Testujeme HTC Legend: Vybalení a první pohled (video)

Diskuze o smartphonech značky HTC (One A9, One M9, One M8 a dalších…)
Odpovědět
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Testujeme HTC Legend: Vybalení a první pohled (video)

Příspěvek od Jiří Hrma »

HTC Legend je podařeným nástupcem modelu Hero a vyniká nejen zajímavým designem, ale také slušnými hardwarovými parametry. Ihned po vybalení jsem se pustil do pečlivého testování a veškeré mé dojmy si během příštího týdne budete moci přečíst v připravované recenzi. Prozatím jsem pro vás připravil alespoň první videopohled, kde si telefon vybalíme a krátce se s ním seznámíme. Za zapůjčení přístroje děkuji společnosti Sunnysoft, u které si telefon můžete zakoupit.

HTC Legend: Vybalení a první dojmy
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xPa_jZ2_Hlc[/youtube]
Tip: Další zajímavá videa ze světa chytrých telefonů naleznete na našem YouTube kanálu.

Jestliže vás zajímá, jaké snímky zvládá pořizovat 5 MPx fotoaparát, navštivte naší galerii. Pro HTC Legend máme na fóru zbrusu novou sekci, kde se nemusíte bát položit svůj dotaz a dále o telefonu diskutovat.

Aktualizováno: Podívejte se, jak HTC Legend nahrává video ve VGA rozlišení.

Obrázek Obrázek Obrázek
elcrys
smartguru
smartguru
Příspěvky: 541
Registrován: pát bře 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

Testujeme HTC Legend: Vybalení a první pohled (video)

Příspěvek od elcrys »

Pěkné zařízení. Kryt z jednoho kusu je dobrý nápad, ale je vykoupen absencí bočních tlačítek a pořádného centrálního ovládacího prvku. Z vlastní zkušenosti vím, že čistě senzorové ovladače stojí za starou bačkoru (na videu je to také vidět - občas reagují, občas ne).
Radek Jahoda
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte pro 06, 2005 8:50
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Bukovany a Brno

Testujeme HTC Legend: Vybalení a první pohled (video)

Příspěvek od Radek Jahoda »

Jaký myslíš boční tlačítka? Tam je ovládání hlasitosti. Nevím co jinýho tam dát, teda mimo spouště na foťák.
Ten centrální prvek je optický joystick a zas tak uplně senzorový není. Zmáčknutí je čistě hardwarové,akorát pohyb nahoru/dolů doleva/doprava je senzorový.
elcrys
smartguru
smartguru
Příspěvky: 541
Registrován: pát bře 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

Testujeme HTC Legend: Vybalení a první pohled (video)

Příspěvek od elcrys »

Myslel jsem právě to tlačítko pro fotoaparát (ale i jiné). Jinak, kdo používal nějaký podobný senzorový "d-pad", tak mi dá za pravdu, že pohyb kurzoru ne vždy kopíruje pohyb prstu (což je celkem otravné, kvůli nutnosti opakování a oprav).
PD
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: stř říj 22, 2008 9:17
Zařízení: E71 Night Edition

Testujeme HTC Legend: Vybalení a první pohled (video)

Příspěvek od PD »

Hero vypadal líp až na to zalomení. Stříbrná a černá neni zrovna nejlepší nápad, ale hliníkovej matnej a jednodílnej kryt je krok správnym směrem.
DEE
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: stř říj 03, 2007 20:26

Testujeme HTC Legend: Vybalení a první pohled (video)

Příspěvek od DEE »

Telefonni "reproduktor" na spodni hrane me prekvapil ;).
maci2
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: ned úno 14, 2010 0:42
Zařízení: HTC HD2

Testujeme HTC Legend: Vybalení a první pohled (video)

Příspěvek od maci2 »

je jasné, že budu muset od WM 6.5 k Androidu, protože WM7 nejsem ochoten akceptovat, nicméně tento mobil ještě není ten, na kterej by bylo rozumné z HD2 přejít. Důvody jsou následující, seřazeny rovněž dle priority:

1) Paměť telefonu : vsadím se, že volné k dispozici pro uživatele jí bude kolem 150 MB. Moooc málo. Námitka že mám paměťovku není úplně správná, řada aplikací se totiž vůbec neptá a cpe si plno věcí, ne-li rovnou vše do paměti telefonu, nebo odmítají se na kartu nechat nainstalovat. V té chvíli je paměť telefonu limitujícím faktorem.

2) Procesor : 1024 MHz u HD2 je rozumné pro rozumně rychlou práci. Cokoli slabšího nejsem ochoten akceptovat. Ne po měsíci s HD2, kterej není úplně extrémní trhač asfaltu, ale reaguje velmi rozumně.

3) Display dál od zenitu než bych považoval za rozumné. Že je Amoled mi bude houby platné, když má malé rozlišení a bude mít hrubé body.

Jinak pohoda foun.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Testujeme HTC Legend: Vybalení a první pohled (video)

Příspěvek od Jiří Hrma »

DEE: Jejda, děkuji za upozornění, to mi uteklo. Do videa jsem přidal alespoň textovou poznámku s opravou :).
_iNTERFACE
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 375
Registrován: čtv led 07, 2010 23:35
Zařízení: iPhone

Testujeme HTC Legend: Vybalení a první pohled (video)

Příspěvek od _iNTERFACE »

skoda toho displayu, mohol byt fyzicky trosku vacsi...ale inak ked nepoicitam nexus, tak asi najkrajsi telefon od htc... :!: :wink:
anims
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: úte čer 09, 2009 7:45
Zařízení: Wizard

Testujeme HTC Legend: Vybalení a první pohled (video)

Příspěvek od anims »

Aktivace displeye jiz nejde provest stlacenim tlacitka menu jako u ostatnich androidu? Ale pouze zapinacim tlc.?
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Testujeme HTC Legend: Vybalení a první pohled (video)

Příspěvek od Jiří Hrma »

anims: Je to tak, když je displej vypnutý, reaguje pouze na horní tlačítko Power. Spodní klávesy pod displejem s ním ani nehnou.
winand
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 61
Registrován: čtv bře 18, 2010 19:55
Zařízení: Samsung tab 7 plus
Kontaktovat uživatele:

Testujeme HTC Legend: Vybalení a první pohled (video)

Příspěvek od winand »

Mam podobny nazor jako maci2.
Pristi zarizeni bude android. Windows mobile adios.
Tesim se na recenzi.
ondrejandroid
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: čtv bře 18, 2010 22:01
Zařízení: HTC Legend

Testujeme HTC Legend: Vybalení a první pohled (video)

Příspěvek od ondrejandroid »

To maci 2....
Prechod na Android je rozumny, nechapu jak ty WIn nekdo muzete nosit v kapse a nebo mit v pocitaci :-)

Poznamka o pameti je blbost...mozna ze Windows ti cpou nekam neco na co ta neni misto, to bych se nedivil. Ale v pripade inteligentnich zarieni bych to ani nezminoval :-) hlavne s pta kam s tim a proc by neco cpal na telefon kdyz tam nebude misto?

Co se tyce procesoru - myslim ze 600 na telefon uplne staci, zatim jsem neprisel na to proc bych potreboval rychlejsi. Odezva telefonu je absolutni, bez nejakeho spozdeni.

Display s vetsim rozlisenim? Proc proboha pri tehle rozmerech? Co na tom vsichni delate? A jaky kostickovani? to byste na to museli koukat s lupou coz mi neprijde uplne v poradku. Displa je skvely a zadne "kosticky" na nem rozhodne nejsou videt.

Par poznatku o Legendu po par dnechpouzivani - Design skvely - hlinikovaé unibody super, i kdyz uplne pevne nedrzi kryt baterie. Papirove parametry taky skvele. Display super - zobrazeni, odezva... Ovladani - Android a HTC provedni androidu taky skvele. Nastaveni je podrobne, intuitivni. V provnani s iPhone tady neni Legend o nic horsi. Opticky trackball je dobry, i kdyz si na nej nejak nemuzu zvyknout, neni proste potreba... Mozna jen je dobre ze funguje i v rukavici, ale vsechno s nim stejne neovladate...
A co mi na nem vadi tak ze se rozmyslim ho vratit?
1) Predni hrana telefonu je tak ostra ze pokud telefonujete, normalne se zarezava do ucha, je to velmi neprijemne. Telefonovani kdyz si drzite tel ramenem a rukama neco delate je normalni tortura.
2) Vestaveny mikrofon pro hlasity odposlech a prehravani hudby je chrastitko, opravdu. Muj 4 roky stary SE hral novy snad lip.
3) Hlasitost reprodktoru neni dostatecna, v hlucnem prostredi je spatne slyset. Intuitivne si pritisknete tel vic k uchu - t uz si ho ale zacinate ostrou hranou narezavat. Hudba ve sluchatkach - hlavne tedy radio tak eneni tak nahlas jak bych si predstavoval, ale tady jde o zvyk. Mam rad muziku nahlas.
4) Kvalita fotografii - v seru je tam opravdu hrozny sum. Za dobrych svetelnych podminek jsou fotky na mobil pekne, i kdyz o tridu za novymi Cybershoty. Divne je barevne podani, s tim trochu bojuje i dyz se da dost nastavovat. nekdy do ruzova a kdyz je pod mrakem, nebo snih tak mate oldschool modre fotky. Ale je to mobil...takze to docela jde.
5) Vydrz baterie - nabiju vecer, pres noc ve sleepu, pres den provoz telefonu s wifi, bez GPS, maily, SMS a nastavovani. Do vecera ale nemate sanci s telefonem vyjit. reseni je jen vymenna baterka. Problem je, ze pokud na nem skoro nic nedelate a budete jen volat, nevydrzi taky, spatny. Vydrzi mene nez iphone a to uz neni nic moc. Mozna to muze ovlivnit nejak nastaveni, ale nic narocneho zapnute nemam.
6) Detekce wifi neni z nejlepsich - uz jsem na to narazil i v nejakych recenzich...najde spoustu wifi ale u vsech ukazuje spatny signal.
7) Tragicka podpora synchronizace s MAc pocitacem. Jen WIn Exchange servery, HTC sync Win. Jde to pouze pres google ucet ato je dost otrava, navic se spatne merguji data... Ale to bude problem jen muj, vetsiny z vas ne...

