HTC, tento model tě může nechat klidným, spí na vavřínech podobně jako HTC.
nandro
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 371
Registrován: pát dub 23, 2010 10:26
Zařízení: Galaxy NOTE 3,NOTE 10.1 a Samsung ATIV PC.
Bydliště: Ostrava

MWC 2011: Živě z tiskové konference HTC

Příspěvek od nandro »

Škoda,Streak jsem měl hodně rád.
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

MWC 2011: Živě z tiskové konference HTC

Příspěvek od GreenArrow »

-Pavel-:Oni na nás zapomněli úplně,když zrušili WM,že tě to ještě překvapuje

-- doplnění předchozího příspěvku (úte úno 15, 2011 16:42) --
uni píše:dellware: Streak 7 je už po netě, starý OS, pouze WVGA, ještě otřesnější výdrž než HTC, tento model tě může nechat klidným, spí na vavřínech podobně jako HTC.
za 1) streak 7 není nástupce streaku mini
za 2) starý OS má,to jest pravda,ale dell určitě upgrade na 3.0 udělá
za 3)"pouze" WVGA? Podívej se na tvůj vychvalovaný iPad,není to moc lepší,na to,že je to o 60% větší zařízení
za 4) ty jsi ten streak 7 měl,že kritizuješ výdrž? Já ji nikde na internetu nenašel
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

MWC 2011: Živě z tiskové konference HTC

Příspěvek od uni »

1) Taky pravda, tedy Dellí vstup do oblasti padů....
2) Dá se doufat, teď je to nevýhoda
3) Sorry, asi se opravdu nebudeme bavit o přínosu/negativech WVGA na 7", to fakt ne.-)
4) Nechápu, co má společného vlastnictví s měřenými údaji v testech? A zeptej se strýčka Google, např. "Streak 7 battery" a do tří odkazů máš odpověď. Ostatně, už jen nadpisy nalezených článků jsou zcela vypovídající:-D Zase jeden, co se má potřebu hádat, než aby bral prostě fakta, která předkládám...
Odpovědět

Zpět na „HTC telefony“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů