Za růžový nádech v prohlížeči HTC Desire může špatný ovladač

Diskuze o smartphonech značky HTC (One A9, One M9, One M8 a dalších…)
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Za růžový nádech v prohlížeči HTC Desire může špatný ovladač

Příspěvek od Jiří Hrma »

U HTC Desire se od uvedení na trh řeší růžové barvy, které jsou nejvíce patrné v internetovém prohlížeči při zobrazení obrázků v šedivé barvě; pro představu doporučuji projít tuhle diskuzi, kde naleznete několik srovnávacích fotografií. Původně to vypadalo, že za to může odlišná technologie výroby displeje (AMOLED), kde se jeden pixel skládá ze dvou subpixelů, namísto standardně používaných tří. Jenže problém s růžovou barvou byl nejvíce patrný jen v internetovém prohlížeči, v samotném systému jsem tohle nikdy nezpozoroval. Někteří uživatelé růžovou barvu v prohlížeči vůbec nezaznamenali, protože každý člověk barvy vnímá trochu jinak, nicméně trochu patrné to opravdu je.

obrázek
Vlevo displej HTC Desire, vpravo iPhone 3G

Podle posledních informací to vypadá, že se v budoucnu dočkáme opravy, a to nejen na HTC Desire, ale i na Nexusu One. Na vině je s největší pravděpodobností chybný ovladač, který chce HTC v další verzi firmware opravit. Ostatně zkuste si ve vašem Desire načíst třeba stránku HTC.com, kde je v titulním obrázku namísto šedivé barvy vidět právě růžový nádech. Jenže když si obrázek z prohlížeče uložíte do galerie v telefonu a následně jej otevřete, už je pěkně šedivý, takže problém se opravdu týká hlavně vykreslování v internetovém prohlížeči.
ramon.dexter
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: čtv črc 17, 2008 16:52

Za růžový nádech v prohlížeči HTC Desire může špatný ovladač

Příspěvek od ramon.dexter »

Problem potvrzuji na Nexus One s Desire ROM. Sediva/ruzova se zobrazuje na webu htc.com, ovsem nikde jinde jsem ji nezaznamenal.
ventil
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: pát dub 09, 2010 16:21
Zařízení: HTC Desire

Za růžový nádech v prohlížeči HTC Desire může špatný ovladač

Příspěvek od ventil »

Taky jsem si toho všimnul, ale když se Inetem rozšířily ty zprávy o struktuře AMOLED displeje (PenTile), tak jsem to přehlížel a vůbec mě netrknulo, že obrázky jdou v galerii v pohodě.

Holt má HTC na tu růžovou barvu smůlu, v HD2 (pokud se nepletu) ji trápila ve středu fotografií, kde to vyřešil opět patch fotoaparátu. U jejího Androidního dvojčete to holt odnesl web browser. HTC je prostě pink :P
Uživatelský avatar
permar
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 135
Registrován: ned pro 30, 2007 10:08
Zařízení: SGS 5
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Za růžový nádech v prohlížeči HTC Desire může špatný ovladač

Příspěvek od permar »

Teda nechci rýpat, ale jak je možné ,že takové zařízení vůbec jde do prodeje! Asi HTC více zajímá kvantita prodaného zboží než kvalita. Už těch jejích přehmatů je nějak dost,viz HD2 ( fotky do růžova) ,hold se nepoučili..........však se to nějak ,možná , opraví.
Sir Andrew
smartstar
smartstar
Příspěvky: 915
Registrován: pon čer 27, 2005 9:11
Zařízení: Lumia 925
Bydliště: Praha (+ Uherský Brod)

Za růžový nádech v prohlížeči HTC Desire může špatný ovladač

Příspěvek od Sir Andrew »

Třeba by se to dalo řešit odstoupením od kupní smlouvy. Jednoduše prodali šmejd a jelikož to neumí do 30 dnů opravit, tak nezbývá než peníze utratit u jiného výrobce... aspoň by se poučili.
Radek Hübl
smartstar
smartstar
Příspěvky: 862
Registrován: pát srp 24, 2007 19:59
Zařízení: Xiaomi Mi3 16GB + Samsung Galaxy Tab 7.7
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Za růžový nádech v prohlížeči HTC Desire může špatný ovladač

Příspěvek od Radek Hübl »

Z pohledu Výrobce/prodejce: co chcete reklamovat? že šedá není dost šedá? Nikdev popisu zařízení se nic nepíše takže není důvod sporu. Je to "vada" ale není to důvod od odstoupení od smlouvy (samo že máte 30 dní na odstoupení bez udání důvodů), ale určitě to není nic kvůli čemu by bylo možno zařízení reklamovat...
Billy
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: pon dub 12, 2010 17:06
Zařízení: HTC Bravo

Za růžový nádech v prohlížeči HTC Desire může špatný ovladač

Příspěvek od Billy »

Myslím, že aj smartmania nie je taká ruzova ako ju vidím na mojom Brave ;-)
čiko
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 92
Registrován: pon pro 25, 2006 23:34
Zařízení: Blackberry Z10
Bydliště: Bašť
Kontaktovat uživatele:

Za růžový nádech v prohlížeči HTC Desire může špatný ovladač

Příspěvek od čiko »

HTC a ovladace. Kolikrat to tady uz bylo. Uz jsem mel Desire v kosiku, ale takhle pockam dokud nevyjde oprava.
Radek Jahoda
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte pro 06, 2005 8:50
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Bukovany a Brno

Za růžový nádech v prohlížeči HTC Desire může špatný ovladač

Příspěvek od Radek Jahoda »

No osobně mám Desire a abych se přiznal trápí mě podstatnější věci jak narůžovělý nádech ve webovém prohlížeči.
Třeba baterku. Nebo to že friendstream ani ta htc rss čtečka nesynchronizují automaticky. To je podle mě horší než narůžovělá místo šedé.
Sir Andrew
smartstar
smartstar
Příspěvky: 915
Registrován: pon čer 27, 2005 9:11
Zařízení: Lumia 925
Bydliště: Praha (+ Uherský Brod)

Za růžový nádech v prohlížeči HTC Desire může špatný ovladač

Příspěvek od Sir Andrew »

Jde přece o softwarovou vadu. Špatný prohlížeč, ovladače, zobrazování.
30 dní bez udání důvodu? Není to spíš 14 dní při uzavření smlouvy mimo prostory určené k podnikání?
Uživatelský avatar
permar
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 135
Registrován: ned pro 30, 2007 10:08
Zařízení: SGS 5
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Za růžový nádech v prohlížeči HTC Desire může špatný ovladač

Příspěvek od permar »

MAO píše:Z pohledu Výrobce/prodejce: co chcete reklamovat? že šedá není dost šedá? Nikdev popisu zařízení se nic nepíše takže není důvod sporu. Je to "vada" ale není to důvod od odstoupení od smlouvy (samo že máte 30 dní na odstoupení bez udání důvodů), ale určitě to není nic kvůli čemu by bylo možno zařízení reklamovat...
Co chci reklamovat? No z mého pohledu bych reklamoval zařízení .Každý kdo si koupil HTC HD2 ,tak se modlil ať hoši z XDA udělají vše možné i nemožné ,aby SW chyby opravili ,případně vydali nějakou verzi ROM ,která by oživila PDA značky HTC. Viz . 100 a více úprav pro HD2 na stránkách wmmanie.............
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

Za růžový nádech v prohlížeči HTC Desire může špatný ovladač

Příspěvek od NeoPlex »

driv bylo 7 dni, dnes je 14 dni bez udani duvodu podle obcanskeho zakoniku.

nikdo vam HTC nenuti nemusite si ho kupovat :) mne to jako nejaky zavazny problem, kvuli kteremu bych si rozmyslel koupi, neprijde. Zvlast kdyz se jedna jen o SW slabinu.. Jestli si myslite, ze jine firmy prodavaji 100% funkcni zarizeni, tak se taky pletete. Namatkove ze sve vlastni zkusenosti treba N95 se spatnou spravou pameti, tim padem velmi spatne vydrzi na baterku a taky to nokia fixovala az novym firmwarem, nebo Siemes SX1 a problemy s tuhnutim atd atd. Vsechno ma sve pro a proti, neco se da opravit neco ne... jestli vite o 100% funcknim zarizeni bez sebemensi chybky, tak mi ho reknete, mile rad si ho koupim:)
fido_cz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: sob lis 15, 2008 15:07
Zařízení: IP4 16GB
Bydliště: Praha

Za růžový nádech v prohlížeči HTC Desire může špatný ovladač

Příspěvek od fido_cz »

Pred chvili jsem Desire vybalil a jsem zdeseny. Ta ruzova rozhodne neni jen problem prohlizece. Mam tu srovnani s Milestone a displej Desire je des. A to opravdu nikdo nevidi ten drobny rastr a rozmazani. Schvalne zkusim nafotit nejake srovnani, jestli to bude videt.
Uživatelský avatar
Bruca
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 257
Registrován: čtv pro 07, 2006 8:50
Zařízení: BB9780, BB Q5, BB Playbook
Bydliště: Zlín

Za růžový nádech v prohlížeči HTC Desire může špatný ovladač

Příspěvek od Bruca »

ách jo, děcka, kupte si nokii 5110 a problém s růžovým displejem mít nebudete...
cukork
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: pon úno 08, 2010 18:22
Zařízení: HD 2 with Andrid NAND,Desire HD,Ggs,sgs2

Za růžový nádech v prohlížeči HTC Desire může špatný ovladač

Příspěvek od cukork »

alebo skuste ericsson T10. ten tiez nemal ziadny problem s farbamy:-)
Luboš Klicpouch
smartguru
smartguru
Příspěvky: 569
Registrován: pon pro 31, 2007 14:00
Zařízení: SGN
Bydliště: Praha

Za růžový nádech v prohlížeči HTC Desire může špatný ovladač

Příspěvek od Luboš Klicpouch »

Když už jste u těch historických přístrojů, já míval Alcatel One Touch Club a pamatuju si, že jsem několik nocí nemohl usnout. A to byl můj první telefon v osmnácti letech. Kdybych měl kdysi HTC Desire, asi by mě dostihl nadšením infarkt. Ano, displej je narůžovělý nejen v prohlížeči. Nejprve jsme si myslely, že to je HW závada, vše tomu nasvědčovalo, nyní si myslíme, že to je SW závada, což je lepší, ale nechme se překvapit.. Mě to osobně nějak extra nevadí. Dá se s tím zžít.
xcookx
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 97
Registrován: úte zář 22, 2009 21:10
Zařízení: Nokia e51,Samsung s5230,HTC Desire

Za růžový nádech v prohlížeči HTC Desire může špatný ovladač

Příspěvek od xcookx »

Myslim si ze moc se na to cuci kdyby to tu nikdo nenapsal asi by to nikoho netrpilo.Dival jsem se na videa na youtube a tam jde videt hned od zacatku kdy se desire objevil rozdil v displeji v porovnani s ostatnima je tam ten ruzovy nadech vsude videt nejen v prohlizeci ale i videa atd. Me dorazi asi do hodiny tak jsem zvedav jak to bude realne :grin: Ale stejne neni ted nic lepsiho za zarizeni tak to budu muset holt vydrzet. :smile:
fido_cz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: sob lis 15, 2008 15:07
Zařízení: IP4 16GB
Bydliště: Praha

Za růžový nádech v prohlížeči HTC Desire může špatný ovladač

Příspěvek od fido_cz »

Je to skoda, jinak je to moc povedeny pristroj a Android se mi libi cim dal tim vic.
xcookx
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 97
Registrován: úte zář 22, 2009 21:10
Zařízení: Nokia e51,Samsung s5230,HTC Desire

Za růžový nádech v prohlížeči HTC Desire může špatný ovladač

Příspěvek od xcookx »

Tak a uz dorazil :tlem:
s0uky
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:53
Zařízení: HD2

Za růžový nádech v prohlížeči HTC Desire může špatný ovladač

Příspěvek od s0uky »

U Nexusu jsem zpozoroval to, že stránka v prohlížeči zrůžoví jen když ji scrolluju prstem. Jinak je vše OK.
Ad Milestone a Nexus/Desire, je jasný, že Milestone má lepší obraz, má větší rozlišení, ale zase má ošklivý barvy, jelikož nemá AMOLED disp. Srovnával jsem v rukách Milestone / Nexus / Desire a musím říct, že ze všech zařízení bych vytáhl něco a udělal z toho jeden TOP phone :D
Odpovědět

Zpět na „HTC telefony“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 hostů