Pokud mate nejake dotazy, muzu zodpovedet...

MOzna to je tvrde hodnoceni ale od tel za 11 tis bych cekal vic. Nic z toho nejsou zadne drahe veci co by v to telefonu nemohly byt na vyssi urovni.

-- doplnění předchozího příspěvku (čtv bře 18, 2010 22:38) --

Jen jeste dodam ze telefon je akorat tak velky. Je o 5mm mensi nez iPhone a je to hodne znat. Je prijemny do kapsy, do ruky. na web a maily urcite staci. To jen abych ho jen nehanil :-)

Skvela fukce je vypnuti vyzvaneni kdyz je otoceny display dolu a ztlumeni zvoneni pokud tel vezmet pri vyzvanei do ruky!

ROzhodl jsem se pro nej, protoze SE Vivaz ma Symbian na ktery ani nesahnu, X10 v nedohlednu, iPhone 4g bude az za dlouho. Ale ty popsane veci nahore mi dost vadi, takze uvidim jestli si na ne zvyknu, obrousim horni hranu a tel si necham. Libi se mi totiz a krome Android nebo iPhone OS nechci nic jinyho.

-- doplnění předchozího příspěvku (čtv bře 18, 2010 22:39) --

Treba bude lepsi Desire, bude za chvili myslim....
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Testujeme HTC Legend: Vybalení a první pohled (video)

Příspěvek od Jiří Hrma »

ondrejandroid: Tak s tím ostrým krytem problém nemám, u mě je to celkem dobře zabroušené. S reproduktorem souhlas, ta kvalita zvuku je docela bídná. Pro telefonní hovory je to naprosto ok, ale při poslechu hudby to zní jako z chrastítka. Fotky jsem také čekal, že budou lepší. Co se týče výdrže, tak po jednom a půl dni mého běžného používání jsem na 40% (s aktivním světelným senzorem), takže to zas tak zlé není, ale při 1300 mAh baterii bych teda čekal lepší výsledek, to je pravda. Wi-Fi jede skvěle, mohu potvrdit.

Jinak prosím problémy a zkušenosti okolo Legendu pište do tohoto vlákna (některé příspěvky odsud tam přesunu).
ondrejandroid
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: čtv bře 18, 2010 22:01
Zařízení: HTC Legend

Testujeme HTC Legend: Vybalení a první pohled (video)

Příspěvek od ondrejandroid »

Diky za reakci, mne se tel hrozne libi a nerad bych ho daval pryc, obzvlast kdyz zatim nevim nejakou alternativu.
Co se tyce te hrany - pokud si ho necham tak to vezmu jemne nejakym brouskem a bude to OK :-) TAkhle to fakt nejde -ale muze to byt pouze subjektivni neprijemny pocit.

S baterkou je to divne, ta mne trapi nejvic, musim projet vsechny nastaveni. zjistil jsem v noci ze jsem mel asi zapnutou synchronizaci na pozadi. Uvidim dneska jestli to pomuze. Jinak Wifi, BT a takovehl veci mam vypnute, jak mam taky tak 40%.
Koukal jsem do statistik - mel jsem provolano 2,5 hodiny, 2h wifi, 19hod poh rezim a telefon KO.

Nejak ezvlastni doporuceni co lze jeste vypnout aby se vydrz prodlouzila?

Diky O
Odpovědět

Zpět na „HTC telefony“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 67 hostů